تاثیر رطوبت بر کندو در زمستان

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
Shirmohamadi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: لنجان
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

Re: تاثیر رطوبت بر کندو در زمستان

پست توسط Shirmohamadi »

با سلام
من برای رطوبت گیری از کندو دو تکه روزنامه روی پارچه ای که با آن ها قاب ها رو پوشاندم قرار دادم . با توجه به بارش باران در مطقه ما روزنامه ها نم داشتند . روزنامه ها را عوض کردم آیا برای رطوبت گیری کندو می توان از وسایل دیگر استفاده کرد یا همین روزنامه خوبه؟

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

Shirmohamadi نوشته شده:با سلام
من برای رطوبت گیری از کندو دو تکه روزنامه روی پارچه ای که با آن ها قاب ها رو پوشاندم قرار دادم . با توجه به بارش باران در مطقه ما روزنامه ها نم داشتند . روزنامه ها را عوض کردم آیا برای رطوبت گیری کندو می توان از وسایل دیگر استفاده کرد یا همین روزنامه خوبه؟

جرا روی کندوها مشمع نمیکشی....post24651.html#p24651
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
amhtrs
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط amhtrs »

با سلام خدمت همه ی دوستان یه سوال داشتم گذاشتن کیسه ی برنجی بر روی سر قاب ها در زمستان مشکلی برای کندو ایجاد نمی کند
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

amhtrs نوشته شده:با سلام خدمت همه ی دوستان یه سوال داشتم گذاشتن کیسه ی برنجی بر روی سر قاب ها در زمستان مشکلی برای کندو ایجاد نمی کند

سلام دوست عزیز خوش امدی تصویر
بهترین پارچه برای روی قابها پارچه های کتانی ریز بافت هستن پارچه ای که مد نظر شماست هر در ان مواد پلاستیکی کمتر بکار رفته باشه برای کشیدن روی زنبور بهتره..کیسه های برنجی بعضی هاشون که بدرد نمیخورن ان تعدادی هم که بدرد میخورن نازک هستن...
...........
[/I]
نمایه کاربر
amhtrs
تماس:

پست توسط amhtrs »

خیلی ممنون من گونی پلااستیکی گذاشتم و زنبورها هم دور تا دور گونی رو با موم چسبوندن
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

Kismar نوشته شده:

جرا روی کندوها مشمع نمیکشی....post24651.html#p24651[/quote

با سلام
زنبورستان من در سوادکوه از شهرستانهای استان مازندرانه می خواستم ببینم می تونم برای روکش روی کارد ها از مشمع ضخیم استفاده کنم
نمایه کاربر
amhtrs
تماس:

پست توسط amhtrs »

Kismar نوشته شده:
amhtrs نوشته شده:با سلام خدمت همه ی دوستان یه سوال داشتم گذاشتن کیسه ی برنجی بر روی سر قاب ها در زمستان مشکلی برای کندو ایجاد نمی کند

سلام دوست عزیز خوش امدی تصویر
بهترین پارچه برای روی قابها پارچه های کتانی ریز بافت هستن پارچه ای که مد نظر شماست هر در ان مواد پلاستیکی کمتر بکار رفته باشه برای کشیدن روی زنبور بهتره..کیسه های برنجی بعضی هاشون که بدرد نمیخورن ان تعدادی هم که بدرد میخورن نازک هستن...

خیلی ممنون بابت جواب
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

mohammadgolpa نوشته شده:
sadeghdr65m نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

با سلام
زنبورستان من در سوادکوه از شهرستانهای استان مازندرانه می خواستم ببینم می تونم برای روکش روی کارد ها از مشمع ضخیم استفاده کنم

[JUSTIFY]سلام
اگه کندوهای شما کف باز نیستن به هیچ عنوان از مشمع بر روی قابها استفاده نکنید چرا که تو مناطق مرطوبی چون شمال بعلت ناتوانی زنبورها در دفع رطوبت کندو قابها کپک زده و بیماری نوزما در کندوهای شما شیوع پیدا میکند! از پارچه های نخی مثل مدقال و کتان و ... استفاده کنید.[/JUSTIFY]
فرمایش شما کاملا"درسته تصویرولی تو شمال زنبورداران با تجربه معتقدن که باید از کیسه برنج یا کیسه ی شکر استفاده شه .مدقال تو رطوبت بالای شمال خوبه ولی اکثرا"کپک میزنه و رطوبتو به خودش میگره.کیسه برنج ام مشکل خودش داره که زود فرسود میشه و ازبین میره و تقریبا"باید هر سال عوض شه.
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

yones1986 نوشته شده:
mohammadgolpa نوشته شده:
sadeghdr65m نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

با سلام

[JUSTIFY]سلام
اگه کندوهای شما کف باز نیستن به هیچ عنوان از مشمع بر روی قابها استفاده نکنید چرا که تو مناطق مرطوبی چون شمال بعلت ناتوانی زنبورها در دفع رطوبت کندو قابها کپک زده و بیماری نوزما در کندوهای شما شیوع پیدا میکند! از پارچه های نخی مثل مدقال و کتان و ... استفاده کنید.[/JUSTIFY]
فرمایش شما کاملا"درسته ولی تو شمال زنبورداران با تجربه معتقدن که باید از کیسه برنج یا کیسه ی شکر استفاده شه .مدقال تو رطوبت بالای شمال خوبه ولی اکثرا"کپک میزنه و رطوبتو به خودش میگره.کیسه برنج ام مشکل خودش داره که زود فرسود میشه و ازبین میره و تقریبا"باید هر سال عوض شه. تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
نمایه کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

خیلی از کیسه برنج ده کیلوی خودشون بعد از یه مدتی میشوند قاتل زنبورها به صورت ریش ریش میشوند وکلی زنبور را به دام میاندازد میکشند کیسه شکر و پارچه لی خیلی خوب اند
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

nargmosa نوشته شده:خیلی از کیسه برنج ده کیلوی خودشون بعد از یه مدتی میشوند قاتل زنبورها به صورت ریش ریش میشوند وکلی زنبور را به دام میاندازد میکشند کیسه شکر و پارچه لی خیلی خوب اند

آره منم امثال پاییزرو زنبورهام کیسه برنج گذاشتم بعضی از این کیسه برنج ها بعد از مدتی ریش ریش شدند و من 1 ماه بعد تو بازدید دیدم که زیر کیسه ها حد اقل 100 تا 200 زنبور مرده چسبیده است
نمایه کاربر
hany
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

پست توسط hany »

سلام
من روی قابهایم چند تا از کندوهایم که 5و6 قاب زنبور داره یک پارچه نخی و روی آن گونی (گونی بین درب و کندو ) کشیده ام ولی چند روز پیش که دیدم ،قسمتی از وسط گونی خیس بود ولی پارچه نخی اصلا خیس نبود البته در کندو قسمتی که زنبوران خوشه نبوده اند ،در طرف دیگر کندو در کف کندو وقداری رطوبت وجود داشت به طوری رطوبت وجود داشت به طوری که وقتی دستت را به بدنه کندو می گذاشتی دستت کمی خیس می شد و کپک هم زده بود.
البته زنبوران 3و4 قای تخم ریزی ،عسل کافی، گرده دارند و فعالیت خوبی دارند .
برا ی اینکه در زمستان از رطویت و کپکی که در کف کندو می زند جلوگیری کنم باید چه کار کنم؟
[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

hany نوشته شده:سلام
من روی قابهایم چند تا از کندوهایم که 5و6 قاب زنبور داره یک پارچه نخی و روی آن گونی (گونی بین درب و کندو ) کشیده ام ولی چند روز پیش که دیدم ،قسمتی از وسط گونی خیس بود ولی پارچه نخی اصلا خیس نبود البته در کندو قسمتی که زنبوران خوشه نبوده اند ،در طرف دیگر کندو در کف کندو وقداری رطوبت وجود داشت به طوری رطوبت وجود داشت به طوری که وقتی دستت را به بدنه کندو می گذاشتی دستت کمی خیس می شد و کپک هم زده بود.
البته زنبوران 3و4 قای تخم ریزی ،عسل کافی، گرده دارند و فعالیت خوبی دارند .
برا ی اینکه در زمستان از رطویت و کپکی که در کف کندو می زند جلوگیری کنم باید چه کار کنم؟

...............................................................
راحت ترین و بهترین کار اینه که از کندوهای کف توری استفاده کنی..
... علت جمع شدن رطوبت در کندو اینه که هوا در کندو جابجا نمیشه و بهتره یه گوشه گونی رو کنار بزنی و سوراخهای هواکش روی درب و بدنه رو هم باز کنید تا هوا راحتر در کندو و در بین قابها جریان داشته باشه و رطوبت بتونه از کندو خارج بشه ... میتونی چند برگ روزنامه یا یک تکه کارتن مقوایی برای جذب رطوبت بگذاری بالای قابها زیر گونی.. در پایان اگه پولداری از همین رطوبت گیرهایی که تو سایت اگهی میکنن بگیری بگذاری داخل کندوهات
......... تصویر
...........
[/I]
نمایه کاربر
dylman
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط dylman »

sadeghdr65m نوشته شده:
nargmosa نوشته شده:خیلی از کیسه برنج ده کیلوی خودشون بعد از یه مدتی میشوند قاتل زنبورها به صورت ریش ریش میشوند وکلی زنبور را به دام میاندازد میکشند کیسه شکر و پارچه لی خیلی خوب اند

آره منم امثال پاییزرو زنبورهام کیسه برنج گذاشتم بعضی از این کیسه برنج ها بعد از مدتی ریش ریش شدند و من 1 ماه بعد تو بازدید دیدم که زیر کیسه ها حد اقل 100 تا 200 زنبور مرده چسبیده است

سلام دوستان بنده وتو منطقه ما از کیسه های گچ خالی وشسته شده روی قابها استفاده میشه
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

سلام
این کیسه گچ یا کیسه آرد ها هم به درد نمی خوره چون بعد از یه مدتی زنبورها تارو پود اون کیسه رو باز کرده و ریش ریشش میکنن و این کیسه ها می ره رو مخشون . من پارسال رو کندو هام بود بعد از یه ماه دیدم که یه سمت شو نخ نخ کردند و هر بار که در کنئو رو باز می کردم 7-8 تا زنبور نخه رو گرفته بودند و شروع می کردند به بال زدن تا این نخ رو از کندو خارج کنند . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان