صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

ریزش زنبورها در شمال

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدير انجمن: mellifera

ریزش زنبورها در شمال

پستتوسط blackbil » 31 فروردين ماه 1392 00:08

دوستان گرامی سلام .
من به دلیل موقعیت شغلیم در تهران هستم و زنبورهام در شمال توسط پدرم نگهداری میشه و معمولاً هفتگی به اونها سر می زنم، اما دو هفته است به شمال نرفته ام....

بعد از این مقدمه نسبتاً طولانی، حدود 10 روزی است که در شمال (بخصوص گیلان) باران می بارد و هوا مساعد زنبورداری نیست. پدرم امروز زنگ زد و می گفت زنبورهای همسایه ها به شدت در حال ریزش هستند و حتی چندین نفر از کسانی که از اطراف اردبیل زنبورهایشان را به مناطق چلگه ای گیلان و تالش کوچ داده بودند، به دلیل ریزش دارند زنبورها را از این مناطق به جاهای دیگر کوچ می دهند.
خوشبختانه هنوز زنبورهای من و یکی از همسایه ها ریزش ندارند. چون TNT و فوماژیلین داده بودیم. تا الان هم با مولتی ویتامین اونهارو تغذیه می کردیم. البته به پدر سفارش کرده ام که فردا فوماژیلین بدهند و 5 روز بعد تکرار کنند زیرا با توجه به بارش مداوم باران به نوزما مشکوک شده ام...لطفاً راهنمایی کنید که :
آیا امکان سرایت این عارضه یا بیماری به زنبورستان من نیز هست؟
علت ریزش تو شمال تو این موقع چه می تواند باشد؟
و در آخر اینکه:
چه کنم و چه کاری برای زنبورداران همسایه می توان انجام دهم؟
پیشاپیش سپاسگزارم از راهنمای ها و همراهی هایتان.
Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

Re: ریزش زنبورها در شمال

پستتوسط hosseinkhan » 1 ارديبهشت ماه 1392 08:43

با سلام.اگه قرار باشه زنبورا با بارش بهاره نوزما بگیرن همون بهتر که همشون بمیرن.من خودم کندوهام تو مازندرانه. و مشکل بارون رو منم دارم.ریزش به خاطر اینه که هوا یهو بارونی میشه و زنبورای پروازی که بیرون هستن دیگه نمیتونن برگردن.نیازی به این همه دارو و درمون نیس.فقط تو این هوا باید آبشکر داد.

برای نویسنده این مطلب hosseinkhan تشکر کننده ها:
blackbil (1 ارديبهشت ماه 1392 22:31)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 4 خرداد ماه 1390 17:31
نام واقعی: hossein khorramrouz
تشکر کرده: 36 بار
تشکر شده: 131 بار
امتياز: 59410

پستتوسط fara » 1 ارديبهشت ماه 1392 10:53

امکان سرایت نوزما از سایر زنبورستان های مجاور به جای شما هم امکان پذیر است و چنانچه زنبورستان های مجاور هم با شما اشنا هستند بهتر است که درمان هم زمان بین شما و ان ها انجام گیرد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com

برای نویسنده این مطلب fara تشکر کننده ها:
blackbil (1 ارديبهشت ماه 1392 22:31)

نماد کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 14 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: فرامرز خزاما
تشکر کرده: 255 بار
تشکر شده: 760 بار
امتياز: 525440

پستتوسط m63 » 1 ارديبهشت ماه 1392 15:39

م دیروز جلوی یکی از کندوهام حدود 300 تا 400 تا زنبور یک جا جمع شده بودن و در حال مرگ بودن و داخل کندو نمی رفتن .هوا هم که این روزا بارندگی.از یکی سوال کردم چرا اینطوری شد.گفتش که کندو بچه داده اومدن بیرون بعد هوا که دیدن بارونه این حالت پیش اومده .الان نمی دونم چقدر حرفش درسته .منتظرم هوا آفتاب بشه ببینم داخل کندو چه خبره.البته کندوم جمعیتش در حد 9 تا 10 قاب بود ولی 3 ،4 روز قبل که کندو رو بررسی می کردم خبری از شاخون نبود.لطفا یکی راهنمایی کنه.
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 2 فروردين ماه 1391 21:13
نام واقعی: mohsen
تشکر کرده: 44 بار
تشکر شده: 176 بار
امتياز: 276490

پستتوسط blackbil » 1 ارديبهشت ماه 1392 22:36

حسین آقای عزیز، آب شکر را همه زنبوردارن منطقه در حال حاضر به زنبورها می دهند. فکر نمی کنم این ریزش از سردی هوا باشه. توی مازندران از این گونه ریزش خبری نیست؟

آقا فرامرز موافقم با نظر شما. امروز به چند نفر از دوستان گفتم همزمان از فوماژیلین استفاده کنند.
Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

پستتوسط mellifera » 2 ارديبهشت ماه 1392 19:53

m63 نوشته است:م دیروز جلوی یکی از کندوهام حدود 300 تا 400 تا زنبور یک جا جمع شده بودن و در حال مرگ بودن و داخل کندو نمی رفتن .هوا هم که این روزا بارندگی.از یکی سوال کردم چرا اینطوری شد.گفتش که کندو بچه داده اومدن بیرون بعد هوا که دیدن بارونه این حالت پیش اومده .الان نمی دونم چقدر حرفش درسته .منتظرم هوا آفتاب بشه ببینم داخل کندو چه خبره.البته کندوم جمعیتش در حد 9 تا 10 قاب بود ولی 3 ،4 روز قبل که کندو رو بررسی می کردم خبری از شاخون نبود.لطفا یکی راهنمایی کنه.

والا مشخصاتش كه دليل بر بچه كندو هستش.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

برای نویسنده این مطلب mellifera تشکر کننده ها:
m63 (2 ارديبهشت ماه 1392 22:52)

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275675

پستتوسط yasna » 2 ارديبهشت ماه 1392 21:44

برای  استرس حاصل از گرما .سرما .خشک سالی و گرد و غبار از کنسانتره ep6اسپادانا مکمل استفاده کنید من در ماه 2یا 3بار استفاده میکنم وتا حالا مشکلی نداشم
نماد کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1391 11:30
نام واقعی: میر زا انفرادی
تشکر کرده: 219 بار
تشکر شده: 342 بار
امتياز: 108310

پستتوسط yasmangola_love » 3 ارديبهشت ماه 1392 09:16

سرما و باد چند رو قبل تلفات رو خیلی زیاد کرد متاسفانه.

جلوی کندوهام سیاه شد متاسفانه....

متاسفانه تو این بین زنبورای نر بودن که زیاد تلفات نداشتن و روی شونه ها حسابی جولان میدن

امیدوارم تو چند روز اینده وضع بهتر بشه....

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نماد کاربر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 فروردين ماه 1391 00:10
نام واقعی: مصطفی
تشکر کرده: 271 بار
تشکر شده: 701 بار
امتياز: 249280

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد بیماریها و داروهای زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد