لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگ

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
پست: 4166
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 آذر 1389, 12:00 am
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تشکر شده: 2798 دفعه
تماس:

لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگ

پست توسط mellifera »

چندی پیش جوکی به زبان انگلیسی در دنیای نت زاده شد ! که نکات ارزشمندی را در خصوص سیاست های رسانه های امریکا در برداشت ترجمه ی فارسی جوک به شکل زیر است :

مردی دارد در پارک مرکزی شهر نیویورک قدم میزند که ناگهان میبیند سگی به دختر بچه ای حمله کرده است مرد به طرف انها میدود و با سگ درگیر میشود . سرانجام سگ را میکشد و زندگی دختربچه ای را نجات میدهد پلیسی که صحنه را دیده بود به سمت انها می اید و میگوید : تو یک قهرمانی

فردا در روزنامه ها می نویسند :

یک نیویورکی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد

اما آن مرد می گوید: من نیوریورکی نیستم

پس روزنامه های صبح می نویسند:

امریکایی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد .

ان مرد دوباره میگوید: من امریکایی نیستم

از او میپرسند :خب پس تو کجایی هستی ؟

<من ایرانی هستم >

فردای ان روز روزنامه ها این طور می نویسند :

یک تند روی مسلمان سگ بی گناه امریکایی را کشت


نمایه کاربر
dibasalehi
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
پست: 3
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 آذر 1398, 1:52 pm
تماس:

لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگ

پست توسط dibasalehi »

مطابق گفته ی بهترین وکیل کیفری در اصفهان ، تهدید یعنی ارعاب و تخویف و در اصطلاح به مفهوم مجبور کردن فرد دیگر به انجام جرم یا اخذ مال است؛ ان طورکه وحشت از سرانجام کار یا انجام ندادن امر مد نظر، انجام دهنده را فرمانبردار تهدیدکننده کرده باشد.
وکیل در اصفهان می گوید : تهدید به معنای هراساندن و مرعوب کردن است و عبارت است از وادار کردن کسی به اعمال جرم یا اخذ دارایی؛ ان گونه که رعب از نتیجه عمل یا رد عمل ذکر شده ، فاعل را تابع تهدیدکننده کند. جرم تهدید از دسته جرم هایی است که خطاکاران برای کسب موفقیت در جهت اهداف خود دست به دامن ان می‌شوند و همه ضوابط کیفری جهان مانند قانون مجازات اسلامی ایران، آن را جرم محسوب کند.
الزامی است تهدید ناظر به بحث مشخصی باشد و در این کار، حقیقی یا غیر حقیقی بودن تهدید اثری ندارد اما مقصود انجام دهنده از تهدید، الزاما باید بدست اوردن سود نامشروع باشد همین طور سبک ابزار تهدید شامل کتبی، شفاهی، اشکار یا پنهان بودن آن در رخ داد جرم مطرح نیست.
پس قابل تاکید است که سبک تهدید مطرح نیست اما باید ترس اضطراب بر امده از تهدید در دستیار جرم، او را قاطع به انجام جرم کند؛ پس تهدید به اعمال اسیب های جسمی از سمت فردی معلول به شخصی توانمند برای مجبور کردن شخص ذکر شده به انجام دزدی امکان ندارد از مثال های تهدید باشد؛ چرا که اصولا این طور تهدیدی نمی تواند در شخص توانمند رعب و وحشت به وجود اورد تا او را قاطع به انجام دزدی کند.
موردی که الزامی است به آن دقت کنیم این است ‌که تهدید در مورد به آینده است؛ نه گذشته؛ و اینکه در تهدید، کننده علی رغم علاقه خود امر مجرمانه را انجام می دهد اما اراده هیچ وقت از او گرفته نشده است.
این در صورتی است که برخی مواقع، به غیر از اینکه تهدیدشونده به اعمال کار مد نظر تهدیدکننده نیست رضایت ندارد ، اراده هم از او گرفته می شود که در این حالت هیچ تکلیفی متوجه کننده و دستیار جرم نیست و مسئول، تهدید کننده خواهد بود. عکس تهدیدی که ذکر کردیم تهدیدکننده به عنوان سرپرست جرم و تهدیدشونده به عنوان دستیار پیگیری خواهند شد.
عنصر میانی
ماده قانونی جرم تهدید و گرفتن مال، ماده 669 قانون مجازات اسلامی است که به سبب آن «هر شخصی کس دیگری را به هر طریقی به قتل یا اسیب های جسمی و ابرو یا مالی یا به فاش کردن رازی نسبت به خود یا نزدیکان او تهدید کند، شامل اینکه به این طریق درخواست پول یا مطالبه ی اعمال کار یا رد کاری را کرده یا نکرده باشد، به جزای شلاق تا 74 ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم می شود.»
تهدید به قتل یا اسیب های جسمی یا ابرو یا مالی یا برملا کردن راز نسبت به خود یا نزدیکان، در ماده 669 قسمت تعزیرات قانون مجازات اسلامی، از مباحث تهدید به حساب می اید. برای نمونه ، فردی کس را به کور کردن چشم یا به شکستن دندان تهدید می‌کند که این تهدید ها شامل تهدید به اسیب های جسمی است. در مورد ضرر ابرویی هم هر موردی که بتوان آن را به شرافت، آبرو، عرض و ناموس شخص یا نزدیکانش ارتباط داد، تهدید به آن تهدید به ضرر ابرو است.
فاش کردن راز
راز ها در بردارنده کارهایی هستند که برای اشخاص بسیار مهم اند که قصد دارند ان ها را پنهان کنند و اشکار نشدن ان ها برایشان مهم است و حتی برخی حاضرند مبلغ زیادی برای برملا نشدن آن ادا کنند.
در مورد اینکه چه کاری برای چه افرادی راز به حساب می اید ، معیار عرف است اما در کل باید بگوییم کاری که از بر ملا شدن آن صدمه ای چه مادی و معنوی به فردی وارد نمی شود، امکان ندارد که در حیطه این امر قرار گیرد و تهدید به فاش کردن آن جرم به حساب اید.
اسیب و صدمه مالی
تهدید به اسیب های مالی هم چه در مورد خود فرد باشد و چه نزدیکان او، شامل ماده 669 قسمت تعزیرات قانون مجازات اسلامی می شود. در این حالت تهدیدکننده با این ماده مجازات می شود ؛ حال تفاوتی ندارد پول یا مال یا چیزی دیگر در خواست کرده باشد یا نه.
بهترین وکیل در اصفهان این مثال را ذکر می کند که اگرکسی شخص دیگری را تهدید کند که خودرو پدرش را می دزدد یا خانه برادرش خراب می کند ، با در نظر گرفتن مجموع اوضاع تهدید رخ داده است. «ابزار » در ماده 669 اثری ندارد و به این خاطر واژه «به هر نحو» به کار برده می شود اما موردی که حقوقدانان در مورد بحث کرده داده‌اند، ماده 617 قانون مجازات اسلامی است که به سبب آن «هر فردی با چاقو یا هر گونه سلاح دیگر تظاهر یا قدرت‌نمایی کند یا آن را اسباب مزاحمت افراد یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود، اگر که از نمونه های محارب نباشد به حبس از 6 ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود»
بهترین وکیل طلاق در اصفهان اظهار دارد که در این ماده، ابزار یعنی اسلحه که شامل چاقو و هر گونه سلاح سرد و گرم دیگر است ، شرط رخ داد جرم است و شخص سلاح را ابزار جرم قرار می‌دهد. پس به دیدگاه بعضی از حقوقدانان این ماده مخصص ماده 669 است و وقتی که انجام دهنده تهدید از اسلحه بهره مند می شود، از حیطه ماده 669 بیرون می اید و با مجموع بقیه شرایط، کارش با ماده 617 مجازات می شود . این نکته را باید خاطر نشان کرد که تهدید در ماده 669 حصری و محدود به مواردی است که در ماده اورده شده است و در بردارنده تهدید به قتل، اسیب های جسمی، شرفی، مالی و برملا کردن راز نسبت به خود شخص یا بستگان به هر طریقی به جز از راه سلاح است اما در ماده 617 قانونگذار هر نوع تهدیدی که از طریق اسلحه صورت گیرد را واجب جزا دانسته و محدود به گونه خاص از تهدید نیست.نیاز است که تهدید با انجام کارهای غیرقانونی رخ دهد.
در این بحث شکی وجود ندارد که الزامی است تهدید نسبت به فرد تهدیدشونده اثر گذار بوده و تهدیدکننده هم توانایی اعمال آن را دارا باشد و شرایط دو طرف جرم هم مد نظر قرار داده شود.
اما سوالی که در اینجا وجود دارد ، این است که آیا هر تهدیدی جرم است و شایسته مجازات است؟ جواب به این سوال، حتما خیر است و هر تهدیدی جرم نیست؛ در صورتی که فردی شخص دیگر را تهدید کند که اگر مزاحمت‌های خود ادامه داد، با ارائه مدارک و صداهای ضبط شده‌اش به مراجع قضایی از او شکایت خواهد کرد یا متهمی که با کارهای مرجع انتظامی یا قضایی، حس کند که حقش ضایع شده است و به این خاطر بگوید که به مراجع مرتبط به ان شکایت خواهد کرد، این کار تهدید کیفری و شایسته مجازات نیست.
تهدید به اسیب های مالی هم چه نسبت به خود فرد باشد و چه نزدیکان او، در حیطه ماده 669 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی قرار می‌گیرد؛ در این حالت هم تهدیدکننده با این ماده مجازات می شود؛ حال تفاوتی ندارد که پول یا مال یا چیزی درخواست کرده باشد یا نه.

واضح بودن تهدید
نیاز است که تهدید شخص واضح باشد؛ به این معنی که تهدیدکننده به روشنی تهدیدشونده را به قتل، اسیب های مادی، معنوی، ابرویی و افشای سر خود یا بستگانش تهدید کند؛ به طوری که قاضی از کلمات استفاده شده یا اعمال رخ داده قادر باشد تهدید انجام شده را به سهولت حس کند؛ البته عرف و شرایط و احوال هم در قضاوت امر بسیار اثر گذارند اما در موارد ظن یا ابهام نمی شود فردی را مجازات کرد ، به طور نمونه در صورتی که فردی به دیگری بگوید به حسابت خواهم رسید یا اشکت را در می‌آورم در این تهدید که ابهام وجود دارد و اشاره درستی به اسیب های جسمی، شرافتی و… در آن نشده است، نمی شود شرح وسیع داد و حکم به محکومیت انجام دهنده داد.از سمت دیگر نیاز نیست کار مد نظر به شکل تمام گفته شود و اشاره و استعاره‌ای که رفع کننده شک و ظن باشد، به طوری که مخاطب اشکارا مفهوم آن را بفهمد، کافی است.

جزای انجام دهنده
در خصوص جزای انجام دهنده تهدید، بعد از ثابت شدن جرم و با مجموع شرایط ماده 669 قانون به قاضی حق انتخاب حبس از دو ماه تا دو سال یا شلاق تا 74 ضربه را داده است که دادگاه با دقت به شرایط و حالات قضیه و شخصیت دو طرف در مورد فرد خاطی اقدام به صدور حکم می کند .جرم بحث ماده 669 هم مثل ماده 668 از جرم های حق‌الناس است که تنها با شکایت شاکی خصوصی شروع نمی‌شود و اگر شاکی رضایت داد وگذشت کرد، دادگاه این امکان را دارد در مجازات انجام دهنده تخفیف داده و با رعایت موازین شرعی از تعقیب مجرم بگذرد.
حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان پرونده ی موکلین عزیز را در حیطه ی انواع دعاوی کیفری می پذیرد. و برای رفاه حال موکلین این امکان را فراهم نموده تا به طور آنلاین مشاوره دریافت نمایید. همچنین می توانید جهت مراجعه ی حضوری از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت جهت تعیین وقت قبلی اقدام نمایید.

منبع :
https://hamedamiri.org/بهترین-وکیل-کیفری-در-اصفهان/


مطالب مرتبط :

وکیل خوب در اصفهان
وکیل پایه یک در اصفهان
وکیل دادگستری اصفهان
مشهورترین وکیل در اصفهان
وکیل عالی در اصفهان
وکیل حقوقی در اصفهان
وکیل طلاق توافقی در اصفهان
وکیل تصرف عدوانی در اصفهان
وکیل حضانت در اصفهان
وکیل امور قاچاق کالا در اصفهان
موسسه حقوقی حامد امیری
نمایه کاربر
dibasalehi
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
پست: 3
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 آذر 1398, 1:52 pm
تماس:

لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگ

پست توسط dibasalehi »

مزاحمت برای بانوان
بی شک هدف سازماندهی جمعی و مقصود از ایجاد مقررات در هر جامعه‌ای، صیانت از حقوق و آزادی‌های اشخاصی است که جامعه را تشکیل می دهند . تجربه ثابت کرده است که برآورده کردن مصالح اشخاص و نگهداری منافع جامعه، در پرتو احترام به حقوق و آزادی اشخاص آن ، میسر و آماده می شود. به این خاطر، هم اکنون قانون به عنوان نماد قدرت اجتماعی، ابزاری است جهت ممانعت از هر گونه برخورد و تعدی به حقوق فردی و اجتماعی. در حال حاضر مقنن تلاش کرده است که با ایجاد و اجرای درست قانون، حقوق و آزادی‌های اشخاص جامعه را در درجه عالی خود محارست کند. کودکان و بانوان آسیب‌پذیرترین افراد جامعه به حساب می آیند. به این علت، در مقررات کشورهای گوناگون، مانند کشور ما، جهت برخورد با تعدی به حقوق این اقشار ، ضوابط و مقررات مخصوصی ایجاد شده است. در ادامه مطلب، این ضوابط را بررسی خواهیم کرد.

شرح مزاحمت برای بانوان یا اطفال
براساس قانون مجازات اسلامی، هر فردی در مکان های عمومی یا معابر ، متعدی و مزاحم اطفال یا زنان شود یا با کلمات و حرکات عکس هنجارها ، آبرو و اعتبار به آنان توهین نماید به ۲ تا ۶ ماه زندان و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود .معمولا جرم توهین و تعدی برای اطفال و بانوان پیرو حکم کلی هتک حرمت اشخاص است اما توجه به جمله بالا کاملا نشان می دهد که جهت وقوع این جرم الزامی است شرایطی وجود داشته باشد.

حامد امیری وکیل طلاق
حامد امیری مجرب ترین وکیل آنلاین دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت مهیا برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده ، بیمه ، تجاری ، تعزیرات ، اداره کار ، شهرداری و امور گمرکی همچنین انجام تخصصی امور ثبتی و قراردادها و شرکت ها با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.

درخواست مشاوره
جرم
در صورتی که شخصی با حرکات و کارهای موهن خود زمینه های هتک حرمت زن یا کودک را مهیا کند مجرم است.

قربانی جرم
بزه دیدگان جرم توهین و تعدی به بانوان و کودکان ، صرفا افراد جنس مونث و کودکان اند . پس تعدی و آزار رساندن به افراد مذکر در معابر و مکان های عمومی شامل حکم این ماده نمی شود . وکیل دادگستری مزاحمت برای بانوان در اصفهان می گوید دلیل این کار عدم توانایی کودکان در پشتیبانی از خود و رعایت مقررات اخلاقی و طبیعت حساس و ظریف زنان است که از لحاظ دینی و عرفی واجب بودن این امر توجیه می شود.

هدف انجام جرم
آزار رساندن یا توهین به جنس مونث و کودکان در معابر و مکان های عمومی جز جرایم عمدی محسوب می شود . پس بودن هدف مجرمانه جهت تحقق اعمال موهن یا ایجاد مزاحمت از سمت فاعل مفروض خواهد بود و احتیاجی به احراز ندارد. البته احراز عکس این بحث از سمت متهم، سبب برطرف شدن مسئولیت کیفری وی می شود .

بخشش
بخشش شاکی می‌تواند به عنوان یکی از دلایل تخفیف جزای متهم اثر گذار باشد. اما با بخشش شاکی، تعقیب یا اجرای جزای متهم متوقف نمی شود.

حیثیت عمومی
جرم مجازات و تعدی به بانوان و کودکان در معابر و مکان های عمومی در دسته جرائم دارای حیثیت عمومی قرار می گیرد . به این معنی که بخشش شاکی تنها می‌تواند به عنوان یکی دلایل تخفیف جزای آن یا تبدیل آن به گونه ای که برای اوضاع متهم بهتر باشد مورد استناد دادگاه قرار گیرد.

مزاحمت برای بانوان
مزاحمت برای بانوان

تعلیق مجازات
دادگاه این امکان را دارد که اجرای همه یا بخشی از مجازات را با رعایت شرایط زیر از ۲ تا ۵ سال معلق نماید:

– کسی که حکم برای او صادر شده سابقه محکومیت قطعی به مجازات حد قطع یا نقص عضو، زندان بیش از یک سال در جرایم عمدی و جزای نقدی به مبلغ بیش از ۲ میلیون ریال نداشته باشد و دوبار یا بیشتر به خاطر جرم‌های غیرعمدی با هر اندازه مجازات، ‌محکومیت قطعی نداشته باشد.

– دادگاه با بررسی شرایط اجتماعی و گذشته زندگی فردی که حکم برایش صادر شده و شرایط و اوضاعی که سبب انجام جرم شده است، اجرای همه یا بخشی از مجازات را صحیح نداند.

هدف از تعدی و آزار رساندن به اطفال و بانوان
انجام دهنده جرم با حرکات و کارهای موهن خود زمینه های هتک حرمت زن یا کودک را مهیا کرده، مانند این که با اصرار آنان را در معابر و مکان های عمومی دنبال کند، اما با وجود انتقاد و ابراز کراهت بانو یا کودک از کار او، او باز هم این کار خود را ادامه دهد.

مزیت های قانونی
مطابق گفته ی وکیل مزاحمت برای بانوان در اصفهان مزاحم ها در همه دنیا وجود دارند. به این خاطر، خود بانوان متقاضی پشتیبانی خاص قانون‌گذار و مسئولان قضایی از این افراد جامعه هستند و این گونه پشتیبانی ها همیشه مورد استقبال عموم بوده است.

رفتارها و کارهای انجام دهنده جرم
این جرم به دو شکل محقق می شود :

۱٫ ایجاد مزاحمت‌ و تعدی نسبت به کودکان و بانوان در معابر یا مکان های عمومی
۲٫ انجام کار موهن در یکی از این دو مکان نسبت به افراد ذکر شده

مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال
در قانون اساسی و در ماده۶۱۹ قانون مجازات اسلامی برای انجام مزاحمت خیابانی مجازات پیش‌بینی شده است و بر مبنای آن هر فردی در مکان های عمومی یا معابر متعدی یا مزاحم کودکان یا زنان شود یا با کلمات و اعمال عکس آیین و آبرو به آنان توهین نماید ، به حبس از دو تا شش ماه و تا ۷۴ضربه شلاق محکوم می‌شود.اما در صورتی که این جرم در نتیجه توطئه قبلی و گروهی محقق شود، هر کدام از انجام دهندگان به بیشترین جزای معین شده محکوم خواهند شد.

اهمیت آزادی روان
آزادی روان که مثل آزادی تن و بدن، یکی از الطاف الهی است و از آزادی‌های با اهمیت فردی و اجتماعی به حساب می آید ،‌ به معنی این است که هر فردی در حدود مقررات و نظامات اجتماعی این امکان را داشته باشد که آزادانه و با علاقه شخصی، به اعمال یا ترک امور متداول و عادی در ارتباط به زندگی اجتماعی خود مبادرت ورزد و هیچ فردی بی علت متعدی و مزاحم او نشود.

مکان های عمومی
مقصود از «اماکن عمومی» مکان هایی است که در ساعاتی از شبانه‌روز جهت رفت و آمد افراد برپا و مهیا باشد، مثل ادارات دولتی، بازار،‌ نمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، ‌قهوه‌خانه‌ها، کافه‌قنادی‌ها و ‌اتوبوس‌ها. پس توهین و تعدی در مکان های خصوصی، مثل منزل و خانه افراد، هر چه قدر هم آشکار و با وجودش انجام شود ، شامل حکم این ماده قانون مجازات اسلامی نمی شود.

پس برای اینکه این کار دقیقا نمونه ای از جرم «مزاحمت برای بانوان و اطفال» محسوب گردد ، الزامی است مکان محقق شدن آن اماکن عمومی یا معابر باشد.بودن یا نبودن شاهدان جهت رخ داد جرم در این معابر شرط نیست.
هر وقت فردی از طریق تلفن یا سایر دستگاه‌های مخابراتی برای افراد مخصوصا بانوان مزاحمت ایجاد کند ، به غیر از اجرای مقررات ویژه شرکت مخابرات، به یک تا شش ماه زندان محکوم می گردد.

مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال
مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال

روش قانون‌گذار ایران
قانون‌گذار ایران جرم ایجاد مزاحمت برای بانوان در مکان های عمومی را یکی از نمونه های «جرم های علیه آزادی روان‌ افراد »، به شکل جداگانه در ضوابط جزایی قابل پیگیری و مجازات اعلام نموده است.

ملاک و مقررات تشخیص کارهای توهین‌آمیز
ملاک و قانون تشخیص کارهای موهن و مزاحمت عکس هنجارها و حیثیت طرف جرم، عرف و عادت متداول در مکان محقق شدن جرم است. بر مبنای این عرف و عادت، دادگاه حرکات و کلمات عکس هنجارها و مزاحمت برای بانوان و اطفال را ثابت خواهد کرد.
وکیل کیفری می گوید تعداد زیادی از قربانیان مزاحمت‌های خیابانی، آن را بخشی از زندگی خود پذیرفته اند. اکثر قربانیان این مزاحمت‌ها تلاش می‌کنند تا جایی که امکان دارد سریعا از مکان بگریزند. زنان کمی هستند که در رویاوریی با مزاحمت خیابانی با متعدیان درگیر شده یا صدای انتقادشان بلند می شود. حتما اگر همه بانوان مطلع باشند که مزاحمت خیابانی، جرم است، شرایط کمی دگرگون خواهد شد.

اما خوب است بدانید مزاحمت برای بانوان در سطح جامعه در همه کشورهای جهان متداول است و جرم به حساب می آید . برای نمونه در چین جزای مردی که مزاحم بانویی شود و توسط پلیس دستگیر شود، این است که او را در مکان وقوع جرم برای ۱۲ ساعت به تنه درختی می بندند تا در دید عموم قرار گیرد و از نگاه عابران شرمنده شود . و اشنایان او با با دیدن او در این حالت، او را سرزنش کنند و دیگر با او معاشرت نکنند.

موسسه وکالت حامد امیری ، وکیل مزاحمت برای بانوان در اصفهان با استفاده از تجربیات بهترین وکیل اصفهان و ارزیابی اولیه حقوقی ، مشکل مراجعین را بررسی کرده و بهترین راه کار ها را به آنان ارائه می دهد . حامد امیری وکیلی با تجربه و با سابقه و علم حقوقی به شما در کلیه امور حقوقی کمک می کند تا به موفقیت دست یابید . جهت دریافت نوبت از طریق سامانه آنلاین سایت اقدام کنید.

https://hamedamiri.com/وکیل-کیفری-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/استرداد-جهیزیه/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-کیفری-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-دیه-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/جرم-کلاهبرداری/
https://hamedamiri.com/وکیل-بانکی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکالت-در-طلاق-و-شرایط-آن/
https://hamedamiri.com/وکیل-برند-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/ثبت-شرکت/
https://hamedamiri.com/وکیل-ثبتی-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-املاک-و-مستغلات-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-امور-گمرکی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-رابطه-نامشروع-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-تصادفات-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-مواد-مخدر-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-ملکی-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-تلفنی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-کودک-آزاری-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-جرایم-دادگاه-انقلاب-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-آنلاین-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-جرایم-شرط-ب ... در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-مالکیت-معنوی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-سرقفلی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/
hamedamiri.com/وکیل-آدم-ربایی-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-لواط-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-مزاحمت-برای-بانوان-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-تجاوز-در-اصفهان/
hamedamiri.com/وکیل-تغییر-کاربری-اراضی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/دعاوی-خانواده/
https://hamedamiri.com/وکیل-جرایم-اینترنتی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.com/وکیل-ثبتی-اصفهان/
موسسه حقوقی حامد امیری
نمایه کاربر
dibasalehi
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
پست: 3
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 آذر 1398, 1:52 pm
تماس:

لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگ

پست توسط dibasalehi »

یقینا با اهمیت ترین و سخت ترین جرم هایی که سبب اسیب های فیزیکی و جسمی می شود اسیب هایی اند که به فوت مجنی علیه منجر می شود . قتل بر مبنای اینکه عمدی یا شبه عمدی و یا خطا محض یا به تسبیب و یا در جرم های بر اثر تخلفات رانندگی غیرعمدی نامیده می شود و جزای آنان با هم فرق دارد.

قتل عمدی
بنا به گفته ی وکیل خوب در اصفهان : بر اساس منابع موجود قتل یا گرفتن زندگی از یک انسان زنده با اهمیت ترین جرمی است که نسبت به اشخاص انسانی انجام می شود به این خاطر مجازات قتل عمدی در حقوق موضوعه ایران براساس ماده 381 قانون مجازات اسلامی و اگر که ولی دم در خواست کند و بقیه شرایط موجود باشد قصاص است . در قانون مجازات اسلامی شرحی از قتل عمد موجود نیست اما این طور به نظر می اید که توصیفات زیر برای قتل عمدی با قتل در سیستم های گوناگون حقوقی هماهنگ باشد: قتل عمدی به معنی رفتار بی جواز قانونی، عمدی و با اگاهی یک فرد به طوری که سبب به فوت انسان دیگر گردد. با دقت به تعریف بالا جهت رخ داد جرم قتل عمدی و مجازات آن 3 رکن لازم است ( رکن مادی قتل، رکن معنوی یا عمد و قصد و رکن قانونی )

رکن مادی قتل
الف: بودن فرد زنده

ب: بودن فعل مادی جهت رخ داد قتل

الف: وجود شخص زنده
قتل گرفتن زندگی از یک فرد زنده است پس قتل مستلزم وجود قبلی یک مجنی علیه ، انسانی زنده است اعم از اینکه مذکر باشد یا مونث پیر باشد یا جوان ایرانی باشد یا خارجی مسلمان باشد یا غیر مسلمان و به این خاطر است که جرمی که بر مرده انجام می شود مستحق دیه است نه قصاص .جهت رخ داد جرم قتل مشخص کردن هویت مجنی علیه لازم نیست اما زنده بودن او در وقت رخ داد این جنایت یکی از شروط ضروری و حتمی است.حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان

حامد امیری بهترین وکیل کیفری در اصفهان دانش آموخته رشته حقوق قضایی و دارای پروانه پایه یک وکالت اماده برای ارائه خدمات وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده و … با تکیه بر اطلاعات علمی و تعهد کاری می باشد.

درخواست مشاوره
ب: بودن فعل مادی برای رخ داد قتل
یکی از وسایل قتل عمدی فعل مادی است پس درد و رنج های روحی گرفته شده از شخصی نسبت به شخص دیگر که در عمل سبب مبادرت به خودکشی شود از لحاظ اثبات و رخ داد قتل عمدی منتفی است.

فعل مادی دو نوع است: فعل مثبت مادی و ترک فعل

فعل مثبت مادی در قتل عمدی
از نظر عنصر مادی به غیر از شخص زنده قتل مستلزم اعمال کار مثبتی است که سبب فوت مقتول گردد .پس علاقه و خواست و هدف فرد برای گرفتن زندگی از دیگری کافی جهت رخ داد جرم قتل نیست. ابزاری که جهت قتل عمدی استفاده می شود گوناگون اند اما اصولا اکثر قتل ها از راه استفاده اسلحه ،چاقو ، چوب و یا ضربه هایی است که با دست یا پا بر مجنی علیه زده می شود رخ می دهند . بنابراین الزامی است ارتباط مستقیم علیت میان انجام فعل منازعه کننده و فوت مجنی علیه موجود باشد تا قتلی عمدی به حساب اید پس ازار و اسیب روحی و ترساندن و بیم دادن عنصر مادی جرم قتل عمدی به حساب نمی ایند. قانونگذار ایران هم در مشخص کردن قتل عمدی به سبک آلت قتاله دقت نکرده است بلکه کار یا فعل کشنده را معیار و ضابطه قرار داده است.

ترک فعل
در بسیاری از موارد قتل عمدی از یک کار مثبت گرفته می شود اما برخی مواقع امکان دارد که قتل عمدی بر گرفته از ترک فعل و یا عمل منفی مسبوق و در ارتباط به فعل مثبت پیشین باشد که در این زمان دو بحث قابل تفحص است:

اول: مصداق های قتل عمدی از راه ترک فعل

اگرکه ترک کننده فعل قانونا و به سبب عهد و سازش تکلیف به انجام فعل داشته باشد و به هدف گرفتن حیات از دیگری از انجام آن کار اجتناب کند آن ترک فعل عنصر مادی جرم قتل عمدی به حساب می اید که با اهمیت ترین مصداق های آن:

فوت به خاطر ترک فعل متعاقب حبس و توقیف غیر قانونی

اجتناب از کمک به کودک در معرض خطر مرگ به مقصود گرفتن زندگی از او

اجتناب از شیر دادن به کودک به مقصود گرفتن زندگی از او

اجتناب از دادن غذا و دارو به مریض به مقصود گرفتن زندگی از وی

اجتناب مامور زندان از دادن لباس یا دارو به زندانی به مقصود گرفتن زندگی وی

حامد امیری، وکیل طلاق در اصفهان ، شما را در همه امور حقوقی قتل عمد و غیر عمد ، قتل در تصادفات رانندگی ، قتل های خانوادگی ، قتل فرزند، قتل پدر و… یاری می کند و پرورنده ای پیروز را به دادگاه ارائه خواهد کرد.

اجتناب عمدی از نجات غریق

دوم: وظیفه کیفری در اثر از اجتناب از کمک به صدمه دیدگان و بر طرف کردن خطرات جانی:

در مواردی که ترک فعل از تکالیف قانونی انجام دهنده نسبت به مجنی علیه نبوده و یا ترک فعل و یا انجام ندادن ان مستلزم گذشته و در ارتباط به فعل مثبت نباشد عنصر مادی قتل عمدی منتفی و بی قیدی در برابر رخ دادی سبب وظایف دیگری در اثر انجام ندادن الزام قانونی از جمله موارد مشروحه زیر گردد:

موارد بی قیدی در ممانعت از رخ داد خطر یا شدید شدن برایند آن بحث بند اول ماده واحده قانون مجازات اجتناب از کمک به صدمه دیدگان و برطرف کردن خطرات جانی مصوب خرداد ماه سال 1354 و آیین نامه اجرایی آن مصوب 10/10/1364

اعمال نکردن رسالت مامورین در مدد رسانی به صدمه دیدگان و افراد در معرض خطر

اجتناب در پیشگیری از رخ داد جرم هایی علیه تمامیت جسمانی

رکن معنوی یا عمد و قصد در قتل عمدی
زمانی قتلی عمدی به حساب می اید که گرفتن زندگی از مجنی علیه طی مطلع شدن قبلی قاتل از برایند بدست امده از فعل مجرمانه انجام شود. صرف نظر از موارد استثنایی در این ارتباط انگیزه قاتل ،راضی بودن مجنی علیه و خطا در هویت او اثری در ماهیت قتل عمدی ندارد. الزامی است هدف انجام قتل در گرفتن زندگی از مقتول باشد .به این معنی که هم در انجام عمل مادی قصد کننده باشد و هم از این کار مادی ، هدف قتل مجنی علیه باشد.به این معنی که قاتل با اگاهی به اینکه کار او در انتها به نتیجه عکس قانون، آدم کشی می شود به قصد، این عمل را انجام می دهد .با نبود عنصر معنوی مباحث ضرب و جرح یا قتل غیر عمدی مطرح می شود. جهت احراز عمد و یا قصد به برایند به دست امده از کار و کیفیت آن و نوع آلت جرم دقت می شود و در اخر اثبات هدف قتل با قاضیانی است که ماهیت کار را بررسی می کنند و آلت خطرناکی که جهت رخ داد قتل استفاده شده نشان دهنده این هدف است.

رکن قانونی قتل عمدی
یک وکیل حقوقی در اصفهان اینگونه اظهار می کند که ماده 381 قانون مجازات اسلامی رکن قانونی مجازات قتل عمدی است که بر اساس این ماده مجازات قتل عمدی اگر ولی دم در خواست کند و بقیه شرایط اورده شده در قانون قصاص موجود باشند و در غیر اینصورت براساس مواد دیگر این قانون از حیث دیه و تعزیر عمل می شود.

در چه مواردی جنایت عمدی به حساب می اید:

براساس با ماده 290 قانون مجازات اسلامی در موارد زیر جنایت عمدی به حساب می ایند:

هر وقت انجام دهنده با اعمال عملی هدف انجام جرم بر شخص یا اشخاصی معین یا شخص یا اشخاصی غیر معین از یک دسته را داشته باشد و در عمل هم جرمی که قصد ان را دارد یا مانند آن رخ دهد خواه کار انجام شده نوعا سبب رخ داد آن جنایت یا مانند آن بشود خواه نشود .

وکیل خوب در اصفهان نکته مهم این بند را اینگونه اظهار می کند که روشن ترین مصداق های جنایت عمدی بند یک بوده به این خاطر که مقصود اعمال کار و قصد بدست اوردن برایند وجود دارد.

هر وقت انجام دهنده عمدا عملی را انجام دهد که نوعا سبب جرم انجام شده یا مانند آن شود هر چند هدف انجام آن جرم یا مانند آن را نداشته باشد اما مطلع و متوجه بوده که آن کار نوعا سبب آن جرم یا مانند آن می شود.

هر وقت انجام دهنده هدف انجام جرم رخ داده را نداشته و عملی را هم که انجام داده است نسبت به اشخاص متعارف نوعا سبب جرم رخ داده یا مانند آن نمی شود اما در مورد مجنی علیه به علت بیماری؛ ضعف، پیری یا هر شرایط دیگر و یا به خاطر شرایط ویژه مکانی یا زمانی نوعا سبب آن جنایت یا مانند آن می شود،به شرط انکه انجام دهنده به شرایط نامتعارف مجنی علیه یا شرایط ویژه مکانی یا زمانی مطلع و متوجه باشد. هروقت انجام دهنده هدف انجام جرم رخ داده یا مانند آن را داشته باشد بی آنکه شخص یا جمع معلومی هدف او باشد و در عمل هم جرم هدف یا مانند آن انجام شود مثل اینکه در مکان های عمومی بمب گزاری کنند.

تبصره 1: در بند دو اگاهی نداشتن و توجه انجام دهنده الزامی است محرز شود و اگر محرز نشد ، جنایت عمدی است مگر جرم انجام شده تنها به خاطر حساسیت زیاد موضع سبب صدمه انجام شده باشد و حساسیت زیاد موضع اسیب هم بیشتر شناخته شده نباشد که در این زمان مطلع بودن و توجه انجام دهنده الزامی است محرز شود واگر محرز نشد جنایت عمدی ثابت نمی شود.

تبصره 2 : در بند سوم الزامی است مطلع بودن و توجه انجام دهنده به این کار نوعا نسبت به مجنی علیه سبب جنایت انجام شده یا مانند آن می شود ثابت شود و اگر اثبات نشد جنایت عمدی ثابت نمی شود.

اولین قدم برای ازادی و ارامش خاطر، مشاوره با یک وکیل با تجربه و متخصص می است. حامد امیری، وکیل خوب در اصفهان ، شما را در همه موارد حقوقی شامل؛ قتل عمد و غیر عمد ، قتل در تصادفات رانندگی ، قتل های خانوادگی ، قتل فرزند ، قتل پدر و… یاری می کند و اطلاعات کاملی را در این زمینه به شما ارائه می کند. سامانه ی نوبت دهی آنلاین در سایت راه اندازی شده و به راحتی می توانید از این طریق جهت تعیین وقت قبلی اقدام نمایید.

منبع :

https://hamedamiri.net

مطالب مرتبط :

https://hamedamiri.net/وکیل-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-طلاق-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/بهترین-وکیل-کیفری-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-خوب-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-پایه-یک-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-دادگستری-اصفهان/
https://hamedamiri.net/مشهوترین-وکیل-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-عالی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-حقوقی-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-مهریه-در-اصفهان/
https://hamedamiri.net/وکیل-قتل-در-اصفهان/
موسسه حقوقی حامد امیری
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان