کارنیکا یا کارنیولان

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

کارنیکا یا کارنیولان

پست توسط mahdi1 »

با سلام
در چند روز گذشته با چالشی برخورد کردم که از دوستان درخواست راهنمایی دارم وموضوع این که تفاوتی بین کارنیکا وکارنیولان در چیست وقتی با پرورش دهندگان ملکه تماس می گیرم می گویند برای دو منطقه متفات می باشد.و دیگری می گوید کارنیکا نژاد اصلاح شده کارنیولان هست.
ولی در مطالعه و جستجو که خودم انجام دادم هیچ مدرکی دال بر وجود نژاد کارنیولان پیدا نکردم.
با تشکر

باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: کارنیکا یا کارنیولان

پست توسط avrinasal »

mahdi1 نوشته شده:با سلام
در چند روز گذشته با چالشی برخورد کردم که از دوستان درخواست راهنمایی دارم وموضوع این که تفاوتی بین کارنیکا وکارنیولان در چیست وقتی با پرورش دهندگان ملکه تماس می گیرم می گویند برای دو منطقه متفات می باشد.و دیگری می گوید کارنیکا نژاد اصلاح شده کارنیولان هست.
ولی در مطالعه و جستجو که خودم انجام دادم هیچ مدرکی دال بر وجود نژاد کارنیولان پیدا نکردم.
با تشکر

با سلام دوست عزیز این دو نژاد کارایشون شبیه هم هست ولی دو نژاد متفاوت هستند و تقریبا میشه گفت که کارنیکا اصلاح شده کارنیولان هست ولی هنوز هم میشه خارج از کشور در برخی از مناطق نژاد کارنیولان اصل رو پیدا کرد به نظر من اگه دانش فنی و مدیریت ما درست باشه با این زنبور های خودمون هم میشه بیشترین محصول رو تولید کرد و حتی نژادشون رو هم اصلاح کرد منتهی زنبورداران ما نمیخواند به خودشون فشار بیارند باور کنید میشه فقط یکم جدیت میخواد + دانش فنی موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: کارنیکا یا کارنیولان

پست توسط mellifera »

[CENTER]ادرس اصلي اين مبحث: