کمبود تخم ریزی ملکه

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
leyle
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 4 دفعه
تماس:

کمبود تخم ریزی ملکه

پست توسط leyle »

سلام جمعیت کندوهام خیلی کم شده و ملکه تخم ریزی نداره کندوهام ده قابه ولی اندازه دو تا سه قاب زنبور داره چیکار کنم تا تو زمستون تلف نشن . با تشکرتصویر

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: کمبود تخم ریزی ملکه

پست توسط reza288 »

leyle نوشته شده:سلام جمعیت کندوهام خیلی کم شده و ملکه تخم ریزی نداره کندوهام ده قابه ولی اندازه دو تا سه قاب زنبور داره چیکار کنم تا تو زمستون تلف نشن . با تشکرتصویر

دوست عزیز کم شدن تخم ریزی تو این موقع از سال عادی هستش ، اما این طور که شما گفتید یکم غیر عادی هستش
اما پیشنهاد :
با فرض اینکه ملکه شما جوان باشد :
1.بازدید کندو و بررسی تعداد قاب های شهد و ذخیره گرده ، شاید کندوی شما بخاطر شهد آوری زیاد جایی برای تخم ریزی ملکه نباشد اگر شهد زیاد بود و قابل برداشت با استراکتور حتما این کار را بکنید و بهر حال در صورت زیاد بودن شهد به هر طریقی که بلدید جای لازم را برای تخم ریزی ایجاد کنید.
2.به مدت 20 روز از شربت 1 به 1 ( یک لیوان شکر یک لیوان آب ) نه بیشتر و نه کمتر به صورت مداوم هر روز تریجیحا ساعت دادن شربت یکی باشد ( مثلا هر روز ساعت 2 بعد از ظهر ) تغذیه کنید ، اگر وضعیت گرده در بیرون خوب نیست حتما از مکمل گرده استفاده کنید . مطمئن باشد که بهترین نتیجه را خواهید گرفت .
آخرین ويرايش توسط 2 on reza288, ويرايش شده در 0.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

leyle نوشته شده:سلام جمعیت کندوهام خیلی کم شده و ملکه تخم ریزی نداره کندوهام ده قابه ولی اندازه دو تا سه قاب زنبور داره چیکار کنم تا تو زمستون تلف نشن . با تشکرتصویر
سلام
گذاشتن قاب یا پوکه در کندو باید به نسبت جمعیت باشه احتمال میدم شما بیش از ظرفیت جمعیت در کندو قاب گذاشته باشین ، کم شدن جمعیت کندوی 10 قابه به دو قاب اگه از بیرون هم شهد بیاد یه کم غیر عادی هستش سعی کنید قابهای اضافی رو از کندو برداشته و جمعیت رو فشرده کنید / و همچنین پیشنهاد دوستمون رو هم اجرا کن موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
behzad1365
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: كرج
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط behzad1365 »

دوست عزیز این امکان هم هست که به علت کمبود شهد در طیبعت ملکه اقدام به کاهش تخم گذاری کرده ولی کاهش جمعیت به این شدت حتما میتونه دلایل دیگه ای داشته باشه
نمایه کاربر
leyle
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط leyle »

[RIGHT]با سلام مجدد من به اونا شربت 2 به 1 دادم و قابهای اضافی رو برداشتم ولی شربت رو درست نخوردند و یکم رو گذاشتند با وجود اینکه براشون یه کم ریختم حالا چیکار کنم (ضمنا روزدر میون شربت میدم)[/RIGHT]
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

leyle نوشته شده:[RIGHT]با سلام مجدد من به اونا شربت 2 به 1 دادم و قابهای اضافی رو برداشتم ولی شربت رو درست نخوردند و یکم رو گذاشتند با وجود اینکه براشون یه کم ریختم حالا چیکار کنم (ضمنا روزدر میون شربت میدم)[/RIGHT]

چرا 2 به 1 ؟؟؟
دوست عزیز 2 به 1 زنبور ها تحریک به ذخیره می کنه بخاطر غلظت
شما باید 1به 1 بدید و اون هم هر روز اگه یک لیوان رو توی یک روز برداشت نمی کنند نصف لیوان بریزید ، من و چند زنبور دار دیگه داریم همین کار رو انجام می دیم و خداروشکر تا الان هم نتیجه خوبی گرفتیم و ملکه تخم ریزیش رو افزایش داده. ( این روش شبیه سازی بهار برای زنبور هاست ، با توجه به اینکه ملکه میزان تخم خودش رو با میزان وارد شدن شهد تنظیم می کند و چند مورد دیگر بهترین روش برای تحریک ملکست)
دوست عزیز ملکه کندوی شما جوان هستش یا پیر ؟
آخرین ويرايش توسط 1 on reza288, ويرايش شده در 0.
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

نمایه کاربر
leyle
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط leyle »

نمیدونم از کجا باید بفهمم؟
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

leyle نوشته شده:نمیدونم از کجا باید بفهمم؟

دوست عزیز آدرس زیر رو مطالعه کن :
[LEFT]forum-f23/topic-t1870.html[/LEFT]یه سرچی هم توی تالار پزورش ملکه بکنی مطالب خوبی پیدا می کنی .

نمایه کاربر
leyle
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط leyle »

ملکه چند قاب تخم باید بزاره تا بگیم تخم ریزیش خوب شده؟
نمایه کاربر
behzad1365
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: كرج
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط behzad1365 »

leyle نوشته شده:[RIGHT]با سلام مجدد من به اونا شربت 2 به 1 دادم و قابهای اضافی رو برداشتم ولی شربت رو درست نخوردند و یکم رو گذاشتند با وجود اینکه براشون یه کم ریختم حالا چیکار کنم (ضمنا روزدر میون شربت میدم)[/RIGHT]
تا اونجا که من میدونم 2 تا آب یکی شکر معروف به غذای تحریکی برای تخم گذاری هستش
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

leyle نوشته شده:ملکه چند قاب تخم باید بزاره تا بگیم تخم ریزیش خوب شده؟

برای ما برای یک جمعیت 10 قاب پر با ملکه جوان 7.5قاب پر از تخم هستش و ما از این قضه خیلی راضی هستیم .

نمایه کاربر
sinah
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: فارس نیریز
تماس:

پست توسط sinah »

با سلام ممکنه کندوها بیمار شده باشند مثلا کنه داشته باشند که اینقدر کاهش جمعیت دارند آنها را بررسی کنید.
نمایه کاربر
leyle
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط leyle »

نه تو همون کندوهایی که دارم شربت میدم باید چقدر باشه؟
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

leyle نوشته شده:نه تو همون کندوهایی که دارم شربت میدم باید چقدر باشه؟

با توجه با اینکه شما گفتید سه تا چهار قاب زنبور دارم اگر تقریبا 1.5 قاب تخم داشته باشه یعنی روند رو به رشد ( البته مهمه که حداقل اندازه یک کفه دست تخم روز داشته باشه)

نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام ممکن است ملکه کندو تخمگذاری را قطع کرده باشد ویا اینکه کلنی ملکه نداشته باشد وذخیره غذایی کلنی کم باشد که ملکه تخمگذاری را متوقف کرده است دلایل مختلفی می توان داشته باشد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 23 مهمان