صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

از دست دادن ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدير انجمن: mellifera

از دست دادن ملکه

پستتوسط rezaramazan » 4 خرداد ماه 1392 12:57

سلام دوستان
مشکلي برايم پيش امده که اميدوارم مرا راهنمايي کنيد
يکي از کنوهايم به دلايلي ملکه اش را از دست داده بود و من متوجه نبودم ديروز وقتي کندو را بازديد کردم ديدم نرزا شده است لذا از کندوي کناري يک قاب همراه با تخم بدون زنبور برداشتم و به اين کندو انتقال دادم ايا اين کار درست بوده يا نه لطفا مرا راهنمايي کنيد
با تشکر از همه دوستان

برای نویسنده این مطلب rezaramazan تشکر کننده ها:
zanbooreazarbayjan (8 خرداد ماه 1392 17:00)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
rezaramazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 3 اسفند ماه 1391 07:26
نام واقعی: رضا رمضان نرگسي
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 24050

Re: از دست دادن ملکه

پستتوسط saman » 4 خرداد ماه 1392 13:01

سلام
کندوتو ببر 200متر دورتر قاب هاشو بتکان تا کارگرانی که تخم دانشون فعال شده بعلت سنگین شدن نتونن برگردن و دقیقا جای همون کندوت یه کندو بزار و فوری قاب ها رو برگردن تو کندو و همون روز یه ملکه تو قفس بزار تو کندو و سه روز بعد آزادش کن همه چی حل میشه
نماد کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 18 مهر ماه 1390 23:46
نام واقعی: سامان
تشکر کرده: 162 بار
تشکر شده: 868 بار
امتياز: 321905

پستتوسط m3130 » 4 خرداد ماه 1392 18:10

نرزایی بخاطر فقدان ملکه بوده و این مشکل با وجود ملکه حل می شود و دادن تخم به اون کار صحیح بوده
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 فروردين ماه 1391 10:43
نام واقعی: m3130
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 73 بار
امتياز: 193710

پستتوسط saman » 11 بهمن ماه 1392 15:20

سلام امروز یه سری به زنبورهام زدم دیدم دو تا از کندوهام نرریز شدن بنظر دوستان ادغامشون کنم یا تخم روز بدم یا چه روش دیگه ای رو پیشنهاد میدین(البته جمعیت کندوهای نررزی متوسط و خوبه)
نماد کاربر
saman

پستتوسط Kismar » 11 بهمن ماه 1392 15:33

دوستان خیلی خوب راهنمائی کردن..... تو یک روز افتابی کندوتو ببر 200متر دورتر قاب هاشو بتکان تا کارگرانی که تخم دانشون فعال شده بعلت سنگین شدن نتونن برگردن و دقیقا جای همون کندو ی  سالم  ملکه دار بزار و فوری قاب ها رو برگردن و بین کندو ها تقسیم کن یا ببر تو انبار ....
***  زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........                                                    
نماد کاربر
Kismar

تاريخ عضويت: 6 مهر ماه 1392 20:58
نام واقعی: کیسمار
تشکر کرده: 366 بار
تشکر شده: 828 بار
امتياز: 311210

پستتوسط ehsanklop » 11 بهمن ماه 1392 16:11

saman نوشته است:سلام امروز یه سری به زنبورهام زدم دیدم دو تا از کندوهام نرریز شدن بنظر دوستان ادغامشون کنم یا تخم روز بدم یا چه روش دیگه ای رو پیشنهاد میدین(البته جمعیت کندوهای نررزی متوسط و خوبه)

سلام
منم همین مشکل رو دارم . به نظرتون تو این فصل ادغام با روزنامه بهتره یا با شربت ؟
نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

پستتوسط saman » 11 بهمن ماه 1392 16:43

سلام
بنظر من که ادغام با روزنامه برای منطقه ما بهتره چون زنبورهایک هفتس تخم ریختن و اینجا هنوز هوا سرده نمیشه شربت داد. اما منطقه شما هم شربت بده و هم محض احتیاط روزنامه رو هم براشون بزار تا مطمن شی.(من که میخام اون قاب رو که تخم نر توش ریختن تو ادغام اضافه نکنم چون کارگرایی که تخم دانشون فعال شده اکثرا رو اون قاب هستن البته ابنم با شرایط منطقه شما فرق داره چون جنوب الان جمعیت ها راحت 40 روز از منطقه ما جلوتر هستن)پیشنهاد خودتون برای دوتامون با توجه با تفاوت شرایط آب و هواییمون چیه؟
نماد کاربر
saman

پستتوسط ehsanklop » 11 بهمن ماه 1392 20:38

saman نوشته است:سلام
بنظر من که ادغام با روزنامه برای منطقه ما بهتره چون زنبورهایک هفتس تخم ریختن و اینجا هنوز هوا سرده نمیشه شربت داد. اما منطقه شما هم شربت بده و هم محض احتیاط روزنامه رو هم براشون بزار تا مطمن شی.(من که میخام اون قاب رو که تخم نر توش ریختن تو ادغام اضافه نکنم چون کارگرایی که تخم دانشون فعال شده اکثرا رو اون قاب هستن البته ابنم با شرایط منطقه شما فرق داره چون جنوب الان جمعیت ها راحت 40 روز از منطقه ما جلوتر هستن)پیشنهاد خودتون برای دوتامون با توجه با تفاوت شرایط آب و هواییمون چیه؟

سلام
من همیشه از روزنامه استفاده کردم  اما چون الان  زنبورا حال و هوای زمستون تو سرشونه احتمال میدم سخت قبول کنن . شربت منظورم اسپری کردن شربت عسل بود . راستی اقا سامان وضع جمعیتها چطوره . چند قاب هستن . مال من یه دونه دوقاب و اون یکی سه قاب هست . میخام این دو تا رو بریزم رو یه دونه دو قاب دیگه که ملکه داره و یه کندوی خیلی خوب ازشون درست کنم
نماد کاربر
ehsanklop

پستتوسط saman » 11 بهمن ماه 1392 00:19

ehsanklop نوشته است:

سلام
من همیشه از روزنامه استفاده کردم  اما چون الان  زنبورا حال و هوای زمستون تو سرشونه احتمال میدم سخت قبول کنن . شربت منظورم اسپری کردن شربت عسل بود . راستی اقا سامان وضع جمعیتها چطوره . چند قاب هستن . مال من یه دونه دوقاب و اون یکی سه قاب هست . میخام این دو تا رو بریزم رو یه دونه دو قاب دیگه که ملکه داره و یه کندوی خیلی خوب ازشون درست کنم

سلام
منم استرسم اینه که با ادغام؛ کندوی ملکه دارمم از دست بدم من دوتا نرریزم سه قابن.البته من نمیخام تو دو تا کندوی جداگانه برزیم میخام دو تا نرریز رو بدم به یه کندوی ضعیف اگه ملکه رو هم کشتن زیاد زورم نگیره و کندوی ضعیفمم جون بگیره.منم هم اسپری شربت عسل میکنم هم براشون تو یه کاسه عسل میزارم که عصبی نشن بپرن سرهم سرشون گرم شه تا دو روز آینده که هوا قراره سرد شه برن جم شن دور هم.
نماد کاربر
saman

پستتوسط ehsanklop » 12 بهمن ماه 1392 11:19

saman نوشته است:
ehsanklop نوشته است:

سلام

سلام
منم استرسم اینه که با ادغام؛ کندوی ملکه دارمم از دست بدم من دوتا نرریزم سه قابن.البته من نمیخام تو دو تا کندوی جداگانه برزیم میخام دو تا نرریز رو بدم به یه کندوی ضعیف اگه ملکه رو هم کشتن زیاد زورم نگیره و کندوی ضعیفمم جون بگیره.منم هم اسپری شربت عسل میکنم هم براشون تو یه کاسه عسل میزارم که عصبی نشن بپرن سرهم سرشون گرم شه تا دو روز آینده که هوا قراره سرد شه برن جم شن دور هم.

سلام
اقا سامان ملکه رو بزار تو قفس بعد ادغام کن . اینجوری ملکه از بین نمیره . یه روش دیگه هم هست که من امتحان نکردم . بجای روزنامه توری ریز میزارن . زنبورها از بین توری با هم ارتباط دارن و همبو میشن ولی از توری رد نمیشن و کشتار نمیشه . بعد سه روز توری رو برمیدارن
نماد کاربر
ehsanklop

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد ملکه زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد