نحوی پیوند زدن...

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 32 دفعه
تماس:

نحوی پیوند زدن...

پست توسط arash95 »

با سلامت خدمت همه دوستان من چند روز پیش از کندوهام بچه مصنوعی گرفتم یه قاب تخم سر بسته یه قاب تخم روز و لارو یه قاب عسل و گرده بعد یکی دوروز که زنبورا شاخون زدن منم از طریق فنجانکها پیوند زدم و فنجانکها رو در کندو قرار دادم روز بعد نگا کردم لاروها رو از فنجانکها انداخته بود بیرون مشکل کار من کجاست ممنون میشم راهنمایی کنی واسه بار اولمه پیوند میزنم میخوام یاد بگیرم

نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: نحوی پیوند زدن...

پست توسط hamed_gwd »

سلام
خب معلومه تا خودشون تخم روز و لارو دارن پیوند شما رو قبول نمیکنن. یک قاب شفیره و یک قاب عسل و گرده بذارید توی کندو بعد دوقاب جمعیت بدون ملکه رو بتکونید در همان کندو. کیک گرده هم براشون بذارید. درب کندو رو ببندید سوراخ پرواز هم بسته و در یک جای خنک نگه دارید تا بیست و چهار ساعت بعد. اونوقت تیرک پیوند رو بهشون نشون بدید تا خودکشی کنن براش. بعد از اون میتونید سوراخ پرواز رو باز کنید تا فعالیت کنن. البته یه تعداد از زنبورها برمیگردن به کندوی مادری که اگه بخواید این اتفاق نیافته باید قبل از باز کردن درب به یه جای دیگه منتقل بشه.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
Taherkhani
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

Re: نحوی پیوند زدن...

پست توسط Taherkhani »

اینجور که معلومه کم کم سایت از سایت تخصصی " زنبور عسل" داره میره به سمت " سایت ماه عسل".
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان