تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
M0ein
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

پست توسط M0ein »

سلام به همه
یک سوال اساسی ذهن منو مشغول کرده و اونم تینه که چرا میانگین برداشت عسل در کانادا۵۵کیلو هست و لی در ایران ۱۰ کیلو، من اوایل تصور میکردم شاید بخاطر استاندارد نبودن یا علمی نبودن زنبورداری در ایران میانگین تولید پایین هست، ولی این سوال زمانی برام پیش اومد که دیدن افرادی که خودشون در مورد زنبورعسل تحقیقات دارن و مطالب علمی میذارن تو اینترنت و به عبارتی زنبورداری علمی دارن میگن که از کندوهای قویشون 10 کیلو عسل برداشت میکنند!!!!! این واقعا باعث تعجب من شده
لطفا بگید چرا زنبورداری ایران اینقدر از
کانادا عقب هستش؟؟؟باتشکر

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: تفاوت زنبورداری ایران با کانادا

پست توسط Kismar »

سلام
در ان کشورها رو کیفیت کلنیها یشان کار کردن .. شکی نیست که مراتع انها از مراتع ما ما هم سرسبزتره و بیشتره و تراکم زنبورستانهای انها مثل ما نیست.
تو ایران بیشتر رو کمیت کار میشه( در طول) تا کیفیت کندوها.... در صورتی که انجا انجا رو کیفیت کار میشه (در ارتفاع)...
با تمام این موارد سال قبل بنده از همین کندوهای ایرانی 24 کیلو و کندوهای کارنیکا 26 کیلو عسل با ساکاروز 0.8 برداشت کردم پس زیاد هم انها از ما برتر نیستن این اختلاف را هم بگذارید به حساب مراتع عالی انها..
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

بله من هم نظرات دوستمون رو قبول دارم. کار روی نژاد و کارایی ملکه، مراتع پربار و اب و هوای متعادل و مرطوبتر.
البته این نکته رو هم فراموش نکنید که کفر هم در میزان سرسبزی مراتع و برکت محصول بی تاثیر نیست. بله کفرتصویر
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
M0ein
تماس:

پست توسط M0ein »

سلام خدمت دوستان، واقعیتش من در این مورد، تحقیق زیاد کردم، ودیدم کسانی رو که میانگین تولید عسلشون چندین برابر میانگین ایرانه، و رمز موفقیتشون رو تو تغییر نژاد میدونستن،، و درستش هم همین هست، چرا که زنبوردارای حیاتی کانادا و امریکا دارن وسط کلانشهرهایی مثل نیویورک و منهتن زنبورداری ثابت میکنن و میانگین ۴۰ تا ۸۰ کیلو عسل میگیرن
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان