کمک برای خرید کندوی زنبور

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

کمک برای خرید کندوی زنبور

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان تصویر
بنده قصد خرید حدود پانزده کندو همراه با زنبور را دارم. از دوستان اگه کسی اطلاعی راجع به انواع کندوهای پلاستیکی که داخل ایران ساخته میشند داره بگه ممنون میشم. میخوام بدونم این کندوها چند مدل و نمونه دارند و آیا اندازه های اونا همه یکی هست؟ آیا کسی استفاده کرده و از نظر بازده و کارکرد و استقامت بهتر از کندوهای چوبی هست؟ و کلا هر اطلاعاتی راجع به این کندوها و یا قیمت اونا دارید بدید ممنون میشم. دوم اینکه از کدوم سازنده بگیرم بهتره و کیفیتش بالاتر از بقیه هست چون توی تبلیغات نمیشه خیلی از مسائل رو دونست. همین طور برای خرید زنبور و ملکه به کدوم فروشنده مراجعه کنم؟
ممنون میشم جواب سوالاتم رو از شما عزیزان بگیرم تصویر.

فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار-توحید شهر
تشکر کرده: 214 دفعه
تماس:

Re: کمک برای خرید کندوی زنبور

پست توسط manoto_mr »

اقا حامد عزیز منظورت از خرید زنبور و ملکه چیه ؟
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

با سلام و احترام

دو تا کندوی پلاستیکی سال پیش خریداری کرده بودم موردی که بود بیشتر زمستان گذرانی کندو ها هستش که به دلیل خارج نشدن رطوبت، داخل کندو و بیشتر در سقف قطرات آب جمع میشه البته یکی دوتا در یچه هوا تعبیه شده اما جواب گو نیست و مشکل رو حل نمیکنه مدل کندو ها مثل تبلیغاتی که تو سایت هست و از زاگراس کندو خریداری کرده بودم البته قرار بود یه تغییراتی روی کندو انجام بدن ولی بنده اطلاعی ندارم از این قضیه تصویر
نمایه کاربر
kazemi
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 99 دفعه
تماس:

پست توسط kazemi »

hamed_gwd نوشته شده:سلام دوستان تصویر
بنده قصد خرید حدود پانزده کندو همراه با زنبور را دارم. از دوستان اگه کسی اطلاعی راجع به انواع کندوهای پلاستیکی که داخل ایران ساخته میشند داره بگه ممنون میشم. میخوام بدونم این کندوها چند مدل و نمونه دارند و آیا اندازه های اونا همه یکی هست؟ آیا کسی استفاده کرده و از نظر بازده و کارکرد و استقامت بهتر از کندوهای چوبی هست؟ و کلا هر اطلاعاتی راجع به این کندوها و یا قیمت اونا دارید بدید ممنون میشم. دوم اینکه از کدوم سازنده بگیرم بهتره و کیفیتش بالاتر از بقیه هست چون توی تبلیغات نمیشه خیلی از مسائل رو دونست. همین طور برای خرید زنبور و ملکه به کدوم فروشنده مراجعه کنم؟
ممنون میشم جواب سوالاتم رو از شما عزیزان بگیرم تصویر.

با سلام خدمت دوست عزیز من هم امسال برای تست دو عدد کندوی پلاستیکی زاگرس اول بهار وسه عدد بعد ها خریدم از اول سال تا حال از کیفیت این کندوها راضی هستم ودر حال تست زمستان گذرانیش هستم البته موردی که در رابطه با جمع شدن قطرات بخار در سقف کندو گفتند درسته ولی دوستان فرمودند که با شیب دار کردن کندو قطرات بخار از روی سقف داخلی کندو سر خورده وبه بیرون می ریزد ضمنا دو سه مورد اشکال کوچک دارند که انشالله با همت مدیریت کارخانه زاگرس درست می شود در رابطه با اندازه ها همشون یک اندازه محکم وبادوام هستند وبا توجه به صیقلی وتمیز وسفید بودن جدار داخلی زنبور اقدام به تولید موم نمی کند وقیمت اونها اول فصل 32تومن درب کارخونه بود که حدود 15روز پیش تماس گرفتم 60تومن شده ولی بعضی نمایندگی ها چون خرید از قبل داشتند 50تومن هم می دهند.
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

manoto_mr نوشته شده:اقا حامد عزیز منظورت از خرید زنبور و ملکه چیه ؟

راستش قصد خرید چند کندو به همراه زنبور رو دارم. ولی میخوام هم کندوها و هم ملکه و کلنی رو از جایی بگیرم که مطمئن باشم. همین طور میخوام بدونم کسایی که از کندوهای پلاستیکی استفاده کردند نتیجه مطلوبی براشون داشته که من به این سمت برم یا نه؟
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

با تشکر از آقا رضا و آقای میرکاظمی...
آقای میرکاظمی عزیز اگه ممکنه اون اشکالات دیگه که کندو داشت رو بگید ممنون میشم. و دیگه اینکه آیا این رطوبت که به صورت قطره آب توی کندو میمونه باعث بروز فساد و یا خرابی روی کار کندو و عسل و یا رشد قارچهای کپک روی قسمت چوبی قابها نشده؟ در کل میشه با این مشکل کنار اومد؟
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

سلام حامد عزیز
اتفاقا دوتا کندویی که قضیه اش رو گفتم براتون به شدت کپک میزد بطوریکی اواخر بهمن مجبور به تعویض کندو کردم درضمن رطوبت به قدری زیاد هست که با شیب دادن به کندو حل نمیشهبه هرحال من نتونستم با هاش کنار بیام تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام بستگي به منطقه فرق ميكنه من كلا تبديل به كندوي پلاستيكي كردم.رطوبط وجود داره اونم با دادن شيب حل ميشه.مشكل زماني هست كه به كندو زياد شربت بديم اين كار باعث ميشه كه زنبورا براي تبخير شربت فعاليت كنن و رطوبت باعث تجمع اب ميشه داخل كندو.بهترين راه حل هم گذاشتن پوشال و پر كردن جاهاي خالي كندو هستش.الان هم كن به كندوها نيگا ميكردم اثري از رطوبت در داخل كندوها نيست.
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

دوستان ممنون از پاسخ های مناسبتون. البته منم فکر میکنم این مساله به منطقه هم بستگی داشته باشه. ولی در کل گیج شدم که اصلا ازینا استفاده کنم یا نه. اینجا خیلی کندوهای چوبی رو داغون میسازند و خیلی مشکل داره. من خودم سری قبل که خریدم روی هر کندو دوروز کار کردم تا شد ازش استفاده کنم. نمیدونم یه هزینه ای بکنم و جواب درستی نگیرم یه خورده تو این شرایط اذیت کننده هست. به هر حال اگه کسی توی شیراز ازش استفاده کرده یه خبری هم به من بده. و اینکه اگه دوستانی در جاهای دیگه ازش استفاده کردند و تونستند با مشکلاتش کنار بیاند بگند که چطور مشکل رو حل کردند.
ممنون از کمک همگی
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان