جمع آوری شهد بیشتر

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mkz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تماس:

جمع آوری شهد بیشتر

پست توسط mkz »

سلام عزیزان، کندویی بیست قاب باشد و تمامی قابها از شفیره و تخم باشد، در فصل شهد کندو در این شرایط بود چه راه حلی برای جمع آوری شهد بیشتر پیشنهاد می کنید؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: جمع آوری شهد بیشتر

پست توسط mellifera »

mkz نوشته شده:سلام عزیزان، کندویی بیست قاب باشد و تمامی قابها از شفیره و تخم باشد، در فصل شهد کندو در این شرایط بود چه راه حلی برای جمع آوری شهد بیشتر پیشنهاد می کنید؟

با سلام مکان مناسب در زمان بیرون اومدن این زنبورا یعنی قانون 40 روزگی زنبورعسل زمانی میتونین بیشترین برداشت رو انجام بدین که کندو در زمان و مکان مناسب قرار داده بشه.زنبوران پروازیتون اماده و قوی محیط یا گل مناسب و هوای مناسب.این کار میتونه برداشت عسل خوبی رو به همراه داشته باشه.
نمایه کاربر
mkz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mkz »

سلام، میخواستم بدونم موقعی که صحرا شهد زیاد باشه و زنبور برای برداشت شهد اصلی اقدام کرد، آیا میشه برای اینکه فضای بیشتری در اختیار کنلی بدیم از شفیرها برداریم و پوکه یا برگه موم بدیم؟
نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

سلام،اگه فضا کافی نباشه معمولا طبق میدن وبه نظر من برداشتن شفیره از کندو ودادن پوکه کار درستی نباشه چون باعث میشه کلنی رفته رفته ضعیف بشه وهمچنین تو پوکه ای که دادین باز ملکه تخم میریزه وباز لارو وشفیره و...ولی اگه فضا کافی نیست می تونین طبق بدین وبین طبق از پنجره مانع عبورملکه استفاده کنین.
نمایه کاربر
behzad122001
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 4 دفعه
تماس:

پست توسط behzad122001 »

یه جا خوندم یه کندو که ملکه اش رو از دست داده بود به نسبت جمعیت خیلی عسل بیشتری جمع کرده بود.....تو کندوها خودم هم تو بهار اونی که ملکه اش رو از دست داده بود علی رغم گرفتن شربت مساوی چندین قاب غذا داشت ...حالا سوال اینه که اگه در زمان جمع آوری شهد ملکه رو برداریم و یتیم بشه میزان نهایی عشل چقدر فرقشه ؟؟؟؟؟؟
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با سلام
آقایون داداشام شما بجای اینکارها میتونید از ایزیلاتور استفاده کنید به اینصورت هم ملکه حفظ میشه و هم تو جریان شهد اصلی سال میتونید بیشترین میزان عسل رو برداشت کنید .
نمایه کاربر
YONES_Z
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

سلام
به نظر من باید فضای تخم ریزی ملکه محدود بشه در حد 3 قاب
نمایه کاربر
dylman
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط dylman »

سلام راجب ۲۰قاب شفیره باید بگم من بهش طبق بعدی میدم ۲سال هست این کارو انجام میدم وبه محض بیرون امدن زنبور جدید سلولها باعسل پرمیشه وبعد برداشت هم با بچه گرفتن نهایت استفاده رو ازشون میکنم. اما راجب بی ملکه کردن هم باید بکم تجربه کردم واز زمانی که شاخون بزنند تاملکه متولد وتخم ریز کنه چون بیکارند وتخمی هم توسلولها نیست تمام قابهارو پرعسل مکنند وامسال یکبار با دو کندو اینکارو انجام دادم خوب بود وعسل برداشت کردم ولی فکر کنم به زنبوران فشار بیاد واحتمال داره تا زمانی که تخم جدید که گذاشته شده به زنبور تبدیل بشه بدلیل کار زیاد زنبوران بالغ تلف وبه دلیل نبود پرستاری از جمعیت کاسته بشه
نمایه کاربر
chia
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط chia »

سلام در مورد ایزلاتور حرف زدی چه جوریه از کجا تهیه اش کنم
نمایه کاربر
65006500
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: قم
تماس:

پست توسط 65006500 »

دوستان من سال پیش از ایزیلاتور در 50 کندو استفاده کردم و متاسفانه ضرر کردم و پشیمونم به این دلایل :

1- وقتی که شما ملکه رو در 1تا3 قاب حبس میکنید از اونجایی که بوی ملکه به گوشه دیگر کندو نمیرسه بعضی از کندوها اقدام به زدن شاخون میکننو مشکل بچه دهی طبیعی پیش میاد

2- زنبوری که نژادش عسل آور باشه، نیازی به حبس ملکه نداره چون ملکه خود به خود تخم ریزی رو تا 2تا4 قاب کاهش داده و باقی قابها رو عسل میکنن
بالعکس نژادهایی که نژادشون عسل آور نباشه مطمین باشید اگر 20 قاب باشن و شما ملکه رو حبس کنید در 1تا3 قاب باز عسل نمیارن و بیکار در کندو میچرخن .

3- به علت محدود شدن تخم ریزی ملکه ريال جمعیت در یک یا دو ماه آینده بسیار ضعیف میشه

4- و....
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 9 مهمان