استرس

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mehdiroozdar
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

استرس

پست توسط mehdiroozdar »

سلام من 15 کندو ذارم ولی هنوزم استرس دارم .خیلی هم نیش خوردم . واکثر کارهای کلنی ها را یکی از دوستان انجام میده ... چیکار کنم به نظرتون آخه 2 تا از کندوها فوق العاده عصیانی هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/// تصویر

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: استرس

پست توسط saman »

سلام
در کنار دوستت چند بار کادرها رو دستت بگیر بزا ترست بریزه مطمن باش اگه با علاقه زنبور گرفته باشی همین روزا بر استرست غلبه میکنی. اون دو تا کندوی عصبانیتم بررسی کن احتمال زیاد ذخیره غذاییشون کمه چند بار تغذیشون کن آروم میشن.
نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

پست توسط jafarzadeh20 »

اگه ذزنبورها را دوست داشته باشی مطمئن باش بر ترس خود غلبه میکنی به امید خدا تصویر
و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

عصبانی بودن کندو می تواند عوامل گوناگونی داشته باشد از نداشتن ملکه یا کمبود ذخیره غذایی و کمبود شهد در طبیعت یا نژاد زنبور همچنین جابجایی زنبور را تا دو سه روز عصبانی نگه می دارد
ببینید کدام عامل باعث عصبانی بودن کندوتان است و اگر از نژاد بود ملکه را عوض کنید.
شما هم به عنوان یک زنبوردار می توانید در عصبانی کردن کندو نقش زیادی داشته باشید وقتی خودتان می ترسید با یک سری حرکات که مثلا می خواهید زنبور را از خود دور کنید یا ... باعث عصبانیت زنبور می شوید.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

از لباس مخصوص زنبورداری استفاده کن مشکلی ب وجود نمیاد
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

سلام زنبورها تحت شرایطی بسیارعصبانی شده ونیش میزنند که با انجام اقداماتی می توان مشکل را برطرف کردکه عبارتند از:
1)درصورت کوچ وجابجاکردن زنبورها که بعداز رسیدن به مقصد پیشنهادمی کنم تا دوسه روز از باز کردن درب کندوها اجتناب شود تا رفته رفته زنبورها حالت آرامش محل اولیه خودراباز یافته وآرام گردندکه درآنصورت می توان مبادرت به بازکردن درب کندوها کنندوبه مدیریت وبررسی وضع داخلی کندوها کرد البته قبل ازآن کندو را با دودکن دودزده باشند.
2)درصورت وجود بوی بد درمحیط داخلی وخارجی کندو که درآن صورت زنبورها عصبانی می شوند وافراد نزدیک به کندو رانیش میزنند.
3)درصورت ازبین رفتن ملکه کندو تحت هرشرایطی زنبورها حالت ناآرام داشته وبرروی قابها نا آرام قرارمیگیرندکه درموقع بازکردن درب کلنی حمله می کنندکه برای آرام ساختن آنها باید ملکه جفتگیری کرده وآماد تخمگذاری به جمعیت معرفی گردد.
4)در هنگام کارکردن باکلنی ها بایددهان راشست زیرا بوی غذاها می تواند زنبورها را عصبانی کرده ومجبور به نیش زدن کند مثل پیاز و...به خاطر داشتن گاز اتیلن درهنگام بازدم باعث عصبانی شدن زنبورهای آرام روی قاب می گردد.
5)درهنگام کارکردن باکندوها اگر زنبوری نقطه ای ازبدن فردرا نیش زد بایدسریعا شسته شود زیرا فرمون مترشحه احساس خطر ازکیسه زهر زنبور نیش زده باعث جذب سایر زنبورها به سمت فرد نیش خورده می شو دواونیش های بیشتری میخورد که با شستشو دادن جای اولین نیش درصددرفع این مشکل برمی آید.
6)درمواقعی که ذخیره غذایی کلنی کاهش پیداکند ودرکندو لاروهایی که مراحل دگردیسی خودرا طی می کنند باشد زنبورها عصبانی می شوند که باتغذیه مصنوعی آرام میشوند.
7)درهنگام تغذیه با شربت اگر شربت به اندازه ای گرم باشد که از آن بخار بلند شود درصورت برخوردبه زنبورهای کلنی موجبات عصبانیت آنها رافراهم میکند پس درهنگام تغذیه باید تغذیه مصنوعی نه خیلی گرم باشدنه خیلی سرد باشدکه زنبورهانتوانندتغذیه کنند.
8)درصورتی که خوشه بچه زنبورچندین بار ازمحل خوشه پایین آورده شده باشد ودرصندوق قرارنگرفته باشد وبه محل خوشه برگشته باشد زنبورها رفته رفته عصبانی می شوند وشروع به نیش زدن می کنند.
ودرآخربه کسانی که با زنبور وکندو کار می کنند پیشنهاد می کنم تا می توانند ازلباس زنبورداری استفاده کنند تا بدن آنها ازنیش خوردن محافظت گردد قبل از بازکردن درب کلنی ان را دودزده باشند زیرا دودزدن کندوها به میزان کم باعث آرامش آنها میگرددوزیادآن باعث تشدیدعصبانیت آنها می گردد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان