عسل یونجه و بوی ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

عسل یونجه و بوی ملکه

پست توسط 13490 »

سلام به همه دوستان مدتیه که کندوهام رو بردم کنار مزرعه یونجه و برداشت نسبتا خوبی داشتم ولی یک اتفاق جالب افتاده در یک کندوی دو طبقه که طبقه و کندو رو با توری ملکه ازهم جدا کرده بودم تا ملکه به طبقه بالا نیاد و تخمگذاری نکنه سوراخهای توری طوری بوده که حتی زنبورهای کارگر هم نتونستند بین دو طبقه رفت و امد کنند در نتیجه زنبورهای طبقه برای خودشون شاخون زدند و ملکه جدید هم بیرون اومده و چند روزه که تخمریزی هم داره به نظر شما بوی ملکه مادر نباید از شاخون زدن طبقه جلو گیری کنه؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: عسل یونجه

پست توسط mellifera »

13490 نوشته شده:سلام به همه دوستان مدتیه که کندوهام رو بردم کنار مزرعه یونجه و برداشت نسبتا خوبی داشتم ولی یک اتفاق جالب افتاده در یک کندوی دو طبقه که طبقه و کندو رو با توری ملکه ازهم جدا کرده بودم تا ملکه به طبقه بالا نیاد و تخمگذاری نکنه سوراخهای توری طوری بوده که حتی زنبورهای کارگر هم نتونستند بین دو طبقه رفت و امد کنند در نتیجه زنبورهای طبقه برای خودشون شاخون زدند و ملکه جدید هم بیرون اومده و چند روزه که تخمریزی هم داره به نظر شما بوی ملکه مادر نباید از شاخون زدن طبقه جلو گیری کنه؟

منظور از بو بویی نیست که در هوا پخش بشه منظور فرومون ملکه هستش که توسط زنبورا از ملکه دریافت و بین سایر زنبورا پخش میشه.اگه زنبورا نتونستن رفت امد کنن واسه همین فرومون بهشون نرسیده و باعث تولید ملکه شده.
نمایه کاربر
Abdoli
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مرکزی - کمیجان
تشکر کرده: 24 دفعه
تماس:

Re: عسل یونجه

پست توسط Abdoli »

13490 نوشته شده:سلام به همه دوستان مدتیه که کندوهام رو بردم کنار مزرعه یونجه و برداشت نسبتا خوبی داشتم ولی یک اتفاق جالب افتاده در یک کندوی دو طبقه که طبقه و کندو رو با توری ملکه ازهم جدا کرده بودم تا ملکه به طبقه بالا نیاد و تخمگذاری نکنه سوراخهای توری طوری بوده که حتی زنبورهای کارگر هم نتونستند بین دو طبقه رفت و امد کنند در نتیجه زنبورهای طبقه برای خودشون شاخون زدند و ملکه جدید هم بیرون اومده و چند روزه که تخمریزی هم داره به نظر شما بوی ملکه مادر نباید از شاخون زدن طبقه جلو گیری کنه؟

با سلام
اگه سوراخ های شبکه آنچنان ریز بوده که حتی کارگرها نتونستن رد بشن پس ملکه باکره چطوری رفته جفت خورده . مگر اینکه خود طبقه دارای دریچه پرواز جداگانه ای باشه. این مسئله چند بار برام اتفاق افتاده .زمانی که بین دو طبقه شبکه میذاریم واز رفتن ملکه به طبقه بالا جلوگیری میکنیم در واقع فرمون ملکه در طبقات بالایی کم میشه. در این صورت اگه تو طبقات بالایی تخم یا شفیره جوان وجود داشته باشه ،بعضی کندوها شاخون میزنن وملکه ایی که متولد شده چون باکره و ریز هست به راحتی ازشبکه میگذره وبه جفت میره ودوباره به طبقه بالا بر میگرده وشروع به تخم ریزی میکنه . این چیزیه که من بارها تجربه کردم. تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان