تثيركندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
zanbur00
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی
تشکر کرده: 86 دفعه
تماس:

تثيركندو

پست توسط zanbur00 »

سلام به همگي.ميخواستم ببينم زنبوراتون كجايه والان وقت تكثيركندوها هست يانه.

آقا امين من زتبورام توشماله وپدرم دوروزقبل برگشته وبه من ميگه كه وقته تكثيرفعلا نيست يكم زوده ميگه اونايي كه زودترازموعودرفتند دارن تكثيرميكنن اما اون ايي كه دير رفتند هنوز

زوده.نظرشماچيه .

زنبورهاموجودات زیباوخوب

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: تثيركندو

پست توسط saman »

سلام
الان برای تکثیر حدود 10 تا 15 روزی مانده البته امکان داره در بین 50 تا کندو 5 تاکندوی 10 کادر جمعیت باشن اما به صورت کلی بگیم فصل تکثیر از 15 فروردین به بعد شروع میشه.
نمایه کاربر
hany
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

پست توسط hany »

با سلام
از کندوی تکثیر گرفتم و آنرا 4 کیلومتر از کندو مادری دور کردم .اگر پس از دو روز آنرا به زنبورستانی که کندوی مادری در آن قرار دارد بیاورم زنبوران باز هم به کندوی مادری باز می گردند یا باید منتظر بمانم تا ملکه از شاخون در بیاید و بعد به زنبورستان برگردانم ؟
یعنی
تا چه زمانی می توان کندو تکثیری رو به زنبورستان که کندو مادری در آن قرار دارد باز گرداند تا زنبوران کندوی تکثیری باز نگرداند به کندوی مادری ؟تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on hany, ويرايش شده در 0.
[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

اگه اونجا نر هست بذار باشه..با بچه ای که گرفتی حتما نر هم رفته..ولی اگر میخوای برگردونی بذار ملکه در بیاد چون احتمال داره توی مسیر شاخون صدمه ببینه
نمایه کاربر
degar
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

یک روشی توسایت هست که اصلا نیازبه جابجایی زیادنداره وفقط 20سانتی جابجاکردن می خوادکه من پارسال اینکاروکردم وجواب هم داد.
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

Re: تکثيركندو

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت دوستان دو مرحله بچه گیری کردم مرحله اول دو اسفند مرحله دوم سه چهار روز پیش بود بیست کیلومتری برده بودم دیروز صبح برگدوندم پیش زنبورها یکی دو سا تا ملکه با هم زده بودند بیرون همه را گرفتم داخل قفس گذاشتم دادم به همان کندو یکی از ملکه ها از داخل قفس بیرون آمده بود از کندو زد بیرون اینجاش باحال شروع کردم شاخونها را خراب کنم سر شاخونها را که میزدم ملکه می آمدند بیرون قصدم خراب کردن شاخونهای کوچک بود ولی پانزده ملکه به دنیا آمدند(هفت ماهه به دنیا آوردمشون) تصویرخوشحالی آونجا بود سه چهارتا زنبوردار حرفه ای به قول خودشون هر کدومشون بالا دویست کندو دارند حتی تو یک سال زنبورداری حاضر نشدند به من زنبور بفروشند امسال مشکل کندو خالی داشتم کندو خالی را میگفتند هفتاد اول که ملکه ها بیرون می آمدند میگفتند بدرد نمیخوره ولی کم کم آمدند جلو گفتند آگر اضافی داری به ما هم بده بعد گفتند کندو خالی میدیم چهارتا اضاف آوردم مجانی بهشون دادم دیشب دیدم آمدند دم در گفتند چکار کردی که از همه زنبورها میشود بچه بگیری الان کل زنبوره از هشت قاب تا بیست قابند بچه ها هم پنج تا هفت قابند من تمام معلومات خودرا از طریق مطالعه این سایت و آزمون خطا کسب کردم روزانه از سه تا پنج ساعت خود را تو سایت زنبور عسل میگذرونم کمال تشکر خالصانه خود را از مدیر سایت و کاربرانی که که با صبر وحوصله جواب کاربری صفر کیلومتری مثل من را میدهند مینمایم انشاالله که داخل تمام مراحل زندگی پیروز سربلند باشند تصویر
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

degar نوشته شده:یک روشی توسایت هست که اصلا نیازبه جابجایی زیادنداره وفقط 20سانتی جابجاکردن می خوادکه من پارسال اینکاروکردم وجواب هم داد.

سلام چه روشی؟
میشه توضیح بدید
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

این روشی که دوستمون میگه که احتیاج به جابجایی زیاد نداره رو روش همجواری میگن البته بهتره جای مادر با بچه عوض بشه اینجوری بچه قوی تر در میاد
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ادرس اصلي اين مبحث:

forum-f22/topic-t283.html

مطالبي راجب تكثير كندوها در ادرس زير: