طرح صنعت بزرگ زنبور داری

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

طرح صنعت بزرگ زنبور داری

پست توسط fooladi »

ایا موافق هستید یک طرح صنعت بزرگ زنبورداری را اندازی بشود 500نفر مستقیم و 1000نفر غیر مستقیم هر جوابی دادی پیشنهاد وانتقاد هم بکن و اگه شما طراح این طرح بودی چه چیزهایی به این طرح اضافه میکردی

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: طرح صنعت بزرگ زنبور داری

پست توسط fara »

fooladi نوشته شده:ایا موافق هستید یک طرح صنعت بزرگ زنبورداری را اندازی بشود 500نفر مستقیم و 1000نفر غیر مستقیم هر جوابی دادی پیشنهاد وانتقاد هم بکن و اگه شما طراح این طرح بودی چه چیزهایی به این طرح اضافه میکردی

منظورتان از طرح بزرگ زنبورداری را شفاف تر بیان کنید تا بشود در مورد ان نقطه نظرات را ارائه داد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

منظورم اینه هم تولید عسل هم تولید زهر تولید ژل رویال بره موم موم همه چی که برای زنبور داری هست
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

سلام از جزئيات طرح تون بيشتر توضيح بدين .آيا طرحتون متمركزه ؟ يعني همه كندوهاشونو يك جا جمع مي كنند يا..........
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

من فعلا دنبال سرمایه گذار هستم دوستان دارم فعلا مذاکره میکنم فعلا به این مرحه یک جا یا متمرکز نرسیدم
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

باسلام خدمت زنبورداران و علاقه مندان به زنبور عسل بنده در حال تهیه یه طرح توجیهی برای طرح صنعت بزرگ زنبورداری هستم این طرح شامل تولیدات محصولات زنبور عسل قبیل ژل رویال. زهر زنبور عسل. بره موم .موم.بچه کندو.ملکه.گرده و غیره ایا به نظر شما من این طرح رو پیگیری کنم با 3000هزار کلنی ایا این مقدار کلنی کفاف تولید این محصولات رو میدهد.ایا شما طرحی برای این صنعت دارید.لطفا کسانی که قیمت روز محصولات زنبور عسل رو دارند تو این صحفه بزارن.و قیمت ادوار تولید زهر .و برای این طرح چند نیرو انسانی استخدام کنم خوبه منتظر پیام های شما با پیامتون بهم انرژی بدید ضمنا دوستانی که دوست دارن با من همکاری کنن درخدمت هستیم
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

دوست عزیز این ایده شما جای تحسین داره و حتما صددرصد جواب میده. ولی یه مطلب رو میخواستم بگم . اونم اینه که بیایید اول از همه با همکاری همدیگه بتونیم یه راه درست و شفاف و اصولی رو جلوی راه این صنعت توی کشور قرار دهیم. منظور من تشکیل اتحادیه منسجم و قدرتمند و جلب کمک های دولتی برای حمایت از این صنعت هست. و بعد از آن بالا رفتن فرهنگ استفاده مردم و روشن شدن تفاوت میان عسل های طبیعی و غیر طبیعی و خواص و استفاده آن است. البته میدونم که کار میبره. ولی این جور طرحها که شما میگید باید اول از نظر پایه ای و زمینه سازیهای لازم مراحل خودش رو طی کنه.

در رابطه با مطلبی که گفتید اگه طرحی دارید بگید: به نظر من ما به جای اینکه حالت مصرفی رو به صنعت زنبورداری کشور تحمیل کنیم بیاید دست به دست هم بدیم و یه فکری به حال پیشرفت خودمان در این صنعت بکنیم. مثل تحقیق و آزمایش روی بیماریها و بالا بردن بازده زنبور و اصلاح نژاد و دیگر کارهایی که میتواند به عنوان یک پله برای بالا بردن این صنعت در کشور باشد. من در پست های دیگه هم گفتم. شما هم میتونید در کنار این طرح ارزشمندی که برای خود در نظر دارید یک مرکز تحقیق و پژوهش و یا یک مرکز اصلاح نژاد (البته به صورت کاملا علمی) ایجاد کنید و روی زنبور ایرانی کار کنید. چون این زنبور از گذشته های دور بومی این سرزمین بوده و به خیلی شرایطی که در این منطقه حاکم است بهتر از نژادهای خارجی واقف است. اگر تلاش محققان نبود الان نژاد کارنیولانی هم وجود نداشت پس ما هم همت کنیم تا نژاد ایرانی را پس از حذف نقاط ضعف و بهبود نژاد به دنیا معرفی کنیم.
در آخر باز هم از ایده شما تشکر میکنم و جای بسی خوشحالی است که با شما دوستان نظراتمان را به اشتراک میگذاریم تصویر.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
naragh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نراق
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط naragh »

سلام
دوستمون درست میگه بیشتر کندوهای کشور ما کمتر از 10کیلو عسل خالص میده ما اول باید روی زنبورهای خودمان کار کنیم تا به یک سطح مطلوب برسند که بتوانیم بازدهی خوبی داشته باشیم.
و دوم داشتن یک اتحادیه قوی که بتوانید ما را حمایت کند
شما به عنوان یک زنبوردار یک تماس با اتحادیه بگیرید ببینید چی به شما می گوید اصلا جواب نمی دهد چه خواسته به حمایت تصویر
bee
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

سلام
آیا فکر هزینه های این کارر و هم کرده اید برای این طرح چیزی حدود 500 تا 600 میلیون فقط برای خرید کندو باید کنار بگذارید سایر هزینه ها که می تونه قابل توجه باشد به کنار !
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

خدمت شما دوستان عزیز عرض کنم که یه طرح با کمک بانک انجام میشه.ضمنا بنده نمیتونم هزینه رو موضوعی کنم که معلوم نیست کی جواب میده این طرح اصلاح نژاد ایرانی رو بعد از این که تاین صنعت رو راه اندازی کردم پیگیری میکنم و میزارم تو دستور کارم.بهد ای گفتن فرهنگ رو جا بزاریم من فقط عسل تولید نمیکنم مصرف محوصلات ما در ایران فقط عسل چون زهر و ژل رویال و غیره تو ایران هیچ شرکتی نیست ازش استفاده کنه منتظر پیشنهادهای شما هستم دوستان
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

دوست عزیز من فکر میکنم در صورت توافق و شکل گیری چنین صنعتی شما مجبور به یکجا نشینی باشید. چون فراهم کردن جا و جابجایی برای اون مقدار کندو که شما در نظر دارید خیلی دور از ذهن میاد. البته خودم هم نظراتی راجع به زنبورداری ثابت در یک مکان دارم و در یک پست مطرح کردم که جوابهای خوبی از دوستان گرفتم. ولی نمیدانم در یک مکان ثابت اون مکان باید چه جایی باشه که بتونه جواب این همه زنبور رو بده. چون شما عنوان کردید 500نفر به طور مستقیم مشغول کار باشند باید طرح خیلی بزرگی باشه.

البته دوست من همیشه ایده های بزرگ خوبه و کارساز. ولی با عرض مغذرت این مطلب رو میگم و هیچ قصدی مثل حمله به فکر شما و یا ناامید کردن شما رو ندارم. ولی فکر همیشه باید در حد قابل قبول باشه. من ایده های بزرگ رو همیشه دوست داشته و دارم ولی در مورد زنبور اونم در ایران فکر میکنم اول روی منطقیات طرحتون فکر کنید. چون مشکلات بسیار زیادی سر راه یک چنین طرح بزرگی هست. ولی با یک طرح در حد هزار کندو برای شروع و برداشت عسل و ژله و زهر کاملا موافقم ولی نه در حدی که شما گفتید.
ممنون از ارائه مطالب مفید تصویر.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

به نظر شما من با 1000کندو چقدر در سال میتونم ژل و زهر و گرده و موم ملکه و بره موم گرده تولید کنم
نمایه کاربر
hamed_gwd
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

fooladi نوشته شده:به نظر شما من با 1000کندو چقدر در سال میتونم ژل و زهر و گرده و موم ملکه و بره موم گرده تولید کنم

البته راجع به این سوال شما هیچ جواب قطعی نمیشه داد. چون زنبور یه موجود زنده هست و در محیط و شرایط محیطی کاملا مختلف و متفاوت و غیر قابل پیش بینی کار میکنه. همین طور منطقه هم در این امر بسیار موثر است. من خودم بدون کوچ از هر کندو حدود بیست و سه کیلو عسل گرفتم ولی دوستان میگند که اگه تعداد کندوها رو بیشتر کنی مقدار عسل کمتر میشه که خوب بعد از فکر کردن تا حد زیادی قانع شدم. ولی در کل فکر نکنم کمتر از شانزده هفده کیلو بشه. البته این رو باید عزیزان و اساتید تالار بگند.
نمایه کاربر
fooladi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط fooladi »

عزیز دل من من فقط نمیخوام عسل تولید کنم تمام محصولات ژل زهر موم بره موم و غیر
نمایه کاربر
gomnam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گناباد_کاخک
تشکر کرده: 119 دفعه
تماس:

پست توسط gomnam »

[RIGHT]سلام من فکر می کنم هدف اگه حل مشکل چند جوان بیکار باشه میشه ولی اگر کسب در آمد بیشتر باشه یا کندوهای کمتر بهتر می شود به ا ین مهم رسید [/RIGHT]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

اول بفکر جاباشید
شماخودت اهل کجایی
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

fooladi نوشته شده:به نظر شما من با 1000کندو چقدر در سال میتونم ژل و زهر و گرده و موم ملکه و بره موم گرده تولید کنم

تولید ژل رویال یک کار خیلی تخصصی است و نیاز به مقدار زیادی نیروی انسانی ماهر دارد. نمی دونم چرا ما به اولین چیزی که در زنبور داری برای گسترش کار فکر می کنیم تعداد کندو ها هست.

در مورد ژل رویال این مطلب را مطالعه کن. حتما موتجه خواهی شد که تعداد کندو آنچنان تاثیر گذار نیست.
post19554.html?hilit=%DA%86%DB%8C%D9%86#p19554
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
alirezashabani
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط alirezashabani »

اگه حرفت درست برسونی اون وقت میشه به سوالت پاسخ داد
نمایه کاربر
alirezashabani
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط alirezashabani »

ببخشید یه سوال دارم چگونه باید لوک اروپایی را ازبین برد؟علت آن و عوامل آن چیست؟
نمایه کاربر
irhotelbooking
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: fckhxtc
تماس:

پست توسط irhotelbooking »

...........................
hhfhjxrkfcg
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟