فضاي خالي كندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

فضاي خالي كندو

پست توسط jafarzadeh20 »

با سلام من روي كندوم يك طبقه گذاشته ام و طبقه دوم چهار قاب بيشتر نداره و فضاي خالي زياد داره به نظر شما اشكالي داره و بايد آن را چطور پر كنم . ممنونتصویر

و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

Re: فضاي خالي كندو

پست توسط rata »

بودنش اشکالی نداره و شما باید با ازدیاد تعداد زنبورها بین قابهای شما برگه موم بدید. بعضی از مواقع که زنبورهای جوان سرعت موم بافی بالایی دارند از کنار آخرین قاب اقدام به هرزه بافی می کنند اگه دچار این مسئله شدید باید تمام فضای خالی طبق را با پوکه یا برگه موم پر کنید که مانع انجام این عمل بشید.
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام دوست عزیز
شما میتوانید از بین قابهای که در پایین قرار دارند قابهایی را که کامل تخم ریزی شده است را برداشته و به طبقه بالا برده و به جای ان پوکه و یا برگه موم بگذارید تا زنبورهای جوان ان را ببافند . و اگر این کار را کرده اید مشگلی ندارد که فضای طبقه بالا خالی باشد.تصویر
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

بایستی طبق دادن اگاهانه باشه. من خودم تو شهر اردبیلم و زمستان گذرانی فوق العاده خوبی داشتم و کندوهام 10 قابی هستن ولی چون هوای اینجا سرده میترسم طبق بدم و زنبورام نتونن اون فضای خالی رو گرم کنن و نهایتن دچار استرس حرارتی بشن.هنوز منطزرم تا هوا گرمتر بشه.شما هم بایستی اب و هوا رو در نظر بگیرین.
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
اگه زنبور قدرت کافی برای پوشش طبق رو پیدا نکرده باشه و ما زودتر از موعد طبق بدیم لطمه بزرگی به زنبورها میزنه.من تا زنبورهام 10قاب کامل با 8قاب تخم و شفیره نشن و بین قاب ها و و سقف کندو شروع به هرز بافی نکنن زنبور رو طبق نمیدم
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام در ماه فروردین هوا چندان در محیط داخل کندو سرد نیست زیرا کندویی که روی آن طبق گذاشته شده است دارای دمای بیشتری است نسبت به کندویی که در زیر طبق قرار دارد زیرا گرمای ایجاد شده توسط زنبوران کارگر در طبقه اول بدلیل سبکتر بودن آن به سمت بالا حرکت کرده ودر طبق بالایی قرار می گیرد اگر هم فضای خالی در آن موقع در کندو وجود داشته باشد چندان مشکل ساز نیست ولی بهتر آنست که فضای خالی کندو پوشانده شود تا از هدر رفت انرژی زنبورها که توسط مصرف عسل در کندو ایجاد می شود جلوگیری شود که برای انجام آن میتوان از قاب حاوی پایه شان نبافته یا در صورت وجود از قابهایی که پایه شان بافته شده دارند استفاده کرد وآن را در دوطرف آخرین قابهایی که حاوی جمعیت هستند قرار داد تا جمعیت را در حصار خود قرار دهد وبرای گرم کردن آن به انرژی کمتری نیاز باشد تازه زنبورهایی که در طبیعت بطور وحشی لانه سازی می کنند در بین صخرها و شکاف کوه ها ودرزهای ایجاد شده دربین تنه در ختان در مجاورت سرمای شدیتری قراردارند نسبت به زنبوران پرورشی که در صندوق زندگی می کنند و می بینیم که هیچ مشکلی برای زنبوران وحشی ایجاد نمیگردد چه برسد به زنبوران پرورشی که محیط داخل کندو نسبت به محیط بیرون چند درجه گرمتر بوده وزنبورها در محیط پوشیده نسبت به زنبوران وحشی قرار دارند .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان