تجربه داشتن دو ملکه در بک کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

تجربه داشتن دو ملکه در بک کندو

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
درنیمه بهمن ماه88 بود یک روز برای سرکشی رفته بودم یکی از کندوهام که خیلی جمعیتش ضعیف شده بود فرار کرده بود و یکی از کندوهام جمعیتش زیاد شده بود از این رو فهمیدم ملکه جمعیت ضعیف وارد این کندو شده است دنبال ملکه می گشتم و دیدم دوتا ملکه در کندو هست ؟ دیدم زنبورهای کندو باهاش کاری ندارن به خودم گفتم شاید این ملکه به کندو عادت کرده که باهاش کاری ندارن یک هفته بعد دیدم هر دوتا ملکه شروع به تخم ریزی کردن و من از این کندو در اون سال 4 بار بچه گرفتم.امسال هم یکی از اون ملکه ها که پیرشده بود مرد.....([HIGHLIGHT=#ff0000]این واقعا یک پدیده نادر درطول زنبورداری من بود)[/HIGHLIGHT]
تصویر

نمایه کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: لرستان
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

Re: تجربه داشتن دو ملکه در بک کندو

پست توسط hpolo »

makhdoomzadeh نوشته شده:با سلام
درنیمه بهمن ماه88 بود یک روز برای سرکشی رفته بودم یکی از کندوهام که خیلی جمعیتش ضعیف شده بود فرار کرده بود و یکی از کندوهام جمعیتش زیاد شده بود از این رو فهمیدم ملکه جمعیت ضعیف وارد این کندو شده است دنبال ملکه می گشتم و دیدم دوتا ملکه در کندو هست ؟ دیدم زنبورهای کندو باهاش کاری ندارن به خودم گفتم شاید این ملکه به کندو عادت کرده که باهاش کاری ندارن یک هفته بعد دیدم هر دوتا ملکه شروع به تخم ریزی کردن و من از این کندو در اون سال 4 بار بچه گرفتم.امسال هم یکی از اون ملکه ها که پیرشده بود مرد.....([HIGHLIGHT=#ff0000]این واقعا یک پدیده نادر درطول زنبورداری من بود)[/HIGHLIGHT]
تصویر

تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرزنبور و چند همسری جل الخالق تصویرتصویر

اما به نظر من اشتباه میکنی چون تنها حالت ممکن اینه که خود کندو ملکه پیرو تعویض کرده در برخی موارد ملکه جوان بعد از جفتگیری به کندو بر میگرده و تا مدتی با ملکه پیر در یک کندو میمونند برای اکثر زنبوردارها این مورد پیش اومده ودیدن اما اینکه ملکه کندوی دیگه به این کندو بیاد و زنبورها کاری باهاش نداشته باشند خیلی احتمالش کمه
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
دوستمون فرمودن تو بهمن بوده . اون زمان نر پیدا نمیشه . پس مسلما هر دو ملکه جفت رفته بودن . این از پدیده های نادر زنبور داری هست .
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

سلام
در جواب دوستمون که فرمودن (خود کندو ملکه پیر رو عوض کرده)
با توجه به این که من پشت ملکه هارو رنگ کرده بودم و حتی جمعیت کندو هم زیاد شده بود در حالی که ملکه خود کندو هنوز شروع به تخمگذاری نکرده بود
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

دو تا ملکه چه زمانی با هم زندگی مسالمت امیز داشتند و اخرش چی شد؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: لرستان
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط hpolo »

منظور من این نبود که در بهمن ماه ملکه جفت خورده بلکه زنبور در زمان مناسب تعوبض رو انجام داده من خودم بارهآ این مورد رو دیدم اما اگر ملکه ها علامت داشتن که یک موضوع دیگه است و خیلی نادره چون حتی زنبورها خوشه نبودن که بشه براش دلیلی رو ذکر کرد
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

تا اواخر اسفند90 یک روز برای بازدید رفتم و یکی از ملکه هارو پیدا نکردم
نمایه کاربر
ahmadreza
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بهبهان.خوزستان
تشکر کرده: 56 دفعه
تماس:

پست توسط ahmadreza »

این موضوع برای یکی از کندوهای دوستم در شهریور گذشته اتفاق افتاد ملکه های اون هم جوون بودن
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام برای بنده هم همچین حالتی پیش اومده چندسال قبل دوتا ازملکه ها کندو را ترک کردند وبا جمعیت وارد کندوهای کناری شدند ولی سریع آنها را به کندوی خودشان انتقال دادم که در نهایت چندروز بعد دوباره کندو راترک کرده ورفتند پارسال هم دریکی از بچه کندوها که در کلنی شروع به رشد کرده بودند دوملکه را دیدم که در کنار هم تخمگذاری می کردند در کلنی دیگر ملکه وجود نداشت وملکه اش در هنگام پرواز جفتگیری برنگشته بود وکندواقدام به ساخت حجره ملکه کرده بود با خود گفتم یکی از آن ملکه کندویی که دارای دوملکه است را به کلنی که فاقد ملکه است بدهم این کار را انجام دادم ولی بی تاثیر بود جمعیت نرزا شده بود وملکه جفت رفته را از بین بردندسرانجام کلنی بی ملکه را ادغام کردم اولین بار بود که می دیدم دریک کندو دوملکه درکنار هم تخمگذاری می کردند.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان