نوع بیماری

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
09143521879
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

نوع بیماری

پست توسط 09143521879 »

سلام دوست عزیز من تازه کار هستم دو روزه در جلوی درب کندوها تعداری زنبور مرده یا بی حال که نمی توانند حرکت کنن وشکمشون را هم فشار دادم در ناحیه نیش زنبو بهضی ها رنگ زردی وبعضی ها رنگ مشکی و تعداد زیادی مثل عسل یا آب روشن بود ویک روز هم خمیر با یک کیلو شکر ویک کیلو عسل و یک قاشق چایخوری فومالژن انجام داده وتغییری نکرده اند خواهش می کنم کمکم کنید

با تشکر

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: نوع بیماری

پست توسط ehsanklop »

سلام
محل زنبورستان / میزان گل و گرده طبیعت / میزان بارندگی / تخمریزی / مقدار جمعیت کندوها و درجه حرارت ؟
نمایه کاربر
09143521879
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 09143521879 »

سلام دوست عزیز محل زنبورستان یک باغه نزدیکی روستا میزان گل و گرده بسیار کم ودر درختان شکوفه می باشد بعد از بارندگی وسرمای شدیدی که باعث شد برف آمد این اتفاق افتاد وهوای نسبتأسردی هم داریم ومن بعداز دوروز بارش برف یک کیلو شکرو دو لیتر آب ودو قاشق غذاخوری ویتامین به آنها شربت داده بودم

با تشکر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

09143521879 نوشته شده:سلام دوست عزیز محل زنبورستان یک باغه نزدیکی روستا میزان گل و گرده بسیار کم ودر درختان شکوفه می باشد بعد از بارندگی وسرمای شدیدی که باعث شد برف آمد این اتفاق افتاد وهوای نسبتأسردی هم داریم ومن بعداز دوروز بارش برف یک کیلو شکرو دو لیتر آب ودو قاشق غذاخوری ویتامین به آنها شربت داده بودم

با تشکر

سلام
ترکیب شربت مناسب نبوده . شما از 2 کیلو شکر و یه لیتر اب استفاده کنین و ویتامین هم استفاده نکنین . کندوها حتما حتما افتاب باشن . شربت با اب داغ درست بشه و اونو همون جور گرم به کندو بدین ( گرم منظورم ولرم هست ) .
ایشالا با دو مرتبه شربت مشکل حل میشه .
نمایه کاربر
mohammadian
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خدابنده
تماس:

پست توسط mohammadian »

سلام
میخواستم بدونم الان دو روزه که بعضی از زنبورها موقعی که میخوان از دریچه پرواز بیان بیرون یه مقدار گیج می زنن و میفتن روی زمین بعد دوباره بلند میشن پرواز میکنن دلیلش چیه ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mohammadian نوشته شده:سلام
میخواستم بدونم الان دو روزه که بعضی از زنبورها موقعی که میخوان از دریچه پرواز بیان بیرون یه مقدار گیج می زنن و میفتن روی زمین بعد دوباره بلند میشن پرواز میکنن دلیلش چیه ؟

با سلام سردي هوا باعث اين حالت ميشه.
نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

پست توسط eslami »

1ونیم لیتر اب رو با 2 کیلو شکر و نیم کیلو عسل به صورت شربت درست کن و تا حدی که انگشت کوچک شما در ان شربت نسوزد در داخل کندو بذار تا زنبورها از این شربت بخورن و سرحال بشن . یه مقدار از پودر تترا سایکلین هم استفاده کن و کمی گلاب .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان