ساخت قفس معرفی ملکه

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

ساخت قفس معرفی ملکه

پست توسط rata »

با سلام خدمت دوستان عزیز

من مقداری تخته اضافه دارم و تصمیم به ساخت قفس چوبی ملکه گرفتم ولی به این مشکل برخورد کردم که چند تا مغازه ابزار فروشی سر زدم ولی آنها تور سیمی که بدرد این کار بخوره یعنی اندازه مش آن بین 2 تا 4 میل باشه را ندارند . میشه دوستان راهنمائی کنند که آن را باید از کجا تهیه کنم.

ضمنا این قفس ها باید دارای دو سوراخ یکی برای داخل کردن ملکه بدرون آن و دیگری برای خروج خودکار ملکه(آن قسمی که با خمیر شیرین مسدود می شه تا زنبورها خودشان ملکه را آزاد کنند) میخواستم بدانم آن سوراخی که ملکه بتوانه ازش خارج بشه قطرش باید حداقل چقدر باشه آیا 7 میل کافیه؟

نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

Re: ساخت قفس معرفی ملکه

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
من خودم از ابزار فروشی ها گرفتم با بیشتر بگردی. سوراخ برای خروج ملکه هم باید بین ۷ تا ۸ میلی متر باشه.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: ساخت قفس معرفی ملکه

پست توسط ehsanklop »

rata نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عزیز

من مقداری تخته اضافه دارم و تصمیم به ساخت قفس چوبی ملکه گرفتم ولی به این مشکل برخورد کردم که چند تا مغازه ابزار فروشی سر زدم ولی آنها تور سیمی که بدرد این کار بخوره یعنی اندازه مش آن بین 2 تا 4 میل باشه را ندارند . میشه دوستان راهنمائی کنند که آن را باید از کجا تهیه کنم.

ضمنا این قفس ها باید دارای دو سوراخ یکی برای داخل کردن ملکه بدرون آن و دیگری برای خروج خودکار ملکه(آن قسمی که با خمیر شیرین مسدود می شه تا زنبورها خودشان ملکه را آزاد کنند) میخواستم بدانم آن سوراخی که ملکه بتوانه ازش خارج بشه قطرش باید حداقل چقدر باشه آیا 7 میل کافیه؟

سلام
بیشتر بگردین . زیاد پیدا میشه باید مثل توری باشه که واسه سوراخ تهویه استفاده میشه
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان