راه تشخیص عسل طبیعی چیه؟

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تماس:

راه تشخیص عسل طبیعی چیه؟

پست توسط vizzz »

من شنیدم برای اینکه عسل طبیعی به نظر بیاد توش اسانس معطر میریزن
و اینکه یه تستی به اسم کبریت که اگه قسمت گوگرد اونو به عسل آغشته و سپس پاک کنیم
اگه روشن شد عسل مرغوب و اگرنه آب و ...قاطیش هست
آیا رس بستن با شکرک زدن فرق داره
اگه عسل رس بست باید چیکارش کرد؟ تصویر

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: راه تشخیص عسل طبیعی چیه؟

پست توسط avrinasal »

vizzz نوشته شده:من شنیدم برای اینکه عسل طبیعی به نظر بیاد توش اسانس معطر میریزن

باسلام و عرض ادب و احترام دوست عزیز بهترین راه تشخیص عسل طبیعی و خالص از تغذیه ای و تقلبی انالیز اون هست اونم تو یک ازمایشگاه معتبر که تشخیصش درست باشه
تست کبریت هم که شما اشاره کردید از من دراوردی هست ونمیتوان ب این کار انالیز گفت و ربطی هم نداره اگه این جوری بود که این همه پول انالیز نمیدادند مردم یه بسته 100تومنی کبریت میگرفتند و انالیز میکردند میدونید یه دستگاه انالیز 50 میلیون قیمتش هست در ضمن تمامی عسلهای طبیعی که از زنبور تولید شده باشه دارای انزیم هست و رس میکنه فقط عسلی رس نمیکنه از زنبور نباشه یعنی زنبور عسل در تولید اون نقشی نداشت باشه نوع رس بستن هم فرق میکنه و این برمیگرده به خلوص عسل و مقدار ونسبت گلو کز درون عسل
در مواقع رس بستن میتونید شیشه عسل رو درون اب گرم(حدود 70 درجه) بزارید به مدت 20 الی نیم ساعت و بعد از باز شدن و رقیق شدن میل نمایید میتونید روی رادیاتور خونه هم این کارو انجام بدید اگه عسلی رو که رس بسته مصرف کنید که خیلی خوب میشه چون اینجوری انزیمهای عسل هم اسیب نمیبینه و ارزش و خواص اونهم حفظ میشه میدونید در بیشتر کشورها عسل رو به صورت رس کرده مصرف میکنند و در اون کشورها حرارت دادن عسل جرم محسوب میشه بهترین روش شناخت عسل هم مزه کردن اون هست بیاد داشته باشید تمامی عسلهایی که بدون تغذیه باشه دارای عطر و طعم مخصوص اون گل هست که زنبور از اون تغیه کرده و موقع خوردن یکمی هم گلو رو میسوزونه البته تشخیص عسل کار خیلی سختی هست که همه قادر به این کار نیستند ولی یه پیشنهاد که من دارم و اینو به تمامی مشتریهای خودم نیز میگم اینه که از هر کی عسل میخرید یکبار هم شده اون عسل رو بفرستید انالیز تا صداقت اون فروشنده و کیفیت عسل اون فروشگاه براتون مشخص بشه به نظر خودم این بهترین روش هست چون اینجوری به اون مرکز اعتماد پیدا میکنید و در اینده دیگه مشکلی نخواهید داشت موفق و پیروز باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین
اما نکته عجیب برام عسلی هست که از کندوی واقعی آوردیم...کندویی که خود زنبورها درست می کنند
البته کار خوبی نبود اما شیطنت سرعمم و...
اون عسل رو از خیلی وقت پیش تو یخچال نگه داشتم و هنوز رس نبسته! تصویر
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

سلام، چند وقته عسل رو نگه داشتین؟ زمان رس بستن عسلهای مختلف باهم فرق داره ، مثلا عسل آفتابگردون کمتر از یکماه بعد از استخراج و عسل اقاقیا گفته میشه بعد از 4سال رس میکنه.
دوری و دوستی
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

4 سال نشده هنوز تصویراما گمونم 3 سال شده
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

vizzz نوشته شده:ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین
اما نکته عجیب برام عسلی هست که از کندوی واقعی آوردیم...کندویی که خود زنبورها درست می کنند
البته کار خوبی نبود اما شیطنت سرعمم و...
اون عسل رو از خیلی وقت پیش تو یخچال نگه داشتم و هنوز رس نبسته! تصویر

با سلام نکته شما عجیب نیست شاید به نظر خیلی ها باشه ولی هیچ چیز بی دلیل نیست باید دلیل اونرو برسی کرد که چرا رس نبسته اول من نمیدونم شما دقیقا منطقتون کجاست چون به گیاهان اون منطقه هم مربوط میشه دیر رس کردن عسل بعضی از عسلها دیر و بعضی زود رس میکنند دومن احتمال اینکه یخجال دما رو ثابت نگه داشته باشه هم وجود داره چون در صورت ثابت بودن دما عسل دیر رس میکنه سومن شما چرا عسل رو در یخجال گذاشتید ببینید یخجال عسل رو خراب میکنه فرکتوزی که داخل عسل هست فوقالعاده رطوبت گیره و این باعث خراب شدن وترشیدن عسل میشه و یک چیز دیگه کندویی که زیادهم شکر بهش داده باشن عسلش دیر رس میکنه حالا کار ندارم یه تعداد هم تازگیها از مواد ازمایشگاهی استفاده میکنند تا عسل دیر رس کنه با وجود این احتمالات امکان دیر رس کردن عسلتون وجود داره ولی احتمالن اگه عسلتون رو بزارید بیرون از یخجال به شرطی که کلا شکر نباشه و مواد اضافه بهش تزریق نشده باشه و خراب و نترشیده باشه بعد چند روز شروع به شکرک زدن و یا رس کردن میکنه توصیه ام به شما اینه که حتما عسل بخورید عسل بدونتون رو سالم نگه میداره و هیچ وقت خدایی ناکرده مریض نخواهید شد لزومی نداره که عسل رو داخل یخجال حبس کنید اونم سه سال تصویر موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

ای بابا خوبه که کامل توضیح دادم
""""کندوی واقعی""""""
یعنی کندویی که هیچ آدمی تو تغذیه و ساخت عسلش نقش نداشته
حبس کردن چیه ازش می خوریم اما خودمون نه...وقتی پسر کوچیکم مریض می شه به اندازه یک قاشقش باعث می شه سرحال شه
ممنون از توضیحاتتون ولی واقعا هنوزم فکر می کنم این قضیه که عسل باید رس ببنده از وقتی شروع شده که ما آدمها شروع کردیم به استفاده از زنبورا برای ساخت عسل و قطعا یه دخالتی تو تغذیه و...اونا شده
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط reza288 »

با سلام و خوش آمد گویی خدمت کاربر جدید maryam saremi
لطف کنید اول یک جستجوی ساده توی تالارها انجام بدید بعد اقدام به ایجاد یک پست جدید بکنید ، در غیر این صورت تالارها مملو از اطلاعات غیر دسته بندی خواهد شد.
و در این بینظمی ها مقصر اصلی مهربانی آقای جهانی به عنوان مدیر کل در عدم برخورد با این بی نظمی هاست ، من خودم توی سه تالار دیگه عضو هستم و در این تالارها اگر کاربر ها بیش از دو بار بی نظمی انجام بدند ،با برخورد شدید مدیر تالار مواجه می شند و ...
لطف کنید رعایت کنید ، زعایت این موارد به نفع همه ماست >
با تشکر
[CENTER] تصویر تصویرلطفا ناراحت نشوید تصویر تصویر[/CENTER]
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

vizzz نوشته شده:ای بابا خوبه که کامل توضیح دادم
""""کندوی واقعی""""""
یعنی کندویی که هیچ آدمی تو تغذیه و ساخت عسلش نقش نداشته
حبس کردن چیه ازش می خوریم اما خودمون نه...وقتی پسر کوچیکم مریض می شه به اندازه یک قاشقش باعث می شه سرحال شه
ممنون از توضیحاتتون ولی واقعا هنوزم فکر می کنم این قضیه که عسل باید رس ببنده از وقتی شروع شده که ما آدمها شروع کردیم به استفاده از زنبورا برای ساخت عسل و قطعا یه دخالتی تو تغذیه و...اونا شده

کاربر گرامی عسلی که از اهرام مصر به دست امده (که مطمئنا در اون زمان بدون دخالت انسان بوده ) کاملا رس بسته بوده ولی سالم بوده است
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

چشم آقا رضا قول می دم دیگه موضوع جدید ایجاد نکنم

عسل اهرام مصر بله دیگه اگه این عسلم چند هزار سال نگه دارم رس می بنده بلاخره تصویر
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

vizzz نوشته شده:چشم آقا رضا قول می دم دیگه موضوع جدید ایجاد نکنم

عسل اهرام مصر بله دیگه اگه این عسلم چند هزار سال نگه دارم رس می بنده بلاخره تصویر

چشمتون بی بلا
موضوع جدید ایجاد کنید و حتما من و همه دوستان استقبال می کنیم ، اما پست جدید تکراری ایجاد نکنید.
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

reza288 نوشته شده:با سلام و خوش آمد گویی خدمت کاربر جدید maryam saremi
لطف کنید اول یک جستجوی ساده توی تالارها انجام بدید بعد اقدام به ایجاد یک پست جدید بکنید ، در غیر این صورت تالارها مملو از اطلاعات غیر دسته بندی خواهد شد.
و در این بینظمی ها مقصر اصلی مهربانی آقای جهانی به عنوان مدیر کل در عدم برخورد با این بی نظمی هاست ، من خودم توی سه تالار دیگه عضو هستم و در این تالارها اگر کاربر ها بیش از دو بار بی نظمی انجام بدند ،با برخورد شدید مدیر تالار مواجه می شند و ...
لطف کنید رعایت کنید ، زعایت این موارد به نفع همه ماست >
با تشکر
[CENTER] تصویر تصویرلطفا ناراحت نشوید تصویر تصویر[/CENTER]

با سلام رضاي عزيزم منونم اما من تو اين وسط مقصر نيستم چون من بارها به كاربران فعال سايت پيغام دادن كه در صورت مشاهده اين گونه مباحث جواب ندن ومبحث اصلي رو در اون مبحث ايجاد شده جديد قرار بدين تا ديگه مبحث ادامه پيدا نكنه.اماااااااااااااااااااااا
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

vizzz نوشته شده:چشم آقا رضا قول می دم دیگه موضوع جدید ایجاد نکنم

پس رس بستن ربطی به دخالت انسان ندارد .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

مثل اینه بگین چون بلاخره یه روز می میریم
مرگ ربطی به دخالت انسان ندارد
اما با راههای زیادی مرگ زودتر اتفاق میفته
دوست عزیز بعد از چند هزار سال هیچ ماده ای شکل اصلیشو نداره
اسم این رس بستن عسل نیست تغییر شکل یه ماده بعد از گذشت هزاران ساله
نمایه کاربر
ehsanklop
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

vizzz نوشته شده:مثل اینه بگین چون بلاخره یه روز می میریم
مرگ ربطی به دخالت انسان ندارد
اما با راههای زیادی مرگ زودتر اتفاق میفته
دوست عزیز بعد از چند هزار سال هیچ ماده ای شکل اصلیشو نداره
اسم این رس بستن عسل نیست تغییر شکل یه ماده بعد از گذشت هزاران ساله

سلام
میشه یه سوال بپرسم . از نظر شما ایرادی داره عسل شکرک بزنه ؟ و سوال دوم : عسل باید حتما 100 درصد طبیعی باشه ؟
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

خوب دوست عزیز خیلیا عسلشون رو با عنوان عسل کاملا طبیعی با مبالغ خیلی بالا می فروشن و این قضیه دروغین "عسل خوب شکرک میزنه"کارشونو راحت کرده و به نظرم اینکار یه جور کلاهبرداریه
منم می دونم که حتی اگه عسل تغذیش شکر باشه بازم عسل تولید شده بخشی از خواص عسل طبیعی رو داره
و می دونم 95 درصد عسلهایی که با عنوان کاملا طبیعی به فروش می رسند از همین دسته هستند
اما چرا باید به مردم دروغ گفت؟
چرا مردم رو به شنیدن دروغهای شیرین عادت بدیم؟

حالا من یه سوال دارم
چرا اینقدر از سوال من دلخورین همگی؟ تصویر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

[quote="vizzz"]خوب دوست عزیز خیلیا عسلشون رو با عنوان عسل کاملا طبیعی با مبالغ خیلی بالا می فروشن و این قضیه دروغین "عسل خوب شکرک میزنه"کارشونو راحت کرده و به نظرم اینکار یه جور کلاهبرداریه
منم می دونم که حتی اگه عسل تغذیش شکر باشه بازم عسل تولید شده بخشی از خواص عسل طبیعی رو داره
و می دونم 95 درصد عسلهایی که با عنوان کاملا طبیعی به فروش می رسند از همین دسته هستند

حالا من یه سوال دارم
چرا اینقدر از سوال من دلخورین همگی؟ تصویر[/quote

با سلام کاربر گرامی خانم صارمی من تصمیم گرفته بودم کهزیاد دیگه وارد بحث نشم ولی با دیدن این حرفها نمیتونم خودمونگه دارم و بار اخرم هست که جوابتون رو میدم ببینید شناخت عسل برای مردم خیلی سخته چون جزء ناشناخته هاست رس کردن هم خاصیت طبیعی عسل هست علت اونم گفتم اانزیمهایی که درون عسل هست شما درست گفتید عسل اگه تغذیه ای هم باشه رس میکنه و این نمیتونه خالص بودن عسل رو نشون بده ولی من از خود رس کردن میتونم از دو هم خالص بودن اون رو تشخیص بدم وعلتش هم کار و تحقیق زیاد هست که روی عسل انجام دادم بهترین راه تشخیص عسلم انالیز اون هست هیچ کس نمیتونه مقدار ساکارز و خلوص عسل رو با چشیدن و خوردن تشخیص بده حتی من دقیق ترین راه همون ازمایشگاه است شما من نمیدونم زنبوردارید یا یه کاربر ساده ولی در مورد خرید عسل توصیم اینه که از هر جایی عسل خریدید با فوشنده طی کنید که من اینو میدم انالیز و بشرط میخرم اگه قبول کنه عسل مشکلی نداره اگه نه که اصلا خرید نکنید یک بارم شده از اونجایی که عسل خریدد انالیزش کنید اینجوری به صداقت و گفته های فروشنده پی میبرید از این حرفها هم بگذریم در کشوری که تمامی ارگانهای زیربط هیچ نظارتی به این نوع تولیدات ندارند انتظار نداشته باشید که همه عسل خالص بفروشند چون راحت همه میتونند تقلب بکنند چون ساختن عسل از هر کاری راحتره عات دروغ گفتن به مردم هم همون نظارتی هست که وجود نداره منم میدونم بیشترین عسل موجود در بازار یا تقلبی هست و یا غیر قابل مصرف و اصلا عسل نیست بلکه شکر هست ولی متاسفانه هیچ کسی در این رابطه کاری نمیکنه حتی من خودم نمونه عسلی دارم که مال یه کارخونه اسم و رسم دارهست که 100%تقلبی هست ولی هر کجا که بردم پیگیری نکردند حالا چرا دیگه خدا میدونه امیدوارم روزی بشه که تقلبی در کار نباشه به امید ان روز
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

ممنون
والله من کسی رو مجبور به ادامه بحث نکردم جواب یه کاربر دیگه رو دادم
تو سایتهای تبادل نظر زیادی عضو هستم و اولین باره می بینم اینقدر برای سوالی که پرسیدم باید از همه عذر خواهی کنم!
به هر حال هر کسی نظری داره
همه که مث هم فکر نمی کنن
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

vizzz نوشته شده:خوب دوست عزیز خیلیا عسلشون رو با عنوان عسل کاملا طبیعی با مبالغ خیلی بالا می فروشن و این قضیه دروغین "عسل خوب شکرک میزنه"کارشونو راحت کرده و به نظرم اینکار یه جور کلاهبرداریه

حالا من یه سوال دارم
واقعا که ... شما برید اول مطالعه کنید بعد بیایید همه رو به دروغ گویی متهم کنید ، مگه عسل یک نوعه که بگیم چون این عسل رس نکرده پس همه عسل ها باید اینجوری باشه وگرنه تقلبیست ، انواع مختلف عسل وجود داره که رنگ ، بو ، طعم ، خواص و... به شهد گلی داره که زنبور ازش تغذیه کرده ، تو کشورهای اروپایی عسل رس کرده رو بیشتر میخرن و گرونتره
پیوست ها
3.jpg
3.jpg (20.88 کیلو بایت) مشاهده 20660 مرتبه
2.jpg
2.jpg (17.67 کیلو بایت) مشاهده 20660 مرتبه
1.jpg
1.jpg (24.06 کیلو بایت) مشاهده 20660 مرتبه
دوری و دوستی
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

vizzz نوشته شده:خوب دوست عزیز خیلیا عسلشون رو با عنوان عسل کاملا طبیعی با مبالغ خیلی بالا می فروشن و این قضیه دروغین "عسل خوب شکرک میزنه"کارشونو راحت کرده و به نظرم اینکار یه جور کلاهبرداریه

حالا من یه سوال دارم

ببینید دوست گرامی مشکل ما زنبوردارها اینه که مثل فروشنده های بعضی صنف های دیگه زبون چرب و نرمی نداریم ( قصد ناراحت کردن همکاران رو ندارم خودم رو عرض میکنم ) چون همش کارمون تو صحرا و کوه هست و سروکارمون هم علاوه بر زنبور با خرس و گرگ و عقرب و مار و .... فوت و فن فروش جنس مون رو نبلدیم .
اول بگم من از سوال شما دلخور نشدم تصویر فقط یه سوال پرسیدم . اگه یه ادم کلاه بردار به تور شما خورده دلیل نمیشه فکر کنید همه قصد دروغگویی دارن . ( البته خدا عالمه شاید دلیل سوال من هم این بود که کلاهبردارم )

جدا از شوخی واقعیت اینه که عسل ها شکرک میزنن . دلیل اصلی اون هم همون طور که همکار محترم فرمودن انزیمها هستن . علاوه بر اون شرایط نگهداری هست که خیلی مهمه . من خودم عسل شبدر دارم از سال 83 تا الان هنوز شکرک نزده ( عسل شبدر معروفه زود شکرک میزنه )
واقعا نمیشه گفت عسل شکرک زده خوبه یا بده تصویر

اما نکته دوم شما مسلما نون مصرف میکنید . فکر میکنید نونی که مصرف میکنید طبیعی هست ؟ برنج چطور ؟ ماکارونی ؟ سس مایونز ؟ گوشت ؟ گوشت مرغ ؟ اصلا هوایی که تنفس میکنیم طبیعی هست ؟؟؟؟؟
حالا چجوری شده که مردم این همه تولید کننده رو ول کردن و گیر دادن به زنبوردارها که باید عسلتون صد در صد طبیعی باشه ؟ حتی اگه 1 درصد شکر هم توش باشه ما نمیخایم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امریکا که این همه به سلامتی مردم اهمیت میده ساکاروز عسل طبیعی رو زیر 7 درصد اعلام کرده . این معنا اش اینه که اگه تا 50 درصد عسلی که میخرید شکر باشه اون عسل طبیعی به حساب میاد .

خداوند شاهده عسلی که زنبوردارهای زحمتکش ایرانی تولید میکنن جزو سالمترین عسلهای دنیا به حساب میاد .

اگه باز هم سوالی بود در خدمتم
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

vizzz نوشته شده:4 سال نشده هنوز تصویراما گمونم 3 سال شده

ببخشید بازم سوال میپرسم چه نوع عسلس بوده ؟ مال چه منطقه ای بوده ؟
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

سلام و ممنون که اینبار خبری از عصبانیت نیست
دوست عزیزمن نگفتم تمام عسلها باید صد در صد خالص باشن
من گفتم با این عناوین قیمتهای نجومی نگرین
از طریق نت کسی رو دیدم که داره عسل معمولی یا لااقل اگرم معمولی نیست به اون خاصی هم نیست رو با عنوان عسل ییلاق که خواص درمانی داره و...با قیمت چندین برار عسل معمولی می فروشن و اتفاقا همون ترفند کبریت که دوستان رد کردن رو برای صحتش معرفی کردن.زنبور دار نیستن (توهین نشه به شما زنبورداران محترم و زحمت کش)
راستش تو ایران همیشه زحمتها مال تولید کنندس و سودها مال واسطه ها.واسه همین کاملا درک کردم چی می گین و واقعا قصد من هم زیر سوال بردن زحمتهای شما دوستان عزیز نبوده
در مورد سوال دوم
من فقط عسل طبیعی برای بچم تهیه می کنم و خودم به قول شما چون همه موادی که می خورم مصنوعی هستن عسل رو از همون معمولی ها می خرم
اون عسل مال مناطق کهکیلویه و بویر احمد بوده و نوع عسل همون طور که گفتم یه کندوی واقعی عسل که جایی که به سختی قابل دسترس بود
تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

vizzz نوشته شده:من شنیدم برای اینکه عسل طبیعی به نظر بیاد توش اسانس معطر میریزن

با سلام اولي اين ادرس رو نگاه كنين و ادرسهايي رو كه ميبينين مطالعه كنين:

https://www.google.com/search?q=%D8%B9% ... llifera.ir
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

vizzz نوشته شده:سلام و ممنون که اینبار خبری از عصبانیت نیست
دوست عزیزمن نگفتم تمام عسلها باید صد در صد خالص باشن
من گفتم با این عناوین قیمتهای نجومی نگرین
از طریق نت کسی رو دیدم که داره عسل معمولی یا لااقل اگرم معمولی نیست به اون خاصی هم نیست رو با عنوان عسل ییلاق که خواص درمانی داره و...با قیمت چندین برار عسل معمولی می فروشن و اتفاقا همون ترفند کبریت که دوستان رد کردن رو برای صحتش معرفی کردن.زنبور دار نیستن (توهین نشه به شما زنبورداران محترم و زحمت کش)
راستش تو ایران همیشه زحمتها مال تولید کنندس و سودها مال واسطه ها.واسه همین کاملا درک کردم چی می گین و واقعا قصد من هم زیر سوال بردن زحمتهای شما دوستان عزیز نبوده
در مورد سوال دوم
من فقط عسل طبیعی برای بچم تهیه می کنم و خودم به قول شما چون همه موادی که می خورم مصنوعی هستن عسل رو از همون معمولی ها می خرم
اون عسل مال مناطق کهکیلویه و بویر احمد بوده و نوع عسل همون طور که گفتم یه کندوی واقعی عسل که جایی که به سختی قابل دسترس بود
تصویر

با سلام خوب بهتره از اقاي اصغر پور عسلتون رو يك بار سفارش بديت تا براتون ارسال كنن ببينين عسل طبيعي چه طعم و رنگ و بويي داره.
نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

بله حتما از ایشون هم عسل می گیرم
کجا هستن ایشون؟
اما دوستانتون می گن از روی طعم و ...نمی شه عسل خوبو تشخیص داد تصویر
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

vizzz نوشته شده:بله حتما از ایشون هم عسل می گیرم
کجا هستن ایشون؟
اما دوستانتون می گن از روی طعم و ...نمی شه عسل خوبو تشخیص داد تصویر

دوستان کاملا درست میگن ، موردی رو خودم مشاهده کردم :
یکی از دوستان من از اوایل مرداد به تعدادی از کندوهاش محلول آب شکر غلیظ با اسانس بهار نارنجی که خودش گرفته بود داد ، زمان برداشت عسل من بودم و عسل رو تست کردم ، خداییش عسلش طعم و بوی فوق العاده ای داشت ...(بماند که با توجه به پوشش گیاهی بیرون و باتوجه به تک گلی بودن زنبور ، سیستم طبیعی کلنی دچار اختلال شده بود ، اما برداشت خوبی داشت )
لذا واقعا برای اطمینان بهترین فاکتور برای تشخیص طبیعی بودن فقط و فقط آزمایش است .
( روش های تقلب خیلی زیاد شده و هم خیلی پیشرفت کرده ... و من هم چند روش دیگه رو دیدم و خودم هم با این که چند ساله زنبور دارم اگر عسل نهایی برداشت شده رو ببینم قابل تشخیص برام نیست ، لذا واقعا برای اطمینان بهترین فاکتور برای تشخیص طبیعی بودن فقط و فقط آزمایش است .
اینقدر هم به حاشیه نرید .... دوستان مطالب لازم برا تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی رو گفتند ، مطلب ناگفته نمانده ، شما هم اگر کمی دقت کنید در زمان خرید و این زحمت رو به خودتون بدید و یک جستجویی در تالارها بکنید ، به اندازه کافی اطلاعات کسب خواهید کرد تا کلاه پشمی و مخملی بزرگ سرتون نزارند.

[CENTER]با امید روزی که تمام تولید کنندگان و فروشندگان صداقت را سرلوحه خودشان قرار بدند.
[/CENTER]

نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

رضای عزیز نمی دونم چه مشکلی با من دارین شما
دوست من
کسی که به حاشیه رفته من نیستم
من چندین بار گفتم کسی رو مجبور به پاسخ نکردم
اما هر بار میام می بینم دوستی پاسخ داده اما درنهایت گله کرده
خوب اعلام کنید به جز زنبور دارها کسی عضو نشه
اینجوری که نمی شه
اصلا ماهیت تبادل نظر همینه
من یه نظر میدم کسی میاد می ه نه و کسی ایده دیگه ای داره
اگه سایت منظم میخواین این قالب مناسبتون نیست کلا
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

vizzz نوشته شده:رضای عزیز نمی دونم چه مشکلی با من دارین شما
دوست من
کسی که به حاشیه رفته من نیستم
من چندین بار گفتم کسی رو مجبور به پاسخ نکردم
اما هر بار میام می بینم دوستی پاسخ داده اما درنهایت گله کرده
خوب اعلام کنید به جز زنبور دارها کسی عضو نشه
اینجوری که نمی شه
اصلا ماهیت تبادل نظر همینه
من یه نظر میدم کسی میاد می ه نه و کسی ایده دیگه ای داره
اگه سایت منظم میخواین این قالب مناسبتون نیست کلا

مریم عزیز گله نکردم :
برام یک مطلب هنوز روشن شنده که چرا شما اینقدر یک بحث رو کش میدید و . . .
عنوان پست شما
راه تشخیص عسل طبیعی چیه؟

بود و با مطالعه جواب هایی که دوستان دادند ، راحت به نتیجه ای مطلوب می رسیدید. و کسی که داره گله می کنه شما هستید نه من و بچه های انجمن ، شما به پست های قبلی خودتون یک نگاهی بندازید ، شما حتی تحمل سوال بچه ها رو در مورد توضییح بیشتر نداشتید (پست چهار شما )
شما یکم در مورد اصول بحث و جایگاه ایراد به بحث و همچنین شرایط تبادل نظر دقت کنید ، مطلب کاملا واضح و روشن هست ، پایه بحث تشخیص عسل طبیعی در مورد رس بستن کاملا علمی و مستند هست ، اگر شما هم مستندی دارید که این مورد یا هر مورد دیگه رو رد می کنه ما هم قبول می کنیم ، اینطور بحث کردن جای اشکال نداره ....
در مورد نظم خواسته تک تک ما ها نظم هستش حتی شما ، متاسفانه کاربران رعایت نکردند و پست های تکراری ایجاد کردند و دیگر موارد ...
میشه شما هم جزاً یک روش برا نظم بخشیدن پیشنهاد کنید ...
مریم عزیز شما حالا چقدر از بچه های انجمن ناراحت هستید ؟!!! بچه های انجمن بچه های خیلی خوب و با معرفت و مهربونی هستند !!!!!
ما به تمام کابران حتی اگر زنبور دار هم نباشند احترام می زاریم و برای ما عزیز و قابل احترام هسستند ، به هر حال هدف همه ما روشن شدن پاسخ برای شماست نه ناراحت شدن ... امیدوارم ساعات خوشی رو در انجمن داشته باشی مریم عزیز. تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

نمایه کاربر
vizzz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط vizzz »

لینکی که گذاشتین مربوط به سوال خودمه و متوجه منظورتون نمی شم
در مورد کش دادن
من کش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی به این موضوع پاسخ می دن بی اعتنا باشم؟
شما اینو از من می خواین؟
شما هم یه نگا به کامنت ای خودتون بندازین
من تا به حال همچین برخوردی رو ندیدم
عزیزم
سوال پرسیدم
اگه کسی هم قبلا پرسیده من ندیدم
تو سرچ گوگل لا اقل نبوده که پیدا کنم
هییییییچ اشکالی هم نداره دوباره پرسیدم
اگرم موضوع برا کسی اهمیت نداشت و جالب نبود جواب نمی داد
الان شما باز میاین یه چیزی می گین بعد می گین من کش دادم موضوعو
شما هم موید باشی رضای عزیز!
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

vizzz نوشته شده:لینکی که گذاشتین مربوط به سوال خودمه و متوجه منظورتون نمی شم
در مورد کش دادن
من کش دادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی به این موضوع پاسخ می دن بی اعتنا باشم؟
شما اینو از من می خواین؟
شما هم یه نگا به کامنت ای خودتون بندازین
من تا به حال همچین برخوردی رو ندیدم
عزیزم
سوال پرسیدم
اگه کسی هم قبلا پرسیده من ندیدم
تو سرچ گوگل لا اقل نبوده که پیدا کنم
هییییییچ اشکالی هم نداره دوباره پرسیدم
اگرم موضوع برا کسی اهمیت نداشت و جالب نبود جواب نمی داد
الان شما باز میاین یه چیزی می گین بعد می گین من کش دادم موضوعو
شما هم موید باشی رضای عزیز!

موفق و پیروز باشید در تمام مراحل زندگیتون ، مریم خانم .
امیدوارم مطالب این انجمن بتونه جواب سوالات شما رو بده .

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان