صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

زمستان گذرانی با بنر

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدير انجمن: mellifera

زمستان گذرانی با بنر

پستتوسط ebraahimiyan » 20 مهر ماه 1392 17:25

سلام دوستان
من امسال میخوام با بنرهای پرتی و.. که ارزون و راحت به دست میاد یک روکش درست کنم و روی کندوهام بکشم.
اینکار باعث میشه برف و بارون آسیب کمتری به زنبورها برسونه و رطوبت هم که زیر بنر تعرق میکنه وارد کندو نمیشه و از همین بنر سر میخوره و میچکه زمین.
البته همراه این کار کارتن هم از داخل درب کندو میزارم و یک تکه هم کنار آخرین قاب میزارم تا یه جورایی جلوی جایجایی سریع هوا با فضای خالی کنار رو ببنده ضمن اینکه علاوه بر اون کارتون که گفتم با گونی پلاستیکی هم درب کندو رو میبندم. یعنی روی قابها اول گونی دو سه لایه پلاستیکی قرار میگیره بعد کارنن و بهد درب کندو.
ضمنا بنرها رو میشه در سالهای متوالی تا پاره نشدن استفاده کرد.
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نماد کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 19 خرداد ماه 1391 15:12
نام واقعی: مجتبی ابراهیمیان
تشکر کرده: 93 بار
تشکر شده: 146 بار
امتياز: 37290

Re: زمستان گذرانی با بنر

پستتوسط makhdoomzadeh » 20 مهر ماه 1392 18:22

با سلام
استفاده از کارتن در جذب رطوبت در زمستان میتونه خیلی مفید باشه کار خوبی هست اگه بتونی به جای گونی پلاستیکی از گونی کنفی استفاده کنی خیلی بهتره .

برای نویسنده این مطلب makhdoomzadeh تشکر کننده ها:
mellifera (20 مهر ماه 1392 18:42)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 6 ارديبهشت ماه 1391 00:17
نام واقعی: kazem makhdoomzadeh
تشکر کرده: 17 بار
تشکر شده: 105 بار
امتياز: 18840

پستتوسط amin_893 » 21 مهر ماه 1392 20:59

ebraahimiyan نوشته است:سلام دوستان
من امسال میخوام با بنرهای پرتی و.. که ارزون و راحت به دست میاد یک روکش درست کنم و روی کندوهام بکشم.
اینکار باعث میشه برف و بارون آسیب کمتری به زنبورها برسونه و رطوبت هم که زیر بنر تعرق میکنه وارد کندو نمیشه و از همین بنر سر میخوره و میچکه زمین.
البته همراه این کار کارتن هم از داخل درب کندو میزارم و یک تکه هم کنار آخرین قاب میزارم تا یه جورایی جلوی جایجایی سریع هوا با فضای خالی کنار رو ببنده ضمن اینکه علاوه بر اون کارتون که گفتم با گونی پلاستیکی هم درب کندو رو میبندم. یعنی روی قابها اول گونی دو سه لایه پلاستیکی قرار میگیره بعد کارنن و بهد درب کندو.
ضمنا بنرها رو میشه در سالهای متوالی تا پاره نشدن استفاده کرد.
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
بنر عایق خوبی است فقط تنها عیب  وبزرگترین عیبش این است که سفید است و همانطوری که میدانید رنگ سفید  گرمای خورشید را در روزهای آفتابی به خود جذب نمیکند. پس روکشتان هر چه تیره تر باشد بهتر است
.واگر بنر رنگی مصرف شده میخواهید استفاده کنید سعی کنید از بنرهای با رنگ تیره استفاده کنید هر چند که رنگ استفاده شده در چاپ آنها به دلیل خاصیتی که دارد بعداز مدتی آفتاب خوردن از بین میرود.

برای نویسنده این مطلب amin_893 تشکر کننده ها:
reza16 (7 بهمن ماه 1392 19:11)

نماد کاربر
amin_893
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 11 ارديبهشت ماه 1392 23:36
نام واقعی: امین
تشکر کرده: 44 بار
تشکر شده: 45 بار
امتياز: 20810

پستتوسط hamed » 22 مهر ماه 1392 16:19

من هم برای زیر در کندو ها از بنر استفاده می کنم هم تو زمستون روی چند تا کندوی کنار هم یه بنر یه تیکه میکشم تا سرما و باد اذیت نکنه البته از بنر های تسلیت استفاده میکنم که رنگ مشکی هم داره برای اینکه رطوبت هم اذیت نکنه روی قابها رو با کارتن می پوشونم خیلی هم راضیم

برای نویسنده این مطلب hamed تشکر کننده ها:
mellifera (22 مهر ماه 1392 18:52)

نماد کاربر
hamed

تاريخ عضويت: 17 بهمن ماه 1389 00:00
نام واقعی: hamed parvizkhani
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 140 بار
امتياز: 102680

مباحث مشابه

بازگشت به بخش تغذیه و زمستانگذراني زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد