کف کردن عسل

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

کف کردن عسل

پست توسط rata »

با سلام خدمت دوستان

من یک شیشه عسل که از بهار گرفته بودم و تو شیشه نگهداری می کردم را دیشب توی دو تا ظرف پلاستیکی جهت دادن به دوستان ریختم. البته موقعی که درب شیشه را باز کردم یک لایه قهوه ای رنگ روی عسل را بسته بود ( مثل سر شیر البته به رنگ قهوه ای) اول فکر کردم که خوب شاید گرده موجود روی عسل به سطح آن امده. بعد از اینکه عسل را از توی شیشه داخل دو تا ظرف دیگه ریختم دیدم بعد از چند دقیقه روی عسل ها به قطر یک سانت حباب متراکمی مثل کف ایجاد شد و تا صبح هم به همان شکل مانده بود که من ناچار شدم که با قاشق انها را بردارم.( از نظر مزه زیاد فرقی با عسل داخل ظرف نداشت). حدس من اینه که شاید گرده با عسل قاطی شده باشه و اینها اثر تخمیر ناشی از گرده باشه. ایا حدس من درسته و کسی تا حالا با این موضوع روبرو شده است. ضمنا عسل ترش هم نشده بود.

البته این راه هم بگم که من درب ظرف شیشه ای اولیه را با پلاستیک فریزر آب بندی کرده بودم یعنی لاش گذاشته بودم شاید این کار من مانع از خروج گاز حاصله شده باشه. نمی دانم و نیاز به راهنمائی دارم .

لطفا کمک کنید.

ممنونم

نمایه کاربر
Ebrahim64
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

Re: کف کردن عسل

پست توسط Ebrahim64 »

سلام من یه جایی خوندم که کف عسل را باید بگیریم حالا دلیلش رو باید بررسی کنیم .بهتره دوستان هم داشته هاشونو در این مورد بفرمایند تا دلیلش روشن بشه.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

rata نوشته شده:با سلام خدمت دوستان

من یک شیشه عسل که از بهار گرفته بودم و تو شیشه نگهداری می کردم را دیشب توی دو تا ظرف پلاستیکی جهت دادن به دوستان ریختم. البته موقعی که درب شیشه را باز کردم یک لایه قهوه ای رنگ روی عسل را بسته بود ( مثل سر شیر البته به رنگ قهوه ای) اول فکر کردم که خوب شاید گرده موجود روی عسل به سطح آن امده. بعد از اینکه عسل را از توی شیشه داخل دو تا ظرف دیگه ریختم دیدم بعد از چند دقیقه روی عسل ها به قطر یک سانت حباب متراکمی مثل کف ایجاد شد و تا صبح هم به همان شکل مانده بود که من ناچار شدم که با قاشق انها را بردارم.( از نظر مزه زیاد فرقی با عسل داخل ظرف نداشت). حدس من اینه که شاید گرده با عسل قاطی شده باشه و اینها اثر تخمیر ناشی از گرده باشه. ایا حدس من درسته و کسی تا حالا با این موضوع روبرو شده است. ضمنا عسل ترش هم نشده بود.

البته این راه هم بگم که من درب ظرف شیشه ای اولیه را با پلاستیک فریزر آب بندی کرده بودم یعنی لاش گذاشته بودم شاید این کار من مانع از خروج گاز حاصله شده باشه. نمی دانم و نیاز به راهنمائی دارم .

لطفا کمک کنید.

ممنونم
سلام
به ادرس زیر مراجه شود forum-f22/topic-t717.html
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

آن مطالب را مطالعه کردم عسل من نارس نبود چون کلیه سلولها پولک شده بود و من پولک تراشی کردم. به نظر خودم شاید از وجود گرده در عسل باشه نمی دانم. به هر حال باید اساتید نظر بدن.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

rata نوشته شده:آن مطالب را مطالعه کردم عسل من نارس نبود چون کلیه سلولها پولک شده بود و من پولک تراشی کردم. به نظر خودم شاید از وجود گرده در عسل باشه نمی دانم. به هر حال باید اساتید نظر بدن.
به نظرت تو اون مطلب فقط به نارس بودن عسل اشاره شده؟؟
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

rata نوشته شده:با سلام خدمت دوستان

لطفا کمک کنید.

ممنونم

با سلام لطفا نوع و گونه عسل روبیان کنید و ایا به عسلتون قبل ریختن به شیشه حرارت داده بودید یا نه ؟
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

عسل من عسل مرکبات و جنگل بود و به عسل قبل از ریختن توی شیشه حرارت ندادم.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

rata نوشته شده:عسل من عسل مرکبات و جنگل بود و به عسل قبل از ریختن توی شیشه حرارت ندادم.

با سلام دوست عزیز پس مشکلی نیست این برمیگرده به نوع صاف کردن عسلتون و رطوبت منطقه شما که بالاست احتمالا ذرات موم و گرده هست که یه لایه رو روی عسلتون درست کرده مشکلی نداره اون لایه رو با قاشق جمع کنید و مصرف نمایید بازم اگه مشکلی بود در خدمتم موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

ممنونم از راهنمائی شما. آن لایه را با قاشق برداشتم. ولی آن لایه کف هست یعنی وقتی میخورید چیزی مانند موم یا گرده در دهان شما نمی آید و انگار یه کف خامه ای را خورده اید.

به هر حال ممنونم.
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

مشکل خاصی نیست این کف زایده فرایند برداشت است ومواردی که دوستان اشاره کردند همه عسلها موقع اکستراتور این لایه کف را دارند که باید ان را لایه روبی کرد تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان