تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

پست توسط mellifera »

با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه
3-يكي از كندوهام هم به دليل نامعلومي از بين رفته بود چون هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره خوبي.

در زير تصاويري رو قرار مديدم به همراه توضيحات تصاوير اميدوارم خوشتون بياد.
پیوست ها
كندويي كه در اثر نبود ملكه از بين رفته و داراي زنبور نر مي باشد
اين كندو هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره كافي

نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

Re: تصاوير تلفات زمستانه كندوها در زمستان

پست توسط koohi »

سلام ،در مورد عکس آخر جمعیت کم بوده ونتوانسته خود را به غذا برساند(دوستان دقت کنند اگرکندویی کم جمعیت باشه برای حفظ آن در سرمای زمستان واینکه بتواند خودرا به غذا برساند در پاییز در وسط قابها یک سوراخ با قطر حدود 4-3 سانتیمتر ایجاد کنید زنبورها از این سوراخ راحتتر عبور می کنند وبه غذا رسیده وباهم می مانند )
نمایه کاربر
ahmad67
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان همدان-شهرستان فامنین
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad67 »

[quote="mellifera"]با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه
3-يكي از كندوهام هم به دليل نامعلومي از بين رفته بود چون هم ملكه جواني داشت و هم ذخيره خوبي.

سلام 5تا از کندو های من هم به دلیل نا معلومی از بین رفته اند مال من هم ملکه جوانی داشت و هم ذخیره خیلی خوبی و جمعیتش هم زیاد بود
یکی از زنبوردارهای شهرستان ما میگفت یه بیماری جدیدی به نام لوک امریکایی اومده که قبلا شفیره ها را ازبین میبرد ولی الان زنبورها را هم از بین میبره که هیچ درمانی نداره
فقط میشه پیشگیری کرد
الان در شهرستان 2/3کلنی های زنبوردارها از بین رفته اند
مال من از 10 تا 4 تا مونده
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

خوشبختانه امسال فقط 2تا تلفات داشتم به علت از بین رفتن ملکه ومابقی زنبورا بسیار خوبن وگرده میارن وحال میکنن این در حالی است که پار سال 22تلفات داشتم اگه میشه دوستان در این پست تعداد تلفات وعلت از بین رفتن... بیماری کم بود غذا ویا... را بیان کنید تا ببینیم امسال کجا ی ایران مستعد و محل نشر بیماری است شاید راه حلی پیداشود..پار سال نوزما ولوک پدر زنبورای منطقه مارا در اورد ولی خوشبختانه امسال تا الان خبری از هیچ چیزی وافتی نیستتصویرتصویر
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

منم یک کندوی تلف شده داشته ام. البته مربوط به جمعیت کمش بود. چون هم ملکه داشت و هم ذخیره عسل و گرده خوبی داشت.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
gomnam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گناباد_کاخک
تشکر کرده: 119 دفعه
تماس:

پست توسط gomnam »

باسلام
امسال من خوشبختانه تا الان تلفاتی نداشتم ولی هنوز تا بهار خیلی فاصله است هنوز نباید نتیجه گرفت چون اسفندماه یکی از ماههای مهم و بحرانی در زنبورداری است ،و چه کندوهای زیادی هستند که در این ماه به دلیل کمبود عسل ذخیره شده از بین می روندتصویرتصویر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

ahmad67 نوشته شده:
mellifera نوشته شده:با سلام امروز كه هوا افتابي بود كندو ها رو بازديد كردم و خيلي خوشحال شدم از زمستان گذراني كندوها.اما متاسفانه 3 تا از كندوهام به دلايل زير از بين رفته بودن.

1- جمعيت ضعيف كندو
2-نداشتن ملكه

سلام 5تا از کندو های من هم به دلیل نا معلومی از بین رفته اند مال من هم ملکه جوانی داشت و هم ذخیره خیلی خوبی و جمعیتش هم زیاد بود
یکی از زنبوردارهای شهرستان ما میگفت یه بیماری جدیدی به نام لوک امریکایی اومده که قبلا شفیره ها را ازبین میبرد ولی الان زنبورها را هم از بین میبره که هیچ درمانی نداره
فقط میشه پیشگیری کرد
الان در شهرستان 2/3کلنی های زنبوردارها از بین رفته اند
مال من از 10 تا 4 تا مونده

سلام
این بیماری ویروسی هست و من چندین جا این بیماری رو دیدم . علایم اون خیلی شبیه نوزما هست ( معمولا وقتی رایج میشه نوزما هم بعدش رایج میشه ) ولی با فوماژلین قابل درمان نیست چون عامل اصلی بیماری یه چیز دیگه اس . حدس من اینه که از خانواده ویروسهای فلج حاد زنبور عسل هست .
اوایل با لوک اشتباه گرفته میشه و بعدش با نوزما . چون معمولا تو بهار شفیره ها رو از بین میبره و تو پاییز و زمستان خودش رو به زنبورهای بالغ میرسونه .
کارشناسان عزیز دامپزشکی تا الان هیچ نظری در این مورد ندادن ( من نشنیدم که نظر بدن )

از زنبورهای من امسال تو پاییز حدود 20 تا بخاطر پرنده های زنبورخوار از بین رفت . زمستان مشکلی نداشتیم .
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
از دیدن تصاویر خوشم نیامد بلکه ناراحت شدم اینکه لوک آمریکایی در غیر زمستان لاروها را مورد هجوم قرار میده و در زمستان زنبورها را کمی عجیب بنظر میرسه چطور میشه در تابستان فقط لاروها را آلوده کنه و به زنبورها آسیبی نرسانه بگذریم اگه واقعا لوک باشه قابل درمان میباشد من فبلا دستورش را در سایت گذاشتم حتی فیلمش را دارم که لوک را درمان کردند اما بهتره کلیه زنبورداران در پاییز حداقل دو مرحله از کاسپین سولوشن و ترکیبی از فوماژیلین و آموکسی سیلین پیشگیری کرده حتی میشه درمان کرد.
نمایه کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط hamidbee »

با سلام وخسته نباشيد

متآسفانه من هم امسال 5 عدد از 8 تا كندوهام رو از دست دادم ولي دليلش رو نفهميدم هم ذخيره داشتند هم جمعيت خوبي داشتند من تو تهران تو حياط نگه داري ميكنم در ضمن خونه بغليمون بنايي ميكنه ويك لايه خاك سيمان روي شانها نشسته بود حالا نميدونم دليلش چيه تا حالا توي اين چند سال تلفات نداشته بودم
نمایه کاربر
mohammadtjk
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان گرگان
تماس:

پست توسط mohammadtjk »

سلام به دوستان
امسال تا ديروز فقط! يه دونه تلفات داشتم اخه جمعيتش ضعيف بوده .خلاف سال قبل كه با چشم اشكبار و دل خونبار 10 كندو رو جمع كردم.
تا الان كه جمعيتشون بد نيست كلزا هم تازه گل كرده دارن روبراه ميشن فقط تا وقتي هوا گرم بشه بايست پوشش داخلي رو با روزنامه بيشتر كرد تا كندو گرمتر بشه
نمایه کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hamidbee »

mohammadtjk نوشته شده:سلام به دوستان
امسال تا ديروز فقط! يه دونه تلفات داشتم اخه جمعيتش ضعيف بوده .خلاف سال قبل كه با چشم اشكبار و دل خونبار 10 كندو رو جمع كردم.
تا الان كه جمعيتشون بد نيست كلزا هم تازه گل كرده دارن روبراه ميشن فقط تا وقتي هوا گرم بشه بايست پوشش داخلي رو با روزنامه بيشتر كرد تا كندو گرمتر بشه
سلام
من اصلا جرات نميكنم دربشو باز كنم توكل به خدا
نمایه کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

خوشبختانه امسال تلفاتی از لحاظ زنبور تا به الان نداشتم
حتی جالبه بگم کندویی که یک کف دست هم شاید بیشتر زنبور توش نبود الان حدود 2 قاب کامل جمعیت داره
اما پارسال 2 تا کندوی 10 قاب رو به دلایل نامعلوم از دست دادم البته در پائیز نه در زمستانتصویر
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
Ebrahim64
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

سلام الحمدلله اصلآ تلفات نداشتم حتی 4تا از زنبورام بچه بودن ولی خدا عنایت کرد. تصویر
نمایه کاربر
hamed
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

من پارسال حدود 18 تا از کندوهام از بین رفتن که احتمال میدم سی سی دی باشه چون هم جمعیتشون خوب بود همم ذخیره خوبی داشتن فقط اخرین باری که نگاه کردم بودن و بعد از چند هفته دیگه نبودن
نمایه کاربر
Ebrahim64
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

سلام آقاجمشید خسته نباشید بازحمتهای ما؟،ترکیب کاسپین سولوش+فوماژیلین+آموکسی سیلین که فرمودین برا پیشگیری ودرمان لوک در پاییز بیزحمت مقدارشون را هم در شربت یک به یک میگین؟ تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
من قبلا در این مورد شرح دادم دتر سایت عسل کاج هم نحوه مصرف ذکر شده شما میتوانید برای 2/5 لیتر شربت یک قاشق غذا خوری سر صاف کاسپین یک عدد کپسول آموکسی سیلسن انسانی و دو قاشق سر صاف فوماژیلین ایرانی به شربت اضافه کنید مقداری از این شربت را روی قابها بپاشید تا کاملا مصرف شود برای افزایش تخم ریزی و پرورش ملکه هم فرق میکنه در سایت www.asal-kaj.ir موجود میباشد.
نمایه کاربر
ghasedack
محل اقامت: ایلام
تماس:

پست توسط ghasedack »

کندو های من امسال 4 کندو تلفات داشتن ولی پارسال 11 کندو دلیل تلفات با سال قبل رو همون موقع فهمیدم.
سال گذشته تنها کندوهای ضعیف از بین نرفتن بلکه کندوهای قوی هم تلف شده بودن، پس احتمال وجود بیماری و یا کم جمعیت بودن کمرنگ بود... با بررسی بیشتر متوجه شدم که به احتمال خیلی زیاد ذخیره پروتئینی کندوها در زمستان کمتر بوده ، به این دلیلی امسال سعی کردم یه مقداری کندوها رو تغذیه کنم که الحمدلله جواب داد و تلفات امسال خیلی کم شده بود.
نمایه کاربر
Ebrahim64
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

باسلام امروز با یکی از زنبوردارها صحبت میکردم میگفت زمستان چندتا از کندوهام بعلت خفگی تلف شدن!میخواستم بدونم آیا این امر امکان داره یا علتش لوک یا امسالهم هست؟ تصویر
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

در حالت عادی از پاییز تا اول بهار از هر 10 تا کلنی یکی تلف بشه عادیه اما بیشتر از اون حتما نیاز بی بررسی دارهتصویر200 کلنی دارم تا حالا فقط 2 تا بدون ملکه شدن که بلافاصله با کلنیهای دیگه ادغامشان کردم...من الان 150 کلنی دارم که 7قاب پر جمعیت دارن و بقیه بین 4 تا 6 قاب هستن.....تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
hamed
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم
نمایه کاربر
Milanifar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط Milanifar »

hamed نوشته شده:سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم

سلام آقا حامد و دوستان عزیز
میشه در مورد سی سی دی که گفتین بیشتر توضیح بدین ؟ ممنون
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

Milanifar نوشته شده:
hamed نوشته شده:سلام امروز رفتم یه سری به زنبورام زدم هواشناسی گفته هوا سرد میشه منم رفتم یه خورده روشونو پوشوندم با اینکه بازدیدشون نکردم اما به نظرم خوب اومد تا الان 2 تا کندو از دست دادم اما اگه بیشتر باشن نمیدونم کندوها رو که یه خورده تکون میدادم زنبوراش میومدن بیرون که انگار دنیا رو بهم میدادن توکل به خدا امیدوارم تا بهار تعداد زیادی کندوی سالم داشته باشم و باشیم هممون یه سوال زنبورا تو پاییز از سی سی دی بیشتر تلف میشن یا تو زمستون منظورم اینه که خطر سی سی دی تموم شده یا هنوز هست؟آخه من به خاطر سی سی دی سالهاس پیش زیاد تلفات دادم

با سلام دوست عزیز بیماری سی سی دی ccdیه بیماری جدید هست که از چند ساله گذشته از کشورهای خارجی شروع و امروزه نیز درکشور ما هم دیده میشود در این نوع بیماری زنبوران خانه و یا کلنی خود رو ترک میکنند و به جای نامعلو.می کوچ میکنند کارشناسان علت این بیماری و مشکل امروزی رو پارازیتها و دکل های ماهواره ای اعلام کردنند که زنبور رو وادار میکنه که کلنی خودشو ترک کنه عده ای هم کم شدن مقدار جیره در طبیعت و شیوع بیماریهای ناشناخته رو اعلام میکنند به هر حال امروزه این مشکل به یکی از دغدغه های زنبور داران تبدیل شده وتلفات زیادی رو به همراه داشته و تنها راه درمان اون هم کوچ کم + استفاده از مراتع عنی و مکانهای که پارازیت در ان مکانها کم باشد ویا وجود نداشته باشد توصیه میشه موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Milanifar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط Milanifar »

avrinasal نوشته شده:
Milanifar نوشته شده:

با سلام دوست عزیز بیماری سی سی دی ccdیه بیماری جدید هست که از چند ساله گذشته از کشورهای خارجی شروع و امروزه نیز درکشور ما هم دیده میشود در این نوع بیماری زنبوران خانه و یا کلنی خود رو ترک میکنند و به جای نامعلو.می کوچ میکنند کارشناسان علت این بیماری و مشکل امروزی رو پارازیتها و دکل های ماهواره ای اعلام کردنند که زنبور رو وادار میکنه که کلنی خودشو ترک کنه عده ای هم کم شدن مقدار جیره در طبیعت و شیوع بیماریهای ناشناخته رو اعلام میکنند به هر حال امروزه این مشکل به یکی از دغدغه های زنبور داران تبدیل شده وتلفات زیادی رو به همراه داشته و تنها راه درمان اون هم کوچ کم + استفاده از مراتع عنی و مکانهای که پارازیت در ان مکانها کم باشد ویا وجود نداشته باشد توصیه میشه موفق باشید

با سلام
ممنون از جوابتون ولی من منظورشما از کوچ زنبورها رو نفهمیدم یعنی همه زنبورها همراه ملکه اونم تو فصل پاییز از کندو میرن یا زنبورها کم کم تلف میشن . تعداد زیادی از کندوهای بومی (سبد ) من پاییز امسال تو خسروشهر تلف شدند و من علتشو ندونستم. چون داروی ضد کنه هم داده بودم فکر میکردم شاید از بی کیفیتی داروها بوده ولی با این بحث ccd اگه علایم دیگری هم شما وسایر دوستان میدونن بفرمایند تا بیشتر با این موضوع آشنا بشیم. باتشکر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام اقای میلانی فر در این نوع بیماری هر موقع که خود زنبور دوست داشته باشه میتونه کندو رو ترک کنه گزارشهای از دوستان داشتم که در تمامی فصول این اتفاق افتاده و حتی در یک مورد حدود 30 کندو خالی شده بودند گفتم درمان خاصی نداره فعلا تو کشورهای غربی و اوپایی دارند رو این قضیه کار میکنند و فعلا جواب قانع کننده ارائه ندادند در مورد کندوهای سبدیتونم بگم که بله احتمال همه چی هست میتونه از بی کیفیتی داروها باشه و حتی میتونه از دوز بالای اونها هم باشه و شایدم یه بیماری دیگه ای باشه چون در کندوی سبدی پیدا کردن دلیل بیماری سخته چون نمیشه داخلش ر و مشاهد کرد و فقط از رو رفتار زنبوران میشه بیماری و علایم اون رو تشخیص داد به نظرم اگه اون سبدهارو بفروشید ویا به مدرن تبدیل کنید خیلی بهتره باز اینجوری به کلنی مسلط هستید به هر حال پارسال آفت زیاد بود و امسال هم پیش بینی میکنم که بیشتر از پارسال باشه مواظب باشید و هر دارویی رو خرید نکنید موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

در ccd ملکه همراه با تعداد کمی از زنبورهای کارگر در کندو باقی می ماند و بقیه کندو را ترک می کنند همچنین عسل کلنی دست نخورده باقی می ماند
در ضمن پارازیت ها یک فرضیه بود که اثبات نشده است .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام برای جلوگیری از تلفات کلنیهادرزمستان باید آنها را قوی نگه داشت وبه خوبی تغذیه کرد وبه اندازه مورد نیاز کلنی عسل رسیده در کندو گذاشت تا زنبورها انرژی مورد نیاز خود رابرای حفظ تعادل دمایی در محیط داخل کندو تامین کنند وکمتر بیمار شوند .
نمایه کاربر
hajihassan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط hajihassan »

hamidbee نوشته شده:با سلام وخسته نباشيد

متآسفانه من هم امسال 5 عدد از 8 تا كندوهام رو از دست دادم ولي دليلش رو نفهميدم هم ذخيره داشتند هم جمعيت خوبي داشتند من تو تهران تو حياط نگه داري ميكنم در ضمن خونه بغليمون بنايي ميكنه ويك لايه خاك سيمان روي شانها نشسته بود حالا نميدونم دليلش چيه تا حالا توي اين چند سال تلفات نداشته بودم

سلام اون لایه سیمان رو شانها نبوده بلکه شانهات همه کپک زدن و علت مرگش هم همون کپکه
نمایه کاربر
mahnaz1363
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahnaz1363 »

با تشکر از مطلب آموزنده شما
جهت اطلاع از قیمت فایبرسمنت برد به سایت نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید.
http://sanatesakhteman.ir/Fiber-cement-board/
نمایه کاربر
middleeast
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط middleeast »

متاسفانه ما هم در اصفهان همین مشکل رو داریم ، به خاطر گرمای زیاد هوا در تابستان تلفات افزایش زیادی پیدا می کنه.

آهک
اسید هیومیک
آهک زنده
آهک هیدراته
هیومیک اسید
سود مایع
کربنات کلسیم
سولفات آهن
نمایه کاربر
daniyal
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل