نبودن ملکه باکره و زدن شاخون

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

نبودن ملکه باکره و زدن شاخون

پست توسط 110022 »

با عرض سلام خدمت مدیریت و تمامی دوستان عضوشده در سایت : تصویر

چند روز پیش تکثیر مصنوعی رو شروع کردم در آخرین بازدید از کندوها همگی ملکه داشته ومشکلی نبود و منطزر جفت گیری شدم امروز متوجه شدم دو تا از کندو ها جغت خورده و

دوتا دیگه شاخون دارند هر کدام یک شاخون کنار قاب تعجب کردم تصویر ؟دنبال ملکه گشتم ملکه ای هم در کار نبود طبق تجربه ای که از این سایت دارم وقتی ملکه هست نباید شاخون

باشد و آیا به هر دلیلی که ملکه مرده باشد یا هنگام خروج دیگر برنگشته میتوان به تنها شاخونی که داخل کندو می باشد اطمینان کرد یعنی زنبورها تخم را برای روز مبادا گذاشته تا در

صورت هر اتفاقی بتوانند شاخون بسازند تصویر یا به فکر چارهای باشم تا کندو از بین نرود لطفا راهنمایی کنید

ممنون از توجه شما عزیزان. تصویر

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: نبودن ملکه باکره و زدن شاخون

پست توسط saman »

سلام
چند روزه ملکه دادی به کندو؟اگه 16 روز برای تولد ملکه صبر کردی و 10 روزی هم برای جفت رفتن ملکه صبر کردی احتمال داره دو تا کندوت نرریز شده باشن.زنبورها هم برای روز مبادا تخمی نگه نمیدارن کارگرای تخم گذار اون تخم رو گذاشتن.البته منم دیروز یه بچ رو بازدید کردم ملکش شروع به تخم ریزی کرده بود و دو تا شاخون زده بود که تخم روز توشون بود خرابشون کردم.بازم یه بار دیگه دم غروب کندوهاتو چک کن شاید ملکه ها اون موقه بیرون بودن و تو سلول ها رو هم نگا کن اگه چندتاییشون دوتادوتا یا چندتاتخم تو سلول هاشون باشه نرریز شدن
نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 110022 »

خدمت آقا سامان عرض کنم که:

14فروردین شروع کردم العان 10فروردین ولی یکی از کندو ها 7قاب داره من نر ریری ندیدم ولی یکی دیگه 3قاب داره متوجه نریزی شدم تازه شروع کردن ولی جالب اینکه دوتا کندوی دیگه که جفت رفتن یکیش خیلی نریز بود ولی العان ملکه شروع کرده به تخم ریری خدا کنه بعداظهر بتونم ملکه رو ببینم راه کار چیه به نظر شما دنبال ملکه جفت خورده باشم تا دیر نشده یا صبر کنم دوباره تخم روز بدم؟
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

به ترتیب کارایی که باید کنی رو میگم
1- از نبود ملکه مطمئن شو و همچنین نر ریز شدن

2- کل زنبورا رو تو 100 متری بتکون طوری که یه زنبورم روش نمونه. نه رو کندو نه رو قاب و نه رو در

3- اگه ملکه جفت خورده پیر بدی به کلنی (به گفته یه زنبور دار 45 سال سابقه) خیلی زود حتی در عرض 2 ساعت اونو قبول میکنن
در صورت نداشتن جفت خورده باکره بده ولی از وجود طنبور نر مطمئن باش

4- تخم روز دادن برای شاخون زدن خیلی دیر شده ولی برا اینکه بچه جوون برا تغذیه ملکه بدی خیلی خوبه.البته یه قابش کافیه

5- قاب هاتو تا میتونی کم کن چون هر چی قاب کمتر باشه ملکه زودتر جفت میخوره.

بقیه قابها رو تو کلنی های دیگه بده یا اگه میتونی در شرایط خوب نگهشون داری نگه دار تا به همین کلنی بعد جفت خوردن و شروع تخم ریزی بدی.

موفق باشی

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان