از بین رفتن کندوها در سرما

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: از بین رفتن کندوها در سرما

پست توسط ehsanklop »

سلام اقا سامان
یه جوری اجازه نده زنبور بیرون بیاد . میتونی با مقوا روی کندوها رو بپوشونی تا سایه بشن و بیرون نیان . یا اینکه رو زمین و جلوی کندوها برگ خشک یا شاخه یا یه چیزی پخش کن که زنبوری که بیرون میاید رو برف نشینه .
فقط تا این چند روز بگذره و هوا گرم بشه .

نمایه کاربر
1170
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران - شهرري
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 1170 »

با سلام به دوستان : من در تهران دو شب پيش به كندوها داخل شربت خوري حدود نصف ليوان شربت ريختم دو تا از كندوها شربت را برنداشته بودن و تعداد

زيادي هم در شربت غرق شده بودند علت چي ميتونه باشه ؟؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

1170 نوشته شده:با سلام به دوستان : من در تهران دو شب پيش به كندوها داخل شربت خوري حدود نصف ليوان شربت ريختم دو تا از كندوها شربت را برنداشته بودن و تعداد

زيادي هم در شربت غرق شده بودند علت چي ميتونه باشه ؟؟

با سلام راجب اين مبحث قبلا توضيح داده شده در اين ادرس:

forum-f11/topic-t725.html

لطفا قبل از تايپك از جستجو گر استفاده نمائيد ودر داخل ساير مباحث جديد ايجاد ننمائيد.با تشكر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
دوست عزیز اگه نتوانستید جواب سوالتان را بگیرید من مختصر اشاره کنم شما روزی که شربت دادید من همان تاریخ تهران بودم شبها دمای زیر صفر بوده فردای آنروز برف بارید خوب طبیعیست که در دمای پایین زنبورها در شربت غرق شوند با توجه به نوسانات دمای هوا و گزارش کارشناسان هواشناسی اگه دمای هوا در شب به صفر یا کمی بالاتر میرسه از دادن شربت خودداری فرمایید البته یه روشی هست که زنبورها در دمای پایین هم از بین نروند

شما شربت آماده شده را بجای اینکه در ظرف غذا بریزید با کمی حوصله بجای یک لیوان میتوانید چند لیوان شربت به کلنی بدهید
شربت را در ظرفی مثلا ظرف شبیه به مایع ظرفشویی که با فشار دادن مواد از آن بیرون میاد ریخته و قاب را از کلنی خارج کرده و آهسته شربت را در داخل حجره ها ریخته و در کلنی آویزان نمایید میشه از دو قاب هم استفاده کرد لذا با این روش زنبوری از بین نمیره.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان