شروع حرفه زنبورداری

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

شروع حرفه زنبورداری

پست توسط daryush »

سلام به همه کاربران ومدیریت محترم
دوستان حدود سه هفته پیش 140 کندوی عسل در حوالی لواسان دیدم و کنجکاو شدم از صاحبش سوال کردم گفت کار خوبی نیست وبه درد تو نمیخوره وتلفات زیاد داره در نتیجه آمدم تو اینترنت و شما دوستان با صفا را پیدا کردم یه کم موضوعات را خواندم ویه کم امیدوار شدم و مجددا با اعتماد به نفس رفتم پیش همون زنبوردار که کلاه مخصوص داشت وداشت با یه آبپاش پلاستیکی باغبانی در کندوها یه چیز میریخت اومدم ازش تخصصی تر سوال کنم که زنبوراش ریختند سرم منم که برای اولین بار همچین تجربه ایی داشتم شروع کردم به فرار که ما حصل این داستان دو نیش یکی رو دست ویکی رو پیشانی بود که گفتم الان باد میکنه ولی چون برای سوال رفته بودم به خودم مسلط شدم و سوال کردم که هر از گاهی زنبورها میآمدند دور سرم و میرفتند خلاصه میگفت خشکسالی بوده وضع خوب نبوده ومن از هر کندو 3.5 کیلو عسل گرفتم و...خلاصه منم نیش خورده برگشتم دوباره یه تعداد بیشتر کندو در جای دیگر دیدم که با احتیاط رفتم کنار زنبور ها.کسی که اونجا بود با خوشرویی منو پذیرفت و گفت کار خیلی خوبیه وباید دائما کوچ کنی حتی زمستان .از اهالی دماوند بود خیلی باصفا بود خلاصه ما که دو تا نیش خورده بودیم وهیچ جامون هم باد نکرده بود امیدوارتر شدیم.
در کل سرتون رو درد نیارم یه ماشین پاژن لندرور دارم که حساب کردم روش همین الان با سه کندو رو هم 36 تا کندو جا میگیره در ضمن بازنشسته هستم و من هم عاشق طبیعت که طبیعت گردی و کوهنوردی برنامه هر هفتمه و تا الان خیلی از جاهای لار و لواسان و...را رصد کردم که کندوهای زیادی هم دیدم.در ضمن نجار هم هستم وتا اینجا فهمیدم که اتصال کم وزبانه با چوب روسی بهترین گزینه ساخت کندو هست حالا چند سوال از شما سروران داشتم:
1-اگر کندو چوبی دوجداره بسازم و لای چوبها فوم تزریق کنم چطوره؟
2-اصلا از کجا میتونم ابعاد دقیق و استاندارد کندو را پیدا کنم و همچنین کندوهای پیشرفته را ببینم؟
3-لقاح مصنوعی ملکه ابزار وآموزش خاصی داره یعنی هزینه اش زیاده؟
4-غیر از آموزش وکلاس وتهیه کتاب و دی وی دی آموزشی دیگه باید چکار کنم؟
5-گرفتن زهر زنبور عسل در ایران امکان پذیره یعنی ما هم میتونیم یا هزینه زیادی داره؟
6-کلاس خوب در تهران یا دماوند هست؟
ممنون از شما دوستان که تا اینجا منو تحمل کردیدتصویر

زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: شروع حرفه زنبورداری

پست توسط mellifera »

daryush نوشته شده:سلام به همه کاربران ومدیریت محترم
دوستان حدود سه هفته پیش 140 کندوی عسل در حوالی لواسان دیدم و کنجکاو شدم از صاحبش سوال کردم گفت کار خوبی نیست وبه درد تو نمیخوره وتلفات زیاد داره در نتیجه آمدم تو اینترنت و شما دوستان با صفا را پیدا کردم یه کم موضوعات را خواندم ویه کم امیدوار شدم و مجددا با اعتماد به نفس رفتم پیش همون زنبوردار که کلاه مخصوص داشت وداشت با یه آبپاش پلاستیکی باغبانی در کندوها یه چیز میریخت اومدم ازش تخصصی تر سوال کنم که زنبوراش ریختند سرم منم که برای اولین بار همچین تجربه ایی داشتم شروع کردم به فرار که ما حصل این داستان دو نیش یکی رو دست ویکی رو پیشانی بود که گفتم الان باد میکنه ولی چون برای سوال رفته بودم به خودم مسلط شدم و سوال کردم که هر از گاهی زنبورها میآمدند دور سرم و میرفتند خلاصه میگفت خشکسالی بوده وضع خوب نبوده ومن از هر کندو 3.5 کیلو عسل گرفتم و...خلاصه منم نیش خورده برگشتم دوباره یه تعداد بیشتر کندو در جای دیگر دیدم که با احتیاط رفتم کنار زنبور ها.کسی که اونجا بود با خوشرویی منو پذیرفت و گفت کار خیلی خوبیه وباید دائما کوچ کنی حتی زمستان .از اهالی دماوند بود خیلی باصفا بود خلاصه ما که دو تا نیش خورده بودیم وهیچ جامون هم باد نکرده بود امیدوارتر شدیم.
در کل سرتون رو درد نیارم یه ماشین پاژن لندرور دارم که حساب کردم روش همین الان با سه کندو رو هم 36 تا کندو جا میگیره در ضمن بازنشسته هستم و من هم عاشق طبیعت که طبیعت گردی و کوهنوردی برنامه هر هفتمه و تا الان خیلی از جاهای لار و لواسان و...را رصد کردم که کندوهای زیادی هم دیدم.در ضمن نجار هم هستم وتا اینجا فهمیدم که اتصال کم وزبانه با چوب روسی بهترین گزینه ساخت کندو هست حالا چند سوال از شما سروران داشتم:
1-اگر کندو چوبی دوجداره بسازم و لای چوبها فوم تزریق کنم چطوره؟
2-اصلا از کجا میتونم ابعاد دقیق و استاندارد کندو را پیدا کنم و همچنین کندوهای پیشرفته را ببینم؟
3-لقاح مصنوعی ملکه ابزار وآموزش خاصی داره یعنی هزینه اش زیاده؟
4-غیر از آموزش وکلاس وتهیه کتاب و دی وی دی آموزشی دیگه باید چکار کنم؟
5-گرفتن زهر زنبور عسل در ایران امکان پذیره یعنی ما هم میتونیم یا هزینه زیادی داره؟
6-کلاس خوب در تهران یا دماوند هست؟
ممنون از شما دوستان که تا اینجا منو تحمل کردیدتصویر

با سلام خوش امديد به سايت زنبورعسل ايران.

1- سوال اول بستگي به سليقه خودتون داره بله ميتونين.

2 ادرس زير رو جهت ابعاد كندوها مطالعه كنين.

forum-f22/100-t1007.html

3-بله وجود داره بله هزينه برداره.حول حوش 1 مليون.تو سايت ايستگاه تلقيح مصنوعي الوند اموزش ميده.

4- ادرس زير رو مطالعه كنين اموزش زنبورداري از اول و سوالات بعدي رو در اين ادرس مطرحكنين.با تشكر:

forum-f22/100-t1007.html

5 - زهرگيري يكم تخصصي هستش و بايد به زنبورداري وارد باشين.

6- اين كلاسها دوره اي هستن و اگهي ميدن.

اين سايت مرجع هستش شما بهتره 5 تا كندو نيگه دارين و هر سوالي داشتين در تالار مطرح كنين.منتها سوالاتتون رو در تالار خودش مطرح كنين تا زودتر به جواب برسين اما قبلش جستجو فراموش نشه.

اين مبحث روشرمنده قفل ميكنم در ادرس زير سوالي داشتين در خدمتيم.

شرمنده خلاصه جواب دادم.:

forum-f22/100-t1007.html
قفل شده قفل شده

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان