راهکار های گرفتن چند بچه مصنوعی از کندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kaktoosii
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

راهکار های گرفتن چند بچه مصنوعی از کندو

پست توسط kaktoosii »

با سلام

دوستان من 3 کندو دارم با جمعیت 10 قاب زنبور و 6 تا 7 قاب شفیره و یکی حدودا 19 قاب و حالا می خوام هر کدوم رو به دو تا تکثیر کنم خودم می خوام فردا از هر کدوم سه قاب بردارم و بزارم تو 4 کندوی جدید و یک قاب هم زنبور بتکونم ( جداگانه) و بعد دو هفته که شاخون ها نزدیک در اومدن بودن 4 تا هم باز بگیرم نظرتون چیه ؟

البته شاید این مبحث زیاد مطرح شده اما ....

مجله علمی پالیک Palic.ir
نمایه کاربر
hany
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: كاشان
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

Re: راهکار های گرفتن چند بچه مصنوعی از کندو

پست توسط hany »

با سلام
اشکالی نداره .سعی کنید جمعیت کندو پس از یک بار تکثیر کردن دوباره به ده قاب که رسید دوباره تکثیر کنید و کندوی مادر را خیلی ضعیف نکنید .البته بستگی به میزان شهد و گرده داره.
[RIGHT][FONT=arial, sans-serif][SIZE=150][HIGHLIGHT=#ffffff] یا عباس نحن بحماک [/HIGHLIGHT][/SIZE][/FONT][/RIGHT]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

من اگه از کندو یی که مرتب شاخون میزنه بچه دستی بکشم با همان شاخون که زده چطوره عطشش هم بخابه
همان قاب رو هم بزارم تو کندو بچه و شاخون با اون باشه
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
kaktoosii
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

پست توسط kaktoosii »

دوستان من از روشی که گفتم استفاده کردم و الان چهار کندو رو به 12 کندو تکثیر کردم و کندو های مادری هم همون 10 قاب یا بیشتر دارن و همه کندو ها ملکشون در اومده در مورد سوالآقا رضا من چند تا از کندو ها رو همینطوری تکثیر کردم
مجله علمی پالیک Palic.ir
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

kaktoosii نوشته شده:دوستان من از روشی که گفتم استفاده کردم و الان چهار کندو رو به 12 کندو تکثیر کردم و کندو های مادری هم همون 10 قاب یا بیشتر دارن و همه کندو ها ملکشون در اومده در مورد سوالآقا رضا من چند تا از کندو ها رو همینطوری تکثیر کردم

من فقط با 2 قاب زنبور که یکی از این دو قاب شفیره سربسته داشت کلنی جدید تشکیل دادم. البته 3 ملکه باکره آماده هم در اختیار داشتم که فرداش معرفی کردم. 14 ادربیهشت اینکار رو کردم. 3 کلنی با این روش ایجاد کردم. الان تخم ریزی شروع شده. یکی از این کندو ها 3 قاب پشت رو تخم و شفیره داره. دو برگه هم بهش دادم. اون دوتا دیگه هم هر کدام حداقل 2 تا قاب پر از شفیره و تخم دارن. فکر می کنم با این روند تخم گذاری تا چند روز دیگر که زنبورهای ملکه های این 3 کندو متولد می شن خیلی زود جمعیت افزایش پیدا خواهد کرد.

من فکر می کنم اگر ملکه اماده (جفت خورده باشه چه بهتر) داشته باشیم و فصل هم مناسب باشه می شه فقط با 2 قاب زنبور شاید هم یک قاب و با تغذیه منظم کلنی جدید ایجاد کرد.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

دو قاب شفیره ویک قاب زنبور از اول اردیبهشت شروع به تخمریز الام میانگین بیست بچه که گرفتم شش قابند
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان