عوض كردن كندوى پوسيده

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
bedirxan_ch
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

عوض كردن كندوى پوسيده

پست توسط bedirxan_ch »

با عرض سلام
ميخواستم بدونم ايا ميشه كندويى كه بدنش پوسيده را در اين موقع از سال عوض كرد اگه میشه لطفا راهنمايم كنيد و روش ان را نيز بگویيد من تازه كار هستم در ضمن كندويى كه ميگم هفت قاب دارد

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: عوض كردن كندوى پوسيده

پست توسط mellifera »

bedirxan_ch نوشته شده:با عرض سلام
ميخواستم بدونم ايا ميشه كندويى كه بدنش پوسيده را در اين موقع از سال عوض كرد اگه میشه لطفا راهنمايم كنيد و روش ان را نيز بگویيد من تازه كار هستم در ضمن كندويى كه ميگم هفت قاب دارد

با عرض سلام و خسته نباشید.چرا که نه. باید شما دوست عزیز یک کندوی جدید تهیه نمایید و یا اگر دارید در یک ساعتی که هوا خوبه نه زیاد گرم نه زیاد سرد.نزدیکای غروب.کندوی جدید را در جایی که دقیقا کندوی قبلی بوده و دریچه پروازش در همون جایی باشه که کندوی قدیمی در اون قرار گرفته بود .همون قسمت کندوی جدید را قرار میدین و با حوصله شانهای کندوی اصلی رو به این کندوی جدید انتقال میدین. و در اخر تمام زنبورایی که در داخل کندوی قدیمی بوده رو جلوی دریچه پروتز کندوی جدید میتکونین.مراقب باشین که ملکه در داخل کندوی قدیمی نومنده باشه.بعد از تکاندن و اتمام کار در داخل کندوی جدید شربت بزارین تا استرس وارده کم بشه.کار شما تمام شده تا الان.بعد از ان فرداش به کندو سر میزنین ببینین اوضاع کندو در چه حالی است.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان