شاخون بچه کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
f2411364
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

شاخون بچه کندو

پست توسط f2411364 »

سلام امروز از کندو هام بچه گرفتم و شاخون های که تو کندو بود به بچه کندو ها دادم هر کدام حدود سه الی 4 شاخون سر بسته ، به نظر شما چقدر طول میکشه تا بیرون بیان ؟ با شاخون های دیگه باید چیکار کنم ؟ اولین تجربه بچه گیریم هست خوهش می کنم راهنماییم کنید . با تشکر

نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: شاخون بچه کندو

پست توسط sadegh63 »

f2411364 نوشته شده:سلام امروز از کندو هام بچه گرفتم و شاخون های که تو کندو بود به بچه کندو ها دادم هر کدام حدود سه الی 4 شاخون سر بسته ، به نظر شما چقدر طول میکشه تا بیرون بیان ؟ با شاخون های دیگه باید چیکار کنم ؟ اولین تجربه بچه گیریم هست خوهش می کنم راهنماییم کنید . با تشکر

دوست عزيز اكر بجه مصنوعي كرفتي ببين كدوم شاخون ها بهتره 2تا خوبشو نكهدار باقيشو خراب كن (برا هر كندو 2تا شاخون كافيه) باز شدن شاخون ها بستكي به اين داره كه زنبورا از جه لاروي استفاده كرده باشن 2 يا3 يا1تصویر
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

[quote="f2411364"]سلام امروز از کندو هام بچه گرفتم و شاخون های که تو کندو بود به بچه کندو ها دادم هر کدام حدود سه الی 4 شاخون سر بسته ، به نظر شما چقدر طول میکشه تا بیرون بیان ؟ با شاخون های دیگه باید چیکار کنم ؟ اولین تجربه بچه گیریم هست خوهش می کنم راهنماییم کنید . با تشکر[/quote
سلام
اگر شاخون ها سربسته هستند حداکثر پس از هفت روز متولد خواهند شد.
شما دو تا شاخون بهتر رو نگه دار و ترجیحا اختلاف سن داشته باشند بعد الباقی رو خراب کن و احتیاطا بین شاخونهای تخریبی اونهایی که راحت تر جدا میشند رو با یک تیغ از ته جدا کن و سالم در بیار و داخل یک پلاستیک فریزری تو دمای مناسب تو خونه ازش نگهداری کن تا متولد بشن . پس از تولد دو سه روزی میتونی ازشون مراقبت کنی و در صورت نیا به کندوهات معرفی کنی
نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط sadegh63 »

تصویرسلام اون وقت خفه نميشن توضيح ميدي دوست كراميتصویر
تصویرتصویر
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

نه درب پلاستیک رو گره بزن و در حالتی که مثل باد کنک باد کرده باشن و در دمای مناسب بزار چون اگه سرد باشه ملکه ها دیر و ناقص بدنیا میان
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان