کشته شدن یا نشدن کنه واروا

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jas
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: کاشمر
تماس:

کشته شدن یا نشدن کنه واروا

پست توسط jas »

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم, من برای از بین بردن کنه ها از نوار بای وارول آلمانی استفاده کردم و از روزنامه گریسی شده هم در ته کندو استفاده کردم تا کنه هایی که می میرند به اون روزنامه گریسی شده بچسبند و اونو آتش بدم تا کنه ها همه بسوزند و دیگه زنده نشن و دوباره روز از نو روزی از نو, می خواستم بدونم با این نوار بای وارول که گذاشتم, آیا ممکنه کنه ها دوباره زنده بشن؟ در ضمن نمیدونم چرا زنبورام روزنامه هارو تکه تکه کردنو بیرونش انداختن و الان همه ی کنه ها ته کندو ریخته, نمیدونم چکار کنم, ایا کنه ها دوباره زنده میشن؟چکار کنم؟ ممنونم

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: کشته شدن یا نشدن کنه واروا

پست توسط fara »

jas نوشته شده:با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم, من برای از بین بردن کنه ها از نوار بای وارول آلمانی استفاده کردم و از روزنامه گریسی شده هم در ته کندو استفاده کردم تا کنه هایی که می میرند به اون روزنامه گریسی شده بچسبند و اونو آتش بدم تا کنه ها همه بسوزند و دیگه زنده نشن و دوباره روز از نو روزی از نو, می خواستم بدونم با این نوار بای وارول که گذاشتم, آیا ممکنه کنه ها دوباره زنده بشن؟ در ضمن نمیدونم چرا زنبورام روزنامه هارو تکه تکه کردنو بیرونش انداختن و الان همه ی کنه ها ته کندو ریخته, نمیدونم چکار کنم, ایا کنه ها دوباره زنده میشن؟چکار کنم؟ ممنونم

نه جای نگرانی نداره نوار باعث کشته شدن کنه ها شده است . شما هم با توجه به سرد شدن هوا خیلی کندو رو به هم نریزید و استرس به زنبور ها وارد نکنید.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام بهتره به كف كندو و جلوي دريچه پرواز يه نيگا بندازين بعضي از داروها باعث گيج شدن كنه ميشه و بعد از از بين رفتن تاثير دارو باز اين نوع كنه ها به زنبورا ميچسبند واسه همين ميگن بعد از استفاده از دارو روزنامه رو جمع كنين و بسوزونين.
نمایه کاربر
ayazdani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط ayazdani »

بيرون ريختن روزنامه ناشي از رفتار بهداشتي كندو است.
در بعضي نژادها اين رفتار قوي تر است كه البته بسيار چيزخوبي است.
زنبور ها يك جسم خارجي را در كندو نميپذيرند كاهي روي آنرا مومو مي گيرند و گاهي آنرا به بيرون ميريزند كه بسته به قابل انتقال بودن جسم تصميم ميگيرند.
نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

سلام،یکی ازدوستانم پاییز ازداروی بایوارولی که باهم خریدیم وروکندوهای من اثرخوبی داشت استفاده کرده ولی دیروز بیرون کندویی 10،20تایی زنبورنوزادکه بال هاشون جمع شده بودرو کارگراابیرون ریخته بودن حالاآیا علتش حتما کنه ست یامیتونه دلیلای دیگه ای هم داشته باشه واگه کنه باشه بایدتواین فصل که شهدبه کندو میاد چه دارویی استفاده کنه؟تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on degar, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

یک سوالی هم داشتم واین که بایوارول چه زمانی ودرچه دمایی بهترین کارایی روداره یااصلادماروی عملکردش تاثیرنداره؟
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

رفتم وکندوروهم براش بازدیدکردم وسرچندتاسلول نروکارگروهم زدم وروی زنبورهاروهم به دقت نگاه کردم ولی دریغ ازیک کنه چندتااززنبورای جوان که زنده هم بودن وداخل کندوفعالیت میکردن دارای مشکل پیچ خوردگی بال بودن حالاموندم مشکل چیه همون کنه یاچیزدیگه یکی میگفت شایدملکه مشکل داره ولی ملکه روهم پارسال خودم براش تعویض کردم
لطفا دوستان راهنمایی کنن شدیدانیازبه راهنمایی.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ویروسی بنام deform wing virus هست که یکی از راههای انتقال آن کنه واروآ است علامت این ویروس همان طور که از نامش پیداست بالهای تغییر شکل یافته است وعلامت دیگر این که زنبور هایی که تازه بدنیا آمده واز لحاظ ظاهر سالم هستند در جلو کند روی زمین در حرکت هستندواز بین می روند وبال پیچ خورده ویا بقولی سوخته تنها دلیل مایت واروآنیست شما برای معالجه باید از فومازیلین بصورت اسپری وبرای 4 بار وهر 4-6 روز استفاده کنید
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

koohi نوشته شده:سلام ویروسی بنام deform wing virus هست که یکی از راههای انتقال آن کنه واروآ است علامت این ویروس همان طور که از نامش پیداست بالهای تغییر شکل یافته است وعلامت دیگر این که زنبور هایی که تازه بدنیا آمده واز لحاظ ظاهر سالم هستند در جلو کند روی زمین در حرکت هستندواز بین می روند وبال پیچ خورده ویا بقولی سوخته تنها دلیل مایت واروآنیست شما برای معالجه باید از فومازیلین بصورت اسپری وبرای 4 بار وهر 4-6 روز استفاده کنید

آیااستفاده ازاین دارو دراین فصل که شهدبه کندو میاد خطری نداره؟
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

داروها در زمان شهد خیزی مجاز نیستند.
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

یعنی واسه درمان فعلاهیچ راهی وجودنداره حالا کلنیاش تاپاییزدوام میاره؟ یکی میگفت سرکه سیب هم بده خوبه ولی به نظرمن نمیونه تواین شرایط مثل دارو چندان تاثیرگذارباشه.

لطفادوستان راهنمایی کنن تصویر
نمایه کاربر
alia1
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: تربت جام
تماس:

پست توسط alia1 »

باسلام : چند تا از کندوهای منم دچار این مشکل شده اند و نوزادان بدون سرپوش هستند ازکنه واروا نبود. درمان چی هست؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان