ایجاد ایستگاه ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

ایجاد ایستگاه ملکه

پست توسط fara »

[COLOR=#NaNNaNNaN]آیا راه انداختن ایستگاه پرورش ملکه نیاز به تخصص بالایی دارد؟ و مقدار سرمایه لازم برای این کار چقدر است؟[/COLOR]

شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: ایجاد ایستگاه ملکه

پست توسط mellifera »

طرح تولید ملکه زنبورعسل در سال89 استان گلستان
براساس آمار زنبورعسل استان که بالغ به 60 هزار کلنی موجود میباشد جهت افزایش راندمان تولید عسل سالانه حداقل 25 هزار ملکه دراستان نیاز میباشد لذا از آنجائیکه واردات ملکه از خارج اثرات نا مطلوبی به جای گذاشته وموجب نابودی ژن زنبورعسل ایران و ورود برخی بیماریها وآفات موجب خسارات سنگینی گردید به همین دلیل واردات ملکه زنبورعسل به کشور ممنوع گردید .
وسیاست کلی دولت فعال سازی بخش خصوصی در عرصه تولید وامور زیربنائی است تحقق آن مورد حمایت وتشویق دولت میباشد لذا با توجه به برآورد بعمل آمده نیاز زنبورداران استان به بیست وپنج هزار ملکه درسال با همکاری بخش خصوصی تولید ودر سطح استان توزیع گردد.
برای تامین ملکه نیاز به ده واحد تولید ملکه در استان از ضروریات است که اعتبار مورد نیاز به منظور راه اندازی این ده مرکز بالغ بر 6900 میلیون ریال میباشد
توجیه اقتصادی یک واحد تولید ملکه زنبورعسل توسط بخش خصوصی
میزان سرمایه گذاری و درآمد حاصله برای تولید 2500ملکه زنبورعسل
سرمایه گذاری مورد نیاز(ثابت)
عنوان ارقام (میلیون ریال)
کلنی زنبورعسل مورد نیاز 200 فروند فی 1200000 240
اعتبار مورد نیاز جهت تامین نهاده های تولید ملکه 250
جمع 490
سرمایه گذاری موردنیاز (جاری)
اعتبار مورد نیاز جهت تامین پرسنل طرح 150
هزینه های جاری طرح 50
جمع 200
درآمد حاصله از طرح:
عنوان فی(ریال) درآمد (میلیون ریال)
تولید 2500 ملکه 200000 500
تولید عسل500 60000 30
تولید بچه کندو 50فروند 500000 25
تولید موم 50 کیلو 100000 5
جمع 560

هزنیه های مورد نیاز
هزینه های جاری 200
سود سرمایه در گردش 12
جمع 212

490 میلیون ریال هزینه سرمایه گذاری موردنیاز طرح
441 میلیون ریال تسهیلات براساس 90 درصد
88.2 میلیون ریال باز پرداخت سالیانه اصل وام
سود سالیانه 31.7 میلیون ریال
مبلغ بازپرداخت سالیانه 119.9
سود خالص : باز پرداخت سالیانه- هزینه های جاری - درآمد
228.1 = 119.9- 212 - 560
برآوردتوسعه مراکز تولید ملکه طی 5 سال آینده
تعدادمراکز تولید ملکه میزان تولید ملکه میزان اعتبار مورد نیاز (میلیاردریال)
34 85000 23
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

آیا توسط دولت هم حمایت می شود مثلا دادن تسهیلات بانکی یا نه و آیا برای شروع نمی توان از حجم کمتری استفاده کرد؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

چرا که نه فرا عزیز تسهیلات بانکی نباشه که نمیشه.بهترین کار اینه که یه سر به جهاد شهرستانتون سر بزنی تا اطلاعات دقیقترب بهت بدن.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

امین جان قسمت اول سئوال را هم اگه می شود توضیح بدهید که آیا نیاز به گذارندن دوره خاصی است یا نه و چقدر اطلاعات می خواهد؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

چرا که نه باید تلقیح مصنوعی بلد باشی تا بتونی تلقیح کنی و یا شرایت پرورش ملکه رو بلد باشی.در چه زمانی وچه شرایطی.میتونی از اقای مهندس عطائیان و یا برادران خسروی که پرورش ملکه دارن کمک بگیری.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

fara نوشته شده:[COLOR=#NaNNaNNaN]آیا راه انداختن ایستگاه پرورش ملکه نیاز به تخصص بالایی دارد؟ و مقدار سرمایه لازم برای این کار چقدر است؟[/COLOR]
سلام
متاسفانه هیچ کس دنبال چنین کارهایه اساسی نیست وگرنه یکی از پایه های زنبورداری اصلاح نژاد و تلقیح مصنوعی و به روز کردن اطلاعات و پرورش ملکه به شکلهای کاملا پیشرفته هستش که تو ایران شاید همچین جایی به غیر از یکی دو جا نباشه من فکر میکنم نیاز به افراد با درجه علمی و عملی بالائی به این کارها لازمه ما فقط دوس داریم بیایم توسایت تفریح کنیم ممنون از طرح سوال خوبتان
نمایه کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

بنده چند وقت به دنبال این قضیه بودم و درصدد بودم یه ایستگاه با حمایت جهاد کشاورزی تاسیس کنم
اما با کمی تجربه و مطالعه متوجه شدم این امکان در مناطق شمالی کشور وجود نداره و اگر هم وجود داره هزینه ها بیشتر از درآمد تموم میشه
چون اکثر زنبورداران در شمال کشور نیاز دارن که ملکه هاشون رو ماه اسفند یا اول فروردین تعویض کنن که این یعنی باید پرورش ملکه از دی ماه آغاز بشه
که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه چنین چیزی امکان پذیر نیست ( یا لااقل با شرایط طبیعی امکان پذیر نیست )
چون تامین نر کافی برای این حجم ملکه فوق العاده سخت هست و همینطور کمتر روزی در این موقع از سال پیدا میشه که هوای مساعدی داشته باشه برای جفت گیری ملکه ها
و از این دست مشکلات که تقریباً زیاده
البته با مکانیزه کردن میشه بخشی از این مشکلات رو مرتفع کرد ولی یادمون نره هزینه ها به شدت میره بالا
در کنار اینها بازار یابی مساله حساسی هست که نیاز به شناخت خوب زنبورداران ایران داره
به طور کلی در شمال کشور تاسیس همچین مجموعه ای ریسک بالایی رو می طلبه
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام ودرود فرآوان خدمت دوستان عزیز خدمتتون عارضم ما دو تا مشکل بزرگ داریم اولی خود زنبورداره که قشر ظعیفیه و به علت نبود دانش کافی و سنتی موندن این صنعت نمیخواد بغیر ازهزینه های سالانه هزینه دیگه ای بکنه و دومی نبود حمایت کافی از سوی سازمانهای مربوطه است تو این بخش یعنی زنبورداری هیچ نوع حمایتی وجود نداره من مباحث دوستان رو خوندم ودر جواب با تجاربی که خودم در این ضمینه دارم میتونم اینو بگم که دوستان عزیز اگه بخواید هر کاری رو شروع کنید فقط و فقط نا امید نشید چون سیستم زنبورداری ما نیاز داره از اینی که هست بیشتر باشه ولی فقط بزرگترین مشکل تامین اعتبار ه که اونم به زنبوردارها اصلا وام نمیدند شما فقط میتونید با هزینه کردن از جیب خودتون یه کاری رو تو این ضمینه شروع کنید من خودم سالها پیش بزرگترین طرح زنبورداری جهان رو تو ایران میخواستم اجراع کنم که بعد از مدتها سعی و تلاش این در و اون در زدن فقط بهم 9 ملیون وام دادند که اونم من به خودشون برگردوندم و اونهایی هم که مثل اقای عطائیان به جایی رسیدندو یا کسبی را ه اندازی کردند از جیب خودشون بوده ولی اینو من برادرانه بهتون میگم که دلسرد نشید و تا جایی که توان دارید ایستادگی کنید و به ارزویی که دارید دست پیدا کنید موفق و پیروز باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط m3130 »

دوستان زیاد هم سخت نیست و ما انرا بزرگ می کنیم من خودم در عرض بیست دقیقه پیوند زدن رو یاد گرفتم و مابقی تجربه لازمه البته پرورش ملکه و بهسازی و انتخاب خصوصیات برتر رو براحتی و دقت وتمرین میشه کار رو انجام داد و ولی برای اصلاح نژاد باید تخصص بیشتری داشت
همت همت همت ...........
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان