مکان مناسب جهت کندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

مکان مناسب جهت کندو

پست توسط fara »

سلام
من محمد از تهران میخواستم ببینم ایا کندو در منطقه فشم <ابنیک فشم> پرورش می یابد لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

Re: مکان مناسب جهت کندو

پست توسط Mahdi »

میگون ، اوشان و فشم از ییلاقات خوب تهران و بسیار مناسب برای زنبور هستند و سالهای گذشته( بجز پارسال) بعضی زنبوردارا تا 25 کیلو هم عسل گرفتند . در صورتی که بتونی توی پاییز و زمستون زنبورا رو جابجا کنی .
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
نمایه کاربر
behrouz
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط behrouz »

با عرض سلام و خسته نباشید
من هم می خوام به زنبور داری بپردازم البته نه برای شغل و درآمد بلکه به خاطر فرار از روزهای تکراری اداره و محل کار و جاذبه های خاصی که زنبور داری داره. چون اولین تجربه ام است لذا امیدوارم از تجارب و علمی که دوستان دارند بتونم استفاده کنم. خب حالا چند تا سوال برام پیش اومده
1. من می خوام با یک کندو شروع کنم.ایا مشکلی نداره؟ 2. می خوام کندو رو پائیز و زمستان به منطقه گرمسیر و بهار و تابستان به مناطق خنک و کوهستانی ببرم(توضیح : من ساکن استان ایلام هستم و این امکان برام وجود داره)
3.سوال اصلی من اینه که این کندو رو میشه داخل روستا و توی حیاط گذاشت؟(البته حیاطش بزرگه)
باز هم از مسولین و اعضای این سایت پر بار ممنونم و امیدوارم در آینده باز هم راهنمای من باشند
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

behrouz نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید
من هم می خوام به زنبور داری بپردازم البته نه برای شغل و درآمد بلکه به خاطر فرار از روزهای تکراری اداره و محل کار و جاذبه های خاصی که زنبور داری داره. چون اولین تجربه ام است لذا امیدوارم از تجارب و علمی که دوستان دارند بتونم استفاده کنم. خب حالا چند تا سوال برام پیش اومده
1. من می خوام با یک کندو شروع کنم.ایا مشکلی نداره؟ 2. می خوام کندو رو پائیز و زمستان به منطقه گرمسیر و بهار و تابستان به مناطق خنک و کوهستانی ببرم(توضیح : من ساکن استان ایلام هستم و این امکان برام وجود داره)
3.سوال اصلی من اینه که این کندو رو میشه داخل روستا و توی حیاط گذاشت؟(البته حیاطش بزرگه)
باز هم از مسولین و اعضای این سایت پر بار ممنونم و امیدوارم در آینده باز هم راهنمای من باشند

با سلام بهروز عزیز.خیلی عالی.

جواب سوالات شما به ترتیب:
1- با یک کندو شروع نکنین هیچوقت.چون در صورتی که یکی از کندوهاتون ملکه و یا اتفاقی براش افتاد میتونین از اونیکی کندو هم کمک بگیرین.
2-بله وجود داره چرا که نه.خیلی هم خوبه
3-بله هر جایی میشه نگه داشت اگه اطراف کندو تا فاصله 3 کیلومتر گل و گیاه وجود داره میتونین قرار بدین کندوتونو.

میتونین سوالاتتونو در همین تایک قرار بدین تا کامل راهنماییتون کنیم به کمک دوستان.
تصویر تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

با سلام خدمت دوستان جدید و مدیر محترم که این امکان را فراهم نموده تا تازه کارها هم بتوانند از تجارب همه دوستان استفاده نمایند در خصوص سوال دوست ما همانطور که مدیریت محترم فرمودندبا یک کندو شروع نکنید برای کسانی که میخواهند برای تنوع به این کار بپردازند بهتر اینست با سه کندو شروع کنند چرا که بخاطر تازه کار بودن اگه کندویی ضعیف شده بشود از دو تای دیگه کمک گرفت یا اینکه بطور اتفاقی یا ....ملکه کندویی از بین رفت و کندو به دلایلی نتوانست ملکه تولید کند با کمک از سایر کندوها بشود مشکل را حل کرد منوط بر اینکه دوستان جدید حداقل آشنایی با زنبور عسل داشته باشند کتابهای زیادی در این خصوص وجود داره من کتاب زنبورداری دکتر شهرستانی را پیشنهاد میکنم.
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
براي يافتن مکان مناسب جهت استقرار زنبورها به نظر من هيچ موقه نميتونيم مکاني رو پيدا کنيم که همه فاکتورهاي مناسب رو کاملا داراباشه.بنظر دوستان اگه بخايم ملاک هاي مناسب براي استقرار زنبورهامون رو مشخص کنيم شما چه ملاک هايي رو در اولويت قرا ميديد؟و حاظريد از کدام ويژگي هايي مکان استقرار زنبورهاتون بخطر بقيه چشم پوشي کنيد؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

saman نوشته شده:سلام
براي يافتن مکان مناسب جهت استقرار زنبورها به نظر من هيچ موقه نميتونيم مکاني رو پيدا کنيم که همه فاکتورهاي مناسب رو کاملا داراباشه.بنظر دوستان اگه بخايم ملاک هاي مناسب براي استقرار زنبورهامون رو مشخص کنيم شما چه ملاک هايي رو در اولويت قرا ميديد؟و حاظريد از کدام ويژگي هايي مکان استقرار زنبورهاتون بخطر بقيه چشم پوشي کنيد؟

1- پوشش منطقه
2- دسترسي اسان به زنبورستان
3-امكانات جهت گذران در زنبورستان

اولويت من اين 3 تا گزينه هستش.

راجب چشمپوشي هم اگه اينا نباشه نميشه اصلا زنبورداري كرد.
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
من بعد از کوچ زنبورهامو بردم جایی که حد وسط گرمسیر و مناطق کوهستانی(چون با توجه به ناهموار بودن منطقه ما ارتفاع بشدت تغیر میکنه) تا ساعت 2 بعداظهر هم آفتاب بهشون نمیزنه خیلی از فاکتورهای مناسب جهت اسقرار کندوها رو داره اما فقط یه مقدار بادش زیاده آیا این میتونه علت نیش زن شدن زیاد زنبورهام بشه؟(در صورتی که پارسال هم همین جا بودن و زنبورهام اصلا نیش زن نبودن)البته وضعیت شهد هم اسفناک هستش.
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

mellifera نوشته شده:

1- پوشش منطقه
2- دسترسي اسان به زنبورستان
3-امكانات جهت گذران در زنبورستان

اولويت من اين 3 تا گزينه هستش.

راجب چشمپوشي هم اگه اينا نباشه نميشه اصلا زنبورداري كرد.

اولویتهای بالا قبول اما از نظر من وجود آب در نزدیکی زنبورستان ، نبودن تیر برق و سیم برق در نزدیکی ، باد خیز نبودن منطقه و امنیت هم جزو اولویت هاست
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

من بعد از کوچ زنبورهامو بردم جایی که حد وسط گرمسیر و مناطق کوهستانی(چون با توجه به ناهموار بودن منطقه ما ارتفاع بشدت تغیر میکنه) تا ساعت 2 بعداظهر هم آفتاب بهشون نمیزنه خیلی از فاکتورهای مناسب جهت اسقرار کندوها رو داره اما فقط یه مقدار بادش زیاده آیا این میتونه علت نیش زن شدن زیاد زنبورهام بشه؟(در صورتی که پارسال هم همین جا بودن و زنبورهام اصلا نیش زن نبودن)البته وضعیت شهد هم اسفناک هستش.

نبود شهد بدترين عامل در مكان كندوهاست ملاكهاي قبلي رو ميشه يه طوري جبران كرد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان