راههای تشویق کردن ملکه به تخمریزی بیشتر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
gong
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

راههای تشویق کردن ملکه به تخمریزی بیشتر

پست توسط gong »

با سلام خدمت دوستان ومدیر محترم خواستم ببینم چطوری می شود ملکه را وادار به تخم ریزی بیشتر در بهمن واسفند کرد لطفا روش تهیه آنها را هم بزارید

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: راههای تشویق کردن ملکه به تخمریزی بیشتر

پست توسط ehsanklop »

سلام
نمیتونین اینکار رو بکنین . ملکه به اندازه توان کندو تخمریزی میکنه و نه بیشتر . اگر هم امکانش باشه در هنگام شب که هوا سرد میشه و زنبورها جمع میشن و خوشه درست میکنن تخمهای اضافی بخاطر سرما از بین میرن .
نمایه کاربر
mansure
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گنبد کاووس
تشکر کرده: 112 دفعه
تماس:

پست توسط mansure »

سلام

صحرای خوب

شربت و دارو های مر بوطه

تخم برگردان

در بهار پوکه لایی دادن

بقیه فعلا در ذهنم نیست
نمایه کاربر
mohammadtjk
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان گرگان
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadtjk »

با سلام
بنظر من يه سري ايتم ها مث ملكه جوان و پيشگيري ازبيماريها و ... اصول كلي ان ولي تو اين ماه بايد كندو رو گرمتر كرد بعدش از زماني كه زنبورا شربت رو برمدارن هر روز غروب تو يه تايم مشخص به صورت منظم به زنبورا شربت داد وقتي كه منظم شربت داده شه ملكه هم خودش رو با ميران شهد ورودي تنظيم ميكنه و يكنواخت تخم ميريزه
نمایه کاربر
gong
تماس:

پست توسط gong »

منطقه گرمسیر ورودی گرده بد نیست خمیر پودر شکر وعسل یه کمی هم مکمل تخمریزی بهش اضافه کردم لازم الان بهشون بدم بهترین تشویق تخمریزی چیه با تشکر
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

جهت افزایش تخم گذاری ملکه :عسل یک قاشق غذا خوری .گرده یک قاشق غذا خوری .آبلیمو یک قاشق چای خوری.کاسپین سولوشن یک قاشق مرباخوری را با 2.5 لیتر شربت دو به یک (دو شکر و یک آب )حل شود سپس در فاصله 4 تا 6 روزبمدت حداقل یک ماه تکرار شود .در ضمن جهت ادقام دو کندوی بدون ملکه ازاین محلول میتوان استفاده کرد روش استفاده محلول فوق از دو روز قبل از ادغام به کندو خورانده شود بعد میتوان براحتی کندوها را بدون تلفات ادغام نمود در خصوص معرفی ملکه به کندو فاقد ملکه نیز میتوان از چهار روز قبل اقدام نمود.
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
hossinkhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 111 دفعه
تماس:

پست توسط hossinkhani »

mansure نوشته شده:سلام

صحرای خوب

شربت و دارو های مر بوطه

تخم برگردان

در بهار پوکه لایی دادن

بقیه فعلا در ذهنم نیست

با سلام
اقا منصور میشه لطف کنید برای من که مبتدی وکم تجربه هستم تخم برگردان و لایی دادن پوکه رو توضیح بدین که چی هست ؟ ممنون
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

ehsanklop نوشته شده:سلام
نمیتونین اینکار رو بکنین . ملکه به اندازه توان کندو تخمریزی میکنه و نه بیشتر . اگر هم امکانش باشه در هنگام شب که هوا سرد میشه و زنبورها جمع میشن و خوشه درست میکنن تخمهای اضافی بخاطر سرما از بین میرن .

سلام
با نظر آقا احسان موافقم من برای یه کندوی ضعیفم پوکه گذاشتم وسط چند روز پیش نگا کردم دیدم زنبورها نتونستن کندو رو گرم کنن و همه تخم های سربسته از بین رفتن. بنظر من مهمترین عاملی که میتونه ملکه رو به تخم ریزی بیشتر ترغیب کنه جمعیت قوی هستش وقتی جمعیت کندو زیاد باشه ملکه تخم ریزیشو بیشتر میکنه.من کندوی قوی دارم حتی دو طرف آخرین قاب هم تخم گذاشته کندوی ضعیف هم دارم یک ماهه بیشتر از سه قاب تخم ریزیشو زیاد نکرده.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

saman نوشته شده:
ehsanklop نوشته شده:سلام

سلام
با نظر آقا احسان موافقم من برای یه کندوی ضعیفم پوکه گذاشتم وسط چند روز پیش نگا کردم دیدم زنبورها نتونستن کندو رو گرم کنن و همه تخم های سربسته از بین رفتن. بنظر من مهمترین عاملی که میتونه ملکه رو به تخم ریزی بیشتر ترغیب کنه جمعیت قوی هستش وقتی جمعیت کندو زیاد باشه ملکه تخم ریزیشو بیشتر میکنه.من کندوی قوی دارم حتی دو طرف آخرین قاب هم تخم گذاشته کندوی ضعیف هم دارم یک ماهه بیشتر از سه قاب تخم ریزیشو زیاد نکرده.

سلام
اقا سامان کاملا درسته . تخمریزی به دما وابسته است . بهترین دما هم واسه تخم ریزی ملکه حدود 30 تا 35 درجه هست . که الان دما همین حدود هست . من بچه کندویی دارم با حدود 1 قاب جمعیت که حدود 3 قاب تخمریزی کرده . چون مشکل گرم کردن ندارن هر چی جا باشه تخم میریزن .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان