زمان پیش بچه

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

زمان پیش بچه

پست توسط yones1986 »

سلام ،میخواستم بدونم شاخون در چه سنی و وضعیتی باشد ملکه جفت خورده برای بچه دادن بیرون میزنه(پیش بچه )؟

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: زمان پیش بچه

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام با بسته شدن سراولین حجره ملکه وگرم وآرام بودن هوا در یک روزآفتابی نزدیکهای ظهر ملکه جفتگیری کرده کندو با نیمی از جمعیت کندو که اغلب آنها زنبوران مسن ومزرعه رو هستند ازکندو خارج شده ودر نزدیکی کندو اگر درختی باشد خوشه می زند.
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
نمیشه به طور قطعی گفت که با بسته شدن سر شاخون ملکه کندو با نصف جمعیت خارج میشه و بچ میده مثلا من دیروز یکی از کندوهامو که دو هفته ای بود بازدید نکرده بودم بازدید کردم دیدم 5تایی شاخون داره و یکیشم متولد شده و بقیه شاخون ها رو جویده بودن و از شکل ملکه معلوم بود که یک روزی بود متولد شده بود در صورتی که هوا خوب بود و ملکه بارور کندو داشت تخم ریزی میکرد هر دو حالت ممکنه اتفاق بیفته تازه ممکنه به محض اینکه اولین تخم رو ملکه تو شاخون گذاشت بچ بده و کندو رو ترک کنه
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

سلام دوست عزیز گفته جنابعالی هم صحیح می باشد در زندگی زنبور عسل هر حالتی ممکن است ایجاد شود که برای افرادی که مدت زیادی هم با زنبور سروکار داشته اند اتفاق نیفتاده باشد الان بنده تازه خواندم همچین موردی را کاملا هم قبول دارم مطلبی که نوشتم در مورد خارج شدن نیمی از جمعیت کندو به استناد کتابهای زنبورداری بوه است که با تحقیق زیاد متخصصین این امر به ثبت رسیده است موارد استثنا در مورد زندگی زنبور عسل که ایجاد می شود چون برای همه اتفاق نیفتاده چندان قابل پذیرش قرار نمیگیرد مثلا بنده مطلبی که به صورت عینی در کندو مشاهده نموده بودم چند روز قبل در سایت زنبور عسل ایران قرار داده بودم که آن مطلب مورد عدم پذیرش قرار گرفت ولی با این وجود میتوان گفت که در زندگی زنبورعسل وزیست شناسی آن هر حالتی ممکن است به وجود آید که برای افرادی که سالها زنبورداری کرده اند ایجادنشده باشد گفته شما دوست عزیز کاملا صحیح می باشد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان