سوال راجع به شربت حاوی فوماژلین

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

سوال راجع به شربت حاوی فوماژلین

پست توسط hosseinkhan »

با سلام.امروز وقتی خواستم برای بار دوم به زنبورام شربت فوماژلین بدم متوجه شدم شربت هفته ی گذشتشونو کامل نخوردن.البته من براشون شربت زیاد ریخته بودم .از طرفی چون خوب تغزیه شدن کلی عسل ذخیره کردن.واسه همین میلی به شربت خوردن ندارن.امروز نصف شربت حاوی فوماژلینم اضافه اومد.در ظرف و بستم.به نظرتون همین شربت رو میتونم هفته ی بعد استفاده کنم ؟ یا باید بریزمش دور ؟

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: سوال راجع به شربت حاوی فوماژلین

پست توسط ehsanklop »

با سلام
فکر نمیکنم تا یه هفته فومازلین مشکل پیدا کنه البته باید یه جای خنک نگهش داری چون شکرش ممکنه خراب بشه .
من دیروز فومازلین دادم با پودر شکر قاطی کردم ریختم رو قابها . چرا از پودر شکر استفاده نمیکنی ؟
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

راستش تاحالا با پودر شکر کار نکردم.برای پاشیدن پودر شکر رو قاب ها باید قاب هارو کامل در آورد ؟و روی همه ی قاب ها پاشید ؟ زنبورای روی قاب چی ؟ تو این هوای سرد که به 10 12 درجه میرسه این کار مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام داروی فوماژیلین را به دو صورت میشه داد یکی بصورت شربت معمولی که برای هر لیتر شربت یک گرم استفاده میشه برای فصل پاییز این روش توصیه میشود ولی اگه در بهار بارندگی زیاد باشه میشه با پودر قند نرم مخلوط کرد مثلا یک بسته را اول با یک کیلو پودر قند مخلوط کرده سپس هفده کیلو پودر قند آسیاب شده را اضافه کرده کاملا مخلوط میکنیمو محلول فوق را روی قابها میریزیم برای هر کندو حدود سه کیلو بتدریج میدهیم البته به شکل اسپری هم میشه مثلا یک بسته دارو را در هفده لیتر شربت دو قسمت شکر یک قسمت آب حل کرده و روی قابها اسپری میکنیم پس از دو روز تکرار شود البته در بهار قبل از آغاز شهد بصورت شربت هم مشکلی نداره.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

دقیقا من هم به خاطر سرمای هوا از پودر شکر استفاده کردم چون شربت نمیکشن . یکشنبه دارو دادم چهارشنبه همش رو برداشته بودن
یه بسته رو تو 10 تا 15 کیلو پودر مخلوط میکنی . لازم نیست به قابها دست بزنی فقط با قاشق بپاش روی قابها . کف کندو هم اگه مقداری بریزه موردی نداره . خودشون جمع میکنن
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام خدمت دوستان آيا فوماژلين همش يه نوعه يا اونم مثل همه اجناس ايراني خارجي داره و اگه انواع مختلف داره بيشتر دوستان از کدام نوع فوماژلين راضي هستن و استفاده ميکنن؟
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام اقا سامان دارو خارجی و ایرانی داریم اما دارویی که در داروخانه های دامپزشکی میفروشند مشکلی نداره معمولا یک نوع هستند هر چند برای من از کانادا هم میاد ولی همان ایرانی خوبه البته شاید در آینده نمایندگی دارو کانادایی را گرفتم اگه اینگونه شد به اطلاع همه عزیزان میرسانم.
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام در مورد نحوه استفاده از فوماژلين اکثر جاهايي که من خوندم نوشتن همراه با پودر شکر مصرف بشه آيا تو شربت بديم اثرش کم ميشه يا دلايل ديگه اي داره؟(من تتراساکلين با پودر شکر دادم و بعدا متوجه شدم زنبورها به طرز ماهرانه اي پودر شکر رو مصرف کردن و تتراساکلين رو کادرها باقي گذاشتن ولي با شربت مشکلي نداشته مصرفش کردن) شايد همين کار را با فوماژلين هم انجام بدن
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام آقا سامان
فوماژلین را با شربت بدیم اثرش کم نمیشه حتی بهتر از مخلوط با شکره ولی به دلیل ابتلا به نوزوما در بعضی از فصول که بارندگی زیاده یا اینکه بخاطر سرمای هوا زنبورها قادر نیستند شربت را بخورند لذا با پودر قند مخلوط میکنیم در کل اگه هوا مناسب باشه شربت بهتره شما اگه خیلی خوب دارو را با پودر قند مخلوط کنید دیگه دارو باقی نمیمونه شما اول دارو را با مقدار کمتری پودر قند مخلوط بعد آنرا با مابقی پودر قاطی کنید سعی کنید با دستکش کاملا محلول را مخلوط کنید .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان