ملکه کارنیکا

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

ملکه کارنیکا

پست توسط kahkeshanir92 »

فرق ملکه کارنیکا با ملکه های ایرانی تو چیه؟

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: ملکه کارنیکا

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام دوست عزیز زنبور عسل کارنیکا یا زنبورعسل کارنیولان خاکستری اصل این نژادمتعلق به نواحی جنوب سلسله جبال آلپ در اتریش وشمال جزیره بالکان می باشدکه زنبور آرام ودارای نیش زنی کم است هیبرید بوده واز اصلاح نژاد ژنتیکی ایجاد شده است رشد جمعیت آنها در اوایل بهار خیلی زیاد می باشدرنگ این نژاد خاکستری تیره با موهای انبوه خاکستری متمایل به قهوه ای پوشیده شده است روی حلقه های دوم وسوم پشتی شکم خالهای کوچک قهوه ای رنگ وجود داردتمایل آن به بچه دهی خیلی کم می باشدمصرف غذای زمستانی آن کم می باشدواز مزایای این نژاد داشتن ذخیره غذایی موردنیاز در کندو در ماه های سال است حتی بنده در صحرا فعالیت این زنبور را به مدت چند ساعت مورد ارزیابی وبررسی قرار داده ام به وضوح میتوان میزان فعالیت این نژاد را با سایر نژادها مشاهده نمود نشستن زنبور عسل کارنیولان بر روی گلها با چنان سرعتی انجام میگیرد که اگر محاسبه شود می بینیم که اگربه فرض مثال زنبوری از سایر نژادها برای جمع آوری گرده در مدت یک دقیقه برروی 5گل بنشیند زنبور عسل کارنیولان در همان بازه زمانی برروی 15 گل می نشیند وسبد گرده خود را پر میکند با فعالیت خیلی زیادی اینکار راانجام می دهد که همین باعث افزایش محصول این نژاد نسبت به سایر نژادها است این آزمایش در منطقه ای به نام گندم ریز واقع در روستای آبطویل در استان بوشهر انجام گرفت گاهی اوقاب در بین جمعیت کلنیها دورگه ایی از این نژاد متولد می شود که به رنگ تقریبا خاکستری دیده می شوند وزنبورهای کندو به دورنگ متفاوت دیده می شود که در نتیجه جفگیری ملکه با نرهای نژاد زنبور کارنیولان می باشد که بعداز پایان یافتن ذخیره اسپرماتوزویید ملکه از سایر نژادها نوبت به استفاده از ذخیره اسپر ماتوزویید زنبور نر نژادکارنیولان میرسد که باعث ایجاد دونوع زنبور در کندو میشود.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام دوست عزیز زنبور عسل کارنیکا یا زنبورعسل کارنیولان خاکستری اصل این نژادمتعلق به نواحی جنوب سلسله جبال آلپ در اتریش وشمال جزیره بالکان می باشدکه زنبور آرام ودارای نیش زنی کم است هیبرید بوده واز اصلاح نژاد ژنتیکی ایجاد شده است رشد جمعیت آنها در اوایل بهار خیلی زیاد می باشدرنگ این نژاد خاکستری تیره با موهای انبوه خاکستری متمایل به قهوه ای پوشیده شده است روی حلقه های دوم وسوم پشتی شکم خالهای کوچک قهوه ای رنگ وجود داردتمایل آن به بچه دهی خیلی کم می باشدمصرف غذای زمستانی آن کم می باشدواز مزایای این نژاد داشتن ذخیره غذایی موردنیاز در کندو در ماه های سال است حتی بنده در صحرا فعالیت این زنبور را به مدت چند ساعت مورد ارزیابی وبررسی قرار داده ام به وضوح میتوان میزان فعالیت این نژاد را با سایر نژادها مشاهده نمود نشستن زنبور عسل کارنیولان بر روی گلها با چنان سرعتی انجام میگیرد که اگر محاسبه شود می بینیم که اگربه فرض مثال زنبوری از سایر نژادها برای جمع آوری گرده در مدت یک دقیقه برروی 5گل بنشیند زنبور عسل کارنیولان در همان بازه زمانی برروی 15 گل می نشیند وسبد گرده خود را پر میکند با فعالیت خیلی زیادی اینکار راانجام می دهد که همین باعث افزایش محصول این نژاد نسبت به سایر نژادها است این آزمایش در منطقه ای به نام گندم ریز واقع در روستای آبطویل در استان بوشهر انجام گرفت گاهی اوقاب در بین جمعیت کلنیها دورگه ایی از این نژاد متولد می شود که به رنگ تقریبا خاکستری دیده می شوند وزنبورهای کندو به دورنگ متفاوت دیده می شود که در نتیجه جفگیری ملکه با نرهای نژاد زنبور کارنیولان می باشد که بعداز پایان یافتن ذخیره اسپرماتوزویید ملکه از سایر نژادها نوبت به استفاده از ذخیره اسپر ماتوزویید زنبور نر نژادکارنیولان میرسد که باعث ایجاد دونوع زنبور در کندو میشود.
تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام دوست عزیز زنبور عسل کارنیکا یا زنبورعسل کارنیولان خاکستری اصل این نژادمتعلق به نواحی جنوب سلسله جبال آلپ در اتریش وشمال جزیره بالکان می باشدکه زنبور آرام ودارای نیش زنی کم است هیبرید بوده واز اصلاح نژاد ژنتیکی ایجاد شده است رشد جمعیت آنها در اوایل بهار خیلی زیاد می باشدرنگ این نژاد خاکستری تیره با موهای انبوه خاکستری متمایل به قهوه ای پوشیده شده است روی حلقه های دوم وسوم پشتی شکم خالهای کوچک قهوه ای رنگ وجود داردتمایل آن به بچه دهی خیلی کم می باشدمصرف غذای زمستانی آن کم می باشدواز مزایای این نژاد داشتن ذخیره غذایی موردنیاز در کندو در ماه های سال است حتی بنده در صحرا فعالیت این زنبور را به مدت چند ساعت مورد ارزیابی وبررسی قرار داده ام به وضوح میتوان میزان فعالیت این نژاد را با سایر نژادها مشاهده نمود نشستن زنبور عسل کارنیولان بر روی گلها با چنان سرعتی انجام میگیرد که اگر محاسبه شود می بینیم که اگربه فرض مثال زنبوری از سایر نژادها برای جمع آوری گرده در مدت یک دقیقه برروی 5گل بنشیند زنبور عسل کارنیولان در همان بازه زمانی برروی 15 گل می نشیند وسبد گرده خود را پر میکند با فعالیت خیلی زیادی اینکار راانجام می دهد که همین باعث افزایش محصول این نژاد نسبت به سایر نژادها است این آزمایش در منطقه ای به نام گندم ریز واقع در روستای آبطویل در استان بوشهر انجام گرفت گاهی اوقاب در بین جمعیت کلنیها دورگه ایی از این نژاد متولد می شود که به رنگ تقریبا خاکستری دیده می شوند وزنبورهای کندو به دورنگ متفاوت دیده می شود که در نتیجه جفگیری ملکه با نرهای نژاد زنبور کارنیولان می باشد که بعداز پایان یافتن ذخیره اسپرماتوزویید ملکه از سایر نژادها نوبت به استفاده از ذخیره اسپر ماتوزویید زنبور نر نژادکارنیولان میرسد که باعث ایجاد دونوع زنبور در کندو میشود.

با سلام اقای نوذر پور ممنون از پاسختون ولی شما فرق بین دو ملکه رو بیان نفرمودید و فقط تبلیغ زنبور کارنیکا رو انجام دادید و اقا نادر هم زحمت کشیدند تائید کردند در ضمن زنبور کارنیولان با کارنیکا فرق داره هر دو یه زنبور نیست کارنیکا ترکیب از نژاد کارنیولان که نام جزیره ای هم در بالکان است و نژاد لیگوستیکا که بومی کشور اتریش و ایتالیا میباشد و حاصل ترکیب این دو نژاد کارنیکا نام دارد که هیبرید است در ضمن نژاد زنبور کارنیولان الان دیگه منقرض شده و نمیشه از این نژاد پیدا کرد و بازده این زنبور در مناطق سردسیر بیشتر از مناطق گرمسیر است موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات آقای اصغرپور نژاد ملکه کارنیولان در سایت زنبورعسل ایران توسط شرکت عسل نیکو ثبت شده وبه فروش میرسد منقرض نشده .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات آقای اصغرپور نژاد ملکه کارنیولان در سایت زنبورعسل ایران توسط شرکت عسل نیکو ثبت شده وبه فروش میرسد منقرض نشده .

تصویربا سلام و تشکر از شما اقای نوذرپور و با تاسف زیاد عارضم که اقای اخوان دوست بنده هستند و اگر چنین نژادی داشتند من قبل همه باخبر میشدم نیکو و .....که سهله خود بالکان و یوگسلاوی هم پیدا نمیشه اگر اینجوری باشه منم از سال دیگه تبلیغ میکنم که انواع نژاد ها رو دارم به همین سادگی کی میفهمه فرق شون رو هنوز تو ایران بیشتر زنبوردارها فرق بین زنبور قفقازی و کارنیکا رو نمی دونند پول در اوردن تو این ملکت که هیچ نظارتی وجود نداره خیلی راحت و اسونه ولی اقای نوذر پور به چه قیمتی ؟من دوستانه پیشنهاد میکنم که کمی مطالعه تون رو بیشتر کنید و زود باور نباشید خیلی چیزها گفته میشه ولی باور نکنید روی پاکت ابمیوه عکس بهترین میوها هست مگر داخلش درسته ؟ همش اسانسه و اب و شکر .بگذریم اگر هم حرف بنده رو قبول ندارید من در خدمتتون هستم چند تا از اون ملکه ها رو بردارید بیارید پیش من ببریم ازمایشگاه دانشگاه دی ان ای بگیریم ببینیم حرف شما درست یا من ؟هزینه سفرتونم کلا با من ولی اگر حرف من درست بود دوبرابرش رو میگیرم ها حال خود دانید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

avrinasal نوشته شده:
Hassannozarpour نوشته شده:باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات آقای اصغرپور نژاد ملکه کارنیولان در سایت زنبورعسل ایران توسط شرکت عسل نیکو ثبت شده وبه فروش میرسد منقرض نشده .

تصویربا سلام و تشکر از شما اقای نوذرپور و با تاسف زیاد عارضم که اقای اخوان دوست بنده هستند و اگر چنین نژادی داشتند من قبل همه باخبر میشدم نیکو و .....که سهله خود بالکان و یوگسلاوی هم پیدا نمیشه اگر اینجوری باشه منم از سال دیگه تبلیغ میکنم که انواع نژاد ها رو دارم به همین سادگی کی میفهمه فرق شون رو هنوز تو ایران بیشتر زنبوردارها فرق بین زنبور قفقازی و کارنیکا رو نمی دونند پول در اوردن تو این ملکت که هیچ نظارتی وجود نداره خیلی راحت و اسونه ولی اقای نوذر پور به چه قیمتی ؟من دوستانه پیشنهاد میکنم که کمی مطالعه تون رو بیشتر کنید و زود باور نباشید خیلی چیزها گفته میشه ولی باور نکنید روی پاکت ابمیوه عکس بهترین میوها هست مگر داخلش درسته ؟ همش اسانسه و اب و شکر .بگذریم اگر هم حرف بنده رو قبول ندارید من در خدمتتون هستم چند تا از اون ملکه ها رو بردارید بیارید پیش من ببریم ازمایشگاه دانشگاه دی ان ای بگیریم ببینیم حرف شما درست یا من ؟هزینه سفرتونم کلا با من ولی اگر حرف من درست بود دوبرابرش رو میگیرم ها حال خود دانید

سلام ،آقای اصغرپور بیزحمت راههای تشخیص ملکه ونژاد کارنیکا وقفقازی رواز هم توضیح میدید؟به نظر شما کدوم بهتره.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

تصویر
yones1986 نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:

سلام ،آقای اصغرپور بیزحمت راههای تشخیص ملکه ونژاد کارنیکا وقفقازی رواز هم توضیح میدید؟به نظر شما کدوم بهتره.

با سلام دوست عزیز من قبل از پاسخ یه چیزی رو مذکر بشم و اون اینکه بعضی از دوستان واقعا کم لطفی میکنند و به مبحث اصلا توجه نمیکنند و یا موضوعی که به مبحث ربط نداره رو مطرح میکنند و باعث طولانی شدن پست و پایین اومدن سطح اطلاعاتی اون مبحث میشند من از اقای جهانی خواهشمندم که به این دوستان تذکرهای لازمه رو بدند چون باعث گمراهی بازدید کنندگان و دوستان خواهد شد ما وقت میزاریم و اینجا هستیم تا دوستان از تجربیات یکدیگر استفاده کنند نه اینکه اطلاعات غلط بدیم و باعث گمراهی اونها بشیم دوست عزیز همانطور که از اسم این ملکه ها و نژادها معلومه مال مناطق بخصوص خودشون هستند کارنیکا یک زنبور هیبرید میباشد که از ترکیب دو نژاد لیگوستیکاو کارنیولان به وجود امده ولی قفقازی اینگونه نیست ولی در سالهای اخیر کشورهایی از جمله ترکیه با ترکیب نژاد قفقازی و اناتولیکا تونستند که نژاد ارامی رو مثل کارنیکا به عمل بیارند که همون توانای های کارنیکای المان رو داره من عکس دو نژاد رو براتون میزارم تا خودتون فرق بین این دو رو تشخیص بدید کمی برای زنبورداران اماتور سخته تشخیصش چون خیلی شبیه همدیگه هستند ولی از روی بالها و رنگ پشت ملکه و زنبوران میشه اونها رو تشخیص داد و یه توصیه هم دارم که از منابع معتبر کمک بگیرید و اونها رو مطالعه فرمایید و زود باور هم نباشید موفق باشید
پیوست ها
ملکه و زنبور قفقازی
ملکه و زنبور قفقازی
ملکه و زنبور کارنیکا
ملکه و زنبور کارنیکا
indexکارنیکا .jpg (16.24 کیلو بایت) مشاهده 22326 مرتبه
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
چرا کار سخت می کنید یه سرچی به انگلیسی بکنید خیلی از سایتهای خارجی مثل wikipedia و خیلی از سایتهای دیگر نزاد کارنیولان و کارنیکارا یکی نوشتند لطف کنید به اون کسی که تفاوتی بین این دو نزاد میزاره بگید یه مقاله درباره مشخصات این دو نزاد نشون بده مثل کوبیتال ایندکس تا شاید باورم بشه که تفاوتی دارن. چون که من خیلی گشتم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم
اینا دارن از بی سوادی من زنبوردار سو استفاده میکنن
<!--[if gte mso 9]> <o:OfficeDocumentSettings> <o:RelyOnVML/> <o:AllowPNG/> </o:OfficeDocumentSettings><![endif]-->
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

سلام ...
اینقدر که تو ایران همکاران زنبوردار ما دنبال نژاد و اسم رسم زنبور هستن به و ضعیت سال و مدیریت زنبورستان توجهی ندارن...شاید این مطلبی که من میگم سلیقه ای باشه ولی برای من عملکرد یک کلنی بمراتب مهمتر از نژاد زنبوره ...من از نژاد لاین مادری کارنیکا تلقیح شده .. لاین کارنیکا کرم رنگ اتریشی...زرد ابتاایایی....و نژاد ایرانی دارم و امسال از هر نژاد دو کندو رو در شرایط یکسان قرار دادم..
در شرایط مساوی عملکرد همه انها خوب و نزدیک بهم بود کندوهای نژاد ایرانی و زرد ایتالیا من امسال تا همین الان 23 تا 25 کیلم عسل خالص برداشت کردم و هنوز نمیشه کندوها رو از زمین بلند کرد فقط تنها ایرادشان یه کم نیش زن هستن و کار با انها سخته و الان روی 5 قاب تخم ریزی دارن و 9 قاب تخت جمعیت دارن...
کارنیکا یک دست مشکی و لاین کارنیکا اتریشی که یه کم رنگش روشنتره از همه نژاد ها تخم ریزی منظم تری دارن و ارامتر هستن...برادشت امسال تا الان 27 کیلو بوده و در حال حاضر روی 6 قاب تخم ریزی دارن... این رو هم بگم از اردیبهشت ماه تا الان هنوز به زنبورستان تغذیه ندادم ....دو بار تست کنه گرفتم بار اول 5 تا و بار دوم 3 تا کنه بیشتر رویت نشده .ساکاروز عسل امسال 2.3 بوده ...
در کل کیفیت نژاد زنبورها در دراز مدت مشخص میشه نه در ان یک ماه اول که از یک مرکز اصلاح نژاد تحولش میگیرید......

...........
[/I]
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

Kismar نوشته شده:سلام ...
اینقدر که تو ایران همکاران زنبوردار ما دنبال نژاد و اسم رسم زنبور هستن به و ضعیت سال و مدیریت زنبورستان توجهی ندارن...شاید این مطلبی که من میگم سلیقه ای باشه ولی برای من عملکرد یک کلنی بمراتب مهمتر از نژاد زنبوره ...من از نژاد لاین مادری کارنیکا تلقیح شده .. لاین کارنیکا کرم رنگ اتریشی...زرد ابتاایایی....و نژاد ایرانی دارم و امسال از هر نژاد دو کندو رو در شرایط یکسان قرار دادم..
در شرایط مساوی عملکرد همه انها خوب و نزدیک بهم بود کندوهای نژاد ایرانی و زرد ایتالیا من امسال تا همین الان 23 تا 25 کیلم عسل خالص برداشت کردم و هنوز نمیشه کندوها رو از زمین بلند کرد فقط تنها ایرادشان یه کم نیش زن هستن و کار با انها سخته و الان روی 5 قاب تخم ریزی دارن و 9 قاب تخت جمعیت دارن...
کارنیکا یک دست مشکی و لاین کارنیکا اتریشی که یه کم رنگش روشنتره از همه نژاد ها تخم ریزی منظم تری دارن و ارامتر هستن...برادشت امسال تا الان 27 کیلو بوده و در حال حاضر روی 6 قاب تخم ریزی دارن... این رو هم بگم از اردیبهشت ماه تا الان هنوز به زنبورستان تغذیه ندادم ....دو بار تست کنه گرفتم بار اول 5 تا و بار دوم 3 تا کنه بیشتر رویت نشده .ساکاروز عسل امسال 2.3 بوده ...
در کل کیفیت نژاد زنبورها در دراز مدت مشخص میشه نه در ان یک ماه اول که از یک مرکز اصلاح نژاد تحولش میگیرید......

بی زحمت در مورد تست کنه یه خورده توضیح میدید؟
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

شما یک کندوی خالی و تمیز رو اماده کنید کف ان یک ورق کاغذ سفید که با روغن زیتون چرب شده باشد پهن کنید بنحوی که تمام کف کندو را بپوشاند. یک کلنی نسبتا قوی قبل از ظهر رو به این کندو منتقل کنید پس از استقرار کلنی در کندوی جدید و ارام شدن انها حوالی ساعت 6 بعداز ظهر تمامی هواکشهای کندو رو مسدود کنید و ورودی دریچه پرواز را به 1 سانت برسانید سپس یک عدد نوار دودزا ضد کنه مثل (وامیترات..ترکیه)را روشن و در مرکز کلنی قرار دهید.(ترجیحا بین بدنه و درب یک لایه پارچه قرار دهید)
فردای ان روز کلیه قابها را از کندو خارج و برگه کاغذ سفید رنگ را خارج کنید کنه های مرده را بشمارید اگر تعداد کنه های مرده بین 10 تا 15 عدد بود الودگی به کنه در کندوی شما 10% است و این قابل قبوله و اگر از 50 تا 60 کنه مرده و بیشتر شمردید الودگی بیش از 75% میباشد....
در این حالت میبایستی در اسرع وقت برای درمان اقدام کنید.....امسال من از 3 تا کندوهای کف توری زنبورستان خودم تست گرفتم بین 5 تا 7 کنه بیشتر روئیت نکردم.. در زنبورستان دوستان فقط در یک کندوی معمولی تست گرفتم بیش از 92 کنه مرده شمردم !!!!
........ فراموش نکنید بهترین نژادهای زنبور عسل در دنیا در زمانی که مراتع خشک باشن و گرده و شهد در محیط به وفور نباشه عملکردشان از ضعیفترین نژادها و نامرغوبترین ملکه ها کمتر خواهد بود.....
...........
[/I]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

باسلام اگر صحبتی در رابطه با نژاد کارنیولان به میان آمده به استناد کتب معتبر زنبورداری بوده وتبلیغی هم که از فروش ملکه کارنیولان در سایت زنبور عسل ایران توسط شرکت عسل نیکو ثبت گردیده حتما با اخذ تاییدیه ومجوز رسمی اتحادیه زنبورداری وبیولوژیست ها ی آزمایشگاهی وتکنسین های مجرب تلقیح مصنوعی ملکه کارنیولان بوده که سالانه تعداد زیادی از ملکه های این نژاد تولید میگردد وهیچ موقع کسی بی خودی نمیاد کالایی که نداره رو بی خودی تبلیغ کنه مگه میشه شرکتی به این عظمت که تمام وسایل زنبورداری در آن به صورت خرید اینترنتی عرضه میشه به سراسر ایران ملکه ای از نژاد دیگر را به جای نژاد زنبور عسل کارنیولان عرضه کند حتما نژاد کارنیولان هست که به فروش می رساند .
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام اگر صحبتی در رابطه با نژاد کارنیولان به میان آمده به استناد کتب معتبر زنبورداری بوده وتبلیغی هم که از فروش ملکه کارنیولان در سایت زنبور عسل ایران توسط شرکت عسل نیکو ثبت گردیده حتما با اخذ تاییدیه ومجوز رسمی اتحادیه زنبورداری وبیولوژیست ها ی آزمایشگاهی وتکنسین های مجرب تلقیح مصنوعی ملکه کارنیولان بوده که سالانه تعداد زیادی از ملکه های این نژاد تولید میگردد وهیچ موقع کسی بی خودی نمیاد کالایی که نداره رو بی خودی تبلیغ کنه مگه میشه شرکتی به این عظمت که تمام وسایل زنبورداری در آن به صورت خرید اینترنتی عرضه میشه به سراسر ایران ملکه ای از نژاد دیگر را به جای نژاد زنبور عسل کارنیولان عرضه کند حتما نژاد کارنیولان هست که به فروش می رساند .
با سلام ...
برابر فرمایش..... شما شرکت عسل نیکو وجود خارجی ندارد...! اگر شما منظورتان فروشگاه ملزومات زنبورداری نیکو در همدان هست..انجا فقط لوازم زنبورداری به زنبورداران ارائه مینماید...شاید ایشان از سه ایستگاه تولید ملکه کارنیکا که به سرپرستیه ....اقای عطائیان..اقای جباری...اقای فرجی اداره میشود ملکه را تهیه و برای مشتریان خود ارسال منماید......
لطفا اطلاعات دقیق بدهید...
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام عارضم بنده طی تماسی که بامدیریت خدمات زنبور عسل نیکو داشتم ایشون از وجود چنین ملکه ای که اقای نوذر پور ادعا میکنند بی خبر بودند و ایشون با صراحت اعلام کردند که ما هیچ گونه ملکه ای برای فروش نداریم و نخواهیم داشت در ضمن از کار این دوستمون هم بشدت ناراحت شدند و گفتند که این مسئله رو پیگیری خواهند کرد پس اقای نوذر پور این ملکه کارنیولان رو کجا میفروشنده که به اسم این شرکت دارید تبلیغ میکنید لطفا پاسخگو باشیدچون همانطور که گفتم اطلاعات نادرست و غلط باعث گمراهی دوستان و بدنامی سایت خواهد شد شما که این هم اطلاعات دارید باید بدونید که چنین نژاد زنبور در ایران وجود نداره و حتی به جرات میتونم بگم که کتاب درست حسابی نیز مربوط به این رشته پیدا نمیشه چون همشون بارو سطح اطلاعاتیشون پایینه و به روز نیست
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
akhavan
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: همدان
تماس:

پست توسط akhavan »

سلام خدمت زنبورداران عزیز
احتراما به عرض می رسانم خدمات زنبورعسل نیکو در زمینه فروش و توزیع ملکه هیچگونه فعالیتی نداشته و برند هایی همچون عسل نیکو ، فروشگاه نیکو و ... رابطه ای با این مجموعه ندارند .
[CENTER]محصولات و خدمات ما در سایت
www.ajmoom.ir
معرفی شده است .
[RIGHT] با تشکر
مدیریت خدمات زنبورعسل نیکو
اخوان[/RIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

باعرض سلام به مدیریت محترم شرکت عسل نیکو وعرض پوزش خاطرنشان کتم که اگر درباره وجود ملکه کارنیولان صحبتی شده به استناد تبلیغاتی بوده که بر روی صفحه اصلی سایت با نام فروش ملکه کارنیولان قراگرفته بود وباقیمتهای متفاوتی ازقبل 80هزارتومان وغیره عرضه میشده بوده نمیدونم آن رودیدید ومتوجه شدید یا نه چندماه پیش بود.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باعرض سلام به مدیریت محترم شرکت عسل نیکو وعرض پوزش خاطرنشان کتم که اگر درباره وجود ملکه کارنیولان صحبتی شده به استناد تبلیغاتی بوده که بر روی صفحه اصلی سایت با نام فروش ملکه کارنیولان قراگرفته بود وباقیمتهای متفاوتی ازقبل 80هزارتومان وغیره عرضه میشده بوده نمیدونم آن رودیدید ومتوجه شدید یا نه چندماه پیش بود.

با سلام اقای نوذر پور دیدید که چنین چیزی وجود خارجی نداره ودر ضمن شما باید اطلاعاتتون در اون حد باشه که بدونید ملکه کارنیولان در ایران وجود نداره کارنیکاشم چه عرض کنم ......پس خواهش میکنم کمی بروز باشید مطالب رو از روی کتابها تایپ کردن چیزی رو حل نمیکنه بهترین کار استفاده از تجربه است بیشتر کسانی که این کتابها رو نوشتند اصلا زنبوری تو عمرشون ندیدند تا بتونند راجبش بنویسند این کتابها فقط جنبه اموزش و اشنایی برای اماتورها رو داره من بار ها گفتم اون چیزی که ما در ایران انجام میدیم زنبورداری نیست 100سال از دنیا عقب هستیم پس بهتر زیاد مطالب کتابها رو هم جدی نگیرید و زود هم قضاوت نکنید به فکر پیشرفت باشید والسلام موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

با سلام خدمت دوستان عزیز به خصوص جناب اصغرپور عزیز
توی کشور ما ایران هر چی که بخوای حالا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد میشه و قابل استفاده هستش. یکی از همین موارد ورود ملکه زنبور عسل است. الان چند سالی هستش که ورود ملکه زنبور عسل به ایران ممنوعه ولی هر ساله لاین های مادری از نژادهای مختلف به صورت مسافری (جیبی) وارد ایران میشه.
مراکز تولید ملکه هم در ایران از این لاین ها در زنبورستان استفاده کرده و با کوچ های متعدد ملکه هایی را تولید می کنند و به مشتریان عرضه می کنند. حالا شما میگی توی ایران اصلا وجود ندارد ... قبوله وجود نداره. خود من نزدیک به 3 گیگابابت از ملکه کارنیکا در کشور آمریکا و آلمان فیلم های آموزشی و تحقیقاتی دارم که بر همین مبنا از ایستگاه های موجود که اسم نمیبرم ملکه خریداری کردم. توی این لاین هایی که من خریدم، نه همشون اما یک تعداد از اونها دقیقا، صفات اخلاقی و رفتاری اونها با نمونه های اونها در آمریکا و آلمان هیچ فرقی نداره (رنگ یکسان، رفتار یکسان، تخم ریزی یکسان و غیره)
حالا می خواهید اسمش را کارنیکا بذارید، می خواهید کارنیولاین بذارید یا هر چیز دیگه. همین موضوع هم دقیقا در بخش دام، گل و گیاه و خیلی چیزهای دیگه صادق هستش. اینا رو گفتم که بیخود و بی جهت در خصوص یک نژاد از خودتون تعصب نشون ندید که این همون هست یا نیست یا اینکه اصلا وجود نداره. توی کشور ما چون تابع هیچ گونه قانون و مقرراتی نیست همه چیز وارد و خارج می شود. خود من به عنوان یک زنبوردار که 250 کلنی دارم، از همین همکاران که ملکه تولید می کنند خرید کردم و از جنس های اونها هم راضی هستم. هیچ وقت هم روی یک نژاد خاص تعصب نشون نمیدم ... میگم هر کدوم که عملکرد بهتره.امسال هم انشاالله رکورد 1 تن عسل رو با ساکاروز 2.3 رو با همین نژاد هایی که شما به عنوان کارنیکا قبولش ندرای میزنم! اگر خواستید من یک کندو با یک حلقه DVD در رابطه با نژاد کارنیکا در آمریکا و آلمان به شما میدم که در آن فقط فرم کندوها فرق میکنه وگرنه اصلا امکان تشخیص ملکه برای اینکه تولید کجاست نیست.
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Kismar نوشته شده:
توی کشور ما ایران هر چی که بخوای حالا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد میشه و قابل استفاده هستش. یکی از همین موارد ورود ملکه زنبور عسل است. الان چند سالی هستش که ورود ملکه زنبور عسل به ایران ممنوعه ولی هر ساله لاین های مادری از نژادهای مختلف به صورت مسافری (جیبی) وارد ایران میشه.
مراکز تولید ملکه هم در ایران از این لاین ها در زنبورستان استفاده کرده و با کوچ های متعدد ملکه هایی را تولید می کنند و به مشتریان عرضه می کنند. حالا شما میگی توی ایران اصلا وجود ندارد ... قبوله وجود نداره. خود من نزدیک به 3 گیگابابت از ملکه کارنیکا در کشور آمریکا و آلمان فیلم های آموزشی و تحقیقاتی دارم که بر همین مبنا از ایستگاه های موجود که اسم نمیبرم ملکه خریداری کردم. توی این لاین هایی که من خریدم، نه همشون اما یک تعداد از اونها دقیقا، صفات اخلاقی و رفتاری اونها با نمونه های اونها در آمریکا و آلمان هیچ فرقی نداره (رنگ یکسان، رفتار یکسان، تخم ریزی یکسان و غیره)
حالا می خواهید اسمش را کارنیکا بذارید، می خواهید کارنیولاین بذارید یا هر چیز دیگه. همین موضوع هم دقیقا در بخش دام، گل و گیاه و خیلی چیزهای دیگه صادق هستش. اینا رو گفتم که بیخود و بی جهت در خصوص یک نژاد از خودتون تعصب نشون ندید که این همون هست یا نیست یا اینکه اصلا وجود نداره. توی کشور ما چون تابع هیچ گونه قانون و مقرراتی نیست همه چیز وارد و خارج می شود. خود من به عنوان یک زنبوردار که 250 کلنی دارم، از همین همکاران که ملکه تولید می کنند خرید کردم و از جنس های اونها هم راضی هستم. هیچ وقت هم روی یک نژاد خاص تعصب نشون نمیدم ... میگم هر کدوم که عملکرد بهتره.امسال هم انشاالله رکورد 1 تن عسل رو با ساکاروز 2.3 رو با همین نژاد هایی که شما به عنوان کارنیکا قبولش ندرای میزنم! اگر خواستید من یک کندو با یک حلقه DVD در رابطه با نژاد کارنیکا در آمریکا و آلمان به شما میدم که در آن فقط فرم کندوها فرق میکنه وگرنه اصلا امکان تشخیص ملکه برای اینکه تولید کجاست نیست.

با سلام دوست عزیز اقای نادر من نگفتم در ایران ملکه وجود داره یا نداره من بحثم در رابطه با یک نژاد خاصیه که در موطن خودشم گیر نمیاد چه برسه ایران و اقای اخوان بیاد به قول اقای نوذر پور اون رو بفروشه و در سایت قرار بده در ایران بدلیل اینکه شرایط و مقررات کوچ و غیره ......رعایت نمیشه اگر لاین مادری هم داشته باشی فایده نداره وفقط زمانی میتونی استفاده ببری که زنبورستانت قوروق باشه خیلی از دوستان ملکه تولید میکنند و یا وارد میکنند منم قبول د ارم چه قانونی و غیر قانونی ولی بحث ما در چیز دیگه ای هست یک مطلب اشتباه میتونه فکر دوستان و بازدید کننده ها رو منحرف کنه من اینو گفتم نه چیز دیگه ای. شاید کسی که نمیدونه و نمیشناسه براش فرقی نکنه ولی اون کسی که اهل علمه و سررشته داره اون میفهمه وعکس العمل نشان خواهد داد من خودم با ملکه خارجی موافق نیستم بنا به دلایلی که قبلا اشاره کردم خود ایران لاین های خوبی داشت و کم بیش هم داره وپیدا میشه خود ترکیه از ملکه های ایران استفاده کرد تا تونست به اینجایی که هست برسه من دلم میسوزه و نمیخوام کسی به اشتباه بیوفته اگه کارم و حرکتم ایرادی داره لطفا دوستان بهم تذکر بدند خدا شاهده به اصرار دوستان و علاقه شخصیه که وقت میزارم و به این سایت سر میزنم کلام اخرم زنبورو یا هر چیز دیگر مثل یه ساز میمونه که اگه بلد نباشی و نتونی از استفاده کنی صدای که از ان در میاید هم تو را آزار خواهد دادو هم ارزش ان الت موسیقی را پایین خواهد اورد حال هر چقدر قیمت هم داشته باشه ولی اگه بلد باشی و بتونی ازش استفاده کنی حتی میتونی با بی ارزش ترین ساز هم صدای زیباد و دلنواز تولید کنی چون مهارت داری پس برای ما قبل هر کاری دانش فنی و سواد اون کار مهمه بعد لوازم و غیره........ موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

avrinasal نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

با سلام دوست عزیز اقای نادر من نگفتم در ایران ملکه وجود نداره من بحثم در رابطه با یک نژاد خاصیه که در موطن خودشم گیر نمیاد چه برسه ایران و اقای اخوان بیاد به قول اقای نوذر پور اون رو بفروشه و در سایت قرار بده در ایران بدلیل اینکه شرایط و مقررات کوچ و غیره ......رعایت نمیشه اگر لاین مادری هم داشته باشی فایده نداره وفقط زمانی میتونی استفاده ببری که زنبورستانت قوروق باشه خیلی از دوستان ملکه تولید میکنند و یا وارد میکنند منم قبول د ارم چه قانونی و غیر قانونی ولی بحث ما در چیز دیگه ای هست یک مطلب اشتباه میتونه مغز رو خراب کنه و فکر دوستان و بازدید کننده رو منحرف کنه من اینو گفتم نه چیز دیگه ای. من خودم با ملکه خارجی موافق نیستم بنا به دلایلی که قبلا اشاره کردم خود ایران لاین های خوبی داشت و کم بیش هم پیدا میشه خود ترکیه از ملکه های ایران استفاده کرد تا تونست به اینجایی که هست برسه من دلم میسوزه و نمیخوام کسی به اشتباه بیوفته اگه کارم و حرکتم ایرادی داره لطفا دوستان بهم بگنند خدا شاهده به اصرار دوستان و علاقه شخصیه که وقت میزارم و به این سایت سر میزنم کلام اخرم زنبور مثل یه ساز میمونه که اگه بلد نباشی و نتونی از استفاده کنی صدای که از ان در میاید هم تو را آزار خواهد دادو هم ارزش ان الت موسیقی را پایین خواهد اورد حال هر چقدر قیمت هم داشته باشه ولی اگه بلد باشی و بتونی ازش استفاده کنی حتی میتونی با بی ارزش ترین ساز هم صدای زیباد و دلنواز تولید کنی چون مهارت داری پس برای ما قبل هر کاری دانش فنی و سواد مهمه بعد لوازم و غیره........ موفق باشید
با سلام
دوست عزیز اقای اصغر پور شما از کجا شنیدید که نزاد کارنیولان وجود داره ولی از بین رفته و کی تفاوتی بین نزاد کارنیکا و کارنیولام گذاشته . و این نزادی که در ترکیه گفتید مگه میشه نزادی خالص نباشه ولی تو اصلاح نزاد استفاده شود اصلا این موضوع عجیب که چرا از یک نزاد ناپایدار استفاده شده
با احترام
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام دوست عزیز من که قبلا توضیح دادم کارنیکا ترکیبی از نژاد لیگوستیکا و کارنیولان هست پس بوده که کارنیکا ازش تولید شده من نه ایتالیا رفتم .و نه بالکان و..از اساتید این ر شته از جمله استاد برهان احمد اوغلی واستاد علی ترک . استاد پوراصغر .دکتر مایکل جان اسمیت و.....شنیدم که دیگه لاین خالص کارنیولان وجود نداره مثل نژاد اناتولیکا یا همون زنبور فلات اناتولی ترکیه که امروزه نسل اون منقرض شده و یکی از بهترین نژادها بودو در ضمن منم از شما سوالی دارم ایا مگر کارنیکا لاین خالصیه ؟ این لاین هم از ترکیب چند نژاد زنبور برتر بعمل اومده مگه غیر اینه ؟
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
نزاد کارنیکا(کارنیولان) واریته ای از نزاد ایتالیایی است که به این معنی است که به یک نوع اب هوا عادت کرده ولی باز هم نزاد خالص است و هیبریت نیست که بین دو نزاد یا جنس تلاقی به وجود امده است
من در زندگی تلاش کردم که با همه دوستانی که در این زمینه کار می کنن اشنایی پیدا کنم ولی تا به حال موفق نشدم با کسانی که شما نام بردید صحبت کنم ولی در کل عامل محدود کنند نیست سوال دوم تفاوت بین نزاد کارنیکا و کارنیولان می توانید در این صفحه مطالعه کنید.من تلاش می کنم برای جواب شما سند کتبی پیدا کنم
http://en.wikipedia.org/wiki/Carniolan_honey_bee
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

mahdi1 نوشته شده:با سلام
نزاد کارنیکا(کارنیولان) واریته ای از نزاد ایتالیایی است که به این معنی است که به یک نوع اب هوا عادت کرده ولی باز هم نزاد خالص است و هیبریت نیست که بین دو نزاد یا جنس تلاقی به وجود امده است
من در زندگی تلاش کردم که با همه دوستانی که در این زمینه کار می کنن اشنایی پیدا کنم ولی تا به حال موفق نشدم با کسانی که شما نام بردید صحبت کنم ولی در کل عامل محدود کنند نیست سوال دوم تفاوت بین نزاد کارنیکا و کارنیولان می توانید در این صفحه مطالعه کنید.من تلاش می کنم برای جواب شما سند کتبی پیدا کنم

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز من تا جایی که میدونم براتون توضیح دادم و از اون بزرگانی که در اون مناطق بودند و یا تحصیل کردند شنیدم و تا این حد میدونم بیشتر از این اطلاعات ندارم و برام مهم هم نیست که کارنیولان هست یا نیست ترکیبش چیه و یا هیبرید هست یا نه من واقعیت رو براتون نوشتم حال خود دانید دوستم داشتی برای خودتون تحقیق کنید ما مسائل مهتر از اون هم داریم الان عسل دست زنبوردار مونده برید برای اون چاره ای بیندیشید نژاد هر چی که باشه باید تولید کنید و وقتی تولیدتون به فروش نره کارنیکا باشه یا کارنیولان ویا ....بدرد نمیخوره موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: zandgan
تشکر کرده: 132 دفعه
تماس:

پست توسط faraz »

سلام. همگی خسته نباشید. بی زحمت به این سایت یه سری بزنید. ببینید یک زنبوردار ساده تایلندی با تلاش زیاد شرکت تولید عسلشو راه انداخته . دونستن نزاد ومسائل اصلاح نزادی خیلی خیلی خوبه . ولی وقتی دوستان مربا عسل ساز و موارد بسیار دیگر که باعث مشکلات فراوان برای تولید وفروش شده وجود داره.فکر کنم باید به این مثل معروف که میگه بی مایه فطیره بیشتر فکر کنیم.البته تلاش فوق العاده زنبوردارای عزیزمون در این شرایط را نباید فراموش کنیم. با تشکر www.thaihoney.com
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

avrinasal نوشته شده:

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز من تا جایی که میدونم براتون توضیح دادم و از اون بزرگانی که در اون مناطق بودند و یا تحصیل کردند شنیدم و تا این حد میدونم بیشتر از این اطلاعات ندارم و برام مهم هم نیست که کارنیولان هست یا نیست ترکیبش چیه و یا هیبرید هست یا نه من واقعیت رو براتون نوشتم حال خود دانید دوستم داشتی برای خودتون تحقیق کنید ما مسائل مهتر از اون هم داریم الان عسل دست زنبوردار مونده برید برای اون چاره ای بیندیشید نژاد هر چی که باشه باید تولید کنید و وقتی تولیدتون به فروش نره کارنیکا باشه یا کارنیولان ویا ....بدرد نمیخوره موفق باشید

با سلام
من وظیفه خودم میدونم که اطلاعات که دارم در بخش خودش نوشته و دوستان از ان استفاده کنن.شما هم می توانید مشکلات زنبورداری که هر زنبوردار با ان درگیر است از بخش خودش نوشته تا به نتیجه ای برسیم با ای شاخه به ان شاخه پریدن موضوع درست ...
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

mahdi1 نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:

با سلام
من وظیفه خودم میدونم که اطلاعات که دارم در بخش خودش نوشته و دوستان از ان استفاده کنن.شما هم می توانید مشکلات زنبورداری که هر زنبوردار با ان درگیر است از بخش خودش نوشته تا به نتیجه ای برسیم با ای شاخه به ان شاخه پریدن موضوع درست ...

دوست عزیز کسی از شاخه ای به شاخه ای دیگه نمیپره شما دارید بحث رو عوض و پیچیده میکنید یه دوستی اومد از یه نژادی بحث گذاشت منم جواب دادم اون چیزی رو که میدونستم و راجبش تحقیق کرده بودم از مراجع موثق بود نوشتم حال شما قبول ندارید خود دانید .منم گفتم و بازم میگم کارنیولان واقعی نسلش منقرض شده کارنیکا ترکیبی از کارنیولان و لیگوستیکاست شما قبول ندارید ؟ نداشته باشید منم گفتم برام مهم نیست اون چیزی که مهمه تولیدی هست که با هر نژادی شده باشه بدلیل رکود و عدم صادرات و تقاضا عسل رو دست زنبوردار مونده پیشنهاد دادم که برید دنبال این قضیه رو بگیرید نه کارنیولان رو . اگه واقعا دلتون به حال زنبوردار میسوزه من خودم در نوبه خودم نامه ای به رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران نوشتم و در اون نامه راه خروج از این معضل رو تاحدودی بیان کردم و منتظرم جوابش بیاد در اولین فرصت متن نامه رو هم بعد از گرفتن نتیجه نهایی در سایت قرار میدم شماهم اگه دوست داشتید دنبال راه چاره باشید نه نژادی که چندین سال پیش منقرض شده منم قبول دارم تا حدودی کارنیکا همون کارنیولانه چون تا صفات اون رو داره ولی خودش نیست شاید کارنیکا از کارنیولان هم خوبتر باشه و بهتر بگذریم خواهشمندم که توهین هم نکنیدو به نظران سایر افراد احترام بگذارید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

kahkeshanir92 نوشته شده:فرق ملکه کارنیکا با ملکه های ایرانی تو چیه؟
با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز و محترم/
من فکر میکنم عزیزان متوجه سوال مربوطه نشده اند، سوال در مورد فرق دو نوع ملکه هست نه تعریف یا ارائه مشخصات یک نژاد خاص، که آقای اصغر پور عزیز در قسمتی از پاسخشان به این موضوع اشاره کردند و همچنین آقا نادر، نیز به نوبه خود در قسمتی از پاسخ هایشان به جواب سوال فوق اشاراتی داشتند، هدف از جمع شدن دوستان گرانقدر در سایت ، یادگیری چند کلمه بیشتر در مورد زنبور عسل هستش، پس فکر کنم نیاز به پافشاری بیش ازحد در مورد بحثی که حتی با عنوان هم، فرق داره ، نباشه، لذا از بعضی از دوستان خواهشمندم در نوشتن اطلاعاتشون کمی تجدید نظر کنند و یادمون نره که احترام گذاشتن به نظرات همدیگر بیش از همه چیز مهمتره / با سپاستصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
surena
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

پست توسط surena »

با سلام..میخواستم بدونم نژادی که اقای محمدپور درلاهیجان تولیپ میکنن کارنیکا هستش یا‌نه؟؟ایا ملکه های خوبی هستن‌ملکه هاشون؟!
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویر
hony نوشته شده:
kahkeshanir92 نوشته شده:فرق ملکه کارنیکا با ملکه های ایرانی تو چیه؟
با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز و محترم/
من فکر میکنم عزیزان متوجه سوال مربوطه نشده اند، سوال در مورد فرق دو نوع ملکه هست نه تعریف یا ارائه مشخصات یک نژاد خاص، که آقای اصغر پور عزیز در قسمتی از پاسخشان به این موضوع اشاره کردند و همچنین آقا نادر، نیز به نوبه خود در قسمتی از پاسخ هایشان به جواب سوال فوق اشاراتی داشتند، هدف از جمع شدن دوستان گرانقدر در سایت ، یادگیری چند کلمه بیشتر در مورد زنبور عسل هستش، پس فکر کنم نیاز به پافشاری بیش ازحد در مورد بحثی که حتی با عنوان هم، فرق داره ، نباشه، لذا از بعضی از دوستان خواهشمندم در نوشتن اطلاعاتشون کمی تجدید نظر کنند و یادمون نره که احترام گذاشتن به نظرات همدیگر بیش از همه چیز مهمتره / با سپاستصویر
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان