حقایقی جالب و جذاب در مورد شهر سنت پترزبورگ

هر چی که دوست داشتی.مطالب جالب و خواندنی و...........

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
helma93
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط helma93 » چهار شنبه 13 تیر 1397, 4:26 pm

1 . شهر سنت پترزبورگ در سال 1703 میلادی بعد از تصرف سواحل دریای بالتیک به دست پیتر کبیر بنیانگذاری شده است .
2 . سنت پترزبورگ از زمان تاسیس تا کنون چندین بار تغییر نام داده است . این شهر در سال های اولیه تاسیس سنت پترزبورگ نامیده می شد . بعد از جنگ جهانی اول پتروگراد خوانده شد و بعد از انقلاب روسیه لنینگراد نامیده شد . تا اینکه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به نام اولیه خود یعنی سنت پترزبورگ تغییر نام داد .
3 . نزدیک به 600 پل در سنت پترزبورگ وجود دارد که 22 عدد از آن ها متحرک بوده و در زمان عبور کشتی ها بالا می روند .
4 . بیش از 70 تئاتر در سنت پترزبورگ وجود دارد .
5 . سنت پترزبورگ بعد از تاسیس در سال 1703 میلادی به مدت 206 مقر و مرکز حکومتی ترازهای روسی بوده است . این شهر در حال حاضر دومین شهر بزرگ روسیه و از مهمترین شهرهای این کشور می باشد .
6 . شاید برخی ها تصور کنند نام سنت پترزبورگ از نام بنیانگذار آن پیتر کبیر گرفته شده است در صورتی که چنین نیست و نام این شهر برای گرامیداشت یکی از 12 یار حضرت مسیح ، شمعون یا کشیش پیتر (Saint Peter) به این نام خوانده می شود .
7 . در سنت پترزبورگ نزدیک به 300 موزه وجود دارد . این شهر هر ساله میزبان فستیوال شبانه موزه ها می باشد .
8 . آرمیتاژ به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های جهان در سنت پترزبورگ واقع شده است . در این موزه بیش از 3 میلیون اثر هنری و تاریخی به نمایش در آمده است . اگر گردشگری بخواهد از همه آثار دیدن کند و برای هر اثر نمایشی یک دقیقه زمان صرف کند باید 8 سال از زندگی خود را در موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ سپری کند . در میان آثار به نمایش گذاشته شده در موزه آرمیتاژ آثار معروف داوینچی ، رامبراند ، پیکاسو ، روبنس ، ماتیس و ... به چشم می خورد .
9 . کلیسای جامع سنت ایزاک در مدت زمانی 40 ساله بین 1818 تا 1858 میلادی ساخته شده است . وزن این کلیسا 300 هزار تن بوده و گنبد آن با طلای خالص پوشیده شده است . این کلیسا بعد از ساخت هنوز بازسازی نشده است .
10 . محاصره لنینگراد 900 روز طول کشید در این زمان میلیون ها نفر بر اثر گرسنگی و سرما جان خود را از دست دادند .
11 . ستون الکساندر که در میدان کاخ سنت پترزبورگ واقع شده 47.5 متر ارتفاع و 600 تن وزن دارد .
12 . تندیس نیکولای اول در میدان سنت اسحاق فقط با دو نقطه پشتیبانی در جهان منحصر به فرد است .
13 . نزدیک به 300 بار ، میخانه و کلوب شبانه در سنت پترزبورگ وجود دارد .
14 . سنت پترزبورگ در جهان با شب های سفید معروف است . در زمان پدیده طبیعی شب های سفید روزها طولانی بوده و خورشید در نزدیک نیمه شب غروب می کند . همچنین در این زمان هوا روشنایی نسبی داشته و خورشید ساعت 3 صبح طلوع می کند . اوج این پدیده در ماه های می ، ژوئن و ژوئیه می باشد .
15 . قلعه پیتر و پاول اولین ساختمان احداث شده در سنت پترزبورگ می باشد .
16 . اتاق کهربا یکی از معروف ترین تالارهای جهان است که با پانل های کهربا ، برگه های طلا و آیینه تزئین شده است . این اتاق در کاخ کاترین در حومه سنت پترزبورگ واقع شده است . توجه داشته باشد که کهرباهای این اتاق مورد سرقت قرار گرفت اما دوباره بازسازی شد و به عنوان یکی از جاذبه های سنت پترزبورگ مورد بازدید قرار گرفت .
17 . کلیسای ناجی در خون ریخته شده تنها کلیسای جامع است که در محل ترور امپراتور روسی ساخته شده است . این کلیسا با داشتن بیش از 7 هزار متر مربع موزائیک یکی از رکوددارها در جهان می باشد .
18 . باله روسی یکی از قدیمی ترین باله ها است و تئاتر مارینسکی یکی از قدیمی ترین تئاترهای جهان می باشد .
19 . نوسکی پروسپکت یکی از معروف ترین خیابان های روسیه است . این خیابان با طول تقریبی 5 کیلومتر روزانه حدود 2 میلیون رهگذر به خود می بیند .
20 . نوسکی پروسپکت گرمترین قسمت سنت پترزبورگ است . این خیابان در تابستان ها 2 الی 3 درجه و در زمستان ها 10 الی 12 درجه از دیگر بخش های سنت پترزبورگ گرمتر می باشد .

نمایه کاربر
vilifying
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
تماس:

پست توسط vilifying » دو شنبه 7 مرداد 1398, 7:25 am

نمایه کاربر
vilifying
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
تماس:

پست توسط vilifying » پنج شنبه 21 شهریور 1398, 5:50 pm

نمایه کاربر
BeJimmieTrums
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط BeJimmieTrums » دو شنبه 1 مهر 1398, 8:40 am

It agree, your idea is brilliant

نمایه کاربر
reza147
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط reza147 » شنبه 4 آبان 1398, 10:37 pm

عرض ادب. ممنون از مقاله خوبتون. واقعا شهر سن پترزبورگ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دنیاست. من در تکمیل مقاله شما عرض کنم که اگر سفری به شهر سن پیترزبورگ داشتید حتما به موزه هرمیتاژ برید. موزه هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان هستش که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار گرفته. این موزه در سال 1764 توسط کاترین کبیر راه اندازی شد و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است. من خودم یک وکیل طلاق در مشهد هستم که بارها از این موزه دیدن کردم. باز هم از شما بابت انتشار این مقاله تشکر میکنم.

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان