صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

امسال بيش از 17 هزار تن عسل در آذربايجان غربي توليد شد

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

امسال بيش از 17 هزار تن عسل در آذربايجان غربي توليد شد

پستتوسط aribal » 7 بهمن ماه 1391 10:28

سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: امسال توليدات عسل استان به 17 هزار و 500 تن رسيده است. قادر مختاري اظهار داشت: سال جاري طبق سرشماري‌هاي صورت گرفته از 829 هزار و 380 کندو زنبور عسل آذربايجان غربي، 17 هزار و 500 تن عسل برداشت شده است. وي با بيان اينکه توليدات عسل استان در سال جاري از دو نوع کندوي سنتي و مدرن برداشت شده، افزود: تعداد کندوهاي زنبور عسل مدرن استان 351 هزار و تعداد کندوهاي زنبور عسل سنتي استان 478 هزار و 388 کندو است. مختاري ميانگين توليد عسل از هر کندوي مدرن را در سال جاري 6/22 کيلوگرم برشمرد و تصريح کرد: اين در حالي است که ميانگين کشوري برداشت عسل از هر کندوي مدرن 18 کيلوگرم است. اين مسئول ميانگين توليد عسل از هر کندوي سنتي را در استان هفت کيلوگرم عنوان کرد و گفت: تمام مقدار اين توليدات طبق سرشماري کندوهاي استاني صورت گرفته است. سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي به ميزان اشتغال‌زايي صنعت زنبورداري استان اشاره کرد و ابراز داشت: در استان بيش از 5 هزار و 630 نفر از طريق زنبورداري به طور دائم و يک هزار و 771 نفر نيز به صورت فصلي مشغول کار هستند که در سال جاري شاهد افزايش 32 درصدي تعداد شاغلين در اين زمينه هستيم. مختاري ادامه داد: توليدات عسل استان در سال جاري با افزايش همراه است به طوري که اين ميزان نشان دهنده رشد 19 درصدي توليدات عسل و رشد شش درصدي تعداد کندو است. وي همچنين شهرستان خوي را قطب اصلي توليد عسل کشور عنوان و اضافه کرد: دو سوم توليدات عسل استان از شهرستان خوي تهيه مي‌شود. سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي سرانه مصرف عسل در استان را به ازاي هر نفر 2/5 کيلوگرم عنوان کرد.
نماد کاربر
aribal
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
 
پست ها : 38
تاريخ عضويت: 7 دي ماه 1391 21:38
محل سکونت: آذربایجان غربی-سلماس
نام واقعی: ahmad
تشکر کرده: 51 بار
تشکر شده: 82 بار
امتياز: 22665

Re: امسال بيش از 17 هزار تن عسل در آذربايجان غربي توليد شد

پستتوسط mellifera » 7 بهمن ماه 1391 19:48

aribal نوشته است:سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: امسال توليدات عسل استان به 17 هزار و 500 تن رسيده است. قادر مختاري اظهار داشت: سال جاري طبق سرشماري‌هاي صورت گرفته از 829 هزار و 380 کندو زنبور عسل آذربايجان غربي، 17 هزار و 500 تن عسل برداشت شده است. وي با بيان اينکه توليدات عسل استان در سال جاري از دو نوع کندوي سنتي و مدرن برداشت شده، افزود: تعداد کندوهاي زنبور عسل مدرن استان 351 هزار و تعداد کندوهاي زنبور عسل سنتي استان 478 هزار و 388 کندو است. مختاري ميانگين توليد عسل از هر کندوي مدرن را در سال جاري 6/22 کيلوگرم برشمرد و تصريح کرد: اين در حالي است که ميانگين کشوري برداشت عسل از هر کندوي مدرن 18 کيلوگرم است. اين مسئول ميانگين توليد عسل از هر کندوي سنتي را در استان هفت کيلوگرم عنوان کرد و گفت: تمام مقدار اين توليدات طبق سرشماري کندوهاي استاني صورت گرفته است. سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي به ميزان اشتغال‌زايي صنعت زنبورداري استان اشاره کرد و ابراز داشت: در استان بيش از 5 هزار و 630 نفر از طريق زنبورداري به طور دائم و يک هزار و 771 نفر نيز به صورت فصلي مشغول کار هستند که در سال جاري شاهد افزايش 32 درصدي تعداد شاغلين در اين زمينه هستيم. مختاري ادامه داد: توليدات عسل استان در سال جاري با افزايش همراه است به طوري که اين ميزان نشان دهنده رشد 19 درصدي توليدات عسل و رشد شش درصدي تعداد کندو است. وي همچنين شهرستان خوي را قطب اصلي توليد عسل کشور عنوان و اضافه کرد: دو سوم توليدات عسل استان از شهرستان خوي تهيه مي‌شود. سرپرست سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي سرانه مصرف عسل در استان را به ازاي هر نفر 2/5 کيلوگرم عنوان کرد.


با سلام و تشكر از ارسال اخبار.براي ارسال خبرهاي زنبورداري از اين ادرس اقدام نمائيد با تشكر:

http://www.mellifera.ir/submit/
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاهبرای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
aribal (8 بهمن ماه 1391 21:15)
رتبه: 4.167%
 
نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
 
پست ها : 4179
تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
محل سکونت: آذربایجان شرقی-مرند
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755مباحث مشابه


بازگشت به گفتگو و سوالات متفرقه در مورد زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان


سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد