پرورش ملکه با دستگاه جنتر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohamadreza123
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

Re: پرورش ملکه با دستگاه جنتر

پست توسط mohamadreza123 »

لمس کردن شاخون احتمال اسیب رسیدن به ملکه را داره

نمایه کاربر
bee91
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط bee91 »

با سلام ماهم از دستگاه نتیجه نگرفتیم با این که 2 بار در کندوهای نسبتا خوب شان پلاستیکی را قرار دادیم اما ملکه تخمریزی نکرد حتی یکی با شربت عسل هم تغذیه کردیم ووقت کافی هم به ملکه برا تخمریزی دادیم اما جواب نداد
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

bee91 نوشته شده:با سلام ماهم از دستگاه نتیجه نگرفتیم با این که 2 بار در کندوهای نسبتا خوب شان پلاستیکی را قرار دادیم اما ملکه تخمریزی نکرد حتی یکی با شربت عسل هم تغذیه کردیم ووقت کافی هم به ملکه برا تخمریزی دادیم اما جواب نداد

با سلام دوست عزیز من به عنوان عرضه کننده این دستگاه وارد بحث شدم هدفم جنبه تبلیغاتی نداره و فقط میخوام مشکل شما حل بشه ببینید مخاطبم همه اون کسایی هست که از این دستگاه استفاده میکنند من این کیت رو برای اولین بار از خارج از کشور اوردم تا علاقمندان بتونند از اون استفاده ببرند این دستگاه برای کسایی خوبه که توانایی اتتقال یا همون پیوندزدن لارو رو ندارند مشکل اصلی این بود که یا چنین دستگاه در داخل وجود نداشت ویا دستگاه های موجود ایرانی کیفیت واستاندارد لازمه رو نداشتند ولی بازم می شود تا حدودی از اونها هم استفاده کرد حال مشکل اصلی ناتوانی زنبوردارن در استفاده از این دستگاه هست دوستان روش کار با این کیت خیلی اسون هست مشکلی اصلی اینه که شما خیلی زود دلسرد شده و دست از کار میکشید من دوستان زیادی رو میشناسم که بهشون دستگاه دادم والان خیلی خوب و حتی از خودم هم بهتر دارند باهاش تولید میکنند من روش کار رو توسایتم گذاشتم و سوای اون بهتره بجای دلسرد شدن و دست از کار کشیدن تحقیق و برسی کنید ببینید مشکلتون کجاست ؟ چرا نمیتونید به نتیجه خوبی برسید ؟اونقدر کار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید همیشه اونی که پشتکار و اراده قوی داره پیروزه من عزیزانی رو راهنمایی کردم که مثل شما نا امید بودند ولی با چند دفعه تمرین الان خیل خوب دارند ازش استفاده میکنند شاید یک فوت کوزگری داره که شما ازش به سادگی رد شدید بازم تلاش و تمرین کنید میدونم که نتیجه میگیرید هر کجا هم که مشکل داشتید بنده در خدمتتونم و راهنمایی خواهم کرداصلا ما اینجا حضور داریم که دوستان رو راهنمایی کنیم و اطلاعات خود رو با هم به اشتراک بگذاریم موفق باشید جهت مرور و رفع مشکلتون لینک زیر رو مطاله نماییدhttp://www.asalavrin.ir/mahsolat/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%8A%D8%AF-%D9%85%D9%84%D9%83%D9%87-%D9%88-%DA%98%D9%84-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3.html
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

آقای اصغری شما استاد هستید. ولی من هم می خوام یک نکته که خودم تجربه کردم را برای دوستان توضیح بدم.

من چند بار از جنتر استفاده کردم و حتی پبوند هم زدم ولی موفق نشد. تا اینکه یک روشی را امتحان کردم. سلول های ملکه را یکی یکی در موم مذاب فرو کردم و بیرون آوردم. به این ترتیب یک لایه نازک موم دور سلول بسته شد و زنبورها و ملکه آن را پذیرفتند.

نکته 1: سلولی که اولین بار استفاده می شه دیرتر مورد پذیرش زنبورها قرار می گیره. اما برای دفعات بعدی خیلی راحت ملکه در آن تخم ریزی خواهد کرد. پس برای دفعات بعدی حتما کارتون راحتر خواهد بود.
نکته 2: همه مطالب بالا برای پیوند زدن هم صادق هست. یعنی شما نمی توانید از سلول نو بلافاصله برای پیوند زدن استفاده کنید.

البته من الان از جنتر استفاده نمی کنم و فقط از پیوند برای تولید ژله استفاده می کنم.
همونطور که آقای اصغری هم گفتند اینکار نیاز به حوصله دارد.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام دوستان اطلاعاتی در مورد سلولهای ردیفی به هم چسبیده چینی دارن که چطور کار میکنن و از کجا میشه تهیش کرد.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

mellifera نوشته شده:با سلام دوستان اطلاعاتی در مورد سلولهای ردیفی به هم چسبیده چینی دارن که چطور کار میکنن و از کجا میشه تهیش کرد.

تصویر
این نمونه چینی قاب پیوند است من تو بازار ندیدم ولی با همین فنجانکها پلاستیکی تو بازار میشه رو یک قاب 4 تا 5 تیرک و هر تیرک تا 20 فنجانک پلاستیکی رو جاساز کرد و در هر کلنی 10 قاب فول دو تا 3 قاب توضیح داده شده را رو جای داد.. از انجا به بعد تولید ژله برمیگرده مهارت شما در پیوند و وضعیت گرده و شهد موجود در منطقه و نوع تغذیه ...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

mellifera نوشته شده:با سلام دوستان اطلاعاتی در مورد سلولهای ردیفی به هم چسبیده چینی دارن که چطور کار میکنن و از کجا میشه تهیش کرد.

با سلام اقای جهانی همانطوری که خودتون هم گفتید چینی. این سلول فقط مالی چینیهاست و در هیچ کشوری استفاده نمیشه جز چین و فقط از اونجا باید تهیه گردد فکر پیدا کردن در ایران رو از سرتون بیرون کنید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

مهندسی معکوس
این مدل چینی رو شرکتهای زیادی هستن که میتونن طبق اندازه مونتاژ کنند .
یک قالب پایه سلول پلاستیکی بیشتر نیست .
نمایه کاربر
mansour_chem
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: azna
تماس:

پست توسط mansour_chem »

سلام.کسی از دوستان دستگاه جنتر ساخت آلمان سراغ داره؟
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

mansour_chem نوشته شده:سلام.کسی از دوستان دستگاه جنتر ساخت آلمان سراغ داره؟

سلام اقای مسافر تولید میکنه جوابش رو هم پس داده..من باهاش کار کردم نگران نباش
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

mansour_chem نوشته شده:سلام.کسی از دوستان دستگاه جنتر ساخت آلمان سراغ داره؟
حتما باید اصل المانی باشه!!؟ فکز کنم 350 تا 400 تومن قیمتش باشه.خود المانیها به ایران سفارش ساخت دستگاه رو میدن......
از فروشگاه بورس عسل اصغر پور میتونید تهیه اش کنیدhttp://www.avrinasal.ir/
..ولی همین ایرانیهای خودمان هم قیمت مناسبتری دارن و هم امتحانشان رو پس دادن...تصاویرش تو پستها هست میتونید ببنید.

تصویر

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad123 »

مزیت دستگاه جنتر حتی برای حرفه ای های زنبورداری که پیوند میزنند :

من فکر میکنم که لاروهای نزدیک به 17 ساعت سن لاروی که برداشتنشون با سوزن پیونداحتمال اسیب دیدن اونها میشه بهترین مزیت استفاده از جنتر برای لاروهای سن پایین همینه ومزیت دیگه اون همسن بودن تقریبی لاروها ویکدست و تقریبا همزمان متولد شدن انها میباشد .

وعیب ان محبوس کردن و تحمل فشار ملکه است .
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

دقیقا درسته ولی مهمترین عاملی که میتونه جنتر رو با پیوند بهتر بدونی اینه که جایگاه لارو درون ژله وسلوله ملکه در دستگاه جنتر تغییری نمیکنه..تازه میتونی لارو خیلی جوان مثلا8الی10ساعته رو هم انتقال بدی که با پیوند دستی امکان پذیر نیست
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

mohammad123 نوشته شده:مزیت دستگاه جنتر حتی برای حرفه ای های زنبورداری که پیوند میزنند :

من فکر میکنم که لاروهای نزدیک به 17 ساعت سن لاروی که برداشتنشون با سوزن پیونداحتمال اسیب دیدن اونها میشه بهترین مزیت استفاده از جنتر برای لاروهای سن پایین همینه ومزیت دیگه اون همسن بودن تقریبی لاروها ویکدست و تقریبا همزمان متولد شدن انها میباشد .

با روش جدیدی که الان استفاده میشه ملکه کمتر از 12ساعت تمام حجره ها رو تخم میریزه..شاسی رو موم بافی میکنن حتی در شرایط خوب صحرا بدونه حبس ملکه حجره ها تخم ریزی میشه
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

AKBAR2 نوشته شده:
mohammad123 نوشته شده:مزیت دستگاه جنتر حتی برای حرفه ای های زنبورداری که پیوند میزنند :

با روش جدیدی که الان استفاده میشه ملکه کمتر از 12ساعت تمام حجره ها رو تخم میریزه..شاسی رو موم بافی میکنن حتی در شرایط خوب صحرا بدونه حبس ملکه حجره ها تخم ریزی میشه
تصویر
...........
[/I]
نمایه کاربر
mansour_chem
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: azna
تماس:

پست توسط mansour_chem »

AKBAR2 نوشته شده:

از کجا تهیش کنیم؟؟
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

فروشگاه سایت رو ببینین:

http://www.mellifera.ir/Products_Topics/
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

mohammadgolpa نوشته شده:[JUSTIFY]با سلام
دوستانی که تجربه استفاده از جنتر رو دارن لطفا اطلاعات خودشون رو به اشتراک بگذارن!
همونطور که میدونید در این سیستم نیاز به یک کلونی بعنوان استارتر یا شروع کننده و یک کلونی بعنوان خاتمه دهنده است. سوالی که مطرح میشه چطور میتوان بدون یتیم کردن کلونی ها اقدام به تکثیر ملکه در این کندوها کرد؟ پاسخ به این سوال در واقع رمز موفقیت چینی ها در تولید ژل رویال می باشد. رقمی که باور کردنی نیست 5 تا 8 کیلو از هر کندو!! تصویر[/JUSTIFY]

با سلام دوست عزیز رمز موفقیت چینیها استفاده از نژاد خوب و چراگاه غنیه البته تغذیه تحریکی هم جای خودش رو داره کندو هم که فرمودید ملکه رو در طبق پایین حبس کنید و در طبقه بالا اقدام به تولید بکنید که باز اینم برمیگرده به جنس و نوع نژاد زنبوران از هر نژادی نمیتوان انتظار تولید ژل رو داشت اونم به مقدار زیاد ! عین مرغ میمونه یکی گوشتیه و یکی تخم گذار شما هر کاری بکنید نمیتونید از مرغ گوشتی انتظار تخم داشته باشید اگر واقعا کسی بخواد تولید داشته باشه من مطمئنم که میتونه چون میخواد و موفق میشه برای تولید هم باید شرایط تولید رو فراهم کنید تولید ژل فرایند پیچیده ا ی نداره ما پیچیدش میکنیم در ضمن جنتر با در صد موفقیت 100% رو به تازگی اوردم با بیش از 500سلول برای افراد حرفه ای که علاقه به تولید ملکه وژل دارند میتونید از فروشگاه تهیه نمایید البته محدوده اگر باز سولی بود در خدمتم
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

avrinasal نوشته شده:

با سلام اقای جهانی همانطوری که خودتون هم گفتید چینی. این سلول فقط مالی چینیهاست و در هیچ کشوری استفاده نمیشه جز چین و فقط از اونجا باید تهیه گردد فکر پیدا کردن در ایران رو از سرتون بیرون کنید

با سلام دوستان برای تهیه این فنجانکها که در دو مدل تهیه شده میتونن به فروشگاه سایت مراجعه نمایند:

http://www.mellifera.ir/Products_Topics/
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

جناب آقای اصغرپور فرمایش شما کاملا صحیح، کشور چین با دارا بودن هفت برابر وسعت ایران و 6.5 میلیون کندو و هفت تا هشت بار کوچ در سال که بعضا مسافت طی شده تا 5000 کیلومتر هم میرسد مقام اول رو در دنیا دارد. مناطق حاصلخیز و صحرای خوب و همخوانی داشتن تعداد کلونی ها با صحرا عمده ترین ذلیل موفقیت آنهاست.
اما مساله ای که وجود داره اینه که کندو وقتی ملکه داره و از شبکه هم استفاده میشه کارگرها در طبق اقدام به ساختن شاخون نمیکنن یا بعضا اگر هم میکنن لاروی داخل سلول وجود نداره![/JUSTIFY]

با سلام منم فرمایش شمادر مورد پتانسل لازم قبول دارم ولی در مورد کندو عارضم که اینجا دیگه بحث نژاد به میان میاد و توانایی زنبوردار راههای زیادی وجود داره فقط باید بخواید و امتحان کنید اگر نیاز بود و تمایل داشتید تماس بگیرید تا راهنمایی کنم
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad123 »

avrinasal نوشته شده:
جناب آقای اصغرپور فرمایش شما کاملا صحیح، کشور چین با دارا بودن هفت برابر وسعت ایران و 6.5 میلیون کندو و هفت تا هشت بار کوچ در سال که بعضا مسافت طی شده تا 5000 کیلومتر هم میرسد مقام اول رو در دنیا دارد. مناطق حاصلخیز و صحرای خوب و همخوانی داشتن تعداد کلونی ها با صحرا عمده ترین ذلیل موفقیت آنهاست.
اما مساله ای که وجود داره اینه که کندو وقتی ملکه داره و از شبکه هم استفاده میشه کارگرها در طبق اقدام به ساختن شاخون نمیکنن یا بعضا اگر هم میکنن لاروی داخل سلول وجود نداره![/JUSTIFY]

با سلام منم فرمایش شمادر مورد پتانسل لازم قبول دارم ولی در مورد کندو عارضم که اینجا دیگه بحث نژاد به میان میاد و توانایی زنبوردار راههای زیادی وجود داره فقط باید بخواید و امتحان کنید اگر نیاز بود و تمایل داشتید تماس بگیرید تا راهنمایی کنم

سلام با تشکر

صحبت از نژاد شد از جایی شنیدم که علت موفقیت چین در نژاد زنبور انجام گزینش از مثلا 10.000 کندو و بعد 2هزار و بعد 200 تا که رفتار زنبورها رو بررسی میکنند و اون نژادی که مورد نظرشون هست مثلا نژاد ژل ساز یا نژاد با عسل اوری بالا رو برای انجام هدف تکثیر میکنند .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot], Google [Bot] و 15 مهمان