ضعف ملکه و بیرون افتادن از کندو

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

ضعف ملکه و بیرون افتادن از کندو

پست توسط mohammad123 »

با سلام خدمت دوستان محترم
یک بچه کندوی3قاب 20 روزه دارم که امروز صبح دیدم ملکه بارور وجوان اون با اینکه قبلا سالم بود و تخمگذاری منظمی داشت بیرون کندو افتاده مجددا اونو کف کندو گذاشتم نمیتونست روی قاب وایسه و بیحال بود زنبوران هم دورو برش و گرفتن ولی انگار حالش بد بود و بیرونش اوردم توی قفس گذاشتم با چند تا کارگر ولی حالش بدتر شد و بی حرکت ولی هنوز زنده

به نظر دوستان دلیلش چی میتونه باشه؟ ؟
میخام همین امروز عصر یه ملکه بارور جدید بگیرم براش

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: ضعف ملکه و بیرون افتادن از کندو

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام دوست محترم اول بایدقابهای حاوی جمعیت را بازدید کرد وبعد نسبت به معرفی ملکه جدید به کندو اقدام نمود شاید این ملکه آسیب دیده مربوط به کندوی فعلی نباشد زیرا گاهی اوقات بعضی ملکه ها در هنگام برگشت از پرواز جفگیری چون دارای جهت یابی ضعیف تری هستند به اشتباه وارد سایر کندوها می شوند وازبین می روند ممکن است در اثر سرایت بیماری به کندو یا اینکه نقص در فعالیت تخمگذاری ملکه باشد که زنبورها از پذیرش آن در کندو جلوگیری کرده اند.
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

سلام دوست گرامی بله گفته شما صحیح است من تمام کندوهامو چک کردم همشون ملکه شون را رویت کردم و همچنین کندویی که ملکه ش کنارش افتاده بود بیرون کندو را چند بار بازدید کردم حدس خودم احتمال بیمار بودن ملکه هست که باعث ملکه ازبین رفت! درهر صورت عصر امروز یه ملکه بارور جوان در قفس معرفی کردم تا 2 الی 3 روز دریچه خمیر شکر قفس را باز کنم ببینم چی میشه ولی یه موضوع دیگه هم هست که شنیدم اگه زود به زود درب کندو بازبشه زنبورا ملکه را از کندو اخراج میکنن درسته؟؟
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

mohammad123 نوشته شده:سلام دوست گرامی بله گفته شما صحیح است من تمام کندوهامو چک کردم همشون ملکه شون را رویت کردم و همچنین کندویی که ملکه ش کنارش افتاده بود بیرون کندو را چند بار بازدید کردم حدس خودم احتمال بیمار بودن ملکه هست که باعث ملکه ازبین رفت! درهر صورت عصر امروز یه ملکه بارور جوان در قفس معرفی کردم تا 2 الی 3 روز دریچه خمیر شکر قفس را باز کنم ببینم چی میشه ولی یه موضوع دیگه هم هست که شنیدم اگه زود به زود درب کندو بازبشه زنبورا ملکه را از کندو اخراج میکنن درسته؟؟

یکی از علل بیرون امدن ملکه از کندو پیر بودن و یا مشکل در تخم ریزی و یا شرایط جفت گیری ان است و بهترین ملکه ها هم تو ماههای اردیبهشت و تا پایان خرداد ماه تولید میشن... پس. از این زمان بیشترین استفاده رو برای تعویض ملکه های پیرتان ببرید تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام دوست عزیز باز کردن درب کندوها به دفعات زیاد در بیرون افتادن ملکه توسط زنبوران کارگر چندان تاثیری ندارد تنها باعث مصرف زیاد عسل توسط زنبورها وافزایش بچه دهی طبیعی در کلنی می شود شاید به گفته جنابعالی بخاطر سرایت بیماری بوده باشد زیرا بندرت پیش می آید که در یک کندوی کاملا سالم خودبه خود ملکه بیرون افتاده شود مگر اینکه در جفتگیری نقصی داشته ویا اینکه بیمارشده باشد .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان