گرفتن بچه مصنوعی ،یتیم کردن کندو و دادن شاخون به کندو

متفرقه- تبلیغات - قوانین - آموزشهاي كاربردي

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
alirezayeganeh
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

گرفتن بچه مصنوعی ،یتیم کردن کندو و دادن شاخون به کندو

پست توسط alirezayeganeh »

با سلام خدمت دوستان عزیز
عرض به خدمت 10 روز قبل یک بچه مصنوعی 4 قابه گرفتم و در حال حاضر تعداد5 عدد شاخون با تفاوت زمانی 1 الی 2 روز نسبت بهم درون کندو تشکیل شده است.
در مباحث دیده ام که دوستان فرموده اند تعداد 2 شاخون خوب و فاصله زمانی دار نسبت بهم نگه داشته و بقیه را از بین ببریم. حال:

سوال 1:گر این کار را بکنیم امکان دارد همین کندوی 2 شاخونه بچه طبیعی بدهد یا نه؟ که جواب بله است و اگر بچه طبیعی بدهد معلوم است که هر دو کندوی تشکیل شده ضعیف خواهند بود .به چه روشی و با اولویت کدام کندو این دو را ادغام کنیم در حالی امکان دارد هر دو ملکه در زمان ادغام باکره باشند ؟ اصولا آیا ادغام در این مرحله منطقی و عملی است؟

سوال 2: من یک کندوی دیگری دارم که ملکه اش پیر می باشد .اگر بخواهم از شاخونهای دور ریختنی کندوی بچه مصنوعی خودم ( 3 تا اضافه دارم که معدوم میشوند) جهت تعویض ملکه این کندو استفاده کنم، بهترین روش کدام است؟
با تشکر از تمام دوستانی که راهنمایی می فرمایند

نمایه کاربر
sadegh63
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تماس:

Re: گرفتن بچه مصنوعی ،یتیم کردن کندو و دادن شاخون به کندو

پست توسط sadegh63 »

تصویرسلام دوست عزيز جواب سوال يك: 2 تا شاخون با فاصله زماني واسه اينه كه حتمي يكي توي رقابت ازبين ميره قانون ملكه حاكم يا ملكه داخل شاخون ميكشه يا اجازه زنجكي اسارت داخل شاخون شما هم دوتا شاخون خوب رو انتخاب ميكني و بجه دادنش بخاطر تعداد قابات هم ميتونه باشه كه هست جواب سوال دومت: اكر كندو جفتكيريي داري داخل هر باكس 3 كادري 2 قاب با جميت بزار بعد 24 تا 48 ساعت شاخوناي امادي تولد رو بهشون معرفي كن ملكه جفت خورد ملكه قديميتو بكش 48 ساعت بعد ملكه جديد داخل قفس معرفي كن ( توصيه من به سروران عزيز كرفتن تكثير 2قابي داخل باكس 3 قابيه و بعد جفت خوردن ملكه انتقال به كندو معمولي و كمك جمعيتي خيلي خوب بيشرفت ميكنه) (( با اجازه عزيزان مديريت راهنماي بيشتر خواستيد 09153193844)) غلط املاي واسه صفحه كليدمه ببخشيد موفق باشيدتصویر
نمایه کاربر
mellipaytakht
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

Re: گرفتن بچه مصنوعی ،یتیم کردن کندو و دادن شاخون به کندو

پست توسط mellipaytakht »

بسیار عالی بود
ممنون از اینکه مطالب کاربردی و مفید تون را با ما به اشتراک می زارین

آموزش تعمیرات تبلت
آموزش تعمیرات تبلت
موضوع جدید ارسال پست