فرق قيمتهاي عسل كندوهاي سبدي مدرن و زنبوران وحشي

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

فرق قيمتهاي عسل كندوهاي سبدي مدرن و زنبوران وحشي

پست توسط mellifera »

با سلام به نظر شما دوستان چرا قيمت عسلهاي كندوهاي مدرن با سبدي و زنبوران وحشي با هم فرق دارن.

اگه اين نوع كندوها در شرايط يكسان هم در يك محيط قرار بگيرن باز قيمتها فرق ميكنه.
به نظر من اينطور تو جامعه تلقين شده كه عسلهاي سبدي و زنبوران وحشي خالصه در صورتي كه ميشه اين نوع زنبوران رو هم با شكر تغذيه نمود.ممنون ميشم نظرتون رو بگين. تصویر تصویر تصویر

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

Re: فرق قيمتهاي عسل كندوهاي سبدي مدرن و زنبوران وحشي

پست توسط hony »

باسلام منهم بانظر جنابعالی موافقم شاید اینجوری جا افتاد تنها دلیلی که ممکن است باشه شاید در میزان شربتی باشد که در اختیار کندوهای سبدی گزاشته میشه که نسبت به کندوهای مدرن کمتر است که این میتونه در درجه خلوص بودن محصول تاثیر گزار باشه/ اما سوالی که بنده از خدمت دوستان دارم اینه که چطور میشه کندوی مدرن را به بومی تبدیل کرد که درهنگام تبدیل ملکه اسیب نبینه؟ تشکر
نمایه کاربر
ahmadreza
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بهبهان.خوزستان
تشکر کرده: 56 دفعه
تماس:

Re: فرق قيمتهاي عسل كندوهاي سبدي مدرن و زنبوران وحشي

پست توسط ahmadreza »

mellifera نوشته شده:با سلام به نظر شما دوستان چرا قيمت عسلهاي كندوهاي مدرن با سبدي و زنبوران وحشي با هم فرق دارن.

اگه اين نوع كندوها در شرايط يكسان هم در يك محيط قرار بگيرن باز قيمتها فرق ميكنه.
به نظر من اينطور تو جامعه تلقين شده كه عسلهاي سبدي و زنبوران وحشي خالصه در صورتي كه ميشه اين نوع زنبوران رو هم با شكر تغذيه نمود.ممنون ميشم نظرتون رو بگين. تصویر تصویر تصویر

سلام در مناطق جنوبی رشته کوههای زاگرس و حاشیه خلیج فارس زنبوران وحشی وجود دارند که از زنبوران معمولی کوچکترند تقریبا نصف.و به هیچ وجه نمیشه تو کندو نگهشون داشت(طبق تجربه مردم بومی و همچنین دکترشهرستانی)و در فصل تخمریزی بسیار نیش زن هستن ولی بعد آرامند.این زنبور معمولا کوچ میکند البته با فاصله کم وبیشتر در تابستان به محلی میرود که نزدیک آب باشد و درسایه قرار بگیرد ودر زمستان جایی آفتابگیر و دور از مسیر آب وباران.در صورتی که جمعیتی زنده بماند به شخصه دیده ام که چند سال هنگام کوچ به محل سال قبلش برمیگردد.معمولا از هر کندو در اوایل پاییز حدود1کیلو عسل میتوان برداشت کرد(بدلیل خشکسالی های متعدد وبرداشت غیرحرفه ای که باعث از بین رفتن این نعمت خدادادی)طبق گفته های بزرگترها قبلا میانگین عسل اینگونه زنبور حدود5 کیلو بوده.البته در مواردی هم که کلنی جای مناسبی را پیدا کند که نیاز به کوچ نداشته باشد محصول قابل توجهی خواهد داد.قیمت عسل اینگونه زنبور30تا40هزارتومان میباشد(2برابر عسل درجه 1 کندوی مدرن).این ها را گفتم تا بدانید مثلا به بچه ای طبیعی که از زنبورستان فرار کند و چندصدمتر آنطرفتر زیر تخته سنگی بشیند و شروع به فعالیت کند نمیتوان گفت زنبور عسل وحشی چون اگه تو ییلاق این اتفاق بیفته هردو عسل بچه فراری و بقیه زنبورستان یک کیفیت دارند و با سرد شدن هوا بچه زنبوری که زیر تخته سنگ پناه گرفته نمیتاند دوام بیاورد و ازبین خواهد رفت.به نظر من عسل کندوهای سنتی(سبدی.تنه درختی.کوزه ای)با کندوی مدرن اگه در یک محیط مشترک باشن هیچ فرقی با هم ندارن و تفاوت قیمت بخاطر تصور غلط عوام از کندوهای مدرن میباشد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان