پرورش ملکه با دستگاه جنتر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ahmadreza
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بهبهان.خوزستان
تشکر کرده: 56 دفعه
تماس:

پرورش ملکه با دستگاه جنتر

پست توسط ahmadreza »

آیا تاکنون از دستگاه جنتر برای پرورش ملکه استفاده کرده اید نتیجه چطور بوده؟چه اطلاعاتی در این مورد دارید؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: پرورش ملکه با دستگاه ینتر

پست توسط mellifera »

ahmadreza نوشته شده:آیا تاکنون از دستگاه ینتر برای پرورش ملکه استفاده کرده اید نتیجه چطور بوده؟چه اطلاعاتی در این مورد دارید؟

با سلام تايپكهايي در اين مورد :

forum-f23/topic-t818.html
viewtopic.php?p=3589
پیوست ها
سنتر
سنتر
نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

Re: پرورش ملکه با دستگاه جنتر

پست توسط Mahdi »

[JUSTIFY]دستگاه جنتر ایرانی (کپی برداری شده از کوپولارو نیکوت پلاست ) :[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]همونطوری که میدونید روش های زیادی برای پرورش ملکه وجود داره که بعضی از اونا با استفاده از دستگاه های پرورش ملکه مثل کوپولارو یا جنتر انجام میشه ( این که گفتن نداشت چون همتون میدونستید ولی گفتم یه مقدمه ای گفته باشم تصویر )[/JUSTIFY]
[JUSTIFY]دستگاه کوپولارو ساخت شرکت نیکوت پلاست فرانسه هست که میشه باهاش تعداد زیادی ملکه ی با کیفیت رو تولید کرد که وسیله ایه مناسب برای تازه کاران و افراد علاقه مند ، اشتباها توی ایران به این دستگاه هم جنتر گفته میشه . البته به صورت حرفه ای هم میشه ازش استفاده کرد . من خودم با این دستگاه ملکه های بسیار خوبی پرورش میدم . [/JUSTIFY]
[JUSTIFY]اخیرا توی ایران از روی این دستگاه کپی شده (البته با تغییرات جزیی در طراحی و کیفیت پلاستیک مصرفیش ) . قیمت این دستگاه هم نسبت به نمونه خارجیش خیلی پایینه . آخرین قیمتی که دارم ۴۰۰۰۰ تومنه (تا ۲ اردیبهشت ۹۱ ) . این رو هم بگم که من ۳ سال پیش دستگاه کوپولارو رو با کلیه تجهیزاتش رو از یه شرکت یونانی خریدم که ۲۱۰ یورو برام آب خورد . البته خودم فعلا با کوپولارو کار میکنم و دستگاه ایرانی فعلا داره آزمایش پس میده . بعدا شماره فروشنده رو هم روی وبلاگ قرار میدم .[/JUSTIFY]
[CENTER]تصویر[/CENTER]

۱ - بدنه دستگاه (کاست) به همراه شبکه ملکه و محل قرارگیری صد عدد سلول پلاستیکی .
۲ - پایه های مخصوص اتصال به قاب (سوکت)
۳ - پایه نگهدارنده سلولهای پلاستیکی که روی سوکت قرار میگیره .
۴ - سلولهای پلاستیکی - به این دلیل قهوه ای رنگه که لارو ها ته اون دیده بشن .
۵ - قفس های معرفی شاخون .

[CENTER]تصویر[/CENTER]

۱ - سلولها بهمراه زهواره دستگاه ایرانی .
۲ - سلولهای سرهم شده کوپولارو فرانسوی .
۳ - سلولهای مومی .
۴ - سلولهای پلاستیکی .
[CENTER]تصویر[/CENTER]
[JUSTIFY]دستگاه قرار گرفته روی قاب مخصوص ، بعدا زنبورها دورش رو موم میبافن . البته میشه این دستگاه رو توی یک پوکه هم جاسازی کرد .[/JUSTIFY]
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
نمایه کاربر
YONES_Z
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با سلام

اینجانب دستگاه را خریداری نموده اما اصلا جواب نگرفته ام
امیدوارم دوستان و یا شرکت سازنده ایرانی راهکارهایی ارائه دهد که هزینه های دوستان هدر نرود و بیشتر از قیمت دستگاه زمان از دست نرود
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

YONES_Z نوشته شده:با سلام

اینجانب دستگاه را خریداری نموده اما اصلا جواب نگرفته ام
امیدوارم دوستان و یا شرکت سازنده ایرانی راهکارهایی ارائه دهد که هزینه های دوستان هدر نرود و بیشتر از قیمت دستگاه زمان از دست نرود

سلام
بعضی زنبوردارها از نوع المانی استفاده میکنند و خوب هم جواب میده . اینطور که میفرمایید ایرانی خوب نیست . لطف کنین توضیح بدین به چه شکل عمل کردین و ایرادات دستگاه رو هم بگین تا جهت روشن شدن مطلب و استفاده از تجربه شما .
با تشکر
نمایه کاربر
YONES_Z
تماس:

پست توسط YONES_Z »

اینجانب بعد از حبس ملکه و تخم ریزی ملکه در روی سلولهای مورد نظر در شرایط دما و رطوبت مناسب اقدام به انتقال تخم ها از شبکه حبس ملکه به سلولهای پرورش ملکه نمودم

ولی متاسفانه زنبورها تخم ها را نپذیرفته و بیرون میریزند

حتی از کندوی با زنبور بچه نیز استفاده کردم ولی باز همان تکرار شد

ظاهرا پذیرفتن تخم ها با مشکل زیادی روبرو هست
نمایه کاربر
Geographer
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ابهر
تشکر کرده: 101 دفعه
تماس:

پست توسط Geographer »

[JUSTIFY]با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي دوستان زنبوردار و زنبور دوست؛
بنده نيز دو دستگاهي از اين جنتر نام از نوع ايراني توليد آقاي ..........، تهيه كردم كه متاسفانه دستگاهها همه شون در پكهاي ناقص توسط توليد كننده (احتمالا با هدف خاصي) در بازار داخل و بدون خدمات پس از فروش (نبود هيچكدام از قطعات يدكي و مصرفي با توجه به اعلام قاطعانه توليد كننده در تامين اين قطعات) ارائه ميشه كه وقتي حتي در طي چندين تماس كه با توليد كننده داشتيم، متاسفانه سعي در قانع كردن و از سر باز كردن بر اومدن ( آرزومندم كه اين توليد كننده عزيز هموطن بر همه ي مشكلاتشون فائق بياد و بتونه توليداتش رو با كيفيت تر و مشتري پسندتر به بازار عرضه كنه، بنده از همينجا با همه ي انتقادهام از ايشون به خاطر محصولات و فعاليتهاي زنبوريشون تشكر ميكنم) ؛ اما از هرچه بگذريم سخن دوست خوشتر است، اين دستگاه هم در توليد ژل رويال و هم پرورش ملكه بسيار كارآيي خوبي داره! (با توجه به قيمت مناسبي كه توسط توليد كننده داخلي عرضه ميشه و محصول خوبي كه برداشت ميشه) اما بايد اصول كار و زمان شروع رو بدونيد و مقدمات رو فراهم كنيد (شامل جمعيت كه مهمترينه و تغذيه مناسب با شربت عسل و گرده) و بهترين روش براي توليد ژل رويال همون روش فرانسويه!
چند مطلبي كه در توليد ژل رويال با استفاده از دستگاه جنتر براي ما تجربه شد به شرح ذيل براي دوستان مينويسم، اميد كه مقبول باشه:
1- با توجه به نژاد نوع ايراني در بچه دهي و شاخون سازي توليد ژل و پرورش ملكه با استفاده از كارگر نژاد ايراني موفق تر و بهتر از ساير نژادها جواب ميده
2- دوستاني كه زنبورهاشونو برا زمستانگذراني به جنوب ميبرند در كار با اين دستگاه جلوتر و موفق ترند؛ علت هم اينه كه زنبوراشون يكي دو نسل جلوتره و در نسل زنبوراي دوره ي عسل و كوهستان عقب نمي افتند و فصل شروع ، فصل وفور گرده هستش كه نقش مهمي در موفقيت و سرانجام اين كار داره!
3- از معايب اين كار در صورت استفاده نكردن از روش فرانسوي اينه كه زنبوررو برا فصل فعاليت (عسل) عقب ميندازه (به خاطر استفاده مداوم شما از زنبوراي جوان كندوهاي مختلف براي توليد ژل در كندوي هدف)
4- اقليم منطقه بايد توسط زنبوردار بررسي بشه تا به مشكل اشاره شده در بند 3 گرفتار نشه (يعني فاصله زماني بين وفور گرده و پرورش نسل و شروع شهد در منطقه نگهداري زنبور)[/JUSTIFY]
آخرین ويرايش توسط 1 on Geographer, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
hkhatibi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: زنجان
تماس:

پست توسط hkhatibi »

با سلام
من مطلب خاصی برای گفتن ندارم ولی با خوندن مطالب بالا خواستم بگم که ما هم از این دستگاه جنتر از نوع ایرانی تولید شمال آقای م..... تهیه کردیم
با این حرف که میگین برخی از قطعاتش کمه موافقم ولی خدمات پس از فروشش خوبه
نتیجه دستگاه هم عالیه ما حدود پنجاه تا تخم رو تو زنجان اونم به صورت آزمایشی و حالت بیخیالی و سر سری پیوند زدیم که از اینها 41 عدد ملکه کامل و سالم گرفتیم

(قابل ذکر که به دلیل داشتن چشم درد شدید در روز پیوند همه پیوند ها توسط پسرانم که یکی 17 ساله و دیگری 12 ساله هست انجام شد)

در کل اگه شرایط اساسی کندو مثل جمعیت زنبور های پرستار ،گرده و شهد کافی در کندو و منطقه و .... 80% هم که محیا باشه باز هم شما 50تا80 درصد جواب میگیرید
همیشه فکر و خیال برتر هست که باعث خلق برترین های عالم میشه
نمایه کاربر
YONES_Z
تماس:

پست توسط YONES_Z »

دوستانی که از دستگاه ایرانی استفاده کرده و جواب گرفته اند میشه بفرمایین بعد از حبس و تخم ریزی ملکه ایا صبر میکنین تخم ها به لارو تبدیل بشه بعد انتقال انجام شود یا با همان تخم ها کار انتقال انجام میشه
نمایه کاربر
lovmeyalme
محل اقامت: استان مازندران شهرستان تنکابن شهر کلار اباد
تشکر کرده: 31 دفعه
تماس:

پست توسط lovmeyalme »

سلام دوست عزیز من از این دستگاه استفاده کردم و جواب هم گرفتم.
روش کار:اول دستگاه رو میزاری تو یه کندوی قوی که روش موم ببافه اگه موم نبافه به هیچ وجع تخم تبدیل به لارو نمیشن
بعد از اینکه دستگاه موم بافی شد .دستگاه رو در کندوی مورد نظر میگزارید و ملکه رو حبس میکنید 4 تا 5 ساعت ملکه کل سلول هارو تخم میریزه و بعد ملکه رو ازاد میکنی دیگه با تخمها کار نداری تا 3 روز دیگه تبدیل به لارو بشه.
بعد از اینکه تخم تبدیل به لارو شد شما لارو رو به پستونک منتقل میکنید . و میفرستی تو کندوی بی ملکه سعی کنید کندوی بی ملکه شما نه تخم روز داشته باشه نه لارو که درصد قبول کردن شاخون رو بیشتر میکنه.
بازم اگه سوالی بود در خدمتم
نمایه کاربر
YONES_Z
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با تشکر از دوستان عزیزی که راهنمایی میکنن

راستش من نمیدونم کدوم قسمت را بذارم که موم ببافن

سی دی اموزشی که ارسال کرده بودن شکسته بود و فروشنده هم ارسال مجدد انجام نداده

در واقع قسمت اصلی دستگاه که ملکه را وادار به تخم ریزی میکنه به همراه شبکه 6 ضلعی که دو طرف باز هست را دارم

اگه بتونین با عکس یا به طریقی که متوجه بشم راهنمایی کنین ممنون و سپاسگذارم

البته من اصلا موم بافی ندیدم شکل بگیره

دستگاه را میذاشتم و ملکه را مجبور به تخم ریزی میکردم و تخم ها را به سلول ملکه انتقال دادم
نمایه کاربر
tanha
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 69 دفعه
تماس:

پست توسط tanha »

با سلام
دوستان برای اینکه از دستگاه بهتر جواب بگیرند مخصوصا در زمانی که می خوان فنجانک ها رو به کندو ها بدن باید با روش ایجاد کندو های شروع کننده خوب آشنا باشن روش هایی که من از اونها استفاده کردم استارتر های 4 ساعته و 24 ساعته است که روش 4 ساعته یک روش عالی برای شروع کننده هاست من این روش رو تو دوره پرورش ملکه ای که در خدمت جناب آقای دکتر طهماسبی در زنجان برگزار شد یاد گرفتم که جا داره اینجا از زحمات دکتر تشکر و قدر دانی کنم .
در روش 4 ساعته یک کندوی خالی انتخاب میکنیم و داخلش یک قاب عسل و یک قاب گرده قرار میدیم و داخل کندو مقدار زیادی زنبور جوان می تکونیم و یک قاب تخم و لارو جوان در بین قابهای عسل و گرده قرار میدیم البته میتونیم برای پیوند های بیشتر 2 قاب عسل در طرفین و یک قاب گرده در وسط قرار بدیم و بین قابهای عسل و گرده 2 قاب تخم و لارو جوان قرار بدیم بعد 4 تا 11 ساعت قابهایی که تخم و لارو جوان داره رو از کندو خارج کرده و پیوند ها و یا فنجانک هایی که لارو های 5 تا 24 ساعته داره رو جایگزین اونها میکنیم باید دقت کنید که روی قابهای گرده و عسل به هیچ عنوان نباید تخم و لارو وجود داشته باشه نکته دیگه ایکه باید توجه بشه اینه که حتما باید زنبور جوان و به مقدار زیاد تو شروع کننده باشه شما تو این روش میتونید 2 قاب پیوند که رو هر کدوم سه تیرک که روی هر تیرک 15 عدد پیوند قرار داره که جمعا میشه 90 پیوند تولید کنید 24 ساعت بعد میتونید از کندو بازدید کنید تا تعداد شاخونهای موفق رو ارزیابی کنید نکته مهم دیگه اینکه باید جریان شهد و مخصوصا گرده خوب باشه تا نتیجه خوبی بگیرید .
در مورد دستگاه ایرانی هم باید بگم تولید کننده پیشنهاد کرده که فنجانکها رو خیلی سریع داخل موم فرو کنید تا یک لایه نازک موم روش رو بگیره در این حالت زنبور ها بهتر قبولش میکنن و قبل از حبس ملکه بزارید دستگاه 2 روز تو کندو بمونه تا هم بو بشه البته من خودم امتحان نکردم .
در برخی موارد عدم موفقیت بخاطر عدم ایجاد شرایط مناسب نه ایراد دستگاه .
وَ اللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشاءُ بِغَيْرِ حِسابٍ
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط saman656 »

اخر که من سر در نیاوردم باید یه فیلم ببینم میشه از دوستان خواهش کنم یک فیلم کوتا تهیه کنند تا ما هم یه عمر تشکرگویشان باشیم
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

دوستان هیچ کدام سی دی آموزشی دستگاه جنتر رو ندارند؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

fara نوشته شده:دوستان هیچ کدام سی دی آموزشی دستگاه جنتر رو ندارند؟

با سلام يكي از دوستان فكر كنم داشتن.اما فكر نكنم بشه اپلود كرد با حجم زياد.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

mellifera نوشته شده:
fara نوشته شده:دوستان هیچ کدام سی دی آموزشی دستگاه جنتر رو ندارند؟

با سلام يكي از دوستان فكر كنم داشتن.اما فكر نكنم بشه اپلود كرد با حجم زياد.

میشه هر کی لازم داره هزینه اشو بده کسی که داره براش پست کنه.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
9662716
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: Gorgan
تماس:

Re: پرورش ملکه با دستگاه ینتر

پست توسط 9662716 »

با سلام خدمت دوستان عزیز: دستگاه جنتر جهت تکثیر ملکه از کدام فروشگاه میتوان تهیه نمود خواهشمندم راهنمایی کنید.
نمایه کاربر
khatibi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 22 دفعه
تماس:

پست توسط khatibi »

با سلام

میخواستم ببینم کسی تو ایران نمایندگی فروش این دستگاه جنتر که یه کادر کامله سراغ داره
اینم عکسش resources/image/thumb/850

تو پستهای دیگه یکی از دوستان یه شماره از یه نمایندگی تو ایران گذاشته اما جواب نمیدن
اینم آدرس پست viewtopic.php?p=3589

شماره این تولید کننده های داخلی که ابعاد کوچک دارنو دارم حتی از دستگاهشون هم دارم حتی مدل آلمانیشم دارم اما من از اینا نیاز دارم تصویر

اگه کسی از این جنتر داره و قصد فروش داره من کارکردش هم میخرم
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

khatibi نوشته شده:با سلام

میخواستم ببینم کسی تو ایران نمایندگی فروش این دستگاه جنتر که یه کادر کامله سراغ داره

تو پستهای دیگه یکی از دوستان یه شماره از یه نمایندگی تو ایران گذاشته اما جواب نمیدن

شماره این تولید کننده های داخلی که ابعاد کوچک دارنو دارم حتی از دستگاهشون هم دارم حتی مدل آلمانیشم دارم اما من از اینا نیاز دارم تصویر

با سلام از اين نوع دستگاه كسي نميفروشه اين تصوير منظورتونه:

تصویر

اما شما از اين جنتر ها دارين:

تصویر

يه راهنمايي كنم اگه ناراحت نميشين.چون كسي تو ايران نميفروشه و نميتونين از خارج هم تهيه كنين يك شان پلاستيكي تهيه كنين به همراه سلولهاي پيوندي به تعداد لازم روي شان پلاستيكي سوار كنين .اينطوري ميتونين خودتون يه دستگاه درست كنين منتها يكم دقت ميخواد و حوصله اين دستگاه تعداد 19*35=665 تا سلول پيوندي نياز داره به همراه توري مانع ملكه.نمونه تصويرشم كه موجوده. تصویر تصویر
نمایه کاربر
hamed_gwd
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان
من DVD آموزشی جنتر رو دارم. اگه کسی میخواد براش بفرستم. یا شاید بشه با کم کردن حجم آپلود کنم یه جایی که همه دسترسی داشته باشند. اگه خواستید بگید که انجام بدم.
البته من اول فیلم آموزشش رو گرفتم و نگاه کردم خواستم ببینم به درد بخور هست یا نه؟ ولی بعد که برای خرید رفتم تمام شده بود. ولی خب قیمت رو خیلی بالا میگفت. اوایل سال بود میگفت 70 هزار تومان. همون موقع شمال 35 هزار بود. به هر حال نشد بخرم که خیلی ناراحتم تصویر
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

hamed_gwd نوشته شده:سلام دوستان
من DVD آموزشی جنتر رو دارم. اگه کسی میخواد براش بفرستم. یا شاید بشه با کم کردن حجم آپلود کنم یه جایی که همه دسترسی داشته باشند. اگه خواستید بگید که انجام بدم.
البته من اول فیلم آموزشش رو گرفتم و نگاه کردم خواستم ببینم به درد بخور هست یا نه؟ ولی بعد که برای خرید رفتم تمام شده بود. ولی خب قیمت رو خیلی بالا میگفت. اوایل سال بود میگفت 70 هزار تومان. همون موقع شمال 35 هزار بود. به هر حال نشد بخرم که خیلی ناراحتم تصویر

سلام اگر بشود ان را قسمت قسمت کنی و اپلود کنی خیلی عالی می شود .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

به روی چشم. در اولین فرصت آپلود میکنم و خبرش رو بهتون میدم. البته باید اول قسمت قسمتش کنم بعد هم حجمش رو کم کنم. حتما انجام میدم تصویر
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

mellifera نوشته شده:
khatibi نوشته شده:با سلام

با سلام از اين نوع دستگاه كسي نميفروشه اين تصوير منظورتونه:

تصویر

اما شما از اين جنتر ها دارين:

تصویر

يه راهنمايي كنم اگه ناراحت نميشين.چون كسي تو ايران نميفروشه و نميتونين از خارج هم تهيه كنين يك شان پلاستيكي تهيه كنين به همراه سلولهاي پيوندي به تعداد لازم روي شان پلاستيكي سوار كنين .اينطوري ميتونين خودتون يه دستگاه درست كنين منتها يكم دقت ميخواد و حوصله اين دستگاه تعداد 19*35=665 تا سلول پيوندي نياز داره به همراه توري مانع ملكه.نمونه تصويرشم كه موجوده. تصویر تصویر

سلام
شان پلاستیکی رو چطور تبدیل به این دستگاه کنیم ؟ یه کم توضیح میدی .
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام با يكم حوصله و سوراخكاري رو شان پلاستيكي ميشه فنجانكها رو رو شان پلاستيكي قرار داد.چون اندازه شان پلاستيكي استاندارد هستش و روشم محكمه ميتونيم با سوراخ كردن و گذاشتن فنجانك رو شان پلاستيكي از اون دستگاه توليد كرد.فقط يكم حوصله ميخواد و دقت كه ما ايرانيا تو اين كارا استاديم. تصویر
نمایه کاربر
gomnam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گناباد_کاخک
تشکر کرده: 119 دفعه
تماس:

پست توسط gomnam »

با سلام
آقا حامد ما منتظریم داش تا آپلود کنی
ممنونتصویرتصویر
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان

با عرض شرمندگی این چند وقته خیلی درگیرم. اصلا فکرم راحت نمیشه. ولی چشم در اولین فرصت انجام میدم.
موفق باشید
نمایه کاربر
mohammadtjk
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان گرگان
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadtjk »

با سلام بنده از دستگاهي كه توليد اقا م.... تو شمال هستش تهيه و استفاده كردم.همه چي داشت خوب پيش ميرفت يعني ملكه انتخابي رو كه داراي صفات مطلوب بودش تو دستگاه حبس كردم ملكه تو دستگاه تخم ريزي كرد ملكه رو ازاد كردم بعدش از لاروهاي جوان پيوند زدم البته واسه امتحان چند تا تخم هم پيوند زدم كه هيچكدومشون توسط زنبوراي پرستار پذيرفته نشدن ولي سلولهايي كه از لارواي جوان بودن به نسبت قابل قبول پذيرفته شدن شاخونها خيلي هم درشت بودن حتي چندتا كندو رو هم يتيم كردم و شاخونهاي دربسته رو بعد بستن دورشون با لنت واسه جلوگيري از جويده شدن به كندوها معرفي كردم وليكن هيچكدومشون متولد نشدن حتي اون شاخوني كه واسه كندوي پرستار هم گذاشته بودم. با اقاي م... (توليد كننده دستگاه) هم تماس گرفتم ولي جواب درس و حسابي بهم نداد .هر چي هم كه فكر ميكنم نميفهمم كجاي كارم ايراد داشته؟جمعيت جوان پرستار خيلي ايده ال بوده.شهد و گرده هم به حد وفور براشون گذاشته بودم.دماي هوا هم مطلوب بوده.دوستان اگه لطف كنن راهنمايي كنن ممنون ميشم
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

درود
من هر چه کردم نتوانستم ملکه را مجبور به تخم ریزی در جنتر کنم از دوستانی که تجربه این کار رو دارند خواهش می کنم روش کارشون رو بیان کنند.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
چه کارهایی انجام دادین ؟ جنتر باید حتما وسط یه پوکه خالی جاسازی بشه . بعد روی اون شربت اسپری بشه و چند روز تو کندو بمونه تا زنبورها روی سلولها موم بافی کنن . در این مدت باید در پوش دستگاه برداشته شده باشه .
این مراحل رو قبل از حبس ملکه انجام دادین ؟
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

ehsanklop نوشته شده:سلام
چه کارهایی انجام دادین ؟ جنتر باید حتما وسط یه پوکه خالی جاسازی بشه . بعد روی اون شربت اسپری بشه و چند روز تو کندو بمونه تا زنبورها روی سلولها موم بافی کنن . در این مدت باید در پوش دستگاه برداشته شده باشه .
این مراحل رو قبل از حبس ملکه انجام دادین ؟

سلام احسان جان همه ی این کارها رو انجام دادم ولی تخم ریزی نکرد یک بار با عسل اسپری کردم یک بار هم به توصیه اقای اصغر پور بره موم رو در الکل حل کردم و با شربت عسل قاطی کرده و اسپری کردم بازم فایده نداشت.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان