صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدير انجمن: mellifera

تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

پستتوسط mellifera » 27 بهمن ماه 1391 20:58

با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه
3-يكي از كندوهام هم به دليل نامعلومي از بين رفته بود چون هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره خوبي.

در زير تصاويري رو قرار مديدم به همراه توضيحات تصاوير اميدوارم خوشتون بياد.
پيوست ها
zemostangozarani (21).JPG
كندويي كه در اثر نبود ملكه از بين رفته و داراي زنبور نر مي باشد
پيوست ها
zemostangozarani (12).JPG
پيوست ها
zemostangozarani (11).JPG
پيوست ها
zemostangozarani (19).JPG
اين كندو هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره كافي
پيوست ها
zemostangozarani (20).JPG
پيوست ها
zemostangozarani (17).JPG
پيوست ها
zemostangozarani (15).JPG
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها: 3
kazemi (28 بهمن ماه 1391 08:46), koohi (27 بهمن ماه 1391 21:12), yasmangola_love (28 بهمن ماه 1391 07:53)
رتبه: 12.5%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
1533010390
نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4845 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

Re: تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

پستتوسط koohi » 27 بهمن ماه 1391 21:16

سلام ،در مورد عکس آخر جمعیت کم بوده ونتوانسته خود را به غذا برساند(دوستان دقت کنند اگرکندویی کم جمعیت باشه برای حفظ آن در سرمای زمستان واینکه بتواند خودرا به غذا برساند در پاییز در وسط قابها یک سوراخ با قطر حدود 4-3 سانتیمتر ایجاد کنید زنبورها از این سوراخ راحتتر عبور می کنند وبه غذا رسیده وباهم می مانند )

برای نویسنده این مطلب koohi تشکر کننده ها: 8
blackbil (27 بهمن ماه 1391 22:13), ghasedack (28 فروردين ماه 1392 10:23), gomnam (27 بهمن ماه 1391 22:00), mehrdad313 (9 مهر ماه 1392 00:29), mellifera (28 بهمن ماه 1391 21:19), turkmansahra (12 ارديبهشت ماه 1392 08:17), yashilchalish (4 اسفند ماه 1391 17:15), yasna (27 بهمن ماه 1391 21:45)
رتبه: 33.333%

............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
aliborhani, shariati2260
نماد کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 28 ارديبهشت ماه 1390 19:54
نام واقعی: محمدرضاکوهی گونیانی
تشکر کرده: 337 بار
تشکر شده: 425 بار
امتياز: 286570

پستتوسط ahmad67 » 27 بهمن ماه 1391 21:47

[quote="mellifera"]با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه
3-يكي از كندوهام هم به دليل نامعلومي از بين رفته بود چون هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره خوبي.

سلام 5تا از کندو های من هم به دلیل نا معلومی از بین رفته اند مال من هم ملکه جوانی داشت و هم ذخیره خیلی خوبی و جمعیتش هم زیاد بود
یکی از زنبوردارهای شهرستان ما میگفت یه بیماری جدیدی به نام لوک امریکایی اومده که قبلا شفیره ها را ازبین میبرد  ولی الان زنبورها را هم از بین میبره که هیچ درمانی نداره
فقط میشه پیشگیری کرد
الان در شهرستان 2/3کلنی های زنبوردارها از بین رفته اند
مال من از 10 تا 4 تا مونده

برای نویسنده این مطلب ahmad67 تشکر کننده ها:
mellifera (28 بهمن ماه 1391 21:20)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
ahmad67
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 10 مهر ماه 1390 23:48
نام واقعی: ahmad
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 68310

پستتوسط yasna » 27 بهمن ماه 1391 22:11

خوشبختانه امسال فقط 2تا تلفات داشتم به علت از بین رفتن ملکه ومابقی زنبورا بسیار خوبن وگرده میارن وحال میکنن این در حالی است که پار سال 22تلفات داشتم اگه میشه دوستان در این پست تعداد تلفات وعلت از بین رفتن... بیماری کم بود غذا ویا... را بیان کنید تا ببینیم امسال کجا ی ایران مستعد و محل نشر بیماری است  شاید راه حلی پیداشود..پار سال نوزما ولوک پدر زنبورای منطقه مارا در اورد ولی خوشبختانه امسال تا الان خبری از هیچ چیزی وافتی نیست

برای نویسنده این مطلب yasna تشکر کننده ها:
mellifera (28 بهمن ماه 1391 21:21)

نماد کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1391 11:30
نام واقعی: میر زا انفرادی
تشکر کرده: 219 بار
تشکر شده: 342 بار
امتياز: 108310

پستتوسط blackbil » 27 بهمن ماه 1391 22:14

منم یک کندوی تلف شده داشته ام. البته مربوط به جمعیت کمش بود. چون هم ملکه داشت و هم ذخیره عسل و گرده خوبی داشت.
Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

پستتوسط gomnam » 27 بهمن ماه 1391 22:54

باسلام
امسال من خوشبختانه تا الان تلفاتی نداشتم ولی هنوز تا بهار خیلی فاصله است هنوز نباید نتیجه گرفت چون اسفندماه یکی از ماههای مهم و بحرانی در زنبورداری است ،و چه کندوهای زیادی هستند که در این ماه به دلیل کمبود عسل ذخیره شده از بین می روند

برای نویسنده این مطلب gomnam تشکر کننده ها:

نماد کاربر
gomnam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 ارديبهشت ماه 1391 00:03
نام واقعی: mpjtaba
تشکر کرده: 122 بار
تشکر شده: 86 بار
امتياز: 146490

پستتوسط ehsanklop » 28 بهمن ماه 1391 08:00

ahmad67 نوشته است:
mellifera نوشته است:با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه

سلام 5تا از کندو های من هم به دلیل نا معلومی از بین رفته اند مال من هم ملکه جوانی داشت و هم ذخیره خیلی خوبی و جمعیتش هم زیاد بود
یکی از زنبوردارهای شهرستان ما میگفت یه بیماری جدیدی به نام لوک امریکایی اومده که قبلا شفیره ها را ازبین میبرد  ولی الان زنبورها را هم از بین میبره که هیچ درمانی نداره
فقط میشه پیشگیری کرد
الان در شهرستان 2/3کلنی های زنبوردارها از بین رفته اند
مال من از 10 تا 4 تا مونده

سلام
این بیماری ویروسی هست و من چندین جا این بیماری رو دیدم . علایم اون خیلی شبیه نوزما هست ( معمولا وقتی رایج میشه نوزما هم بعدش رایج میشه ) ولی با فوماژلین قابل درمان نیست چون عامل اصلی بیماری یه چیز دیگه اس . حدس من اینه که از خانواده ویروسهای فلج حاد زنبور عسل هست .
اوایل با لوک اشتباه گرفته میشه و  بعدش با نوزما . چون معمولا تو بهار شفیره ها رو از بین میبره و تو پاییز و زمستان خودش رو به زنبورهای بالغ میرسونه .
کارشناسان عزیز دامپزشکی تا الان هیچ نظری در این مورد ندادن ( من نشنیدم که نظر بدن )

از زنبورهای من امسال تو پاییز حدود 20 تا بخاطر پرنده های زنبورخوار از بین رفت . زمستان مشکلی نداشتیم .

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها:

نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

پستتوسط jamshid » 28 بهمن ماه 1391 22:58

سلام
از دیدن تصاویر خوشم نیامد بلکه ناراحت شدم اینکه لوک آمریکایی در غیر زمستان لاروها را مورد هجوم قرار میده و در زمستان زنبورها را کمی عجیب بنظر میرسه چطور میشه در تابستان فقط لاروها را آلوده کنه و به زنبورها آسیبی نرسانه بگذریم اگه واقعا لوک باشه قابل درمان میباشد من فبلا دستورش را در سایت گذاشتم حتی فیلمش را دارم که لوک را درمان کردند اما بهتره کلیه زنبورداران در پاییز حداقل دو مرحله از کاسپین سولوشن و ترکیبی از فوماژیلین و آموکسی سیلین پیشگیری کرده حتی میشه درمان کرد.

برای نویسنده این مطلب jamshid تشکر کننده ها: 6
Ebrahim64 (26 فروردين ماه 1392 22:15), Geographer (6 اسفند ماه 1391 01:50), gomnam (28 بهمن ماه 1391 23:28), koohi (29 بهمن ماه 1391 12:09), mellifera (29 بهمن ماه 1391 21:29), yasna (28 بهمن ماه 1391 00:06)
رتبه: 25%

نماد کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 دي ماه 1389 00:00
نام واقعی: azad -jamshid
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 988 بار
امتياز: 231535

پستتوسط hamidbee » 29 بهمن ماه 1391 15:30

با سلام وخسته نباشيد

متآسفانه من هم امسال 5 عدد از 8  تا كندوهام رو از دست دادم ولي دليلش رو نفهميدم هم ذخيره داشتند هم جمعيت خوبي داشتند من تو تهران تو حياط نگه داري ميكنم در ضمن خونه بغليمون بنايي ميكنه ويك لايه خاك سيمان روي شانها نشسته بود حالا نميدونم دليلش چيه  تا حالا توي اين چند سال تلفات نداشته بودم
نماد کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 9 اسفند ماه 1390 16:01
نام واقعی: hamid fathi
تشکر کرده: 19 بار
تشکر شده: 33 بار
امتياز: 84350

پستتوسط mohammadtjk » 29 بهمن ماه 1391 16:00

سلام به دوستان
امسال تا ديروز فقط! يه دونه تلفات داشتم اخه جمعيتش ضعيف بوده .خلاف سال قبل كه با چشم اشكبار و دل خونبار 10 كندو رو جمع كردم.
تا الان كه جمعيتشون بد نيست كلزا هم تازه گل كرده دارن روبراه ميشن فقط تا وقتي هوا گرم بشه بايست پوشش داخلي رو با روزنامه بيشتر كرد تا كندو گرمتر بشه

برای نویسنده این مطلب mohammadtjk تشکر کننده ها:
ehsanklop (29 بهمن ماه 1391 18:16)

نماد کاربر
mohammadtjk
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 5 آذر ماه 1391 17:39
نام واقعی: mohammad tajik qanbari
تشکر کرده: 20 بار
تشکر شده: 23 بار
امتياز: 37010

پستتوسط hamidbee » 29 بهمن ماه 1391 16:29

mohammadtjk نوشته است:سلام به دوستان
امسال تا ديروز فقط! يه دونه تلفات داشتم اخه جمعيتش ضعيف بوده .خلاف سال قبل كه با چشم اشكبار و دل خونبار 10 كندو رو جمع كردم.
تا الان كه جمعيتشون بد نيست كلزا هم تازه گل كرده دارن روبراه ميشن فقط تا وقتي هوا گرم بشه بايست پوشش داخلي رو با روزنامه بيشتر كرد تا كندو گرمتر بشه

سلام
من اصلا جرات نميكنم دربشو باز كنم توكل به خدا
نماد کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 9 اسفند ماه 1390 16:01
نام واقعی: hamid fathi
تشکر کرده: 19 بار
تشکر شده: 33 بار
امتياز: 84350

پستتوسط apis » 1 اسفند ماه 1391 16:08

خوشبختانه امسال تلفاتی از لحاظ زنبور تا به الان نداشتم
حتی جالبه بگم کندویی که یک کف دست هم شاید بیشتر زنبور توش نبود الان حدود 2 قاب کامل جمعیت داره
اما پارسال 2 تا کندوی 10 قاب رو به دلایل نامعلوم از دست دادم البته در پائیز نه در زمستان
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست

برای نویسنده این مطلب apis تشکر کننده ها:
mellifera (1 اسفند ماه 1391 20:22)

نماد کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 تير ماه 1391 15:41
نام واقعی: سید هادی سادات شهابی
تشکر کرده: 81 بار
تشکر شده: 224 بار
امتياز: 68970

پستتوسط Ebrahim64 » 26 فروردين ماه 1392 15:38

سلام الحمدلله اصلآ تلفات نداشتم حتی 4تا از زنبورام بچه بودن ولی خدا عنایت کرد.

برای نویسنده این مطلب Ebrahim64 تشکر کننده ها:
mellifera (26 فروردين ماه 1392 21:51)

نماد کاربر
Ebrahim64

تاريخ عضويت: 16 اسفند ماه 1391 16:41
نام واقعی: ابراهیم
تشکر کرده: 76 بار
تشکر شده: 55 بار
امتياز: 21040

پستتوسط hamed » 26 فروردين ماه 1392 22:15

من پارسال حدود 18 تا از کندوهام از بین رفتن که احتمال میدم سی سی دی باشه چون هم جمعیتشون خوب بود همم ذخیره خوبی داشتن فقط اخرین باری که نگاه کردم بودن و بعد از چند هفته دیگه نبودن
نماد کاربر
hamed

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: hamed parvizkhani
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 102680

پستتوسط Ebrahim64 » 27 فروردين ماه 1392 21:03

سلام آقاجمشید خسته نباشید بازحمتهای ما؟،ترکیب کاسپین سولوش+فوماژیلین+آموکسی سیلین که فرمودین برا پیشگیری ودرمان لوک در پاییز بیزحمت مقدارشون را هم در شربت یک به یک میگین؟
نماد کاربر
Ebrahim64

پستتوسط jamshid » 27 فروردين ماه 1392 21:19

سلام
من قبلا در این مورد شرح دادم دتر سایت عسل کاج هم نحوه مصرف ذکر شده شما میتوانید برای 2/5 لیتر شربت یک قاشق غذا خوری سر صاف کاسپین یک عدد کپسول آموکسی سیلسن انسانی و دو قاشق سر صاف فوماژیلین ایرانی به شربت اضافه کنید مقداری از این شربت را روی قابها بپاشید تا کاملا مصرف شود برای افزایش تخم ریزی و پرورش ملکه هم فرق میکنه در سایت www.asal-kaj.ir موجود میباشد.

برای نویسنده این مطلب jamshid تشکر کننده ها: 2
Ebrahim64 (27 فروردين ماه 1392 22:52), mellifera (29 فروردين ماه 1392 20:47)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 دي ماه 1389 00:00
نام واقعی: azad -jamshid
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 988 بار
امتياز: 231535

پستتوسط ghasedack » 28 فروردين ماه 1392 10:32

کندو های من امسال 4 کندو تلفات داشتن ولی پارسال 11 کندو دلیل تلفات با سال قبل رو همون موقع فهمیدم.
سال گذشته تنها کندوهای ضعیف از بین نرفتن بلکه کندوهای قوی هم تلف شده بودن، پس احتمال وجود بیماری و یا کم جمعیت بودن کمرنگ بود... با بررسی بیشتر متوجه شدم که به احتمال خیلی زیاد ذخیره پروتئینی کندوها در زمستان کمتر بوده ، به این دلیلی امسال سعی کردم یه مقداری کندوها رو تغذیه کنم که الحمدلله جواب داد و تلفات امسال خیلی کم شده بود.

برای نویسنده این مطلب ghasedack تشکر کننده ها:
mellifera (29 فروردين ماه 1392 20:47)

نماد کاربر
ghasedack

تاريخ عضويت: 15 فروردين ماه 1390 00:00
نام واقعی: روح اله
تشکر کرده: 20 بار
تشکر شده: 63 بار
امتياز: 121220

پستتوسط Ebrahim64 » 12 شهريور ماه 1392 21:36

باسلام امروز با یکی از زنبوردارها صحبت میکردم میگفت زمستان چندتا از کندوهام بعلت خفگی تلف شدن!میخواستم بدونم آیا این امر امکان داره یا علتش لوک یا امسالهم هست؟
نماد کاربر
Ebrahim64

پستتوسط Kismar » 10 دي ماه 1392 13:10

در حالت عادی از پاییز تا اول بهار از هر 10 تا کلنی یکی تلف بشه عادیه اما بیشتر از اون حتما نیاز بی بررسی داره200 کلنی دارم تا حالا فقط 2 تا بدون ملکه شدن که بلافاصله با کلنیهای دیگه ادغامشان کردم...من الان 150 کلنی دارم که 7قاب پر جمعیت دارن و بقیه بین 4 تا 6 قاب هستن.....
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Kismar در 13 اسفند ماه 1392 14:33 .
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    

برای نویسنده این مطلب Kismar تشکر کننده ها:
mellifera (10 دي ماه 1392 21:44)

نماد کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط hamed » 10 دي ماه 1392 15:22

سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه  خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم
نماد کاربر
hamed

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: hamed parvizkhani
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 102680

پستتوسط Milanifar » 11 دي ماه 1392 09:22

hamed نوشته است:سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه  خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم

سلام آقا حامد  و دوستان عزیز
میشه در مورد سی سی دی که گفتین بیشتر توضیح بدین ؟ ممنون
نماد کاربر
Milanifar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 18 مرداد ماه 1391 15:22
نام واقعی: کاظم میلانی فر
تشکر کرده: 8 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 30540

پستتوسط avrinasal » 11 دي ماه 1392 13:33

Milanifar نوشته است:
hamed نوشته است:سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه  خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم

با سلام دوست عزیز بیماری سی سی دی ccdیه بیماری جدید هست که از چند ساله گذشته از کشورهای خارجی شروع و امروزه نیز درکشور ما هم دیده میشود در این نوع بیماری  زنبوران خانه و یا کلنی خود رو ترک میکنند و به جای نامعلو.می کوچ میکنند  کارشناسان علت این بیماری و مشکل امروزی رو پارازیتها و دکل های ماهواره ای اعلام کردنند  که زنبور رو وادار میکنه که کلنی خودشو ترک کنه عده ای هم کم شدن مقدار جیره در طبیعت و شیوع بیماریهای ناشناخته رو اعلام میکنند به هر حال امروزه این مشکل  به یکی از دغدغه های زنبور داران تبدیل شده  وتلفات زیادی رو به همراه داشته و تنها راه درمان اون هم کوچ کم + استفاده از مراتع  عنی و مکانهای که پارازیت در ان مکانها  کم باشد ویا وجود نداشته باشد توصیه میشه  موفق باشید
به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید

برای نویسنده این مطلب avrinasal تشکر کننده ها: 2
daryush (11 دي ماه 1392 14:00), mellifera (11 دي ماه 1392 21:47)

نماد کاربر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1391 11:24
نام واقعی: مرکز تخصصی عسل اصغرپور
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 641 بار
امتياز: 235455

پستتوسط Milanifar » 11 دي ماه 1392 14:28

avrinasal نوشته است:
Milanifar نوشته است:

با سلام دوست عزیز بیماری سی سی دی ccdیه بیماری جدید هست که از چند ساله گذشته از کشورهای خارجی شروع و امروزه نیز درکشور ما هم دیده میشود در این نوع بیماری  زنبوران خانه و یا کلنی خود رو ترک میکنند و به جای نامعلو.می کوچ میکنند  کارشناسان علت این بیماری و مشکل امروزی رو پارازیتها و دکل های ماهواره ای اعلام کردنند  که زنبور رو وادار میکنه که کلنی خودشو ترک کنه عده ای هم کم شدن مقدار جیره در طبیعت و شیوع بیماریهای ناشناخته رو اعلام میکنند به هر حال امروزه این مشکل  به یکی از دغدغه های زنبور داران تبدیل شده  وتلفات زیادی رو به همراه داشته و تنها راه درمان اون هم کوچ کم + استفاده از مراتع  عنی و مکانهای که پارازیت در ان مکانها  کم باشد ویا وجود نداشته باشد توصیه میشه  موفق باشید

با سلام
ممنون از جوابتون ولی من منظورشما از کوچ زنبورها رو نفهمیدم یعنی همه زنبورها همراه ملکه اونم تو فصل پاییز از کندو میرن یا زنبورها کم کم تلف میشن .  تعداد زیادی از کندوهای بومی (سبد ) من پاییز امسال تو خسروشهر تلف شدند و من علتشو ندونستم. چون داروی ضد کنه هم داده بودم فکر میکردم شاید از بی کیفیتی داروها بوده ولی با این بحث ccd اگه علایم دیگری هم  شما وسایر دوستان میدونن بفرمایند تا بیشتر با این موضوع آشنا بشیم. باتشکر
نماد کاربر
Milanifar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 18 مرداد ماه 1391 15:22
نام واقعی: کاظم میلانی فر
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 30540

پستتوسط avrinasal » 11 دي ماه 1392 14:44

با سلام اقای میلانی فر  در این نوع بیماری هر موقع که خود زنبور دوست داشته باشه میتونه کندو رو ترک کنه گزارشهای از دوستان داشتم که در تمامی فصول این اتفاق افتاده و حتی در یک مورد حدود 30 کندو خالی شده بودند  گفتم درمان خاصی نداره فعلا تو کشورهای غربی و اوپایی دارند رو این قضیه کار میکنند و فعلا جواب قانع کننده ارائه ندادند در مورد کندوهای سبدیتونم بگم که بله احتمال همه  چی هست میتونه از بی کیفیتی داروها باشه و حتی میتونه از دوز بالای اونها هم باشه و شایدم یه بیماری دیگه ای باشه چون در کندوی سبدی پیدا کردن دلیل بیماری  سخته چون نمیشه داخلش ر و مشاهد کرد و فقط از رو رفتار زنبوران میشه بیماری و علایم اون رو تشخیص داد به نظرم اگه اون سبدهارو بفروشید ویا به مدرن تبدیل کنید خیلی بهتره باز اینجوری به کلنی مسلط هستید به هر حال پارسال آفت زیاد بود و امسال هم پیش بینی میکنم که بیشتر از پارسال باشه  مواظب باشید و هر دارویی رو خرید نکنید  موفق باشید
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط avrinasal در 12 اسفند ماه 1392 15:19 .
به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید

برای نویسنده این مطلب avrinasal تشکر کننده ها: 2
Milanifar (14 دي ماه 1392 18:00), mellifera (11 دي ماه 1392 21:48)

نماد کاربر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1391 11:24
نام واقعی: مرکز تخصصی عسل اصغرپور
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 641 بار
امتياز: 235455

پستتوسط fara » 13 دي ماه 1392 10:59

در ccd ملکه همراه با تعداد کمی از زنبورهای کارگر در کندو باقی می ماند و بقیه کندو را ترک می کنند همچنین عسل کلنی دست نخورده باقی می ماند
در ضمن پارازیت ها یک فرضیه بود که اثبات نشده است .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com

برای نویسنده این مطلب fara تشکر کننده ها:
Milanifar (14 دي ماه 1392 18:00)

نماد کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 14 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: فرامرز خزاما
تشکر کرده: 255 بار
تشکر شده: 760 بار
امتياز: 525440

پستتوسط Hassannozarpour » 11 اسفند ماه 1392 20:57

باسلام برای جلوگیری از تلفات کلنیهادرزمستان باید آنها را قوی نگه داشت وبه خوبی تغذیه کرد وبه اندازه مورد نیاز کلنی عسل رسیده در کندو گذاشت تا زنبورها انرژی مورد نیاز خود رابرای حفظ تعادل دمایی در محیط داخل کندو تامین کنند وکمتر بیمار شوند .
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط hajihassan » 28 دي ماه 1394 09:14

hamidbee نوشته است:با سلام وخسته نباشيد

متآسفانه من هم امسال 5 عدد از 8  تا كندوهام رو از دست دادم ولي دليلش رو نفهميدم هم ذخيره داشتند هم جمعيت خوبي داشتند من تو تهران تو حياط نگه داري ميكنم در ضمن خونه بغليمون بنايي ميكنه ويك لايه خاك سيمان روي شانها نشسته بود حالا نميدونم دليلش چيه  تا حالا توي اين چند سال تلفات نداشته بودم

سلام اون لایه سیمان رو شانها نبوده بلکه شانهات همه کپک زدن و علت مرگش هم همون کپکه
نماد کاربر
hajihassan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 1 مرداد ماه 1391 04:23
نام واقعی: hassan
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 23130

پستتوسط atlasweb » 18 بهمن ماه 1394 21:49

آخرين ويرايش توسط atlasweb on 21 شهريور ماه 1395 18:37, ويرايش شده در 2.
نماد کاربر
atlasweb
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 18 بهمن ماه 1394 21:42
نام واقعی: atlasweb
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 20

پستتوسط webtarahan2 » 25 فروردين ماه 1395 11:16

مرسی از مطالب ارزندتون
طراحی سایت
نماد کاربر
webtarahan2
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 25 فروردين ماه 1395 11:12
نام واقعی: امیر

پستتوسط ziba19899 » 1 ارديبهشت ماه 1395 16:28

عرض سلام و خسته نباشید موفق باشید.

فروشگاه ساز
نماد کاربر
ziba19899
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 1 ارديبهشت ماه 1395 16:25
نام واقعی: زیبا عزیزی

بعدي

مباحث مشابه

بازگشت به تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد