صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

نداشتن ملکه در کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

نداشتن ملکه در کندو

پستتوسط ghayum » 11 ارديبهشت ماه 1392 20:30

سلام یکی از کندوهای من ملکه نداره و 2بار تخم روز برایش گذاشتم که شاخون بزنن ولی بجای شاخون زدن فقط زنبور نر به دنیا میارن نمیدانم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 3 اسفند ماه 1391 18:21
نام واقعی: ghayum
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 4600

Re: نداشتن ملکه در کندو

پستتوسط saman » 11 ارديبهشت ماه 1392 21:19

سلام
بعضی موقه هازنبورها هم قاط میزنن منم یه کندوی بی ملکه دارم شاخون بهش میدم یک دقیقه تمام نشده میریزن سر شاخون و خرابش میکنن میخام ملکه بهش بدم بینم از اون چطور استقبال میکنن
نماد کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 18 مهر ماه 1390 23:46
نام واقعی: سامان
تشکر کرده: 162 بار
تشکر شده: 868 بار
امتياز: 321905

پستتوسط ghayum » 11 ارديبهشت ماه 1392 21:36

saman نوشته است:سلام

بعضی موقه هازنبورها هم قاط میزنن منم یه کندوی بی ملکه دارم شاخون بهش میدم یک دقیقه تمام نشده میریزن سر شاخون و خرابش میکنن میخام ملکه بهش بدم بینم از اون چطور استقبال میکنن

سلام دوست عزیز کندوی شما هم نر تولید میکند .
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط saman » 11 ارديبهشت ماه 1392 21:59

سلام
نه کندوی من نر ریز نشده سه روزه یتیمش کردم احتمالا یکی دو روز دیگه با شاخون آماده تولد یا ملکه باکره که معرفی کنم کنار میان. ببر 200 متری زنبورستان کندوتو بتکان تا کارگران نرزا نتونن برگردن بعدش ملکه معرفی کن به کندوت
نماد کاربر
saman

پستتوسط ghayum » 11 ارديبهشت ماه 1392 22:20

نه کندوی من نر ریز نشده سه روزه یتیمش کردم احتمالا یکی دو روز دیگه با شاخون آماده تولد یا ملکه باکره که معرفی کنم کنار میان. ببر 200 متری زنبورستان کندوتو بتکان تا کارگران نرزا نتونن برگردن بعدش ملکه معرفی کن به کندوت

ببخشید منظورت را درست متوجه نشدم یکم واضحتر توضیح بدین یعنی کندو را ببرم به فاصله 200 متری و کل زنبورها را بتکونم و کندو را خالی از زنبور برگردانم و این کار را در چه زمانی باید انجام بدم منظورم صبح, ظهر یا شب ممنون میشم که قشنگ توزیح بدبن.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط saman » 11 ارديبهشت ماه 1392 00:34

سلام
هر موقه از روز میتونی کار رو به صورت زیر انجام بدی کل کندو رو با زنبورهاش در فاصله 200متر از زنبورستان بتکان رو زمین کارگران تخم گذار چون وزنشان سنگین شده دیگه نمیتونن برگردن ولی بقیه زنبورها فوری پرواز میکنن و برمیگردن به کندو . شما هم فوری کندو رو با قابها برگردان دقیق سرجای اصلیش تا زنبورها برن تو کندو به این صورت کندوت از زنبورهای کارگر تخم گذار که تخماشون نر هستش پاک میشه بعدش فوری یه ملکه به کندو تو قفس معرفی کن تا زنبورها آزادش کنن و جفت بره و کندوت نجات پیدا کنه.
نماد کاربر
saman

پستتوسط ghayum » 12 ارديبهشت ماه 1392 08:52

هر موقه از روز میتونی کار رو به صورت زیر انجام بدی کل کندو رو با زنبورهاش در فاصله 200متر از زنبورستان بتکان رو زمین کارگران تخم گذار چون وزنشان سنگین شده دیگه نمیتونن برگردن ولی بقیه زنبورها فوری پرواز میکنن و برمیگردن به کندو . شما هم فوری کندو رو با قابها برگردان دقیق سرجای اصلیش تا زنبورها برن تو کندو به این صورت کندوت از زنبورهای کارگر تخم گذار که تخماشون نر هستش پاک میشه بعدش فوری یه ملکه به کندو تو قفس معرفی کن تا زنبورها آزادش کنن و جفت بره و کندوت نجات پیدا کنه.

ممنون از راهنمایی که کردی.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط ghayum » 13 ارديبهشت ماه 1392 13:01

ghayum نوشته است:

یکی از کندو دیگر هم ملکه نداره ولی شاخون داره و خودش هم نر ریز شده قبلا ملکه داشت من چند روز بازدید نکرده بودم بعد از چند روز اومدم و نگاه کردم دیدم که ملکه نداره این چطور میشه.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط yasmangola_love » 13 ارديبهشت ماه 1392 17:11

قبل به دیا اومدن ملکه بتکون تا کارگرای تخم ریز حذف شن از کلنی

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نماد کاربر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 فروردين ماه 1391 00:10
نام واقعی: مصطفی
تشکر کرده: 271 بار
تشکر شده: 701 بار
امتياز: 249280

پستتوسط ghayum » 13 ارديبهشت ماه 1392 18:59

yasmangola_love نوشته است:قبل به دیا اومدن ملکه بتکون تا کارگرای تخم ریز حذف شن از کلنی

حتما باید این کار انجام بشه نکنیم نمیشه.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط saman » 13 ارديبهشت ماه 1392 21:07

ghayum نوشته است:
ghayum نوشته است:

یکی از کندو دیگر هم ملکه نداره ولی شاخون داره و خودش هم نر ریز شده قبلا ملکه داشت من چند روز بازدید نکرده بودم بعد از چند روز اومدم و نگاه کردم دیدم که ملکه نداره این چطور میشه.

سلام
خو اگه کندوت ملکه داشته و به هر دلیل از بین رفته اگه از تخم روز کارگرا شاخون زده باشن حله بزا ملکه متولد شه کندوت را میفته. میتونی از شاخون های در حال تولدتم یکی به کندوی قبلیتم بدی تا اونم زودتر ملکش بدنیا بیاد
نماد کاربر
saman

پستتوسط iranbee » 13 ارديبهشت ماه 1392 21:30

ghayum نوشته است:سلام یکی از کندوهای من ملکه نداره و 2بار تخم روز برایش گذاشتم که شاخون بزنن ولی بجای شاخون زدن فقط زنبور نر به دنیا میارن نمیدانم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

دوست من کندوی شما نرزا شده. بهترین راه اینست که بلافاصله اون رو 200 الی 300 متر دورتر از زنبورستانتان تکانده و کندو را دوباره در مکان اولش قرار ندهید چون که معرفی ملکه به جمعیت نرزا اشتباه است
ناراحت زنبورهایتان هم نباشید چون آنها به کندوهای مجاور می روند
iranbee
نماد کاربر
iranbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 ارديبهشت ماه 1392 21:06
نام واقعی: iranbee
تشکر کرده: 5 بار
تشکر شده: 19 بار
امتياز: 7900

پستتوسط ghayum » 14 ارديبهشت ماه 1392 21:59

iranbee نوشته است:
ghayum نوشته است:سلام یکی از کندوهای من ملکه نداره و 2بار تخم روز برایش گذاشتم که شاخون بزنن ولی بجای شاخون زدن فقط زنبور نر به دنیا میارن نمیدانم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

دوست من کندوی شما نرزا شده. بهترین راه اینست که بلافاصله اون رو 200 الی 300 متر دورتر از زنبورستانتان تکانده و کندو را دوباره در مکان اولش قرار ندهید چون که معرفی ملکه به جمعیت نرزا اشتباه است

ناراحت زنبورهایتان هم نباشید چون آنها به کندوهای مجاور می روند

سلام دوست عزیز منظور شما زنبورهای کندو را بتکانم و کندو را از بین ببرم.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط mellifera » 14 ارديبهشت ماه 1392 22:18

با سلام نه كندو رو بتكونين تا زنبوراش كلا بيرون بريزن بعد كندو رو به محل قبليش انتقال بدين .
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4844 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275715

پستتوسط ghayum » 14 ارديبهشت ماه 1392 22:26

mellifera نوشته است:با سلام نه كندو رو بتكونين تا زنبوراش كلا بيرون بريزن بعد كندو رو به محل قبليش انتقال بدين .

سلام دوست قبلی گفته زنبورها را بتکون و کندو را به جای قبلی بر نگردونبم و زنبورها به کندوهای دیگر میرن این کار درسته یا نه.
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط ehsanklop » 14 ارديبهشت ماه 1392 00:20

ghayum نوشته است:
mellifera نوشته است:با سلام نه كندو رو بتكونين تا زنبوراش كلا بيرون بريزن بعد كندو رو به محل قبليش انتقال بدين .

سلام دوست قبلی گفته زنبورها را بتکون و کندو را به جای قبلی بر نگردونبم و زنبورها به کندوهای دیگر میرن این کار درسته یا نه.

ساده ترین روش هست . زنبورهاش میرن رو کندوهای بغلی
نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

پستتوسط shahabkh » 14 ارديبهشت ماه 1392 01:18

دوست عزیز وقتی میشه کندو رو نگه داشت لازم نیست کندو رو ادغام کنیم
بهترین روش تکوندن کندو در فاصله 100 الی 200 متری هست و بعد انتقال کندو به سر جای قبلیش
این کار چند تا حسن داره
1- کندو رو حفظ کردی
2- از شر زنبور های کارگر تخم گذار راحت شدی (بدلیل سنگینی نمی تونن پرواز کنن و به کندو برگردن و در نتیجه خواهند مرد )
3- مدت زمانی طول میکشه تادوباره کندو بخواد نر ریز بشه تو این مدت شما میتونی به راحتی بهش ملکه کعرفی کنی
نماد کاربر
shahabkh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 7 فروردين ماه 1392 22:35
نام واقعی: shahab
تشکر کرده: 3 بار
تشکر شده: 22 بار
امتياز: 20790

پستتوسط ghayum » 18 ارديبهشت ماه 1392 12:06

shahabkh نوشته است:دوست عزیز وقتی میشه کندو رو نگه داشت لازم نیست کندو رو ادغام کنیم
بهترین روش تکوندن کندو در فاصله 100 الی 200 متری هست و بعد انتقال کندو به سر جای قبلیش
این کار چند تا حسن داره
1- کندو رو حفظ کردی
2- از شر زنبور های کارگر تخم گذار راحت شدی (بدلیل سنگینی نمی تونن پرواز کنن و به کندو برگردن و در نتیجه خواهند مرد )
3- مدت زمانی طول میکشه تادوباره کندو بخواد نر ریز بشه تو این مدت شما میتونی به راحتی بهش ملکه کعرفی کنی

سلام من به یکی از کندوهام که نر ریز شده بودند شاخون دادم و الان ملکه از شاخون در اومده ولی من ملکه را پیدا نکردم .
نماد کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

پستتوسط Taherkhani » 18 ارديبهشت ماه 1392 12:34

شما مطمئن هستین ملکه (خودش) خارج شده؟
وضعیت شاخون به چه شکلیه؟ شاید زنبورا شاخون رو خراب کردن و ملکه رو از بین بردن.
نماد کاربر
Taherkhani
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 12 ارديبهشت ماه 1390 17:23
نام واقعی: مهدی طاهرخانی
تشکر کرده: 101 بار
تشکر شده: 154 بار
امتياز: 104760

پستتوسط mellifera » 18 ارديبهشت ماه 1392 19:40

تولد ملكه در حالت طبيعي:

- سلام ! دختر گلم ....

- ملکه به کندوی نر ریز معرفی شد .

كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

پستتوسط m63 » 18 ارديبهشت ماه 1392 19:43

سلام
اگر یک کندویی ملکه به هر دلیلی از بین بره و تو کندو تخم برا شاخون درست کردن نداشته باشن زنبورا پس از چند روز نرریز میشن؟اگه ملکه باکره باشه یا نباشه تو مدت تاثیری داره؟
نماد کاربر
m63

تاريخ عضويت: 2 فروردين ماه 1391 21:13
نام واقعی: mohsen
تشکر کرده: 44 بار
تشکر شده: 176 بار
امتياز: 276490

پستتوسط mellifera » 18 ارديبهشت ماه 1392 19:59

اين مبحث قفل ادرس اصلي اين مبحث در ادرس زير:

forum-f23/topic-t349.html

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد