عملکرد من بر روی کندوهای خودم در طول سال

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: عملکرد من بر روی کندوهای خودم در طول سال

پست توسط fara »

manoto_mr نوشته شده:با سلام .
آقای جهانی این عکس کندوهای ما هم آموزشی شدنا . کندوهام دارن معروف میشن تصویر تصویر تصویر
آقا فرامرز واسه جهت باد که مشخص نیست هر روزی از یه طرفه . حالا اگه بعد از چیدن کندوها جهت باد به سمت دریچه پرواز بود چاره چیه ؟ تصویر تصویر تصویر

در سبزوار بهترین جهت چیدن کندوها برای محافظت اون ها از باد چیدن اون ها رو به قبله هست.

شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار-توحید شهر
تشکر کرده: 214 دفعه
تماس:

پست توسط manoto_mr »

fara نوشته شده:
manoto_mr نوشته شده:با سلام .
آقای جهانی این عکس کندوهای ما هم آموزشی شدنا . کندوهام دارن معروف میشن تصویر تصویر تصویر
آقا فرامرز واسه جهت باد که مشخص نیست هر روزی از یه طرفه . حالا اگه بعد از چیدن کندوها جهت باد به سمت دریچه پرواز بود چاره چیه ؟ تصویر تصویر تصویر

در سبزوار بهترین جهت چیدن کندوها برای محافظت اون ها از باد چیدن اون ها رو به قبله هست.

ممنون فرامرز جان منم دقیقا کندوهام رو به قبله هستند .
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

آقا مرتضی عزیز امروز تو ازدید بهم حمله کردن یهو از وسط قاب ها یک جمعیت اومد به طرفم شانس آوردم نزدن من با دیدن ای صحنه ها علاقم کمی نسبت بهشون کم میشه ولی بیچاره ها هم تا الان عسل خوبی دادن هم هزینه ی کمی داشتن برای سال آینده حداکثر دو تا بیشتر نمی گیرم راستی آقا مرتضی تخم گذاری ملکه هاتون قط شده؟ تصویر
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط manoto_mr »

mohammad0571 نوشته شده:آقا مرتضی عزیز امروز تو ازدید بهم حمله کردن یهو از وسط قاب ها یک جمعیت اومد به طرفم شانس آوردم نزدن من با دیدن ای صحنه ها علاقم کمی نسبت بهشون کم میشه ولی بیچاره ها هم تا الان عسل خوبی دادن هم هزینه ی کمی داشتن برای سال آینده حداکثر دو تا بیشتر نمی گیرم راستی آقا مرتضی تخم گذاری ملکه هاتون قط شده؟ تصویر

سلام محمد جان .
هوا بازم سرد بوده تو این شرایط اگر خواستی بازدید کنی باید خیلی مختصر باشه . همون نیشی هم که خوردی واست مفیده ضرر که نداره . امسال از همون اول تو خونه نگهشون داشتی؟ اصلا کوچ ندادی ؟
من تقریبا یه هفته پیش خمیر شیرین گذاشتم واسشون روشونم نایلون کشیدم و دیگه هیچ بازدیدی نکردم . هفته پیش تخم ریزی قطع نشده بود ولی خیلی کم بود .
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

نه تا الان سه بار کوچ کردن هوا که سرد نیست آقا مرتضی الان که شمردم در5 دقیقه حدود 100تا زنبور گرده آوردن بعد داخل کندو زنبورا همه جا پخش بودن برای تنگ کردن باید شانها رو برس کشید ؟شبا هم که از شمارهی 134 دمای هوا رو می پرسم میگه 8درجه ولی میرم جلوی کندو رو نگاه می کنم می بینم دارن پر می زنن عجیب نیست البته روی کندو پتو انداختم تصویر
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط manoto_mr »

mohammad0571 نوشته شده:نه تا الان سه بار کوچ کردن هوا که سرد نیست آقا مرتضی الان که شمردم در5 دقیقه حدود 100تا زنبور گرده آوردن بعد داخل کندو زنبورا همه جا پخش بودن برای تنگ کردن باید شانها رو برس کشید ؟شبا هم که از شمارهی 134 دمای هوا رو می پرسم میگه 8درجه ولی میرم جلوی کندو رو نگاه می کنم می بینم دارن پر می زنن عجیب نیست البته روی کندو پتو انداختم تصویر

محمد جان واسه تنگ کردن کندو اون قسمت خالی کندورو با برس زنبوراشو جدا کن بعد از آخرین قاب یه کارتن بزار بعد با پوشال روزنامه پر کن در آخرم کارتونو بکش رو اون قسمت که دیگه زنبورا به اون قسمت دسترسی نداشته باشن .
با این شرایطی که میگی من کندوهامو بردارم بیارم پیش شما تو این فصل این همه گرده ؟ احتمالا به قول آقا فرامرز گلاهای زینتی تو منطقه شما کاشت شده که وضعیت گرده خیلی خوبه . راستی تو منطقتون من 2 تا گلخونه دیدم شاید از اون جا باشه .( درضمن محمد جان درباره یه مطلبی واستون پیغام خصوصی گذاشتم یه سری به پیامات بزن )
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

خوش بختانه دو تا پارک به فاصله ی یک کیلو متری ودانشگاه ازاد و پیام نور هم نزدیک محل کندو هاست یمک بار که رفتم شهدای گمنام در دانشگاه آزاد دیدم رو گلاش پر زنبور عسله / تصویر
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

در مورد سردی هم بگم که ملکه هنوز داره تخم میزاره در نتیجه هوا اون قدر سرد نیست که ما فضا رو کوچیک کنیم هنوز هم شربتو بعد از یک روز میبرن بعدش در مورد تعداد قاب ها در یک کندو 10قاب کامل و جمعیت خوب چند تا قاب باید برای زمستان گذاشت؟
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط manoto_mr »

mohammad0571 نوشته شده:در مورد سردی هم بگم که ملکه هنوز داره تخم میزاره در نتیجه هوا اون قدر سرد نیست که ما فضا رو کوچیک کنیم هنوز هم شربتو بعد از یک روز میبرن بعدش در مورد تعداد قاب ها در یک کندو 10قاب کامل و جمعیت خوب چند تا قاب باید برای زمستان گذاشت؟

با سلام .
منظورت از چند قاب واسه زمستان چیه ؟
به نظر من که همین الان باید ببینی به جز شانهایی که پشت و رو پر زنبوره بقیشه قابهارو بکشی بیرون . هر چی فضا تنگ تر باشه الان بهتره .
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

آیا تو عکسایی که شما گذاشتین روی نایلون ها نباید جایی برای سوراخ تهویه در نظر بگریریم
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط manoto_mr »

mohammad0571 نوشته شده:آیا تو عکسایی که شما گذاشتین روی نایلون ها نباید جایی برای سوراخ تهویه در نظر بگریریم

با سلام .
فکر نمی کنم لازم باشه محمد جان آخه قبل از این که من نایلون بکشم سوراخ تهویه پشت کندورو خود زنبورا با بره موم بسته بودند .
نمایه کاربر
Taherkhani
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

پست توسط Taherkhani »

سلام
وقتی زنبورا تو اول زمستون سوراخ تهویه پشت کندو رو میبندن، تو بهار خودشون بازش میکنن یا ما باید کاری انجام بدیم؟
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط manoto_mr »

با سلام .
اینکارارو به خود زنبورا واگذار کنیم بهتره . با بهتر شدن هوا خودشون باز می کنن .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان