ناپدید شدن ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

Hosein7
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

ناپدید شدن ملکه

پست توسط Hosein7 »

سلام
امروز در بازدید از یکی از کندوهام متوجه شدم که کندو ملکه نداره، با وجود اینکه ملکه مارک شده بود و جمعیت کندو هم زیاد نیست نتونستم پیداش کنم. تخم روز در کندو موجود نیست و تعدادی شفیره حدودا 2 هفته ای وجود داره. شربتی رو هم که برای تغذیه زمستانی گذاشتم بر نمیدارن! البته از نظر ذخیره غذایی مشکلی ندارن.
در حین بررسی متوجه سوراخی در قسمت عقب کندو شدم! آیا امکان داره که از همین قسمت ملکه شکار انکبوت یا زنبور زرد شده باشه؟
در ضمن یک هفته ای هست که برای درمان کنه به وسیله اسید اگزالیک اقدام کردم. آیا دز نرمال اسید اگزالیک به روش بخار ملکه کشی داره؟
حالا به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟
سپاس

Hosein7
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

Re: ناپدید شدن ملکه

پست توسط Hosein7 »

سلام امروز طی بازدیدی که کردم دیدم 2 تا دیگه از کندوهام ملکه هاشون از بین رفته و کندو هام هم تقریبا ضعیف شدن یکی از ملکه ها هم یه مقدار بالش خرده شده!

نمیدونم واقعا چی شده! من اواخر شهریور از بخار اسید اگزالیک یک مرحله استفاده کردم بعدش قطع کردم و الان شروع کردم به استفاده از اسید فرمیک که هر دو از اسیدهای ارگانیک و ماده موثره hive clean هستن! سرکه سیب هم بهشون داده بودم در ضمن زنبور زیاد تلفات نداشت ولی ملکه ناپدید شده.
اگر میدونید یا حدس میزنید مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید
سپاس
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان