تولید ملکه در این فصل

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

تولید ملکه در این فصل

پست توسط turkmansahra »

سلام .یکی از کندوهام ملکه اش از بین رفته سه روز پیش تخم روز دادم .به نظر شما تا ملکه متولد بشه و جفت بره که حدودا 20 روز طول میکشه امیدی هست ملکه قوی و بدرد بخور دستم بیاد . اصلا تا اون موقع نری باقی میمونه ؟ هر چند تعداد کمی شفیره نر در هر کندو موجوده ؟ اگر ادغام کنم بهتره یا منتظر تولد ملکه باشم؟ ممنون

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: تولید ملکه در این فصل

پست توسط avrinasal »

turkmansahra نوشته شده:سلام .یکی از کندوهام ملکه اش از بین رفته سه روز پیش تخم روز دادم .به نظر شما تا ملکه متولد بشه و جفت بره که حدودا 20 روز طول میکشه امیدی هست ملکه قوی و بدرد بخور دستم بیاد . اصلا تا اون موقع نری باقی میمونه ؟ هر چند تعداد کمی شفیره نر در هر کندو موجوده ؟ اگر ادغام کنم بهتره یا منتظر تولد ملکه باشم؟ ممنون
با سلام و خسته نباشید و قبولی طاعات دوست عزیز به نظر من صبر کنید تا مکه متولد شده وجفت بره . چون با وجود نر دیگه مشکلی نداره ولی چنانچه نری برای جفت گیری نمونده باشه بهتره که کلنی رو ادغام کنید موفق و سربلند باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

turkmansahra نوشته شده:سلام .یکی از کندوهام ملکه اش از بین رفته سه روز پیش تخم روز دادم .به نظر شما تا ملکه متولد بشه و جفت بره که حدودا 20 روز طول میکشه امیدی هست ملکه قوی و بدرد بخور دستم بیاد . اصلا تا اون موقع نری باقی میمونه ؟ هر چند تعداد کمی شفیره نر در هر کندو موجوده ؟ اگر ادغام کنم بهتره یا منتظر تولد ملکه باشم؟ ممنون

من تو هفته قبل و هفته های قبل تر به دلیل اینکه تعداد قابهای حاوی تخم و لارو تو کندوهام زیاد بود، چند تا بچه مصنوعی گرفتم و همه شون شاخن زده اند. ملکه بچه های مصنوعی قبلی هم همه متولد شده و برخی از اونها هم جفت رفته و تخمگذاری را شروع کرده اند. زیاد نگران نباش، مشکلی پیش نمیاد.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

يك سوالتصویر:آيا امكان داره كه كندويي با اين كه ملكه تخمريز داره و همه ي نراشو نابود كرده بازم شاخون بزنه؟تصویر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

mohammad0571 نوشته شده:يك سوالتصویر:آيا امكان داره كه كندويي با اين كه ملكه تخمريز داره و همه ي نراشو نابود كرده بازم شاخون بزنه؟تصویر

با سلام بله دوست عزیز امکانش هست احتمالا ملکش پیره و یا جاش تنگه . میشه امکانش هست ولی چنانچه ملکه متولد هم بشه نری برای جفتگیری نیست و از کیفیت پایینی هم برخورداره
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mohamad63f
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: اصفهان - درچه
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط mohamad63f »

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر و کاربران محترم سایت. من هم یکی از کندوهام دو تا شاخون سر بسته در کناره قاب و یه زنگوله همراه لارو وسط قاب زده و دوباره تعداد زیادی نر تولید کرده. این کندو 4 قاب زنبور داره و ملکه هم تخمریزی ضعیف و نامنظمی داره یه قاب تقریبا پر گرده داره عسل خیلی کمی داره یه قاب کاملا خالی و دو قاب تخم لارو شفیره پراکنده داره. حالا میخواستم ببینم قصد تعویض ملکه دارن یا ممکنه بچه بدن؟ اگه قصد تعویض ملکه باشه ملکه قبلی بعد از جفت گیری ملکه جدید حذف میشه یا قبل از اون؟یعنی کندو را با این وضعیت به حال خودش بذارم؟ ممنون میشم از راهنمایی دوستان. تصویر
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط reza288 »

mohamad63f نوشته شده:با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر و کاربران محترم سایت. من هم یکی از کندوهام دو تا شاخون سر بسته در کناره قاب و یه زنگوله همراه لارو وسط قاب زده و دوباره تعداد زیادی نر تولید کرده. این کندو 4 قاب زنبور داره و ملکه هم تخمریزی ضعیف و نامنظمی داره یه قاب تقریبا پر گرده داره عسل خیلی کمی داره یه قاب کاملا خالی و دو قاب تخم لارو شفیره پراکنده داره. حالا میخواستم ببینم قصد تعویض ملکه دارن یا ممکنه بچه بدن؟ اگه قصد تعویض ملکه باشه ملکه قبلی بعد از جفت گیری ملکه جدید حذف میشه یا قبل از اون؟یعنی کندو را با این وضعیت به حال خودش بذارم؟ ممنون میشم از راهنمایی دوستان. تصویر
===============================================================
با توجه به جمعیت کندو که 4 قاب هستش امکان بچه دادن بطور کلی منتفیه ، احتمالا ملکه دارای نقصی هست و قصد تعویض ملکه رو دارند ، به نظر شخصی من : اجازه بدید کندو روال طبیعی خودش رو طی کنه ، نگران تعداد شاخون ها هم نباشد ، خود زنبور ها بهترین و بهینه ترین کار رو در این شرایط انجام می دند.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
parsa125
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 23 دفعه
تماس:

پست توسط parsa125 »

سلام!
خسته نباشید!
دیروز که داشتم ار بچه کندو هام بازدید میکردم تو حدود 16تا کندو هیچ تخمی ندیدم.
احتمال جفت نرفتن ملکه هست؟!
خیلی از این بچه کندو ها مال 2/3 هفته پیشن!
می خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
بچه هام همه طبیعی هستند. تصویر
نمایه کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

سلام خدمت شما دوست عزیز
با این تعداد بچه کندویی که گرفتید فکر می کردم باید خودتون انقدر حرفه ای باشید که مشکل رو یه جوری حل کنید
همه جا نوشته شده حداکثر 14 روز پس از تولد ، ملکه باید تخم ریزی رو شروع کنه وگرنه ، نه صرفه اقتصادی برای زنبوردار داره که بیشتر صبر کنه و نه اینکه ملکه قادر به تخم ریزی خوب هستند
البته استثنا همیشه هست
مثلا سال گذشته بنده ملکه ای داشتم که حدود 15 روز تخم ریزی نکرد و بعد از 15 روز نر ریز شد و جالب اینه که بعد از اینکه نر ها به دنیا اومدن که حدود 40 روز از تولدش میگذشت به یکباره شروع به تخم ریزی زنبور کارگر کرد به طوری که می تونم بگم یکی از بهترین ملکه ها شده بود اما متاسفانه بعد از چند ماه از دست رفت
ولی در حالت کلی دیگه رو این ملکه هاتون حساب باز نکنین ، فکر می کنم ملکه های خوبی نشنتصویر
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
parsa125
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 23 دفعه
تماس:

پست توسط parsa125 »

والا این بچه ها که گرفته شدن هوا خیلی بد شد و من دیگه نتونستم بازدید کنم تا همین چند روزی که هوا افتابی شد و بازدید کردمو فهمیدم که این مشگل وجود داره!
حالا به نظر شما بهترین کاری که میتونم برای این بچه ها بکنم چیه؟؟!
الان فصلم فصل نر کشی هست و منم دیگه نمیتونم کندو یتیم کنمو ملکه بگیرمو خیلی کار دیگه!
الان بهترین کار چیه به نظرتون؟! تصویر
apis نوشته شده:سلام خدمت شما دوست عزیز
با این تعداد بچه کندویی که گرفتید فکر می کردم باید خودتون انقدر حرفه ای باشید که مشکل رو یه جوری حل کنید
همه جا نوشته شده حداکثر 14 روز پس از تولد ، ملکه باید تخم ریزی رو شروع کنه وگرنه ، نه صرفه اقتصادی برای زنبوردار داره که بیشتر صبر کنه و نه اینکه ملکه قادر به تخم ریزی خوب هستند
البته استثنا همیشه هست
مثلا سال گذشته بنده ملکه ای داشتم که حدود 15 روز تخم ریزی نکرد و بعد از 15 روز نر ریز شد و جالب اینه که بعد از اینکه نر ها به دنیا اومدن که حدود 40 روز از تولدش میگذشت به یکباره شروع به تخم ریزی زنبور کارگر کرد به طوری که می تونم بگم یکی از بهترین ملکه ها شده بود اما متاسفانه بعد از چند ماه از دست رفت
ولی در حالت کلی دیگه رو این ملکه هاتون حساب باز نکنین ، فکر می کنم ملکه های خوبی نشنتصویر
نمایه کاربر
apis
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

parsa125 نوشته شده:والا این بچه ها که گرفته شدن هوا خیلی بد شد و من دیگه نتونستم بازدید کنم تا همین چند روزی که هوا افتابی شد و بازدید کردمو فهمیدم که این مشگل وجود داره!
حالا به نظر شما بهترین کاری که میتونم برای این بچه ها بکنم چیه؟؟!
الان فصلم فصل نر کشی هست و منم دیگه نمیتونم کندو یتیم کنمو ملکه بگیرمو خیلی کار دیگه!
الان بهترین کار چیه به نظرتون؟! تصویر
apis نوشته شده:سلام خدمت شما دوست عزیز
البته استثنا همیشه هست

دوست عزیز ترجیحا شما یک هفته شربت تحریکی به ملکه های جوان بده ( 1 به 1 ) اگر تخم ریزی صورت نگرفت باید ملکه ها رو از بین ببری و کندو ها رو ادغام کنی
این کار رو در نهایت بی رحمی باید انجام بدی چون مطمئن باش طبیعت همین قدر بی رحمهتصویر
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
mohamad63f
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: اصفهان - درچه
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط mohamad63f »

reza288 نوشته شده:
mohamad63f نوشته شده:با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر و کاربران محترم سایت. من هم یکی از کندوهام دو تا شاخون سر بسته در کناره قاب و یه زنگوله همراه لارو وسط قاب زده و دوباره تعداد زیادی نر تولید کرده. این کندو 4 قاب زنبور داره و ملکه هم تخمریزی ضعیف و نامنظمی داره یه قاب تقریبا پر گرده داره عسل خیلی کمی داره یه قاب کاملا خالی و دو قاب تخم لارو شفیره پراکنده داره. حالا میخواستم ببینم قصد تعویض ملکه دارن یا ممکنه بچه بدن؟ اگه قصد تعویض ملکه باشه ملکه قبلی بعد از جفت گیری ملکه جدید حذف میشه یا قبل از اون؟یعنی کندو را با این وضعیت به حال خودش بذارم؟ ممنون میشم از راهنمایی دوستان. تصویر
===============================================================
با توجه به جمعیت کندو که 4 قاب هستش امکان بچه دادن بطور کلی منتفیه ، احتمالا ملکه دارای نقصی هست و قصد تعویض ملکه رو دارند ، به نظر شخصی من : اجازه بدید کندو روال طبیعی خودش رو طی کنه ، نگران تعداد شاخون ها هم نباشد ، خود زنبور ها بهترین و بهینه ترین کار رو در این شرایط انجام می دند.

باسلام. از رضا جان بابت راهنماییشون ممنونم. اولین شاخونی که متولد شد ملکه کوچیک و سیاه رنگی شبیه مکه سابق بود ولی 2-3 روز بعد ملکه دیگه ای متولد شد درشت و زرد رنگ که این رقیب و بقیه شاخونهای متولد نشده را از بین برده و بعد از جفتگیری دقیقا در همان روز(28 مرداد) متوجه شدم که ملکه قدیمی حذف شده.6 روز بعد (4 شهریور) شروع به تخم ریزی کرد و دیروز که بازدید میکردم تقریبا دیگه جای خالی برای تخم ریزی وجود نداشت و حسابی داره جبران ملکه قبلی رو میکنه. فقط نمیدونم چرا نرها که تعدادشون هم خیلی زیاده حذف نمیشن. دیروز هم خودم 2 تا قاب که نر زیادی داشت رو زمین تکوندم و اینجوری خیلیشون رو زمین موندن و نتونستن توی کندو برگردن و یه مهمونی حسابی برا زنبورای زرد و قرمز درست شد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان