ورود آزادانه زنبور زرد به داخل کندو

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
farzad2500
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابور
تشکر کرده: 32 دفعه
تماس:

ورود آزادانه زنبور زرد به داخل کندو

پست توسط farzad2500 »

سلام دوستان چند مرتبه هنگام بازدید متوجه ورود زنبور زرد به داخل یکی از کندوهام شدم اما اهمیتی ندادم گفتم احتمال زیاد اشتباه دیدم چند روز قبل که تقریبا کاری نداشتم از روی حوصله نشستم همون کندو رو زیر نظر گرفتم جالب اینجاست که زنبورای زرد تقریبا بدون هیچ مقاومتی از یک گوشه دریچه پرواز وارد میشدن بعدشم با شکم پر از عسل میزدن بیرون و با هر کدوم از دوستام که مشکلو مطرح کردم یا گفتن امکان نداره یا ما تا الان همچین چیزی ندیدیم.
حالا شرایط کندو
1-ده قاب پشت و رو زنبور
2-ملکه جوان تخم ریزی عالی
3-شهد فراوان
4-نیش زن ترین کندو و نا آرام ترین کندو در بین همه
و مشکل بعدی اینکه چند وقته اینقدر زنبور زرد در اطراف آبخوری کندوهام زیاد شدن که امروز مجبور شدم ظرف آبخوری رو جمع کنم چون مثل شمر اطراف ظرف آبخوری بودن و کلی تلفات بهم وارد میکردن با این مشکلات چیکار میشه کرد؟تصویر
سپاس

یک چند ز کودکی به استاد شدیم یک چند ز استادی خود شاد شدیم
پایان سخن شنوکه ما را چه رسید از خاک بر آمدیم و در خاک شدیم
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: ورود آزادانه زنبور زرد به داخل کندو

پست توسط reza288 »

farzad2500 نوشته شده:سلام دوستان چند مرتبه هنگام بازدید متوجه ورود زنبور زرد به داخل یکی از کندوهام شدم اما اهمیتی ندادم گفتم احتمال زیاد اشتباه دیدم چند روز قبل که تقریبا کاری نداشتم از روی حوصله نشستم همون کندو رو زیر نظر گرفتم جالب اینجاست که زنبورای زرد تقریبا بدون هیچ مقاومتی از یک گوشه دریچه پرواز وارد میشدن بعدشم با شکم پر از عسل میزدن بیرون و با هر کدوم از دوستام که مشکلو مطرح کردم یا گفتن امکان نداره یا ما تا الان همچین چیزی ندیدیم.
حالا شرایط کندو
1-ده قاب پشت و رو زنبور
2-ملکه جوان تخم ریزی عالی
3-شهد فراوان
4-نیش زن ترین کندو و نا آرام ترین کندو در بین همه
و مشکل بعدی اینکه چند وقته اینقدر زنبور زرد در اطراف آبخوری کندوهام زیاد شدن که امروز مجبور شدم ظرف آبخوری رو جمع کنم چون مثل شمر اطراف ظرف آبخوری بودن و کلی تلفات بهم وارد میکردن با این مشکلات چیکار میشه کرد؟تصویر
سپاس

احتمالا کندوی شما همزیستی رو با این زنبور های زرد قبول کرده ، چون کنودی شما از نظر قدرت کم نداره و ارام هم که نیست ، . .
دیگه کار خداست دیگه روزی این زنبور ها هم اینطور مقرر شده ...

خیلی جالبه :
[CENTER]همزیستی با مهاجم ، الله اکبر[/CENTER]
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام من هم مشکل شمارا با چند تا از کندوها داشتم روی آبخوری جوری میرزند که برای زنبورها جا نبود وبه چند تا از کندوها به زور ورود میکردند موقع آب خوردن پخمه اند با یه قیچی روزی سه چهار هزار از آنها را قیچی میکردم بعد از دو روز تعداد آنها خیلی کم شد که دیگه سراغ کندوها نمی رفتند اکثر کلنی آنها سی چهل تا زنبور بیشتر ندارند وخیلی راحت زود از بین میروند آبخوری رادوباره بزار وراحت قیچیشون کن تصویر
نمایه کاربر
apis
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

اینکه یه زنبور زرد به راحتی وارد کندو بشه یعنی اعلام خطر برای صاحب کندو
معمولا لانه این زنبور ها نزدیک زنبورستان هست ، اگر بتونی لانه رو پیدا کنی می تونی به طور کلی از بین ببریشون
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
yahyabasami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سرپل ذهاب
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط yahyabasami »

امسال به نسبت سال گذشته زنبور قرمز خیلی کمتره ولی زنبور زرد کماکان داره بین کندوها جولان میده . زنبورهای زرد اکثر موقع باز کردن در کندو وارد کندوهای ما میشن و بعد از دزدیدن عسل در میرن . بیشتر اوقات که در کندو رو میزارم چند تا زنبور زرد اون تو محبوس میشن که زنبور ها کارشون رو میسازت و روز بعد جسدشون رو دم دریچه پرواز میبینم. شما دریچه های پرواز رو کمی تنگتر کن ببین فرجی میشه یا نه.
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

معمولا زنبوران زرد ساعاتی از روز که هوا سردتره و زنبورها تو کندو جمع تر میشن ، از گوشه سوراخ پروازمیرن رو شانهای کناری و عسل برمیدارن
پیوست ها
زنبورزرد.jpg
دوری و دوستی
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام میتوانی از تله زنبور که توسط مدیریت کل سایت زنبور عسل ایران در سایت قرارداده شده استفاده کنی در مبحث زنبوران قرمز وزرد روش مقابله با آنها درپستهای قرارداده شده توسط دوستان عزیز به طور کامل شرح داده شده است.
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

از تله شیره استفاده کنی بد نیس
یه بطری که توش شیره نباته
ایرانی