زمستان گذرانی با بنر

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

زمستان گذرانی با بنر

پست توسط ebraahimiyan »

سلام دوستان
من امسال میخوام با بنرهای پرتی و.. که ارزون و راحت به دست میاد یک روکش درست کنم و روی کندوهام بکشم.
اینکار باعث میشه برف و بارون آسیب کمتری به زنبورها برسونه و رطوبت هم که زیر بنر تعرق میکنه وارد کندو نمیشه و از همین بنر سر میخوره و میچکه زمین.
البته همراه این کار کارتن هم از داخل درب کندو میزارم و یک تکه هم کنار آخرین قاب میزارم تا یه جورایی جلوی جایجایی سریع هوا با فضای خالی کنار رو ببنده ضمن اینکه علاوه بر اون کارتون که گفتم با گونی پلاستیکی هم درب کندو رو میبندم. یعنی روی قابها اول گونی دو سه لایه پلاستیکی قرار میگیره بعد کارنن و بهد درب کندو.
ضمنا بنرها رو میشه در سالهای متوالی تا پاره نشدن استفاده کرد.
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

Re: زمستان گذرانی با بنر

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
استفاده از کارتن در جذب رطوبت در زمستان میتونه خیلی مفید باشه کار خوبی هست اگه بتونی به جای گونی پلاستیکی از گونی کنفی استفاده کنی خیلی بهتره .
نمایه کاربر
amin_893
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دماوند
تشکر کرده: 42 دفعه
تماس:

پست توسط amin_893 »

ebraahimiyan نوشته شده:سلام دوستان
من امسال میخوام با بنرهای پرتی و.. که ارزون و راحت به دست میاد یک روکش درست کنم و روی کندوهام بکشم.
اینکار باعث میشه برف و بارون آسیب کمتری به زنبورها برسونه و رطوبت هم که زیر بنر تعرق میکنه وارد کندو نمیشه و از همین بنر سر میخوره و میچکه زمین.
البته همراه این کار کارتن هم از داخل درب کندو میزارم و یک تکه هم کنار آخرین قاب میزارم تا یه جورایی جلوی جایجایی سریع هوا با فضای خالی کنار رو ببنده ضمن اینکه علاوه بر اون کارتون که گفتم با گونی پلاستیکی هم درب کندو رو میبندم. یعنی روی قابها اول گونی دو سه لایه پلاستیکی قرار میگیره بعد کارنن و بهد درب کندو.
ضمنا بنرها رو میشه در سالهای متوالی تا پاره نشدن استفاده کرد.
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
بنر عایق خوبی است فقط تنها عیب وبزرگترین عیبش این است که سفید است و همانطوری که میدانید رنگ سفید گرمای خورشید را در روزهای آفتابی به خود جذب نمیکند. پس روکشتان هر چه تیره تر باشد بهتر است
.واگر بنر رنگی مصرف شده میخواهید استفاده کنید سعی کنید از بنرهای با رنگ تیره استفاده کنید هر چند که رنگ استفاده شده در چاپ آنها به دلیل خاصیتی که دارد بعداز مدتی آفتاب خوردن از بین میرود. تصویر
نمایه کاربر
hamed
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

من هم برای زیر در کندو ها از بنر استفاده می کنم هم تو زمستون روی چند تا کندوی کنار هم یه بنر یه تیکه میکشم تا سرما و باد اذیت نکنه البته از بنر های تسلیت استفاده میکنم که رنگ مشکی هم داره برای اینکه رطوبت هم اذیت نکنه روی قابها رو با کارتن می پوشونم خیلی هم راضیم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان