دانلود شناسنامه کندو ( فرمت doc و pdf )

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

دانلود شناسنامه کندو ( فرمت doc و pdf )

پست توسط yasmangola_love »

سلام دوستان

من امسال برای خودم با توجه به نیاز ها خودم یه شناسنامه کندو تهیه کردم که درش سعی کردم چیزهایی که اهمیت داره رو لحاظ کنم و برای هر کندو یه نمونه داشته باشم و در بازدید هام اونها رو لحاظ کنم

هر کدوم ازین برگه ها هم برای یه سال کافیه و برای توضیحات خاص هم در پشت برگه شناسنامه صفحه دوم رو دانلود کنید.امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره براتون

موفق باشید

فرمت pdf شناسنامه
فرمت doc شناسنامه

فرمت pdf صفحه دوم شناسنامه (توضیحات)
فرمت doc صفحه دوم شناسنامه (توضیحات)

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: دانلود شناسنامه کندو ( فرمت doc و pdf )

پست توسط ehsanklop »

مگه تو سال از یه کندو چند بار بازدید میکنید ؟
نمایه کاربر
shahtut
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط shahtut »

من کندوهم کمه و تا 15 با هم بازدید کردم
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

همونطور که گفتم چیزهایی که خودم برام اهمیت داشت در بازدید رو دخیل کردم. برای دوستان هم فرمت ورد رو گذاشتم تا در صورتی که خودشون میخوان عوض کنن و چیز دیگه قرار بدن.
من از بین 25 تا پارامتر اینهارو انتخاب کردم. شلوغ کردن اضافی سودی نداره و برای یه بازدید ساده نمیشه نشست کلی پارامتر رو نوشت.

فقط قصدم کمک به دوستان برای تهیه یه شناسنامه بود که خودم تهیش کردم.
موفق باشید

یا امام رضا
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام اقا مصطفا
میشه چند تا انتقاد رو مطرح کنم
اول تعداد بازدید ها . 45 تا بازدید چه خبره ؟ من تو همه عمر یه کندو 45 تا بازدید انجام نمیدم . دوم پارامترهای شناسنامه مثلا تخمریزی یه کندو ممکنه بصورت پراکنده روی هر قاب مقدار کمی تخمریزی کنه و کندویی دیگه رو 3 قاب بصورت کامل تخمریزی داشته باشه . اونوقت قابهای تخم رو براش چند تا مینویسید ؟
سوال دیگه : پوکه دیگه چیه ؟ اصلا معنی نداره پوکه خالی تو کندو بمونه ؟

من شخصا یه کاغذ سفید برمیدارم و میرم سر زنبورستان و مثلا مینویسم کندوی شماره 43 // تخمریزی زیاد جمعیت 9 قاب فشرده عسل 2 قاب بقیه تخم برگه نیاز دارد
اونوقت خط پایینی یه کندو دیگه و همین طور تا اخر .
اما الان دیگه که کندوهام زیاد شده دیگه وقت این کارا رو ندارم تصویر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

ehsanklop نوشته شده:سلام اقا مصطفا
میشه چند تا انتقاد رو مطرح کنم
اول تعداد بازدید ها . 45 تا بازدید چه خبره ؟ من تو همه عمر یه کندو 45 تا بازدید انجام نمیدم . دوم پارامترهای شناسنامه مثلا تخمریزی یه کندو ممکنه بصورت پراکنده روی هر قاب مقدار کمی تخمریزی کنه و کندویی دیگه رو 3 قاب بصورت کامل تخمریزی داشته باشه . اونوقت قابهای تخم رو براش چند تا مینویسید ؟
سوال دیگه : پوکه دیگه چیه ؟ اصلا معنی نداره پوکه خالی تو کندو بمونه ؟

من شخصا یه کاغذ سفید برمیدارم و میرم سر زنبورستان و مثلا مینویسم کندوی شماره 43 // تخمریزی زیاد جمعیت 9 قاب فشرده عسل 2 قاب بقیه تخم برگه نیاز دارد
اونوقت خط پایینی یه کندو دیگه و همین طور تا اخر .
اما الان دیگه که کندوهام زیاد شده دیگه وقت این کارا رو ندارم تصویر

سلام احسان جان
45 تا رو پیش فرض گذاشتم. برای خودم این مقدار رو به 20 رسوندم
مقدار تخم ریزی قاب هایی که انجام شده رو به تعداد نوشته. مثلا 5 قاب ولی توضیحات اخر و پشت صفحه رو برا همین قرار دادم. که نمونه نوشته هامو بعدا اسکن میکنم قرار میدم
گمنظور من از پوکه خود پوکه و برگه هایی هست که در کندو قرار میدم و در توضیحات مکان اون رو مینویسم تا در بازدید بعد از پیشرفت کار اگاه بشم. من در ابتدای فصل ورود گرده 3 برگه و دو پوکه به یه کلنی دادم که دو هفته بعد کاملا بافته بودن و تخم ریزی هم انجام شده بود (کلنی طبق دار پرجمعیت)
ضمنا در اتمام فصل برداشت بعد اکستراتور کردن و بازگرداندن پوکه به کلنی در هر کلنی نوشته میشه.

به نظر من برای زنبورستان حتما چه یه کلنی چه 700 کلنی شناسنامه نیازه.بعضی مواقع واقعا کمک بزرگی به شناخت نژاد و قدرت گرفتن کلنی ها میکنه.

راستش من امسال با همین شناسنامه سیر کلی کلنی هامو از اسفند تا حالا نوشتم و همین مساله بهم در شناخت دقیق نژاد ها در شرایز یکسان کمک بزرگی کرده. من قطعا یه سری کلنی ها ملکه هاشونو از بین خواهم برد در بهار و ملکه های جدید رو معرفی میکنم از کلنی ها و نژاد هایی که خوب جواب دادن

من کلنی سه قابی داشتم که الان 15 قابه و در همون زمان کلنی 4 قابی داشتم که الان با کلی شربت تحریکی به 7 قاب رسیده و فقط برام ضرر داشته.

من در توضیحات حتی مقدار شربتی که میدم به هر کلنی رو مینویسم تا بازده از هر کلنی رو متوجه شم.

بازم از نظرتون ممنونم و امیدوارم نظر دوستان دیگه رو هم بدونم تا یه شناسنامه کاملی رو تهیه کنیم تا همه بتونن استفاده کنن

به نظرتون چه فاکتورهایی باید اضافه بشه یا کم شه؟

یا امام رضا
نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 110022 »

من هم موافقم با شناسنامه دار بودن كندو . گر چه با تمام دوستان كه كندوهاشون زياده وقتي در باره شناسنامه صحبت ميكنم از كم بود وقت و بي حوصلگي مي نالن در صورتي كه همين شناسنامه ميتونه كمك زيادي بكنه چون من خودم امثال اين كارو كردم وخيلي چيزها دستگيرم شد از زنبورها وبا تشكر از دوست خوبمون كه وقت گذاشتن واين شناسنامه رو تهيه كردن ميشه با نظرات كاملش كرد خصوصا دوستان باتجربه در زنبور داري
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باعرض سلام فایل خیلی خوبی بود دانلودش کردم به نظر بنده شناسنامه در زنبورداری بسیار لازمه متشکرم دوست عزیز.
نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

کندو بدون شناسنامه که نمی شه برای بازدید کندو قبل از اینکه سر کندو رو بردارم وضعیت قبلی کندو رو مطالعه می کنم و با یک آمادگی کامل تر بازدیدمو انجام میدم شناسنامه کندو هام همون طرح دکتر شهرستانیه و ازش راضیم
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: Kerman
تماس:

پست توسط Hobbyist-Apiarist »

با سلام
دوستان در استفاده از شناسنامه شکی نیست، زیرا تعیین و مقایسه عملکرد دقیق کندوها فقط از رو مقایسه شناسنامه های مدون آن ها مقدور می باشد. یک نمونه از شناسنامه ای که تهیه کرده ام و پس از هر بازدید کندو 1 دقیقه زمان برای ثبت مشاهدات از من می گیرد برای دانلود دوستان گذاشتم. امیدوارم بدردتون بخوره.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

Hobbyist-Apiarist نوشته شده:با سلام
دوستان در استفاده از شناسنامه شکی نیست، زیرا تعیین و مقایسه عملکرد دقیق کندوها فقط از رو مقایسه شناسنامه های مدون آن ها مقدور می باشد. یک نمونه از شناسنامه ای که تهیه کرده ام و پس از هر بازدید کندو 1 دقیقه زمان برای ثبت مشاهدات از من می گیرد برای دانلود دوستان گذاشتم. امیدوارم بدردتون بخوره.

با سلام و تشكر فايل ضميمه شده رو نميتونم ببينم ممنون ميشم از طريق فايل ضميمه ارسال كنين.تشكر
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

فایل با پسوند docx , docبرای ارسال غیرقابل قبوله، که با پسوند pdf ارسال نمی شه، برای آپلود راهنمایی بیشتر کنید. ممنون
در ضمن اینو بگم که هرکس برای پر کردن شناسنامه برای خودش معیارهایی داره، به عنوان مثال خودم برای شمردن شان های مختلف (گرده:گ، لارو:ل و ...) از معیارهای مخصوص خودم استفاده می کنم ولی در کل مقایسه کندوها از نطر عملکرد نسبت به این معیار
هاسنجیده خواهد شد. بنابراین وسواس خاصی برای استفاده از شناسنامه نداشته باشید، فقط سعی کنید که معیارهای ثابتی برای تعیین پارامترهای کندو داشته باشید.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

Hobbyist-Apiarist نوشته شده:فایل با پسوند docx , docبرای ارسال غیرقابل قبوله، که با پسوند pdf ارسال نمی شه، برای آپلود راهنمایی بیشتر کنید. ممنون
در ضمن اینو بگم که هرکس برای پر کردن شناسنامه برای خودش معیارهایی داره، به عنوان مثال خودم برای شمردن شان های مختلف (گرده:گ، لارو:ل و ...) از معیارهای مخصوص خودم استفاده می کنم ولی در کل مقایسه کندوها از نطر عملکرد نسبت به این معیار
هاسنجیده خواهد شد. بنابراین وسواس خاصی برای استفاده از شناسنامه نداشته باشید، فقط سعی کنید که معیارهای ثابتی برای تعیین پارامترهای کندو داشته باشید.

با سلام بله درسته تنها از طريق فايل ضميمه ميشه تصوير ارسال كرد ممنون ميشم تصوير از شناسنامه كندو ضميمه كنين تشكر.
Hobbyist-Apiarist
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

این نمونه شناسنامه ای که ازش استفاده می کنم و تا حالا به من خیلی کمک کرده، اگر فایل word این شناسنامه رو خواستید، یک راهکار برای آپلود کردنش پیشنهاد کنید. ممنون
پیوست ها
شناسنامه عملکرد کندو
شناسنامه عملکرد کندو
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام و تشكر اگه نياز دارين آپلود كنين در يكي از سايتهاي اپلود سنتر بهد از اين ادرس ارسال كنين تا در سايت قرار داده بشه:

http://www.mellifera.ir/downloads/AddDownload/
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان