یک نگرانی در مورد نبود عسل

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

یک نگرانی در مورد نبود عسل

پست توسط jafarzadeh20 »

با سلام من امروز سری به کندوهام زدم دریغ از یک فطره شهد یا عسل . راستش من سه ماه است به این شغل روی اورده ام با 5 کندو و نگرانم علی رغم نیش و کنایه های اطرافیانم در آخر شرمنده شوم آیا امکان دارد که من ناکام از گرفتن عسل بمانم ؟ در اصراف اصفهان چه موقع وقت عسل دهی است ؟ تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on jafarzadeh20, ويرايش شده در 0.

و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: یک نگرانی

پست توسط reza288 »

سمت شما گل و گیاهی وجود نداره ؟؟؟؟؟
راستی یکی از دوستان من حدو دا سه سال پیش مثل شما تازه شروع به زنبور داری کرده بود و باز هم مثل شما اطرافیانش با نیش و کنایه او را مورد تمسخر قرار می دادند که چرا تو عسل نگرفتی و از این قبیل حرف ها .....
خلاصه سرتون رو درد نیارم این دوست ما مخفیانه سه قاب عسل می خره و داخل کندوهاش می زاره و به دوستاش می گه بیایید که وقت برداشت محصول عسله ...
( این رو هم بگم اصلا به بهانه این که دوستاش مسخرش کرده بودند یک قطره عسل هم به اونها نداده بود )
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: یک نگرانی

پست توسط mellifera »

با سلام اول قبا از هر چيزي براي مباحثتون يك موضوع در رابطه با مبحثتون ايجاد كنين تا دوستان بدونن مبحث در مورد چي هستش.راجب برداشت عسل هم نگران نباشين فصل برداشت عسل هنوز مونده.تو كندوهاي من هم عسلي وجود نداره چون در حال رشد و پرورش نوزادا هستن.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: یک نگرانی در مورد نبود عسل

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام در مورد وقت برداشت عسل می توان گفت در هر استانی همزمان با پایان یافتن شکوفه درختان وگلها وکاهش شهد در طبیعت زنبورعسل شروع به تولید عسل کرده وآن را ذخیره می کند که معمولا از اواخر اردیبهشت ماه این روند شروع می شود.
نمایه کاربر
degar
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

Re: یک نگرانی در مورد نبود عسل

پست توسط degar »

سلام،درمنطقه ما معمولاخردادفصل بچه دهی وزادوولد زنبوران وتیر ویا شهریور ماه فصل برداشت عسل میباشد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان